انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام احسان جان.
دوست عزیز این حرف اصلا درست نیست .
البته من هم شنیده بودم اما بعد از تحقیقات و سوال به این نتیجه رسیدم که خرافات و تمام گوشت خرگوش حرامهKhansariha (8)
دوستان برای اقلیت های دینی خوردن گوشت خرگوش مشکلی نداره Khansariha (214)
سلام
خیلی خیلی خیلی ممنون
تا اونجایی که من از بحث پرندگان فهمیدم انواع دارکوبها حلال گوشت هستند چون هم موقع پرواز بال میزنند وهم سنگدان دارند
آیا این فهم از استفتائات درسته /
سواد کوه جان چند مورد در حلال یا حرام بودن پرنده دخیله....سنگدان...ناخن پشت پا.....تند بال زدن.....راست روده نبودن

مثلا بلبل خرمایی یا همون گوش سفید هم سنگدان داره هم ناخن پشت پا هم تند بال زنه.......ولی راست روده هست و حرام گوشته

فکر کنم دارکوب هم راست روده باشه
ای خداااااااااااااااااااا....بابا اینجا تاپیک احکام شکاره...نه محیط زیست......فصل باقالی تموم شد...انقد باقالی نکارید دیگه......اینجا محل کشت ذرت هست نه باقالی.....خخخخخخخ

رعابت کنید لطفا....مدیریت محترم بزن چند پست اخیر رو بترکون.....Khansariha (8)
دوستان یه سوال شکاری......در احکام شکار داریم که باید حتما بدن شکار با جسم تیز و برنده پاره بشه و اگه با فشار و یا حرارت بدن سوراخ بشه گوشت حرام میشه......حالا سوال اینه که تکلیف شکار با ساچمه زنی چی میشه؟
ساچمه زنی به دلیل حرارت و فشار وارد بدن شکار میشه نه برندگی.....

من هرچی گشتم نتونستم یه جواب درست پیدا کنم
داداش منم خیلی دنبال جواب این سئوال گشتم و از چند نفر پرسیدم که جواب هاشون یکی نبود ولی بیشتر میگفتند اشکال نداره و حرام نیست
اون فشار و حرارتی که گفته میشه اینها نیست. منظور طوریه که شکار زجر بکشه.
(2012-04-18 07:57 AM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام احسان جان.
دوست عزیز این حرف اصلا درست نیست .
البته من هم شنیده بودم اما بعد از تحقیقات و سوال به این نتیجه رسیدم که خرافات و تمام گوشت خرگوش حرامهKhansariha (8)

این خرگوش از لحاظ اسلام حرامه یا از نظر اهل تشیع ؟ چون من به چشم خود دیدم که اهل تسنن میخورن و ازشون پرسیدم مگر حرام نیست گفتن نه (البته به برادران اهل سنت برنخوره فقط چون دیدم پرسیدم)
آقا هادی یه دفعه گفتن که:
برای اهل تسنن ایرادی نداره ولی برای اهل تشیع چرا...
دلیلش هم اینه که خرگوش برای اینکه انرژیش هدر نره مدفوع اولش رو دوباره می خوره...البته این یکی از استدلال هایی است که بنده شنیدم...
ولی خوب حالا از علمای سنی خبر ندارم ولی به هر حال اونها حلال اعلام کردن...
(2012-07-09 07:18 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا هادی یه دفعه گفتن که:
برای اهل تسنع ایرادی نداره ولی برای اهل تشیع چرا...
دلیلش هم اینه که خرگوش برای اینکه انرژیش هدر نره مدفوع اولش رو دوباره می خوره...البته این یکی از استدلال هایی است که بنده شنیدم...

استدلالها که زیاده یکی میگه چون پنجه داره یکی میگه چون سبیل داره یکی میگه چون عادت ماهیانه داره . حالا کسانی که احتمالا خوردن آیا گوشتش خوشمزه هم هست یا نه
لینک مرجع