انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-08-24 01:19 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 01:13 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلامKhansariha (8)
شادو1000 چند روز پیش واشر پیستون وفنرشو عوض کردم و مقداری جزیی گریس نسوز به واشر زدم مثل عکس زیر ، حالا که سه تا شلیک کردم از لوله کمی دود میاید بیرون ، میخواستم از حضورتون بپرسم طبیعیه این دود ؟ تا چندتا شلیک دیگه ممکنه ادامه داشته باشه ؟ کار خاصی لازمه انجام بدم؟
خیلی ممنون از راهنمائیتون Khansariha (48)

از چه گریسی استفاده کردید؟

این گریس نشوز های توی بازار به درد این کار نمیخورن و جز اینکه توی چند تا شلیک اول سرعت رو بالا ببرن کار دیگه ای انجام نمیدن.
تازه توی بعضی از مواقع به واشر پیستون هم صدمه میزنن.
دقت سلاح هم پایین میاد.
من توصیه میکنم گریس رو کامل پاک کنید.
من خودم یه باز به پیستونم روغن زدم آخر سر کل پیستون و واشر و سیلندر رو با آب و صابون شستم تا کاملا پاک بشه.

احیانا اکه خواستید گریس بزنید از گریس پایه مس استفاده کنید که قیمت خیلی بالایی داره.
سلام ممنون از توجهتون
گریس نسوز را از یک تعمیرکار کامیون گرفتم خیلی تعریفش میکرد و میگفت خارجییه ، حالا اگر گریس پایه مس موجود نبود پیستون را خشک ببندیم مشکلی پیش نمیاد ؟
(2013-08-24 01:19 PM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احیانا اکه خواستید گریس بزنید از گریس پایه مس استفاده کنید که قیمت خیلی بالایی داره.
همون گونه که اقای daneshyar گفتن حتما گریس را پاک کنید.
و بعدش اگه مایل بودین گریس استفاده کنید،حتما باید گریس پایه مسی باشه که بتوانه دمای بالای 1500 درجه سانتی گراد را تحمل کنه و اون را هم باید روی پیستون یکم بزنید نه سر واشر.
و قبل از عید قیمت گرفتم قوطی نیم کیلوییش 55 تومن بود.تازه 6 ماه پیش این قیمت بوده،الان را دیگه نمیدانم.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-24 01:24 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا اگر گریس پایه مس موجود نبود پیستون را خشک ببندیم مشکلی پیش نمیاد ؟
نه اقا اشکان هیچ مشکلی به وجود نمیاد و درستش هم اینه که خشک بسته بشه.
Khansariha (256)
گریس پایه مس نیم کیلوییش 100 تومن قیمت گرفتمKhansariha (367)
(2013-08-24 11:40 AM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، دوستان این موضوع چیز جدیدی نیست و بیشتر عزیزان از این موضو با خبر هستند
و جریان همون تفنگ مگنوم XT-1000 من هست که لولش به سمت بالا تاب برداشته ، منتهی من تو این چند مدت خواستم باهاش کنار بیام ولی متاسفانه شاهد این هستم که تاب لوله در حال افزایش هست ، طوری که وقتی از داخل لوله (( محل ساچمه )) نگاه می کنم سوراخ لوله به شکل یه نیم دایره و بسختی دیده میشه.
تو تاپیک این تفنگ چند نفر از عزیزان (( آقا بهروز ، آقا مهدی ، و حامد عزیز )) لطف کردن و یه راهنمایی کردند.
دوستان و اساتید اگر راهنمایی کنن که برای حل این مشکل چه میشه کرد ممنون می شم ، واقعاً این تفنگ اعصابم رو به کلی بهم ریخته.
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما عزیزان برای رفع مشکل تفنگ هستم.
ارادت : محمد رنجبر
Khansariha (8)

سلام محمد جان یک راه دیگه هم هست که قبلا خودم تجربه اش رو داشتم.راهش هم اینه که یک تراشکار خوب پیدا کنید و بهش بگید لوله رو از گپ خارج کنه و اون قسمتی که تاب برداشته رو ببره و دوباره لوله را بعد از تراش دادن داخل کپ جا بزنه.فقط لوله تفنگ شما مقداری کوتاه میشه و مقداری کوک کردن تفنگ به نیروی بیشتری میخواد.Khansariha (256)
اگر هم بخوای تاب خود لوله را بگیری مطمین باش دیگه مثل اولش نمیشه چون من هم چند سال پیش یه چینی 5.5 داشتم که همین مشکل براش پیش اومد(مقدار زیادی تاب برداشت) من هم اول با زحمت زیاد تابش رو گرفتم اما بعد از تابگیری دقیقا جایی که قبلا لوله تاب داشت ساچمه گیر میکرد چون حالت گردی خودش رو از دست داده بود و یه برچستگی کوچک داخل لوله ایجاد شد.برای همین بود که مجبور به کوتاه کردن لوله شدم.که خیلی خوب جواب داد .اما باید یک تراشکار حرفه ای این کار رو انجام بده تا بعدا لوله داخل گپ لق نشه.
(2013-08-24 01:50 PM)rezagh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 11:40 AM)Sagheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، دوستان این موضوع چیز جدیدی نیست و بیشتر عزیزان از این موضو با خبر هستند
و جریان همون تفنگ مگنوم XT-1000 من هست که لولش به سمت بالا تاب برداشته ، منتهی من تو این چند مدت خواستم باهاش کنار بیام ولی متاسفانه شاهد این هستم که تاب لوله در حال افزایش هست ، طوری که وقتی از داخل لوله (( محل ساچمه )) نگاه می کنم سوراخ لوله به شکل یه نیم دایره و بسختی دیده میشه.
تو تاپیک این تفنگ چند نفر از عزیزان (( آقا بهروز ، آقا مهدی ، و حامد عزیز )) لطف کردن و یه راهنمایی کردند.
دوستان و اساتید اگر راهنمایی کنن که برای حل این مشکل چه میشه کرد ممنون می شم ، واقعاً این تفنگ اعصابم رو به کلی بهم ریخته.
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما عزیزان برای رفع مشکل تفنگ هستم.
ارادت : محمد رنجبر
Khansariha (8)

سلام محمد جان یک راه دیگه هم هست که قبلا خودم تجربه اش رو داشتم.راهش هم اینه که یک تراشکار خوب پیدا کنید و بهش بگید لوله رو از گپ خارج کنه و اون قسمتی که تاب برداشته رو ببره و دوباره لوله را بعد از تراش دادن داخل کپ جا بزنه.فقط لوله تفنگ شما مقداری کوتاه میشه و مقداری کوک کردن تفنگ به نیروی بیشتری میخواد.Khansariha (256)
اگر هم بخوای تاب خود لوله را بگیری مطمین باش دیگه مثل اولش نمیشه چون من هم چند سال پیش یه چینی 5.5 داشتم که همین مشکل براش پیش اومد(مقدار زیادی تاب برداشت) من هم اول با زحمت زیاد تابش رو گرفتم اما بعد از تابگیری دقیقا جایی که قبلا لوله تاب داشت ساچمه گیر میکرد چون حالت گردی خودش رو از دست داده بود و یه برچستگی کوچک داخل لوله ایجاد شد.برای همین بود که مجبور به کوتاه کردن لوله شدم.که خیلی خوب جواب داد .اما باید یک تراشکار حرفه ای این کار رو انجام بده تا بعدا لوله داخل گپ لق نشه.

البته کوتاه کردن باعث کاهش چشمگیر دقت تفنگ میشه و همچنین از قدرت هم مقدار کمی کاسته میشه.Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-24 01:44 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان گریس پایه مس تو چه رسته شغلی وبرای چی کاربرد داره؟ ازکدام مغازه ها میشه تهیه کرد ؟ و مارک خوبش چی هست ؟ ممنونم
(2013-08-24 02:12 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-24 01:44 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان گریس پایه مس تو چه رسته شغلی وبرای چی کاربرد داره؟ ازکدام مغازه ها میشه تهیه کرد ؟ و مارک خوبش چی هست ؟ ممنونم

اشکان جان تا جایی که شنیدم این گریس ها برای روانکاری قطعاتی که در دما و فشار بالا کار می کنن طراحی شده.مثلا تو کارگاههای ذوب فلز و یا ریخته گری.
بهترین مارکش "اوراپی" هست و معمولا باید ازفروشگاههای تخصصی گریس و روغن سراغش رو گرفت.یکی دو تا از این مغازه ها سمت چراغ برق هم هستن.(توی پاساژی که هیچ وقت اسمش رو یاد نگرفتم!!)ولی این آوراپی یه نماینده فروش و یک سایت هم داشت که می شه جستجو کرد تا پیدا بشه.Khansariha (8)
سلام.آیا میشه سوزن آکار رو خودمون عوض کنیم؟سوزنش گیر میاد یا نه ؟قیمتش چنده؟Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-24 02:12 PM)اشکان نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

از مغازه های گریس فروشی-چسب فروشیا-و... اونایی که تو رسته صنعتی هستن
فقط پایه مس و پایه کربن سخت پیدا میشه و گرونن
(2013-08-24 02:31 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.آیا میشه سوزن آکار رو خودمون عوض کنیم؟سوزنش گیر میاد یا نه ؟قیمتش چنده؟Khansariha (8)Khansariha (8)

دادا اگه تا حالا تجربه باز کردن گپ رو ندارین دستش نزنید که مکافات میشه سوزن امادشو من ندیدم امایکی از دوستان از جنس پیستون ماشین میسازه که سالها کار میکنی یکی واسه دولول اسپانیایی یکی از اشناها ساخت الان 7 ساله اخ نگفته اونم روی تفنگی که سالانه بالای 1000 شلیک داره ساختشم راحته فقط یک تراشکار خوب میخواده یک نمونه و یک جنس عالیKhansariha (8)
لینک مرجع