انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی وایرخ 80-hw 80
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2014-01-09 09:57 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز وایرخ سوار
اگه یادتون باشه من مشکلاتی در مورد فنر نخجیر مثل سر و صدای زیاد ، لگد زیاد و در آخر هم شکستگی فنر داشتم که شکستن فنر نخجیر باعث تعجب عده ی زیادی از کاربران عزیز شد
امروز با یه تعمیر کار تلفنی در این مورد مشاوره گرفتم و اول گفت ببین سیلندر مکش داره یا نه که امتحانش کردم و دیدم اصلا مکش نداره و گفت تمام مشکلات تفنگ شما به خواطر واشر پیستونه که به خواطر عدم مکش هم صدا و هم لگد داشته و از طرف دیگه چون هوا پشت سیلندر نبوده فنر با ضرب باز میشده و این باعث شکستن فنر شده

انشالله هفته دیگه هم واشر و هم فنر رو عوض میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم
فقط دوستانی که از فنر نخجیر استفاده کردن چقدر طول کشید تا فنر رام شد ؟
دوست عزیز
فنر های نخجیر رو که من دیدم بیشتر بهشون میخورد آلیاژ اینکونل باشند و ارزونتر از کروم سیلیسوم که فنر فابریک دیانا و وایراخ از اون جنسه در میان و رام شدنشون خیلی سریعتر از جنس کروم سیلیسوم هست و نهایتآ از 100 الی 200 تا شلیک فنر شوکش گرفته میشه
ولی در مجموع به قیمتش فنر خوبی هست و با مدارا میشه گفت بیشتر از قیمتش کار میکنه
سلام
آقایون ایا امکان خرید فنر تیتان از سایت های خارجی هست یعنی اگه پول واریز بشه به ایران می فرستن یا نه؟
سلام دوستان
یک سوال از اساتید دارم در مورد نحوه خانکشی وایرخ که من احساس کردم در طول لوله دو بار میپیچه درسته؟و تعداد خان چند عدده؟
و آیا بالستیک وایرخ نسبت به 52 بهتره یعنی در برد بالا وایرخ بهتر عمل میکنه؟
و حد اکثر برد وایرخ چند متر است مثلا یه قوطی رب رو در چند متری میشه زد یا در فاصله 50 متری گروپ چند سانتی میده؟
با تشکر از اساتید
سلام
در مورد تعداد دور در لوله اطلاعی ندارم.
ولی در مورد تعداد خان همانطور که قبلانم عرض کردم در کالیبر 4.5 تعداد خان 12ودر کالیبر 5.5 تعداد 6 عدد هست.
در مورد مقایسه بالستیک شرط اول همسانی قدرت و سرعت اولیه هست.ایندو اسلحه در این مورد با هم اختلاف دارن و 52 قویتر هست.
همچنین ساچمه هم نقش مهمی داره. ولی هر دو برای هدف زنی در فاصله 50 متر بخوبی جواب میدن.مخصوصا کالیبر 4.5 وایرخ و 5.5 دیانا 52 که خودم تست کردم.
در مورد حداکثر برد و اندازه گروپ هم باز نقش ساچمه انکار ناشدنیه.قطعا ساچمه های سر گنبدی مسافت بیشتری رو نسبت به ساچمه های سر تخت طی میکنن و افت کمتری دارن.
ضمنا برای گروپ بسته هم مهمترین عامل علاوه بر عوامل محیطی و ساچمه و تفنگ، خود تیر انداز هست.

ولی کلا وایرخ یه تفنگ دقیق و باکیفیت هست که برای مسافت های بالای 40 متر هم خوب جواب میده.
Khansariha (8)
دوستان چرا سرعت تیر در هر کدام از کالیبر های5.5و4.5در مدل 80تقریبا برابر هست/اختلاف50متر/اما در برند های دیگر این اختلاف به100یا بیشتر می انجامه؟
یکی از دلیل اصلیش خانکشیش میتونه باشه
Khansariha (8)
اما من فکر می کنم ربطش به سوراخ هوای روی بدنه هست.اگه کسانی از دوستان وایروخ دارند .به من کمک کند.ایا این سوراخ هوا در کالیبر های 4.5و5.5با هم فرق می کند.از نظر قطر
مخلص بچه های آذری
من فکر میکنم مربوط به تعداد خان باشه ، چون تعداد خان کالیبر 5.5 کمتر هست سرعت ساچمه زیاد کاهش نمی یابد، و این موضوع کمی اختلاف سرعت را جبران میکند .
با سلام.
در هر دو کالیبر سوراخ خروجی پیستون به صورت اریب هست.
البته قبل هر چیز باید به صورت عملی تست بشه و این اعداد و ارقام بیشتر جنبه تبلیغاتی دارن.هرچند که سرعتهای اعلام شده توسط کمپانی وایرخ خیلی بیشتر از سرعت های کمپانی رقیب به واقعیت نزدیکه که اونم بر میگرده با کیفیت فوق العاده قطعات و مهندسی برتر.

ولی به نظر من علتش میتونه تناسب اندازه لوله و همچنین نوع خانکشی با مقدار هوایی که پشت ساچمه آزاد میشه.به نوعی میشه گفت تناسب قطعات داخلی اسلحه با هم.یعنی تناسب فنر و قدرت فنر با وزن و طول پیستون و همچنین حجم سیلندر یا همون قطر پیستون.
یعنی در وایرخ 80 پرتی هوا به حداقل رسیده.
بدینصورت که وقتی ماشه کشیده میشه وپیستون آزاد میشه و به انتهای سیلندر میرسه ساچمه هنوز درون لول هست و تمام انرژی باد تولید شده توسط پیستون یه ساچمه منتقل میشه و هیچگونه پرتی هوا وجود نداره.(البته با در نظر گرفتن شرایط ایدال برای واشر ها که کارشون رو صحیح انجام بدن و کاملا سیل کنن.).

البته این نظر کاملا شخصیه و دوستان میتونن بیشتر راهنمایی کنن.
دوست گرامی ما جناب ham Khansariha (8)
نکته جالبی رو ادا کردند که خلاصه اش هست راندمان عالی در طراحی تفنگ فنری و ناشی از میزان بالانس دقیق فاکتور های : کورس پیستون و قطر سیلندرو قدرت فنر هست که وایراخ با قطر سیلندر 30mm کمی بیشتر از سایر برندها و کورس کوتاهتر با کمترین شوک حجم هوای مطلوبی رو به پشت ساچمه تزریق میکنه ولی نباید از یه نقطه ضعف قافل شد که در اینگونه تفنگها که کورس پیستون کمتر و قطرش بیشتر هست افت فنر سریعتر خودش رو نشون میده
لینک مرجع