انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-08-10 10:23 PM)titan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
دوستان من اخر متوجه نشدم قره غاز خوردنی هست یا نه؟
مختار جون خوردنی بودنش که خوردنیه...مثل غاز میمونه...ولی دریاییه....ولی از من میشنوی نزن که نمیخوری....نزدیک زندش نمیشه بشی از بس بو میده....دیگه وای به حال گوشتش.....البته برخی میخورنش....هر کدومش 3 تا 5 کیلو میشه گاهی....

مختار برو بزن بعد بخور متوجه میشی خوردنی هست یا نه.

بچه رو به راه بد دعوت نکن.....

با سلام خدمت دوستان من یه سوال دارم اونم اینه که قره غاز حلاله یا حرام تو اول تاپیک همه گفتن حرومه ولی حالا میگین حلاله ما که نفهمیدیم این داستان قره غاز چیه که هیچ کس نمیدونه حلاله یا حرومه.Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
[/quote]
دوست عزیز قره غاز (باکلان ) گونه ای پرنده ماهیخوار هستش و البته آشنایی من در دریای خزر با این پرنده بود.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: Phalacrocorax-carbo2.jpg]
این سایت هم مرجعی برای پرندگان حلال گوشت و حرام گوشت :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پرندگان اگر دارای این شرائط باشندحلال هستند:
الف :پرندگان دارای1-چینه دان2-سنگدان3-خارپشت پا باشند مثل مرغ خروس
ب: پرندگانى كه بال مى زنند يا بال زدن آنها از صاف نگه داشتن بيشتراست گوشتشان حلال است .مثل:کبوترو انواع گنجشک(1)
دوست من اخه من اگه قره غاز دیده بودم یا زده بودم که از شما سوال نمیکرد حلاله یا حرومKhansariha (8)تمام این نشانه ها که برا حلال و حرومی پرنده در نظر گرفته شده باید یا پرنده مردش پیشت باشه یا ببینیش که من تا حالا هیچ یک از این اتفاقا برام پیش نیومده.نه دیدم و نه زدم. لطفا یکی رک و پوست کنده بیاد بگه حلال تمام. یا حرام تمام شد رفت.Khansariha (8)
اينجا نميشه گفت حتما حلاله يا حرامه يا .........
چون مراجع تقليد تا حدودي نظراتشون خيلي كم متفاوته
بايد به مرجع تقليدتون رجوع كنيد
شرايط زيست محيطي و خوراك پرنده رو توضيح بدين
ديگه با نظرات خودشون راهنماييتون مي كنن Khansariha (8)
دقیقا با نظر دوستمون old hunter موافقم ، من اهل سنت هستم و برام تا حدود زیادی قضیه حلال گوشت و حرام گوشت بودن پرندگان حل شده است و در صورت نیاز و ندونستن موردی به مراجع معتبر مراجعه می کنم . ددر مورد شما هم بهتره با مرجع تقلید و معتبر خودتون صحبت کنید .
در مورد کسب اطلاعات در رابطه با خصوصیات پرندگان آبزی و ماهیخوار هم می تونین به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و یا دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و یا سایت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید.
موفق باشید ، حالا اگه قره غاز زدی ما رو هم دعوت می کنید. Khansariha (219)
چند روز پيش داشتيم با يكي از دوستان در مورد چاقوهاي مورد استفاده در شكار صحبت مي كرديم كه ايشان مطرح كرد : چاقوي شكاري براي ذبح بايد دستش از چوب باشه تا ذبح حيوان حلال باشه . من اون روز از ايشان سوال نكردم كه اين حكم رو كي داده و يا كلا قضيه چيه ؟ چون من تا حالا همچين چيزي نشنيده بودم .
شما تا حالا با اين قضيه برخورد كرده بوديد ؟
دوستان این قضیه خرگوش سم دار چیه؟شنیدم میگن خرگوش ها دو دسته سم دار و پنجه دار هستند که نوع سم دار حلاله.راست میگن؟
چیزی به عنوان خرگوش سم دار وجود نداره و تمام انواع خرگوش حرام هستند
دوستان توی سایت cloob.com شرایط زیر رو دلیل حرام بودن همه نوع خرگوش دونستند(مطلب زیر توسط تیم فقهی سایت cloob.com ذکر شده)

[از نظر شرع اسلام حیواناتی که دارای یکی از این خصلت ها باشند خوردن گوشت انها حرام است :
1 - لانه ان حیوان زیر زمین باشد .
2 - حیوان دارای چنگال باشد .
3 - از حیوات مسخ شده باشد .
4 - حیوان عادت ماهیانه (خونریزی) داشته باشد .
5 - از لاشه استفاده کند .
--------------------------------------------------------------------
خرگوش و مشخصه های حرام بودن گوشت او :
1 - چنگال دارد . ( من تا حالا نشنیده ام خرگوشی بی چنگال باشد و اگر هم باشد در حکمش فرقی نمی کند چرا که خوک هم دارای چنگال نیست و سم دارد ولی گوشتش حرام است ) .
2 : خرگوش از حیوانات مسخ شده است .
3 : او عادت ماهیانه دارد .
4 : لانه او زیر خاک است .
5 : خرگوش دیده شده که موش می خورد .

نتیجه : خرگوش دارای پنج علامت حرمت استفاده از گوشتش می باشد که اگر یکی از این علایم را هم داشت خوردن گوشت او باز هم حرام می شد .

موفق باشید .]

دوستان نظرشون چیه؟
والا من تا حالا هرچی خرگوش دیدم پنجه داشته و تا به امروز نمونه سم دار ندیدم و اکثر مراجع هم گفتن که حرامه
گیلمرد عزیز در تکمیل فرماشات شما اینم بگم که خرگوش ادت ماهانه هم داره و این یکی از دلایل مهم هست
لینک مرجع