انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-08-29 02:01 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید میشه میله کوکین دیاناهای ساید لور رو از مفتول های استیلی هم سایز اون که در بازار موجود هست ساخت؟تا کنون کسی در این زمینه تجربه لازم رو داشته.
[تصویر: 13777720931.jpg]
آقا رضا عزيز Khansariha (8)
البته من استاد نيستم و هنوز شاگردي ميكنم
براي ساختن ميل كوكينگ ميتوان از ميلگرد استيل استفاده نمود و لي قيمت اين نوع ميله + وقت گرانبها + هزينه استادكار+ اياب زهاب و ... ميشود همان ميله اي كه بايد بخريم! تازه اگر درصد خطاي ساخت را در حد مجاز بگيريم
اگر به تعداد باشد هزينه پايين ميآيد
زدن رزوه ان چه با حديده باشد چه دستگاه تراش و عمل پيچ زني انجام شود با توجه به دوسر رزوه بودن و طول خاص جاي اشتباهي در كار نيست و در صورت خطاي انساني متريال از بين ميرود
پس از اتمام كار ساخت هم بايد رزوه از نظر تلرانس لقي حركت محور طولي و عرضي چك شود تا در عين گردش روان لقي و خلاصي بيش از حد نداشته باشد كه باعث كوتاه شدن عمر قطعه ميگردد
ولي به نظر من براي ساخت شخصي بهترين كار تهيه دو عدد پيچ آلن فولادي درجه يك( اندازه گل پيچ با داخل اهرم كوكينك قبلآ چك شود) و استفاده از يك ميله فولادي با دوسر كونيك سپس جوش دادن طولي و هم محور آنها توسط جوش آرگن ميباشد و اين يكي عمري خواهد شد
[تصویر: 13777976351.jpg]
(2013-08-29 02:01 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید میشه میله کوکین دیاناهای ساید لور رو از مفتول های استیلی هم سایز اون که در بازار موجود هست ساخت؟تا کنون کسی در این زمینه تجربه لازم رو داشته.
[تصویر: 13777720931.jpg]

سلام Khansariha (8)
جسارتاً به عنوان یک شاگرد عرض کنم
فکر کنم میشود از پیچ های استیل که به صورت متری میفروشند استفاده کرد و به اندازه خود میله ازش برید دوسرش هم که نیازی به رزوه کردن نداره و قسمت وسطش را هم میتوان با شرینگ اندازه خودش و سشوار پوشش داد .
[تصویر: 13778446871.jpg]
سلام خدمت دوستان یه تفنگ دیانا 25 به دستم رسیده که خیلی فرسودست !
رنگ قنداق بی جلاشده.ولی خط و خش نداره !
طور لوله و گپ به صورت نقطه نقطه زنگ زدگی داره!
وولی از لحاظ فنی سالمه و همه چیش رو عوض کردم.جز خان هاش که متاسفانه قبل از این که به دست من برسه توش دریل انداختن البته با استفاده از یه سیخ بلند به جای مته چون لوله گرفته بوده ! Khansariha (290) Khansariha (367)
با این تفاسیر شما چی صلاح میدونید ؟
بدم قنداق رو چه رنگی بزنن که رنگش از بین نره ولی جلا بگیره ؟ ( بهش که پارافین زدم انگار تازه از کار خونه امده ولی وقتی جذب شد و بقیش رو پاک کردم دوباره شد مثل روز اول )
لوله و گپ سلاح رو چجوری احیا کنم ؟ بیرون بدم زاج کاری میکنن ؟ یا باید خودم انجام بدم ؟
چجوری از سالم نبودن خان ها اطمینان حاصل کنم تا بدم دوباره بتراشنش ؟
(2013-08-31 01:21 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وولی از لحاظ فنی سالمه و همه چیش رو عوض کردم.جز خان هاش که متاسفانه قبل از این که به دست من برسه توش دریل انداختن البته با استفاده از یه سیخ بلند به جای مته چون لوله گرفته بوده ! Khansariha (290) Khansariha (367)
بدم قنداق رو چه رنگی بزنن که رنگش از بین نره ولی جلا بگیره ؟ ( بهش که پارافین زدم انگار تازه از کار خونه امده ولی وقتی جذب شد و بقیش رو پاک کردم دوباره شد مثل روز اول )
لوله و گپ سلاح رو چجوری احیا کنم ؟ بیرون بدم زاج کاری میکنن ؟ یا باید خودم انجام بدم ؟

برای زنگ زدگی از روغن wd40 اصلی استفاده کن. قیمتش تقریبا 40 تا 50 هست.
از یوساب نرم هم میتونی استفاده کنی.
گفتم یوساب نه گفتم سمباده یه فرقایی با هم دارن.
زاج کاری هم خودت میتونی بکنی نیازی نیسن بدی بیرون.
اگه میگی رنگ قنداق سالمه یه روغن جلای حسابی بهش بزن خوب میشه.
البته قبل از همه اینا مطمئن باش که لوله سالمه وگرنه وقتت رو تلف کردی.
به این تاپیک ها هم سر بزن.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-31 10:57 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-31 01:21 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای زنگ زدگی از روغن wd40 اصلی استفاده کن. قیمتش تقریبا 40 تا 50 هست.
از یوساب نرم هم میتونی استفاده کنی.
گفتم یوساب نه گفتم سمباده یه فرقایی با هم دارن.
زاج کاری هم خودت میتونی بکنی نیازی نیسن بدی بیرون.
اگه میگی رنگ قنداق سالمه یه روغن جلای حسابی بهش بزن خوب میشه.
البته قبل از همه اینا مطمئن باش که لوله سالمه وگرنه وقتت رو تلف کردی.
به این تاپیک ها هم سر بزن.

از کجا متوجه بشم لوله و خان ها سالم هستن ؟
زاج رو از ابزار فروشی ها میتونم بخرم یا فروشگاه های ورزشی ؟
رنگ جلا رو هم باید بدم نقاش چوب بزنه دیگه ؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم.
تو این زمینه تجربه ندارم. Khansariha (172)
اینم تصاویر مقایسه ی دو سلاح :
[تصویر: 13779427601.jpg]
[تصویر: 13779427612.jpg]
(2013-08-31 01:36 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-31 10:57 AM)daneshyar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (290) Khansariha (367)
از کجا متوجه بشم لوله و خان ها سالم هستن ؟
زاج رو از ابزار فروشی ها میتونم بخرم یا فروشگاه های ورزشی ؟
رنگ جلا رو هم باید بدم نقاش چوب بزنه دیگه ؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم.
تو این زمینه تجربه ندارم. Khansariha (172)
اینم تصاویر مقایسه ی دو سلاح :
چه مقایسه جالبی.Khansariha (172)
اول ببین لوله انحراف نداره.
داخل لوله رو با اسپری ناهید خشک یا تینر فوری 20000 تمیز کن بعد نگاه کن ببین اوضاعش چجوریه.
خودت تفنگ داری خان ها رو با اون مقایسه کن یا یه عکس بزار.
زاج رو معمولا اسلحه فروشیا دارن.
رنگ جلا رو هم خودت میتونی بزنی ولی خوب نقاش بزنه بهتر درمیاد.
چون ممکنه نتونی غلظلتش رو خوب دربیاری و جای برس روی قتداقت بمونه.
سلام
منم یک دیانا دارم که عمرش حدود 17 سال شاید بشه!
بابام دوران بچگی برام خریده بود.
همه چیزش سالمه به جز دو مورد!
رنگش و ماشه.
رنگ: مسلما بعد گذشت این همه سال نیاز به اورحال داره! لوله پر از نقطه های زنگ زدگی هست و قنداق هم جلا نداره!
از پست های بالایی فهمیدم باید چیکار کنم!
اما ماشه:
وقتی تفنگ رو می خوام مسلح کنم باید ماشه رو بعکس شار بدم تا در گیر بشه و گرنه فنر گیر نمی کنه و مسلح نمیشه!
مشکل چیه؟
سپاس
اقا روح ا... اشکال در ماشه بسیار خطرناک هستش و ممکنه باعث فاجعه بشه ماشه تفنگ رو باز بکن و ازش عکس بزار تا دوستان بتونند راهنمایت کنند.
فکر کنم از فنر ماشه باشه که شاید شکسته شده و شما متوجه نشدید.من قبلا یه گامو شادو1000 داشتم همین طور شد رفتم فنر ماشه رو عوض کردم خوب شدKhansariha (219)Khansariha (48).یه سوال داشتم من یه آکار دارم و جای لکه روی کپ مونده و پاک نمیشه .باید چطوری پاکش کنم؟با تشکرKhansariha (8)
میخاستم بدونم که واشر سر سیلندر رو کی باید عوض کنم ؟
ظاهرش چه تغییری میکنه که باید عوضش بشه ؟
لینک مرجع