انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: راهنمایی برای تعمیر سلاح
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام و عرض ادب
دوستان كسي اين قطعه كوچك نشان داده شده در تصوير (قطعه وسطي) رو سراغ نداره؟ يا تراشكاري كه بتونه برام بسازه؟
تفنگ وايز 80 هست و قطعه وصل كندده اهرم شار‍ژ به پيستون است[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
(2016-02-05 03:43 PM)hello نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
دوست من یک تفنگ بادی چینی قدیمی داره به علت شلیک زیاد سرب ساچمه ها داخل خان لوله را پر کردند. میخواستم بدونم چجوری میشه داخل لوله را تمیز کرد .میشه گازوئیل یا بنزین بریزیم داخل لوله و بعد به یک نخ ، پارچه نازک بست و داخل لوله را با اون تمیز کرد. در ضمن لوله ی شادو رو که خودم دارم و حدود 800شلیک داشتم رو با همین روش میشه درست کرد. ممنون میشم کاملا راهنماییم کنین.

بهترین روش برای پاک کردن این جور لوله ها اینه که اول شما سر لوله رو با یه چیزی مثل خمیر یا آدامس یا لاستیک ببندی بعد روغن دبلیو دی 40 رو توش اسپری کنی و بذاری یه مدت (تا 24 ساعت صبر کنی که عالیه) بمونه.بعد با یه فرچه تنظیف اول توش رو قشنگ جرم زدایی کنی و در آخر با همین دبلیو دی 40 تسمه کشیش کنی.یعنی به یه نخ محکم مثل نخ راکت بدمینتون یا نخ ماهیگیری ضخیم قطعات پنبه رو چند بار توش بکشی تا حسابی تمیز بشه.
سلام دوستان یه سوال ضروری واسم پیش اومده واشر سر پیستون مگنوم چطور باز میشه؟؟؟ ایا پیچ داره یا باید با فشار خارجش کرد؟؟ واشر جدید چطور جا بندازم؟؟؟

فرستاده شده از GT-I9192ِ من با Tapatalk
سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8)فشاری استKhansariha (8)Khansariha (8)باتشکر
سلام
من gamo cfr whisper دارم 2 ماه هست خریدم و تقریبا یک قوطی ساچمه باهاش شلیک کردم ولی یک مشکلی دارم ، اونم اینه که موقع نشونه گیری اگر که بخوای هدف رو بزنی حتی در فاصله 5 متری بایستی نوک مگسک از شکاف درجه پایین تر باشه یعنی این مقدار ثابته و بصورت چشمیه و این مورد برای من تقریبا عادی شده ولی کسانی که میخوان با تقنگم بزنن اذیت میشن . این مقدار رو اگر بخواهم توضیح بدم باید بگم به اندازه 4 نقطه اندازه نوک مگسک باید نوک مگسک از شکاف درجه پایین تر باشه .
ممنونم که راهنمایی میکنید.
(2016-02-06 02:11 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-02-05 03:43 PM)hello نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
دوست من یک تفنگ بادی چینی قدیمی داره به علت شلیک زیاد سرب ساچمه ها داخل خان لوله را پر کردند. میخواستم بدونم چجوری میشه داخل لوله را تمیز کرد .میشه گازوئیل یا بنزین بریزیم داخل لوله و بعد به یک نخ ، پارچه نازک بست و داخل لوله را با اون تمیز کرد. در ضمن لوله ی شادو رو که خودم دارم و حدود 800شلیک داشتم رو با همین روش میشه درست کرد. ممنون میشم کاملا راهنماییم کنین.

بهترین روش برای پاک کردن این جور لوله ها اینه که اول شما سر لوله رو با یه چیزی مثل خمیر یا آدامس یا لاستیک ببندی بعد روغن دبلیو دی 40 رو توش اسپری کنی و بذاری یه مدت (تا 24 ساعت صبر کنی که عالیه) بمونه.بعد با یه فرچه تنظیف اول توش رو قشنگ جرم زدایی کنی و در آخر با همین دبلیو دی 40 تسمه کشیش کنی.یعنی به یه نخ محکم مثل نخ راکت بدمینتون یا نخ ماهیگیری ضخیم قطعات پنبه رو چند بار توش بکشی تا حسابی تمیز بشه.

دوست عزیز این روغن که شما میگین من نمی تونم تهیه کنم این روش که خودم گفتم خوبه
سلام دوستان ببخشید فنر و واشر برایGamo whisper xبجز قطعات اصلیش چی هست که خوب جواب بده.ممنون میشم راهنماییم کنید
(2016-02-07 08:23 PM)rezadoci نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من gamo cfr whisper دارم 2 ماه هست خریدم و تقریبا یک قوطی ساچمه باهاش شلیک کردم ولی یک مشکلی دارم ، اونم اینه که موقع نشونه گیری اگر که بخوای هدف رو بزنی حتی در فاصله 5 متری بایستی نوک مگسک از شکاف درجه پایین تر باشه یعنی این مقدار ثابته و بصورت چشمیه و این مورد برای من تقریبا عادی شده ولی کسانی که میخوان با تقنگم بزنن اذیت میشن . این مقدار رو اگر بخواهم توضیح بدم باید بگم به اندازه 4 نقطه اندازه نوک مگسک باید نوک مگسک از شکاف درجه پایین تر باشه .
ممنونم که راهنمایی میکنید.
دوست عزیز ورودتون به این جمع رو خوش امد میگم.در مورد مشکلتون هم باید بگم که بر روی شکاف درجه دو عدد پیچ هست که اون بغلی سمت راست برا تنظیم چپ وراست زدن تفنگه واون یکی که رو سر شکاف درجه هست برای تنظیم بالا وپایین ویا به اصطلاح برد تفنگ هست.شما اینطور که گفتین تفنگتون بالا میزنه که خیلی راحت با چرخاندن اون پیچی که رو سر شکاف هست در جهت عقربه های ساعت به صورت کلیک میچرخه اون پیچ تفنگتون میزون میشه.چند کلیک به سمتی که گفتم بچرخونید بعد تست کنیدو به همین صورت عمل کنید تا تفنگ تنظیم بشه.بیاد داشته باشید پیچ شکاف درجه که سفت بشه وشکاف رو پایین ببره تفنگ پایینتر میزنه وبرعکس شکاف هرچه بالاتر بیاد تفنگ بالاتر میزنه.همیشه جوری تنظیم کنید که نوک مگسک مماس با لبه های شکاف باشه و بعد نوک مگسک زیر هدف باشه وساچمه به هدف بخوره.یعنی میشه نوک مگسک زیر خال سیاه.طولانی شد ببخشیدKhansariha (8)

(2016-02-15 04:07 PM)farshadheydari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان ببخشید فنر و واشر برایGamo whisper xبجز قطعات اصلیش چی هست که خوب جواب بده.ممنون میشم راهنماییم کنید
دوست عزیز ورود شما رو هم به این جمع تبریک عرض میکنم.در مورد واشروفنر اصلی گامو باید بگم که فنر اصلی گامو خوبه ولی واشر اصلیش اصلا خوب نیست.فنر هم بجز اصلی حتما از فنر نخجیر استفاده کنید که روی جعبه فنر نوشته نخجیر رو ببینین نه اینکه فنر بدون هیچ مشخصه ای بدن بهتون بگن نخجیره.فنرهاییم که به اسم دیانا میفروشن هم که اصلا ارزش خرید نداره.در مورد واشر شما هم میتونین واشرهای جنس خوب که قیمت بالایی دارن تهیه کنین (حدود30 تا40 تومن)ویه راه بهتر اینه که بدید پکینگ تراش با پلی اورتان براتون بتراشه که عالی میشه.یکی از دوستان انجمن هم اقدام به ساخت واشر انواعی از تفنگ با قیمتی نازل کردن(کاربری tinger) که من خودم هم تو نوبت تهیه واشر از ایشون هستم خخخKhansariha (8)
سلام سلام.
اسلحه من گامو بلک فیوژن هستش. امروز تقریبا بعد از سی شلیک و حدود سیصد شلیک در مجموع لوله اسلحه رو کامل شکستم واسلحه مسلح شد ولی بعد از اون لوله خلاص نشد و به محض اینکه لوله رو رها کردم با شدت زیادی به حالت اول برگشت جوری که اسلحه از دستم به هوا پرت شد و هم زمان هم خود به خود شلیک شد. اول که فکر کردم من اشتباهی کردم دوباره لوله رو شکستم و باز هم همون اتفاق افتاد. لطفا راهنمایی کنید کنید که چه اتفاقی اقتاده و قابل تعمیر هستش؟
Khansariha (339)
سلام کسی هست؟
لینک مرجع