انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: احكام شرعي شكار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
داداشی نمیدونستی که فکر نکنم اسلام اینهمه سخت گیر باشه و احتمال میدم که مشکلی نبوده در اون قبلی ها که خوردی ولی از این به بعد رو دیگه شرمندتم میشینی 4 تا رگ این فسقلی رو پیدا میکنی و میبری من به همین خاطر دیگه گنجیشک نمیزنم Khansariha (226) و افتادم به جون کبوترا
من اصولا نمیزنم ولی بعضی وقت ها یه تیر میندازی کلیش میریزه و شرمنده میشی!
(2011-11-11 06:59 PM)stivist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه سئوال داشتم قره غاز با توجه به ماهی خوار بودنش حلاله یا حرام؟

قره غاز دوست عزیز حرامه محضه چون نه سنگ دان داره نه چینه دان ،مثله پلیکان و هواسیل و اینا همشون حرامند
(2011-11-11 08:26 PM)alinozad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مثل اینکه جاوید جان شکار کرده بودند و میگفتند حلال هست.باز از ایشون بپرس

دوستان من از چند جا پرسیدم گفتند حرامه تو نت هم چرخی زدم چندیدن جا دیدم که قره غاز رو حرام میدونستند حالا اگه کسی بر حلال بودنش اطلاعاتی داره لطف کنه و بگهKhansariha (8)
قره غاز حرامه تا اونجایی که من اطلاع دارمKhansariha (8)
هانتر جان تا حالا خوردی مشکلی نبوده از این به بعد نخور که مشکل دار میشه .
خیلی مخلصیمKhansariha (8)
جدا کردن سر در هنگام جان دادن حیوان نباید صورت بگیره ولی اگر بواسطه تیزی چاقو این اتفاق بیفته اشکالی نداره
دلیل علمی این امر هم اینه که وقتی سر حیوان بریده میشه بعد از 3 ثانیه چون خون به مغز نمیرسه حیوان هیچ دردی رو حس نمیکنه و در این حالت مغز به قلب دستور پمپاژ سریعتر خون رو میده چون به خون نیاز داره و اینجاست که خون بطور کامل از بدن خارج میشه و در صورتی که سر از بدن جدا بشه دستور فوق به قلب داده نمیشه و ممکنه مقداری از خون داخل بدن بمونه که باعث پایین اومدن کیفیت گوشت میشهKhansariha (8)
دلیل علمیشو من میدونم ولی وقتی ساچمه بش میخوره کلی خون مردگی داخلش میمونه که گوشتشو سیاه میکنه ولی اینکه خون تو بدنش میمونه ربطی به مغز نداره رفیق،
تا حالا مرگ مغزی دیدی که چندسال زنده میمونه و قلبش میزنه،فرمان تپش قلب بصورت غیر ارادی صادر میشه،ولی به نظر من دلیل علمی خاصی نداره چون هم خون خارج میشه هم با ساچمه کلی خون مردگی تو بدن شکار میمونه به نظر من دلیل اصلیش نفس عمله کاره که تو باید بسم الله بگی و با نیت سرشو ببری مثه اینه که تو نماز بخونی ولی نیت نکنی نمازت قبول نیست اینم تو همین طوریه البته به نظر من.Khansariha (8)
Hunter عزیز جدای از بحث بسم الله گفتن و رو به قبله خواباندن شکار این بحث رو من در تلویزیون دیدم که داشت فواید ذبح اسلامی و عواملی که باعث شده حتی خیلی از کشورهای خارجی به این شیوه ذبح رو بیارن رو بررسی میکرد اینها نظر خود من نبوده
در ضمن من گفتم دستور پمپاژ سریعتر خون رو میده
اگر بحث شکار رو هم کنار بگذاریم خیلی از دوستان راجع به اینکه چرا نباید سر حیوان قبل از خروج روح از بدن جدا بشه سوال داشتن
اگر دلیل علمی قانع کننده تری دارید لطفا ما رو هم بی بهره نگذارید
باتشکرKhansariha (8)Khansariha (8)
راستش من دامپزشک نیستم تا آناتومی دقیق پرندگان و حیوانات رو بدونم ولی در مورد انسان فرمان تپش قلب بصورت غیر ارادی توسط عضوی در ساقه ی طناب عصبی بنام بصل النخاع صادر میشه و وقتی شما رس را میبری یا میکنی قلب تا چند لحظه بعد هم تپش داره و بصورت غیر ارادی شروع به تند تر زدن میکنه تا جبران کنه کم خونی در رگها را.
دوستان عزیز سلام

با اجازه همگی منم چند نکته میگم امیدوترم درست باشه از ابتدای شروع شکار

1-زمانی که شما به شکار میرید گفتن تنها یکبار بسم الله تا آخر روز شکار کافی است این در صورتی است که شما قصد شکار داشته باشید نه لذت بردن از شکار چون در این صورت شکار کش محسوب میشید.
2-استفاده از ساچمه های سر تخت و نوک تیز که بعضی از دوستان از قول علما ذکر کرده بودن فقط به این معنا است که ساچمه بتونه بدن شکار رو پاره کنه و شکار بواسطه پاره شدن بدن و عبور تیر بمیرد
3-درمورد سر بریدن حیوان به محض شلیک شما باید خودتون را به بالای سر شکار برسونید و اونو ذبح کنید یعنی نباید دست دست کنید تا از سر بریدن حیوان شانه خالی کنید و در موقع ذبح اگر فهمیدید قبله کدوم طرفه که خوبه اما اگر قبله را پیدا نکردید فرصت از دست ندید به هر طرفی که خواستید ببرید که اگر این کار را نکنید و شکار تلف بشه حرام محسوب میشه.
4-همیشه سعی کنید وقتی وارد یه منطقه میشید جهت قبله را پیدا کنید تا موقع سر بریدن راحت باشید
5-سعی کنید از چای تیز استفاده کنید که وقتی شکار را ذبح میکنید اذیت نشه -موقع سر بریدن اگر شکار زنده بود تمرین کنید که سر حیوان را قبل از جان دادن کامل جدا نکنید چون جدا کردن سر حیوان یعنی قطع تمام اعصاب بدن که این کار شکار را اذیت میکنه و گناه داره
6- بعضی از دوستان در مورد سر کندن میگفتن به نظر من اگه دوستان سر کندن گنجشک را درست بدونن پس میشه سر گل و بز رو هم جدا کرد و اشکالی نداره فکر نمیکنم درست باشه فرض کنید هنگام شکار با تفنگ ساپچمه زنی شما چند تا گنجشک را هم زمان میزنید شروع کنید به سر بریدن اشکالی نداره در این موقع بعضی از گنجشکها جان بدن چون شما سعی کردید که مابقی را حلال کنید
7-در مورد شکار کلاغ من خودم به شخصه کلاغ زیاد شکار میکنم و در مورد حتی حلال و حرام بودنشون یکی از آشنایان از دفتر آقای مکارم در موردشون پرسید که گفته بودن کلاغها چند دسته هستند
کلاغهای ابلق که ما میگیم اکّه اینا کلاًحرام گوشتن
کلاغهای خاکستری این کلاغها چون گاها سر لاشه حیوانات دیگه میشینند و تغذیه میکنن و در پرواز بالهاشونو گاهی صاف مثل عقاب میگیرن اینا هم حرام گوشتن
کلاغهای زاغ که به صورت مهاجر هستن و فقط در زمینهای کشاورزی دیده میشن و همیشه تند تند بال میزنن اینها حلال هستن حتی من در پینه دان آنه سنگ پیدا کردم اما تا حالا گوشتشو امتحان نکردم

شرمنده که زیاد حرف زدمKhansariha (256)
پس بايد حتما سر بريده بشه
لینک مرجع