انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
هنگامه نزوله قران گونهایه در حاله منقرض بودن یا شناخته شده بودن!!!!!
همون قران نگفته از فکرتون استفاده کنید؟ کی حروم کرد، دوستان گفتند غیره اخلاقیه،
اگر قران در امروز نازل میشد در باره شکاره یه مشت روانیه قاتل که فقط از کشتن لذت میبرن حرفی نمیزد؟
یعنی خدا حیوانات رو خلق کرده در ساله ۲۰۱۵ با این شرایط ، بیفتیم به جونشون؟
میدونستین امروز مزرعه روباه بخاطره پوستش داریم؟
میدونستین برایه اینکه ریزش مو نگیره اون خز ، روباهو زنده زنده پوست میکنن؟
لطفا شما برداشت خودتون از خدا رو واسه خودتون نگه دارین. خیلی از این وحشی گریها تو این دوران بوجود امده ، ایا خدا راضی به انقراض گونه ای که جزو چرخه اکوسیستم هست و نبودش باعث کلی اتفاق میشه ، هست، ؟
دنیا به این بزرگی و این همه مسایل و شما فقط قران رو رفرنس میدونید؟ مراجع پس چین؟ تحقیقات گرون قیمت با صرف کلی وقت و هزینه همه کشکن، چون تو قران نیومده؟ پس بریم بکشیمشون دیگه، از همین گربها تو خیابون شروع کن تا یوزو کله در حاله انقراض موفق باشی شکارچی حلاله ، من ستمکار نیستم حلال خدا رو حرام کنم، ولی وجدان و عقلم هم خداوند به ما داده،
یه چیز جالب بگم توی رساله ایت ا... مکارم اومده اگه به سمت شکار شلیک کنید و تیر اشتباهی به حیوان دیگری بخوره و بمیره گوشتش حلال نیست.

straitshooter

دوستان شکار خوبه مسائل شرعی هم گویاست و شک تردیدی نمیمونه اما مهم اعتقاد به این شرعه اگر اعتقادی بود اخلاقم پشتش میاد بهره برداری از حیوانات باید با حمایت از اونا باشه

فرستاده شده از SM-G530Hِ من با Tapatalk
اگر برای استفاده مالی از شکار مثل فروش گوشت این عمل انجام بشه ؛هر چند از نظر شرع و خدا خوردنش حلاله ولی از نظر منی که هیچ حالیم نیست این عمل از خوردن گوشت مردار سگ حرامتره. گفتهای خدا و پیغمبر و مراجع بزرگوار بالای چشم ولی نباید باعث سو استفاده بشه. بنده خودم شکار میکنم و گوشتشم میخورم و گاهی به دیگران هم میدم ولی چقرش مهمه نه مدلش و طرز زدنش. خوردن گوشتی که طرف هر هفته 40 کیلو میاره و کیلویی 50 هزار تومان میفروشه حرامه حرامه حرامه و. . . . هر کس هم که میخره نمیتونه ادعا کنه که خبر نداشتم. خودشه. Khansariha (290)همه احکام شکار و حلال و حرام میدونیم و نیاز به دوباره گویی هم نداریم فقط باید از این اصل فاصله گرفت و به جز و حواشی بیشتر دقت کرد. Khansariha (226)Khansariha (226) هیچ کس نمیتونه حلال خداوند حرام کنه ولی ! ! ! !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (214)Khansariha (214)بازم شاید بنده اشتباه کنم ولی این اعتقادمه و روش وایسادم.
جناب garshasb و karbakhsh عزیز بنده توضیحی که دادم مربوط به فرمایش دوست بزرگوارمون جناب sajadm بود.ما حداقل باید محدوده حلال و حرام را بدانیم.و در اصل دستورات خالقمون دست نبریم.

جناب garshasb عزیز در خود قرآن هم نوشته که حتی هنگامی که وسیله شکار و حیوان شکار شده دست شکارچی هست خدا بر او ناظر هست.یعنی چه؟بنده شخصا با این نظر که قوانین اصلی الله زبانم لال مثل ماست و شیر و دوغ تاریخ مصرف دارند مخالفم.مگر خدای مهربان علم به آینده ندارد که قوانین اصلی که وضع فرموده شامل مرور زمان شود؟گفتم قوانین اصلی نه اینکه اگر زمان صدر اسلام با شمشیر به جنگ میرفتن امروز هم باید با شمشیر به جنگ برن.البته هرکس خودش میدونه و خدای خودش.

جناب karbakhsh نازنین بنده در بخش مشکلات شکار قانونمند مخالفت خودم را با شکار بی رویه بارها ابراز کردم .خدا وکیلی 10 یا 12 سال پیش کدام از دوستان در هر وعده شکار سعی میکردن بیش از دو پرنده شکار نکنند.ولی من بعد از نهایتا شکار یک یا دو پرنده به خانه بر می گشتم.عرض بنده این هست که ما حداقل باید اصل داستان را بدونیم تا بعضی دوستان مدعی طرفداری از محیط زیست خودشون فتوی ندهند.جناب karbakhsh چطور وقتی ما تعریف درستی از حلال یا حرام بودن عملی نداشته باشیم بتوانیم به جزییات برسیم.همیشه با دید باز و در فضایی روشن و شفاف می توان به نتیجه درست رسید.
(2015-07-02 12:48 AM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب garshasb و karbakhsh عزیز بنده توضیحی که دادم مربوط به فرمایش دوست بزرگوارمون جناب sajadm بود.ما حداقل باید محدوده حلال و حرام را بدانیم.و در اصل دستورات خالقمون دست نبریم.

جناب garshasb عزیز در خود قرآن هم نوشته که حتی هنگامی که وسیله شکار و حیوان شکار شده دست شکارچی هست خدا بر او ناظر هست.یعنی چه؟بنده شخصا با این نظر که قوانین اصلی الله زبانم لال مثل ماست و شیر و دوغ تاریخ مصرف دارند مخالفم.مگر خدای مهربان علم به آینده ندارد که قوانین اصلی که وضع فرموده شامل مرور زمان شود؟گفتم قوانین اصلی نه اینکه اگر زمان صدر اسلام با شمشیر به جنگ میرفتن امروز هم باید با شمشیر به جنگ برن.البته هرکس خودش میدونه و خدای خودش.

جناب karbakhsh نازنین بنده در بخش مشکلات شکار قانونمند مخالفت خودم را با شکار بی رویه بارها ابراز کردم .خدا وکیلی 10 یا 12 سال پیش کدام از دوستان در هر وعده شکار سعی میکردن بیش از دو پرنده شکار نکنند.ولی من بعد از نهایتا شکار یک یا دو پرنده به خانه بر می گشتم.عرض بنده این هست که ما حداقل باید اصل داستان را بدونیم تا بعضی دوستان مدعی طرفداری از محیط زیست خودشون فتوی ندهند.جناب karbakhsh چطور وقتی ما تعریف درستی از حلال یا حرام بودن عملی نداشته باشیم بتوانیم به جزییات برسیم.همیشه با دید باز و در فضایی روشن و شفاف می توان به نتیجه درست رسید.

دوست عزیز نمیدونم شما شکار برای لذت را به چی تعبییر میکنین به نظر شما اگه خدا شکار رو حلال کرده و چون خدا از همه چیز و همه زمان آگاه است پس باید بگیم که شکار تحت هر شرایطی و در هر زمانی آزاده پس جایگاه عقل کجاس عقلی که باید بوسیله اون اسلام رو درک کنیم حرف من اینه وقت اگه شکاری در درست رس هست و استفاده از اون شکار راحت تر و ارزان تر از شکار کردنش هست به نظرت اگه اونو شکار کنیم برای لذت نبوده؟
سلام برادر عزیزم جناب sajadm هیچ توجیهی برای دستبردن در فرمایش خالقمون پذیرفته نیست.بیایید حلال را حرام نکنیم.علم و دانش خالق جهان بر تمام زمانها و مکانها فراگیر هست شما کبوتر وحشی یا کبک وحشی که بدون مواد شیمیایی تولید شده را در کجا می خرید بفرمایید تا ما هم تهیه کنیم.و اگر هم هست آنها که این پرندگان را می فروشند آنها را از کجا آورده اند؟بنده گفتم بیایید حیوان حرام گوشت مثل یوسپلنگ که متاسفانه شده پیراهن عثمان را شکار کنیم؟گفتم اگر در منطقه ای پرنده ای در حال انقراض بود آن را شکار کنیم؟حرف بنده این هست بجای اینکه شکارگاهها را دودستی تحویل اشخاص خاص یا شکارچیان غیر قانونی بدهیم به همه که عاشق شکار هستند اجازه حتی شده در هر سفر شکار ...شکار یک گنجشک داده شود.به خدا نه کشورهای فقیر تر و کم بارش تر از ما و نه کشورهای پیشرفته تر و پر بارش تر از ما هیچکدام این قوانین عجیب و غریب را برای شکار وضع نکرده اند.و شکارچی را به چشم مفسد فی الارض نگاه نمی کنند.اسلام دین میانه روی هست نه افراط نه تفریط.و همچنین دین عقل و اندیشه.یک در هزار فجایع مربوط به محیط زیست نه تنها مربوط به شکارچیان مجاز نیست بلکه ربطی به شکارچیان غیر قانونی هم ندارد.مخلص شما و دوستان عزیزKhansariha (8)

راستی شما فرمودید لذت از شکار.آیا ما اگر از شکار مثلا پرنده ای حلال گوشت که گوشت آن را میخوریم نباید خوشحال شویم یا بقولی لذت ببریم.به نظر شما همین یوزپلنگی که شده پرچم کوبیدن شکارچی حالا از هر نوع وقتی شکار می کند از شکار کردنش لذت نمیبرد یا عقاب ماهیگیر وقتی ماهی شکار میکند از شکارش لذت نمیبرد یا همین گربه خانگی وقتی موش شکار می کند از شکارش لذت نمی برد؟الله اکبر فقط ما انسانها اجازه لذت بردن از شکار در چهار چوب قانون خدا و انسانها را نداریم.همین لذت را چه کسی ایجاد می کند؟

straitshooter

با سلام واحترام خدمت دوستان عزیز، نسبت به شکار هر کسی یه برداشتی داره و طبق سلیقه خودش عمل میکنه سعی در متقاعد کردن هم بی فایده است، شکار خوبه اما شکارچی زیاد شده و دنیای شکار کوچیک شده این بین اخلاقم کم رنگ شده البته همین الان هم شکارچیان جوانمرد زیادی وجود دارن

straitshooter

من شکارچیم و در ایام جوانی شروع به شکار زدن کردم، توی این قضیه ظلم هم به حیوانات کردم در حدی که الان خودم به یاد گذشته میافتم شرمنده میشم و عذاب وجدان میگیرم و ضربه این کارامم خوردم و الان ده ساله که با شرافت شکار میرم وبه طبیعت اجحاف نمیکنم خیلی دوست داشتم میتونستم اینم ترک بکنم وتفنگمو بفروشم اما خیلی سخته سخت

درسته جناب straitshooter متاسفانه در هر کاری افراط و تفریط باعث پشیمانی هست...خیر العمور اوسطها...بنده خودم از شش سالگی تفنگ 25 دیانا داشتم.اما با توصیه بزرگتر ها این فرهنگ در بنده شکل گرفت که همیشه حتی از تعداد مجاز هم خیلی کمتر شکار می کردم و همون صبحانه ای که در طبیعت به بهانه شکار می خوردم برام ارزشش بینهایت بود که متاسفانه در استان ما الان هفت سال هست همون را هم از دست شکارچیان پیرو قانون گرفته اند.یعنی بیرون رفتن از شلوغی شهر به بهانه شکار.
لینک مرجع