انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
باسلام خدمت دوستان واساتیدمحترم من یه برنو متوسط خریدم که متاسفانه لولش خراب ازاب درامدسوال اول اگه برم لولش راتسلیحات عوض کنم امکان داره بازخوب نزنه دوم یه جایی شنیدم که تسلیحات لول270میذاره روبعضی تفنگا راهی دیگه نداره بتونم درستش کنم وتهران نبرم لطفاراهنمایم کنیددرضمن تعمیرکاراینجاگفت بیست سانتیمترسرلول خان نداره راهی دیگه نیست
سلام دوست عزيز.احتمالا زبانه اي كه پشت ماشه گير ميكنه سائيده شده.اگه اينطور باشه بايد بازش كني يا عوضش كني يا جوش بزني بعد با سوهان درستش كني. موفق باشي
(2014-02-03 11:45 PM)vafa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت استادان،اسلحه من پنج تیرصیاد2هست مشکل پایین زدن داره استادان لطفاراهنمایم کنید
سلام دوست عزيز. با اجازه استادان محترم
اسلحه يكي از دوستان من هم اين مشكلو داشت.اين مشكل ميتونه از فشنگ نا مرغوب و يا خم شدن لوله باشه.بهتر است با فشنگ ديگه هم امتحان كنيد اگه جواب نداد يه قطعه كوچك به روي لوله(جايي كه براي نشانه گيري نگاه ميكنيد) بچسبانيد تا روزنه ديد شما كمي بالاتر بياد.البته اين تجربه ما بود كه يه پلاستيك كوچك چسبانديم الان خوب ميزنه و اگه استادان محترم راه ديگه پيشنهاد كنند ما هم امتحان ميكنيم. موفق باشيد
با سلام خدمت دوستان.دوستان تفنگ من تک لول ساخت ترکیه هست مدل کوسه بنظرم یکم سوزن تفنگ ضعیف عمل میکنه و درست جای سوزن روی چاشنی فشنگ نمیمونه.بنظر دوستان باید فنر سوزن عوض بشه یا خود سوزن.درضمن قنر سوزن این نمونه تفنگ تو شیراز گیر میاد.دوستان فشنگهای مهام رو بخوبی شلیک میکنه اما فشنگ های صاصد رو درست شلیک نمیکنه.
(2014-02-04 12:01 AM)amiryazdi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان واساتیدمحترم من یه برنو متوسط خریدم که متاسفانه لولش خراب ازاب درامدسوال اول اگه برم لولش راتسلیحات عوض کنم امکان داره بازخوب نزنه دوم یه جایی شنیدم که تسلیحات لول270میذاره روبعضی تفنگا راهی دیگه نداره بتونم درستش کنم وتهران نبرم لطفاراهنمایم کنیددرضمن تعمیرکاراینجاگفت بیست سانتیمترسرلول خان نداره راهی دیگه نیست
با سلام :
دوست عزیز اگر فروشنده اشناست برو یقه اش رو بگیر حسابی !!!!!! اگر مغازه داره ، دیگه بد تر یقه اش رو جر بده !!!!!!!!
چرا اینو میگم ؟ خوب دقت کن :
لوله تفنگ ، چه ساچمه چه گلوله زن ، فقط و فقط توسط تسلیحات تعویض میشه و لا غیر ! هر کسی هم که بگه بیار برات درست کنم یا لوله دارم یا لوله تیربار بندازم ( نخندید بخدا راست میگم ) یا ........... داره دروغ میگه چون اگر لوله ای رو تفنگ شما نصب کنه که ارم و سنبه وزارت دفاع نداشته باشه هم اون جرم انجام داده ، هم شما گیر میکنی و باید جوابگو باشی . پس اونم باید بیاره تسلیحات لول بندازه ، داره اینطوری از شما یه پول اضافی میگیره پس بیخودی کارت رو طولانی نکن پول بیخودی هم نده .تغییر کالیبر نمیدونم بشه یا نه باید خودت با مراجعه به تسلیحات ببینی شدنی هست یا نه . لوله های تسلیحات هم تا اونجایی که من دیدم دو جوره یکی فابریک برنو که پله داره ، دیگری طرح تجاری که پله نداره و صافه ولی قسمت مهمترش که به یقه جر دادن منتهی میشه اینه که اینطوری که من شنیدم لول برنو 1700 پولشه !!! ای کاش قبل خرید میومدی یه مشورتی میکردی ، اینجا بچه ها اطلاعات خوبی دارن و خیلی صمیمی این اطلاعات رو در اختیار هم میگزارند.
در ضمن اگر سوالی داشتی تو تاپیک برنو مطرح کنی بهتره ، زود تر به جواب میرسی

(2014-02-03 11:45 PM)vafa نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت استادان،اسلحه من پنج تیرصیاد2هست مشکل پایین زدن داره استادان لطفاراهنمایم کنید
دوست عزیز اگر در تاپیک صیاد مطرح کنی بهتره ولی فکر کنم قبلا هم از شما خواهش کرده بودم یه پترنی از سلاحتون با شلیک سه تیر روی 3 صفحه بگذارید . یا اینکه اسلحه رو بدید یک نفر دیگه تیراندازی کنه ببینید باز هم پایین میزنه ؟ اگر اینطوری بود بیاید تو تاپیکش تا دقیق بهتون بگم مشکلش از کجاست

(2014-02-16 12:20 AM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.دوستان تفنگ من تک لول ساخت ترکیه هست مدل کوسه بنظرم یکم سوزن تفنگ ضعیف عمل میکنه و درست جای سوزن روی چاشنی فشنگ نمیمونه.بنظر دوستان باید فنر سوزن عوض بشه یا خود سوزن.درضمن قنر سوزن این نمونه تفنگ تو شیراز گیر میاد.دوستان فشنگهای مهام رو بخوبی شلیک میکنه اما فشنگ های صاصد رو درست شلیک نمیکنه.
دوست خوبم دلیل عمده اش اینه که فشنگ مهام پیاله چاشنی اش نرمه . شما به فنر سوزن یا خوده سوزن کاری نداشته باش ( چون این اسلحه سوزنش اصلا فنر نداره ) شما باید فنر چکش سلاح ، یا همون فنر چخماق رو تعویض کنید که کار بسیار ساده ای است حداکثر با یک فنر 2 هزار تومانی درست میشود ، اما.............. اگر به کار فنی وارد نیستید به هیچ عنوان به ان دست نزنید . این را گفتم که قیمت دستتان باشد و پول زیاد از شما مطالبه نکنند خدایی نکرده کارهای خطر ناک انجام ندهید هنوز اون ازمایش شما از یادم نرفته کاکا !!! موفق باشید و برای پی گیری در تاپیک مربوطه سوال طرح کنید اینجا بیشتر برای تعمیر سلاحهای بادی است .
ممنون دوست عزیز و بروی چشم.
(2014-02-15 10:46 AM)ehsanb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز،

تفنگ من (شدو 1000) ایرادی هنگام مسلح کردن پیدا کرده و وقتی لوله رو میشکونم و فنر جمع میشه سرجاش نمی ایسته تا ساچمه بذارم و دوباره لوله با سرعت سرجای اولش برمیگرده. مشکلش از کجاس؟

اين مشكل علتهاي مختلفي داره كه دوستمون به ساييدگي ماشه اشاره كردند.
شكستگي فنر ، خردشدن بوش پشت فنر (درنوع پلاستيكي) و يا دفرمه شدن اين قطعه (در نوع فلزي) و همچنين پيچيده شدن فنر از عوامل ديگر مسلح نشدن است كه با بازكردن تفنگ علت آن مشخص مي شود.
با سلام
امروز ای تی 44 یکی از دوستان رو دیدم که کپسول سلاح به مقدار کمی دچار لقی هست . (لقی از خود کپسول نیست و دقیقا از محل پیچ شدن قطعه برنجی کپسول به سلاح است).تفلون دور رزوه پیچیدم و دوباره بستم اما تغییری نکرد . و به اندازه ضخامت یک ورق کاغذ بین قطعه برنجی و سلاح جای خالی باقی میمونه و کیپ نمیشه. البته سلاح نشتی نداره و شلیک های منظم در فشار 130 تا 170 رو داره .
بنظرتون علت لقی از چی میتونه باشه؟ و جطور حل میشه؟Khansariha (8)
(2014-02-24 03:15 PM)ghaplan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
امروز ای تی 44 یکی از دوستان رو دیدم که کپسول سلاح به مقدار کمی دچار لقی هست . (لقی از خود کپسول نیست و دقیقا از محل پیچ شدن قطعه برنجی کپسول به سلاح است).تفلون دور رزوه پیچیدم و دوباره بستم اما تغییری نکرد . و به اندازه ضخامت یک ورق کاغذ بین قطعه برنجی و سلاح جای خالی باقی میمونه و کیپ نمیشه. البته سلاح نشتی نداره و شلیک های منظم در فشار 130 تا 170 رو داره .
بنظرتون علت لقی از چی میتونه باشه؟ و جطور حل میشه؟Khansariha (8)

یک بار اورینگهای والو را در بیارید و ببندید(بدون اورینگ) ببینید کیپ میشه یا نه
ارادتKhansariha (8)
سلام دوستان ببخشید چه مشکلی برای تفنگ های زیربازشو میتونه به وجود بیاد که انگار یه جایی گیر کرده و مسلح نمیشه چون من یه b3-1چند روز پیش خریدم نمیدونم چشه یه بار بازش کردم بستمش دوباره درست شد تا 20 تا دیر بعد دوباره الان درست کار نمیکنه(مسلح نمیشه) برای بار اول بعد 200 تا تیر اینطوری شد و لی ایندفعه بعد 20.30 تا حالا به نظر شما مشکل از چیه تو یه تاپیک دیگه هم توضیح نوشتم اینم لینکش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
چند تا دليل مي تونه داشته باشه
يكي اينكه فنر شكسته باشه
دوم اينكه اون قطعه سفيد رنگ كه انتهاي فنر مي خوره شكسته باشه
سوم پيچ هاي طرفين قنداق
چهارم محور قوص دار مسلح كننده كه به لول دوم وصل ميشه
تفنگ رو بدون قنداق مسلح كن ببين ميشه يا نه ؟
حالا چك كن ببين از كدومش هست Khansariha (8)
لینک مرجع