انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
درود،در پی سی پی فقط روغن سیلیکون،برخی دوستان گفتن که همون روغن تردمیل هست که توی لوازم ورزشی فروشی ها دارن،بنده در سایت دیجی کالا اسپری روغن سیلیکون رو پیدا کردم،توی تلنبه ها هم یه قوطی روغن سیلیکون هست که خود من از اون استفاده میکنم،اینکه در بازار از کجا میشه تهیه کرد بنظر در دسترس ترینش همون فروشنده های تردمیل هست
سلام دوستان
برای تعویض اورینگ داخل لوله ی پی سی پی ها ( داخل لوله و ابتدای آن قرار دارد ) چگونه باید عمل کرد که به سلاح آسیبی وارد نشود و اورینگ هم به راحتی جایگزین شود ؟
وقتی لوله ی تفنگ رو باز کردیم و خواستیم دوباره ببندیم، برای اینکه سوراخ ورود هوا و حفره پیچ های اتصال لوله به کپ، درست در جای خود قرار گیرند چه راهکاری وجود دارد ( همچنین برای مخزن ) ؟؟؟
پر استهلاک ترین اورینگ های پی سی پی ها کدامند ؟
برای اینکه اورینگ های مخزن دیر تر به نشتی بیوفتند چه راهکار هایی وجود دارد؟
با سپاس
سلام به همه دوستان و اساتید.من یدونه پی ۱۰ ویکتور یا همون ارتمیس گرفتم الان بعد از حدود ۲۰ روز که دارمش متوجه نشتی از لوله تفنگ شدم.با فروشنده که صحبت کردم گفتن یدونه تفلن که احتمالا همون سوزن یا چکش باشه باید تعویض بشه.مشکلی که هست اینه که متاسفانه شهر ما تعمیرکار نداره.و خودم هم تا حالا باز نکردم .فیلمهای داخل یوتویب رو دیدم به نظر ساده میاد ولی خب اگه یکی از دوستان راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم و یه سوال میشه اون تفلون رو از یه جنس دیگه درست کنم که دوام و کارایی بیشتری داشته باشه.و راجع به فنر چکش و فنر گلنگدن هم میخواستم بدونم میشه فنر ضعیفتر استفاده کنم؟مخصوصا فنر گلنگدن.خواهش میکنم راهنمایی کنید.پلییییز هلپ .هلپ می
(2018-10-26 02:38 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
برای تعویض اورینگ داخل لوله ی پی سی پی ها ( داخل لوله و ابتدای آن قرار دارد ) چگونه باید عمل کرد که به سلاح آسیبی وارد نشود و اورینگ هم به راحتی جایگزین شود ؟
وقتی لوله ی تفنگ رو باز کردیم و خواستیم دوباره ببندیم، برای اینکه سوراخ ورود هوا و حفره پیچ های اتصال لوله به کپ، درست در جای خود قرار گیرند چه راهکاری وجود دارد ( همچنین برای مخزن ) ؟؟؟
پر استهلاک ترین اورینگ های پی سی پی ها کدامند ؟
برای اینکه اورینگ های مخزن دیر تر به نشتی بیوفتند چه راهکار هایی وجود دارد؟
با سپاس

اورینگ قبلی با دوتا سوزن دربیار و اورینگ جدید با روغن یا گریس سیلیکون چرب کن تا کن از سمت خمش وارد لوله کن و با ته یه میخ اورینگ داخل جاش قرار بده. یه قسمتیش جا بره بقیش با کمی هل دادن داخل شیار قرار میگیره.
برای درست بستن لوله و مخزن هوا ، نور بنداز داخل سوراخ پیچ ها و جای پیچ قبلی روی لوله یا مخزن مشخصه روی همون ببند اگه شک داری باید یه آینه کوچیک روی یه میله ببندی و با تابش نور روی آینه و انعکاسش روی سوراخ میتونی جانماییشبررسی کنی
پر استهلاک ترین اول اورینگ داخل لوله هست بعد اورینگ دور سوزن ولو. اورینگ های دور لوله و دور ولو مخزن (مثل بریکر) اگه درست جا برن اصلا خراب نمیشن.
سلام برادر ببخشید مزاحمت میشم یه راهنمایی میکنین؟وقتی تفنگ پی ۱۰ که رگلاتور داره در حالت غیر مسلح از لوله نشت هوا داره اشکال از چی هست؟حدس خودم اینه که رگلاتور داره نشت میده و در حالت غیر مسلح اصلا نباید باد از رگلاتور رد بشه.ولی از یه تعمیرکار سوال کردم میگه تفلن والو یا همون قسمت که یه تفلن روی یه میله سوار میشه و شبیه چکس هست خرابه.بخاطر نبود تعمیر کار توی شهر ما من باید خودم بازش کنم.لطف کن و یه زحمت بکش یه توضیح مختصری بدین ممنون میشم
(2018-11-08 05:12 PM)Emadziyaghami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام برادر ببخشید مزاحمت میشم یه راهنمایی میکنین؟وقتی تفنگ پی ۱۰ که رگلاتور داره در حالت غیر مسلح از لوله نشت هوا داره اشکال از چی هست؟حدس خودم اینه که رگلاتور داره نشت میده و در حالت غیر مسلح اصلا نباید باد از رگلاتور رد بشه.ولی از یه تعمیرکار سوال کردم میگه تفلن والو یا همون قسمت که یه تفلن روی یه میله سوار میشه و شبیه چکس هست خرابه.بخاطر نبود تعمیر کار توی شهر ما من باید خودم بازش کنم.لطف کن و یه زحمت بکش یه توضیح مختصری بدین ممنون میشم

اطلاعاتی درمورد مکانیزمش ندارم ولی توی pcp ها سیستم مسلح سازی ربطی به نشتی مخزن نداره مگر بگیم چکش در حالت غیر مسلح روی سوزن قرار میگیره سوزنو در حالتی قرار میده که نشتی بده. اجازه بدید یه تحقیقی میکنم نتیجش میگم
سلام خدمت اساتید.از دوستان کسی علت سفت بسته شدن لول شکاری روی هم رو میدونه؟وقتی فشنگ میدارم توی لول رون بسته نمیشهیه جوریه که اننگار فشنگ مزاحم بسته شدنشه.ممنون
سلام دوستان
من در حالتی که گلن گدن تفنگ رو به عقب مسلح شده بود با کپسول ،تفنگ را باد کردم
این کار باعث شد باد مخزن کلا خالی بشه
حتی مخزن را از روی تفنگ باز کردم ،اما به محض باز شدن شیر کپسول باد از قسمت انتهایی مخزن خارج میشه
راهکاری مد نظرتان هست ممنون میشم ارائه کنید
(2013-08-15 12:55 PM)KRALMAGNUM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-13 11:26 AM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام Khansariha (8)
یه سوال داشتم از حضورتون
اگر لوله اسلحه کج شده باشه (در این مورد خاص به سمت بالا )آیا قابل تعمیر هست ؟ به چه شکل؟ و غیر از نگاه کردن چطور می توان این انحراف لوله را تشخیص داد؟ درواقع یک دیانا 35 کالیبر 4.5 با قنداق سالم و ظاهر خوب هست دست دوم ، در مغازه دوستمه یک نفر میگفت لوله اش رو به بالا انحراف داره اما با چشم هرچی نگاه کردم متوجه نشدم تو فکر خریدش هستم . حالا در مورد تشخیص این عیب و رفع آن راهنمایی می خواستم
پیشاپیش از همه بزرگواران ممنونمKhansariha (8)

سلام.دادا این مشکل واسه منم اتفاق افتاده میدونی چیکار کن لوله اسلحه باز کن درجه مگسگ اگه جدا میشه جداش کن. سر لول از جای که مگسگ میفته بچرخون که جای مگسگ بیوفته پایین واز جلوی لول که ساچمه خارج میشه نگاه کن صد در صد متوجه میشی.واسه تعمیرشم هیچ کاری نداره اگه خواستی بهم بگو تا راهنماییت کنم.

سلام .یه وایرخ 80دارم لولش انحراف به بالا داره .به طور قطعی هم نمیدونم مال لولشه یه واشر ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام به همه میخواستم بدونم آیا سیستم ماشه تفنگ های نوریکا بسیار پیچیده است یا نه برای یک فرد معمولی؟برای تعویض فنر؟
لینک مرجع