انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی وایرخ 80-hw 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-09-02 11:45 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مجدد

بچه ها من قبلا اگه یادتون باشه یه فنر نخجیر رو تفنگم انداختم که شکست دلیل هم این بود که واشر پیستون خراب شده بود و هوا میداده و با شدت هنگام شلیک به ته پیستون برخورد میکرده و باعث شکستگی شده بوده ( این رو یه بنده خدایی خارج از انجمن گفت ) به هر حال فنر و واشر پیستون رو دوباره عوض کردم که امروز متاسفانه دیدم فنر شکسته / خواستم ببینم کسی از دوستان علت شکست زود هنگام فنر رو نمیدونه / حدودا کمتر از 700-800 شلیک داشتم

این هم فنر شکسته

سلام.
من دقیق یک ساله از فنر نخجیر استفاده نمیکنم .
دلیل استفاده نکردنم همین شکستنه فنر هست که فکر کنم در مرحله اب گیری خوب ابگیری نمیشن و خشک هستن که این باعث شکسته شدنشون میشهKhansariha (8)
یا علی.
ممنون آقا بهروز راستش خیلی از فنر نخجیر تعریف میکردن ولی متاسفانه اینجور از آب در اومده Khansariha (8)

پس انشالله فنر جدید رو قبل از اینکه یندازم دو تا حلقه رو کم میکنم تا ببینم چطور جواب میده / این فنر رو که بندازم تا حالا سه تا فنر عوض کردم که اگر میدونستم اینجور میشه از همون اول یه فنر فابریک میگرفتم و خیالم راحت میکردم
به نظر شما دو تا حلقه کافیه ؟؟ آخه دوست ندارم خیلی قدرت کم شه
شما دو حلقه کم کنید بعد با حرارت و سنگ کاری و صاف کردن ته فنر میشه به عبارتی حدود سه حلقه چون عملا حلقه انتهایی فقط نقش تکیه گاه رو بازی میکنه
البته تخت و صاف کردن ته فنر خیلی در دوام اون تاثیر داره من حتی بهترین فنر های نو رو قبل از نصب دقیقا زاویه انتهاشون رو تصحیح و پس از سنگ زدن و پرداخت نهایی نصب میکنم و بنظرم اگر فنر کاملآ عمود و در راستای خودش جمع بشه و دو سر اون زاویه درست داشته باشه در دوام و دقت هم تاثر بسزایی داره
[تصویر: 13668284901.jpg]
سلام و صبح بخیر بسیار جالب و مفید اما قیمت نخجیر چنده که دوستان از این نمونه فنر استفاده میکنن و ترجیح میدن که از فنر اصلی وایرخ استفاده نکنن؟ فنر وایرخ اصل چنده ؟ متشکرKhansariha (256)
(2014-09-03 07:22 AM)arnold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و صبح بخیر بسیار جالب و مفید اما قیمت نخجیر چنده که دوستان از این نمونه فنر استفاده میکنن و ترجیح میدن که از فنر اصلی وایرخ استفاده نکنن؟ فنر وایرخ اصل چنده ؟ متشکرKhansariha (256)

فنر فابریک حدود 110-120 ولی نخجیر 35-30 تومن
آقا یه سوال دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
نمیشه همین فنر شکسته روجوش داد ؟؟
یا به نظر شما خرید فنر فابریک به صرفه تر هست یا اینکه نخجیر بخرم و کوتاهش کنم
فنر نخجیر رو آمار گرفتم میگه 35 که 30 هم میشه خرید و فابریک 100 که تا 95 جا داره
جوش دادن فنر! تا حالا جواب نداده جز آسیب زدن به تفنگ کار دیگری نجام نمیده
ضمنآ بنظر من وایراخ فنری فقط با فنر فابریک میشه وایراخ ارزش هزینه کردن رو داره چون محاسبه فنر وایراخ خیلی دقیق انجام شده و مزایای این تفنگ فقط با فنر فابریکش متمایز میشه
دوست عزیز.من فنرای نخجیر رو از نزدیک ندیدم.ولی اگه این طور که تو عکس مشخص هست فنرهایی که از جنس خشکه (مفتول مشکی رنگ) ساخته میشن دارای قدرت خوبی هستن.ولی ارتعاش و احتمال شکستن هم در این نوع از فنر ها زیاده.
فنر فابریک وایرخ 80 از مفتول رنگ روشن ساخته شده.حدود سه سال پیش من چند نمونه از یدکی این فنر رو از شیراز تهیه کردم.ولی متاسفانه بدون هیچ پکیج و نام و نشونی.اگه بتونی این مدل رو تهیه کنی مشکلت حل میشه.واقعا از هر لحاظ عالین و شکستن هم تو کارش نیس.با اینکه یدکی هستن ولی مشه گفت از فنر فابریکشم بهتر جواب دادن.

دو تا دیگه از این فنرها رو برای روز مبادا نگه داشتم.در تصویر زیر خیلی سعی کردم رنگ فنر مشخص بشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

موفق باشیدKhansariha (8)
جناب ham
من هم از این جنس فنر چند سال پیش برای 52/54 گرفتم وقعا عالی جواب داد با حدود صد تا شلیک رام میشد و دیگه تا مدتها قدرتش ثابت میموند
مفتولش اینکونل مرغوب آلمانی بود ولی پیچیده شده کجا بود نمیدونم ! میگفتن کار هند هست ولی برای HW80ندیدم اگر باشه گزینه عالی هست
جالبه که ابعاد فنی اش بسیار دقیق و مشابه فنر فابریک بود
ولی الان مدتهاست تو بازار ندیدم واقعآ به غیر از یکمی قدرت کمتر هیچ کاستی ای نسبت به فنر فابریک نداشت و تا حدودی هم نرمتر و کم ارتعاش تر بود و من به بخاط نرم و رام بودن به فنر فابریک ترجیح میدادم
منم از همین نوع واسه کرال خریدم البته فروشنده گفت مال شادو 1000 من انداختم رو کرال عالی بود اما یه روز که حواسم نبود مسلح که کردم یادم رفت شلیک کنم تفنگم تا 2 روز همین جوری مسلح بودKhansariha (367) بعد از 2 ماه شکست که خیلی زد حال بدی خوردم حتما عکس فنرش رو میزارم.الان که الانه هرچی میگردم این نوع فنر گیرم نمیاد.Khansariha (8)
یا علی
لینک مرجع