انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2016-03-26 10:28 PM)pooyajm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه مشکل عجیب واسم پیش اومده
ویسپر IGT دارم 5.5
از ساچمه مگنوم استفاده میکنم
هنوز یه بسته هم استفاده نکردم بعد یه مدت حس کردم قدرتش خیلی کم شده یه جوری شد که وقتی میزدم ساچمه همون اول لوله گیر میکرد اصلا جلو نمیرفت
تا امروز با یه ساچمه دیگه زدم شلیک کرد ولی ساچمه مگنوم گیر میکرد
ته ساچمه رو یکم فشار دادم قطرش کمتر شد گذاشتم شلیک کرد قدرتش هم خیلی خوب بود
چرا اینجوریه اخه؟:|
چرا اوایل همین ساچمه هارو شلیک میکرد؟
ممکنه همین بزرگ بودن ساچمه به پیستون فشار آورده باشه که قدرتش کم شده؟

سلام
تست مکش انجام دهیداگر ایراد از اون بود که باید واشر پیستون تعویض کنید ولی اگر تست نشتی مشکلی نداشت پس از جک نیترو هست متاسفانه
با سلام و تبریک سال نو خدمت تمام دوستانم.دوستان تفنگ ساچمه زنی که پایین میزنه به غیر از اینکه بخوام قنداقشو عوض کنم چه راحل دیگه ای داره که مشکلش حل بشه.
(2016-04-04 09:31 PM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و تبریک سال نو خدمت تمام دوستانم.دوستان تفنگ ساچمه زنی که پایین میزنه به غیر از اینکه بخوام قنداقشو عوض کنم چه راحل دیگه ای داره که مشکلش حل بشه.

سلام
نوروزتان پیروز
شما بجای اینکه از نوک مگسک برای هدف گیری استفاده کنید از انتهای مگسک جایی که به لوله متصل هست برای هدف گیری استفاده کنید.
البته پایین زدن تفنگ ساچمه زنی بسته به تک یا دولول بودن دلایل دیگری هم بجز قنداق داره که میتونید در تاپیک تفنگهای ساچمه زنی مطرح کنید اونجا اساتید مجربی هستند که کمکتون کنند.
سلام دوستام من یه مدت میشه از ساچمه اذرخش 2 برای اسنایپر 125 ورتکس استفاده میکنم ولی متاسفانه راحت داخل لوله نمیره یعنی حدود دو میل بیرون میمونه که یا باید با یه جسم نوک تیز با زور حولش بدم داخل یا هم همینجوری شلیک کنم که وقتی کمر تفنگ بسته میشه اون دو میل از ساچمه بریده یا پخش میشه که دقت واقعا افت میکنه ولی باقی ساچمه ها اعم از انواع هاتسان و پرو مگنوم و الماس راحت جا میرن و سامیانگم همینطوره راحت جا نمیره حالا بنظرتون چیکار باید بکنم ببرم لوله رو تراشکاری بدم حدود نیم سانت از ته لوله که محل ساچمه گذاری هست رو حدود نیم میل واسم پتراشته و این واسه تفنگ مشکل ایجاد نمیکنه یعنی دقتش پایین نمیاد و طرف مقابلشم که محل اخر پیستون که هوا با فشار میاد پشت ساچمه اونم نیم میل بردارم.دوستان راهنماییم کنین با سپاس فراوان

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
(2016-04-05 03:56 AM)nimastarsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستام من یه مدت میشه از ساچمه اذرخش 2 برای اسنایپر 125 ورتکس استفاده میکنم ولی متاسفانه راحت داخل لوله نمیره یعنی حدود دو میل بیرون میمونه که یا باید با یه جسم نوک تیز با زور حولش بدم داخل یا هم همینجوری شلیک کنم که وقتی کمر تفنگ بسته میشه اون دو میل از ساچمه بریده یا پخش میشه که دقت واقعا افت میکنه ولی باقی ساچمه ها اعم از انواع هاتسان و پرو مگنوم و الماس راحت جا میرن و سامیانگم همینطوره راحت جا نمیره حالا بنظرتون چیکار باید بکنم ببرم لوله رو تراشکاری بدم حدود نیم سانت از ته لوله که محل ساچمه گذاری هست رو حدود نیم میل واسم پتراشته و این واسه تفنگ مشکل ایجاد نمیکنه یعنی دقتش پایین نمیاد و طرف مقابلشم که محل اخر پیستون که هوا با فشار میاد پشت ساچمه اونم نیم میل بردارم.دوستان راهنماییم کنین با سپاس فراوان

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام
از ساچمه های کالیبر زیر 5.52 استفاده کنید دیگر این مشکل را نخواهید داشت . استفاده از سامیانگ برای فنری مناسب نیست.
گشاد کردن لوله ولو نیم میل اشتباه است.
ممنونم از پاسخ شما ولی اخه این تفنگ ارزش بیشتر پول دادن واسه ساچمه های خوب رو نداره نمیگم بده ولی خوب همین ساچمه اذرخشارو باهاش خوب میزنه و قیمتشم مناسب حالا چون اشتباه کردم تعداد زیادی گرفتم راه حله دیگه ای پیشنهاد نمیکنین البته من تمام لوله رو که نمیخوام بدم تراشکاری نیم میل برداره همون جای ساچمه که حداقل ساچمه بره داخل باقی خان که درسته دوست عزیز یعنی به مشکل میخوره.
(2016-04-05 06:40 PM)nimastarsun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم از پاسخ شما ولی اخه این تفنگ ارزش بیشتر پول دادن واسه ساچمه های خوب رو نداره نمیگم بده ولی خوب همین ساچمه اذرخشارو باهاش خوب میزنه و قیمتشم مناسب حالا چون اشتباه کردم تعداد زیادی گرفتم راه حله دیگه ای پیشنهاد نمیکنین البته من تمام لوله رو که نمیخوام بدم تراشکاری نیم میل برداره همون جای ساچمه که حداقل ساچمه بره داخل باقی خان که درسته دوست عزیز یعنی به مشکل میخوره.

ارزش نداره؟؟
تفنگ با این سیستم و 40 ژول قدرت و دقت خوب ارزش داره.
خیلی اندازه های کوچکتر از نیم میل باعث بی دقتی شدن پس نیم میل اندازه کمی نیست همچنین 125 از ابتدای لوله خان داره و نباید تیغه های خان را با تراشیدن کند کرد.
سلام دوستان.Khansariha (48)
واسه رنجر 125 واشر سرپیستون از اقا میثم سفارش دادم.احتمالا فردا دستم برسته.Khansariha (219)
واسه تعویضش خودم میتونم بازش کنم یا باید بدم تعمیرگاه؟Khansariha (226)
شادو 1000 رو میتونم کامل باز کنم.
اینو باز کنم جا زدن فنر و ماشش سخته؟
بجز واشر سرپیستونش قطعه دیگه ای هم لازمه که عوض کنم؟Khansariha (399)
پبچ های تفنگ سمت راست و سمت چپ با هم فرق میکنن.یعنی پیچ سمت راست چهارسو بزرگه یعنی کامل داخل سوراخ جا پیچ قرار گرفته ولی سمت چپ چهارسو کوچیک هست دورش واشر هست.این عادیه؟ همه 125 ها پیچ هاشون اینجوریه؟Khansariha (214)
با تشکرKhansariha (8)
(2016-04-05 09:42 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (48)
واسه رنجر 125 واشر سرپیستون از اقا میثم سفارش دادم.احتمالا فردا دستم برسته.Khansariha (219)
واسه تعویضش خودم میتونم بازش کنم یا باید بدم تعمیرگاه؟Khansariha (226)
شادو 1000 رو میتونم کامل باز کنم.
اینو باز کنم جا زدن فنر و ماشش سخته؟
بجز واشر سرپیستونش قطعه دیگه ای هم لازمه که عوض کنم؟Khansariha (399)
پبچ های تفنگ سمت راست و سمت چپ با هم فرق میکنن.یعنی پیچ سمت راست چهارسو بزرگه یعنی کامل داخل سوراخ جا پیچ قرار گرفته ولی سمت چپ چهارسو کوچیک هست دورش واشر هست.این عادیه؟ همه 125 ها پیچ هاشون اینجوریه؟Khansariha (214)
با تشکرKhansariha (8)
سلام دوست خوبمKhansariha (8)
برای باز کردنش کار نشد نداره ولی واسه بستنش اگه وارد نباشی ممکنه با مشکل مسلح نشدن تفنگ مواجه بشی. حالا یه دو تا کلیپ هست اگه ببینی شاید کمکت کنه که باز و بسته کردن تفنگ ۱۲۵ معمولی هستش که وارد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بشو و یه پستی هست که آقا امین زحمت کشیدن و کلیپها رو گذاشتن که میتونی دانلود کنی.
در مورد جا زدن فنرش سخته و مثل گامو و کرال نیست که یه نفره بشه جاش زد و اگه تفنگت نو هست که خیلی سخته و باید با گیره یا وسیله مناسب جا زده بشه.
مهمترین قطعه که باید عوضه بشه همین واشر پیستونه و برای اینکه از ارتعاشات تفنگت کم کنی باید از لول فنر بلندتر از جنس پلی آمید و همچنین واشر مرکزی استفاده کنی. واشر مرکزی هم بهتره که به این شکل ساخته بشه که انتهای فنر قرار می گیرد:
[تصویر: rps20160406-005303.jpg]
در مورد پیچها که گفتین بله عادیه خوم چندتا دیدم همینطور بود.
در مورد اندازه میل راهنما فنر و واشر مرکزی متاسفانه اندازشو ندارم وگرنه راهنمایی می کردم و اگه از اساتید کسی اندازه اینا را بلده راهنمایی کنه چون سوال خیلی هاست.
در ضمن اگه آقا میثم لطف کنن و به همراه واشر پیستونهایی که میسازن لول فنر و واشر مرکزی هم بسازن کار خیلی ها آسونتر میشه و دیگه به تراشکار احتیاج نیست.
سلام دوست عزیز.Khansariha (48)
من کلیپ هارو دیدم.باز کردن ماشش یخورده سخته.با تفنگ هم تا حالا 20 تار هم نزدم.میترسم بازش کنم نتونم ببندمش.Khansariha (172)
این واشر مرکزی و لول فنر رو کسی از دوستان این سایت میسازه که ازش خرید کنم؟Khansariha (256)
قیمتشون چقد میشه؟
با تشکر.Khansariha (8)
لینک مرجع