انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-06-09 04:29 PM)stalker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-09 02:32 PM)miladshafiei نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان داشتم تو یه سایت در مورده حیوانات حرام گوشت میخوندم نوشته بود : تمام اقسام حشرات به غیر از ملخ حرام گوشت می باشند.

[تصویر: News-634908867486023117.jpg]
حشرات: تمام اقسام حشرات حرام گوشت اند.[5](تذکر : اگر ملخ را با دست یا به وسیله دیگرى زنده بگیرند، بعد از جان دادن، خوردن آن حلال است‏

ارزشی یا خاصیتی داره که با دست گرفته بشه حلال باشه؟
آقا مختار زنده گیریش ملاک هست و نه با دست گرفتن . Khansariha (214)
ملخ یه منبع غنی پروتئین هست
خیلی ها میخورن
توی کشور های اسلامی هم بصورت بسته بندی و گاهاً پرورشی ارزه میشه…
وقتی الان شکار میکنن معلومه چند وقت دیگه چیزی نیست

کجای ملخو باید خورد؟هر ملخی رو میشه خورد؟جعمه داراباد بودم چه ملخ های درشتی هم داشت اون بالاها
آيا خوردن ملخ و گوشت خرگوش و روباه حلال است؟

پاسخ: خوردن ملخ از نظر تمامى مذاهب اسلامى حلال است [1] و البته تزكيه آن شرايط خاصى دارد كه در جاى خود بيان شده است. گوشت خرگوش از نظر شيعه حرام،[2] و از نظر مذاهب اهل سنت حلال است. [3] گوشت روباه از نظر مالكيه و شافعيه حلال [4] و از نظر شيعه، احناف و حنابله حرام مى‏باشد. [5] البته در زمينه حيوانات حلال گوشت و حرام گوشت در ميان مذاهب اسلامى اختلافات زيادى مشاهده مى‏شود.

اینم چند تا عکس

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه در راغ سبزه ، نه در باغ شخ....................ملخ بوستان خورد و مردم ملخ

دوستان من هم یادمه بزرگان برامون تعریف میکردند که قدیما که سم و سم پاشی نبود گاهی ملخ ها هجوم می آوردند و مزارع رو قلع و قم میکردند......بعد از اون هم مردم ملخ ها رو میگرفتند و می خوردند....

از اونجایی که ملخ عاشقه پروتعین هست و تا وقتی به اندازه کافی پروتعین جذب نکنه سیر نمیشه خودش هم بک منبع سرشار پروتعین هست....

معمولا میندازنش رو آتیش و کباب شدش رو می خورند...من تا حالا تجربه نکردم ولی میگن خیلی خوشمزست.......میگن مزه میگو میده تقریبا!!! ( اگر توجه کرده باشید به میگو هم میگن ملخ دریایی)
در مورد دارکوب من کاملا اطلاع دارم ومیدونم که مکروه هست و اینا از توی کتابا و سی دی های مراجع در آوردم.
اصلا حلال هم باشه من نمیخورم یه بار زدم بوی گند میداد دادم سگ نخورد از تو شکمش کرم به چه بزرگی در اوردم که تو سنگدانش بود خخخ
با سلام.
دوستان یه سوال شرعی،آیا سار حلاله؟میشه خوردش؟مگه از راسته کلاغها نیست؟Khansariha (290)
اگه كسي عكسي از اين پرنده رو داره ممنون ميشم بزاره
تشكرKhansariha (256)
بله حلاله،و گوشت لذیذی داره!
[تصویر: ecogasht_f332d72bba_European_Starling.jpg]
[تصویر: eust.jpg]
دوستان من اخر متوجه نشدم قره غاز خوردنی هست یا نه؟
لینک مرجع