انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام : کلاغ پا قرمز حلاله و اشغال خور هم نیست. اگه یه بار امتحان کنی مشتری پر وپا قرصش میشی. یه جورایی دست کمی از گوشت کبک نداره.
تمامی سوالهای شرعی تون رو (در هر زمینه )میتونید بصورت 24 ساعته ازتلفن 2020(سوالات شرعی حرم امام رضا(ع) ) بپرسید.
این رو کجای دلم بگذارم
......................................
یک قانون مهم و کلی برای تمام شکارها

در صورتی که شکار برای نیاز زندگی یا برای کسب و کار باشد و طبق مقررات شرعی هم صورت گیرد از نظر شرعی جایز و خوردن گوشت آن حیوان نیز حلال خواهد بود اما اگر شکار کردن به قصد تفریح و خوشگذرانی باشد هر چند در نهایت گوشت آن شکار را مصرف نمایند اما چنین کاری از نظر اسلام حرام است. چون این کار حرام است پس اگر کسی به این نیت به مسافرت برود سفر او سفر حرام است و در چنین سفری نماز را باید کامل بخواند و روزه هم باید بگیرد.
............................
داداشی اگه اینجور باشه که هرچی شکار بچه های این سایت زدن حرامه بجز آقای شکار گر عزیز فکر کنم البته یا من بد برداشت کردم؟Khansariha (226)
دوستان این موضوع فکر من رو هم مشغول کرده
اما من نظر دو تن از مراجع رو براتون میزارم
اولی مقم معظم رهبری که حکم بر حرمت میده
و دومی مکارم شیرازی که حکم بر حلیت میده

متن اسفتا: تاریخ ارسال 4/5/1385
با سلام

احتراما می خواستم نظر جنابعالی را در مورد زیر جویا شوم.

شکار حیوانات به منظور تفریح ( چه بی مجوز قانونی و چه با مجوزهایی که معمولا دربرابر پرداخت پول صادر می شود. )

با تشکر

پاسخ:

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بسمه تعالی

صید لهوی* حرام است ( چه برای آن قانونا مجوز صادر شده باشد یا نه ) اما اصل صید اگر برای تامین نیاز اگر خلاف مقررات نباشد جایز است.

( * لهو یعنی کار بیهوده و در این جا منظور شکار برای تفریح و خوشگذرانی است .)

آیت الله مکارم
خوردن گوشت شکاری که برای تفریح بوده
فرموده اید که شکار برای تفریح حرام است آیا خود گوشت شکار نیز حرام و نجس است؟
خوردن گوشت آن شکار حرام نیست.
8- گوشت شکار غیر قانونی
طبق قانون محیط زیست جمهورى اسلامى ایران، شکار قوانین مخصوص به خود را دارد، و یک شکارچى باید به آن پایبند باشد. از جمله آنها مرح اعات کمیّت و کیفیّت شکار، داشتن سلاح مجاز، داشتن پروانه شکار، شکار در فصل و روزهاى مجاز، شکار در محلّ مجاز، و رعایت بعضى قوانین دیگر مى باشد. حال اگر یک شکارچى همه، یا یکى از قوانین مربوطه را رعایت ننماید، استفاده از شکار مذکور چه حکمى دارد؟
گوشت آن شکار حرام نیست; ولى تخلّف از قوانین حکومت اسلامى جایز نمى باشد.
9- شکار با سلاح غیر مجاز
طبق قوانین جمهورى اسلامى، نگهدارى سلاح غیر مجاز جرم محسوب مى شود. لطفاً بفرمایید:
اولا: در صورتیکه فردی اقدام به نگهداری اسلحه غیر مجاز نماید، وظیفه مسلمانان در مورد اینگونه افراد چیست؟
ثانیاً: شکار با سلاح غیر مجاز شرعاً چه حکمى دارد؟
شکار حرام نمى شود; ولى نگه داشتن اسلحه غیر مجاز جایز نیست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حلال گوشته؟
دوست عزیز مواردی که دوستان گفتن را مد نظر بگیر اونوقت خودت متوجه میشی!ببین سنگ دان،چینه دان ویا تیغه ی پشت پا داره یا نه!
تو این عکس نمیشه تشخیص دادKhansariha (8)
تازه نوکش خیلی درازه به نظرم باید حرام گوشت باشه و یه گله دوست عزیز پرنده به این قشنگی را چرا زدی؟حیفه به خدا یه جوندارو بی جون کنی و بندازی دور
اون شکاری که شما زدی حرامه.

دوستان انجام دادن فعل حرام با خوردن گوشت حرام تفاوت داره.
در تمام استفتائات اگر شکار برای تفریح و لذت باشه فعل حرام انجام دادیم اما خوردن گوشت اون حرام نیست این دو نکته هست.اما همیشه گفتن الاعمال به النیات یعنی عمل آدم به نیتش هست.
خوب وقتی من واقعا برای تهیه گوشت شکار میکنم نه برای لهو و لعب کارم حرام نیست.
بذارید یه نکته بگم تا حسابی قضیه جا بیفته.
من زنگ میزنم به دوستم میگم با تا با هم بریم یه دوری بزنیم و یه چند تا تیر هم بندازیم و یه حالی ببریم.اسلحه را بر میدارم و میرم وسط راه دلم میکشه یه کبوتر هم بزنم و میزنم و سرش هم می برم و میارم خونه و می خورم.خوب زدن کبوتر کار حرام است اما خوردن کبوتر کار حرام نیست.
اما یه وقته دیگه نه نیاز دارم برای درمان،برای تامین گوشت پاکیزه و بدون هرومون ،برای تهیه گوشت با خواص بالا ،برای تامین هزینه و فروش گوشت شکار،برای تهیه گوشت خوب برای خانواده ،برای خوردن گوشتی با مزه متفاوت ،میرم شکار میکنم و میام خونه و از اون گوشت تا مدتی استفاده میکنم خوب اینجا دیگه کار حرامی انجام نشده و گوشت حرامی هم خورده نشده(البته برای حلال بودن گوشت شکار باید مراحل ذبح که در بالا گفته شد رعایت بشه)
به نظرم این ساده ترین نوعش بود.
دیگه خود دانید.
یا علی
با سلام سلام و عرض ارادت خدمت دوستان عزیز.ضمن تشکر از مطالب ارزشمندتون به عرضتون میرسونم که در تاپیک مربوط به شکار خارپشت یا چوله بحث حلال یا حرام گوشت بودنش به میون اومد.راستش خودمم شک داشتم.ولی خیلی ها رو دیدم که با اطمینان کامل از حلال بودنش از گوشتش استفاده میکنن.به همین خاطر در همون تاپیک مطرح کردم تا نظرات دوستان رو با استناد از مرجع تقلیدشون جویا بشم.خودمم به لینک استفتائات 3 نفر از مراجع مراجعه کردم که دو مورد ذکر کردن حرام و یک مورد هم مکروه دونستن.تا اینکه با راهنمایی یکی از دوستان به این تاپیک هدایت شدم.لذا از دوستان عزیز خواهشمندم اگر براتون مقدور هست با استناد به مرجع تقلیدتون در مورد حلال یا حرام بودنش نظر بدید.با تشکر.Khansariha (256)
(2011-12-07 02:27 PM)Hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز مواردی که دوستان گفتن را مد نظر بگیر اونوقت خودت متوجه میشی!ببین سنگ دان،چینه دان ویا تیغه ی پشت پا داره یا نه!
تو این عکس نمیشه تشخیص دادKhansariha (8)
تازه نوکش خیلی درازه به نظرم باید حرام گوشت باشه و یه گله دوست عزیز پرنده به این قشنگی را چرا زدی؟حیفه به خدا یه جوندارو بی جون کنی و بندازی دور

البته نوک دراز یا قشنگی دلیل بر حرمت نیست ولی هر سه نشانه حلالیت را دارد.
و منم دور ننداختمش . گوشتش به اندازه یک قمری بزرگ هستش ولی سفتتر و خوشمزه تر!
تعداد این پرنده تو منطقه ما زیاد هستش و یه گله 40 یا 50 تایی بودن.
اسم پرنده ماهی خورک ابلق هست. البته وقتی عکسو گزاشتم خودم اسمشو نمی دونستم .
خیلی خلاصه و مفید . حرامه!!!!!!!!!!!!!111 .
(2011-11-19 03:09 PM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
چي شد ؟ چي شد ؟ چي شد ؟ كلاغهاي مهاجر حلال گوشتن ؟؟؟ به به چه شوووووودددددد.......

کلاغ های مهاجر بیشتر نوک سفیدن که حرام هستن . ولی کلاغ نوک قرمز خیلی حلاله !!!!!
لینک مرجع