انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
من با اون قسمت تفننی گفته های جناب لاریجانی موافق نیستم
خیلی ها گوشت مصرفی سالیانشون و در امد زمستانشون از راه شکار فراهم میشه
حالا فرض رو میزاریم بر تففن که در موارد صادق و از نظر شرعی حرام
و هم صدا میشیم با این مقام عزیزکشور
سوال مطرح میشود که تفنن جایگزین برای این افراد چه میتواند باشد؟
سوال دیگر بهره برداری پایدار یعنی؟
برای نگهداری از محیط زیست از محیط زیست کمک بگیریم؟
(2014-09-29 04:00 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با اون قسمت تفننی گفته های جناب لاریجانی موافق نیستم
خیلی ها گوشت مصرفی سالیانشون و در امد زمستانشون از راه شکار فراهم میشه

دوست عزیز کسی که چند ده میلیون خرج تفنگ کرده و می خواد "گوشت مصرفی سالیانه!!!" اش رو از راه شکار تهیه کنه مطمئن باشید برای تفنن این کار رو کرده نه احتیاج.
با این وضع حیات وحش مملکت چه توجیهی داره کسی گوشت مصرفی سالیانه اش رو از راه شکار تهیه کنه!!
بیاید این جوری به قضیه نگاه کنیم...اگر "همه" حق داشته باشن به جای مصرف گوشت دام از گوشت شکار استفاده کنن دیگه چیزی از حیات وحش نزار این کشور باقی می مونه؟شما نمی تونین بگین فقط یه عده خاص استفاده کنن و بقیه نه.به نظر بنده در حال حاضر شکار هیچ محلی از اعراب نداره مخصوصا شکار بزرگ و چهارپا.اگر وضع تغییر کنه شاید دوباره بشه در قوانین باز نگری کرد ولی فعلا اوضاع خراب تر از این حرف هاست.

بهره برداری پایدار وقتی معنی داره که تعادل برون ده و ورودی سیستم به نفع ورودی یا حداقل مساوی باشه.در حالی که در زمینه حیات وحش ایران اصلا این طور نیست.صددر صد مقصر این وضع فقط شکارچی نیست و مثلا جلوی دست اندازی به محیط زیست و منابع رو هم باید گرفت.
دوستان عزیز متاسفانه یا خوشبختانه بعضی از ما دقیقا از وضعیت معیشت جامعه مخصوصا طبقه کارگر بی خبریم لذا بنده چند نکته رو که به چشم خودم دیدم اینجا ذکر میکنم
تو شهرستان و شهری که بنده هستم و چند تا شکارچی رو میشناسم که گاها باهاشون میرم شکار البته فعلا خودم اسلحه ندارم و فقط واسه تفریح و عشق و علاقه میرم
اما دیدم و بسیار دیدم طرف کارگر ساختمان هست و یه اسلحه پنج تیر روسی داره فرد دیگه که میشناسم اونم تو کار نصب ایفون تصویری و این موارد هست اون شخص هم یه برنو داره این دو عزیز فقط واسه تهیه گوشت برای خانواده میرن شکار و بنده کار به خوب و بد قضیه ندارم و در مقامی نیستم بخوام قضاوت کنم که ایا کارشون درست هست یا نه اما دیدم که این اشخاص چقدر براشون مهمه بیشتر هم گراز میزنن همونطور که گفتم کار به خوب و بد قضیه ندارم شاید اینقدر محتاج باشن که همون گرازی که ما میگیم حرام هست رو هم میخورن اما دستشون رو دراز نمیکنن یا خودشون رو ندار نشون نمیدن
اما دیدم که تهیه فشنگ یکی از بزرگترین دغدغه هاشون هست و بجز گراز هم چیز دیگه نمیزنن بخاطر اینکه میگن گراز خیلی بصرفه اس واسمون حتی شنیده ام که قسمتی از شکار رو هم به دوست و اشنا میفروشن که بهرحال یخورده از سنگینی مخارج زندگی کم کنن
شاید علاقه هم داشته باشن به شکار که حتما دارن اما در این شرایط براشون مهمتر اون گوشت و هزینه سنگین زندگی هست اگه اینطور نبود خیلی راحتتر تیر مینداختن مثلا بنده پارسال خودم با همین عزیزان بودم و یه تشی دیدیم که گفتم بزنید و نزدند با این که تشی در فاصله کمی بود اما توجیهشون این بود که حیوون گوشتی نداره
پس خیلی راحت در مورد افراد قضاوت نکنیم شاید از لحاظ شرع و نمیدونم قانون کارشون درست نباشه اما تا وقتی نریم تو زندگی و از شرایط اونها اطلاعی نداشته باشیم نمیتونیم در موردشون قضاوت کنیم
موفق باشید
سهم شکار مجاز برای چهارپایان از شکارهای انجام شده نسبت به نوع غیر مجاز آن در سالهای گذشته که شکار ممنوع نبوده خیلی خیلی اندک هست به طوری که مثلا خود من تا اینجا که توی ذهنم مرور کردم از میان کسانی که گلوله زنی دارند و شکار هم میکنند فقط یک نفر و انهم فقط یک بار پروانه برای چهارپاه گرفته و بقیه همه .......

پس این ممنوعیت تا اینجا هیچ کاربردی ندارد و این افراد مثل قبل به شکار کردن ادامه خواهند داد...

برای پرندگان هم قطعاً آمار شکار پایین خواهد آمد اما آیا این پایین آمدن آمار شکار باعث افزوده شدن بر تعداد آنها میشود؟
چیزی رو که من مطمئنم اینه که اگر هم افزوده بشه به میزان بسیار ناچیز خواهد بود چرا که طبیعت جمعیت اونها رو کنترل خواهد کرد

من هم با جناب سامانی موافقم و همه این رو میدانیم که وضعیت اقتصادی کارگری یعنی چی
هر کسی این حق رو داره که گوشت مصرف کنه حالا یکی جیبش پره میره قصابی گوشت گوسفند میگیره یکی هم نه وضعیت اقتصادی خوبی نداره و میره سمت شکار

آقا مهدی بهره برداری پایدار رو چگونه میشه بهش رسید؟
با چه سیساستی؟ اینکه مثلا چند میلیون قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز رو جوازدار کردن و بعد بلافاصله شکار را ممنوع کردن؟
تو مازندارن تا جای که من اطلاع دارم دارن جلوی طور رو میگیرین
چون من خودم یک شب رفتم برای دیدن این شکار دیدم طرف 2 تا کیسه چنگر به دوش داره میاد
حالا حصاب کنید اگه 100 تا ادم باشن هم کدوم هم 10 تا طور هوای
10*100*2کیسه/.....
Khansariha (226)
(2014-09-29 07:53 PM)nemesis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا مهدی بهره برداری پایدار رو چگونه میشه بهش رسید؟
با چه سیساستی؟ اینکه مثلا چند میلیون قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز رو جوازدار کردن و بعد بلافاصله شکار را ممنوع کردن؟
آقا مرتضی مسلما یکی از اشتباهات بزرگ همین بوده و کسی هم نمی تونه انکار کنه که جواز دار کردن این همه سلاح که اکثرا کیفیت کافی هم نداشتن کار نادرستی بوده.
ولی صرفا تعداد بالای سلاح دلیل خوبی برای وضع کنونی حیات وحش نیست.مثال بسیار خوب در این مورد کشوری مثل آمریکاست که بهشت سلاح از همه نوع هست و در زمینه حیات وحش و محیط زیست به اندازه هزار سال از ما جلوتره!!
به توسع پایدار نمی توان رسید مگه اینکه توسعه پایدار رو از انسانهای جامعه شروع کنیم که اونم فعلا به نظر نمی آد کسی دلش زیاد برای این قضیه بسوزه.
مخلصیم.Khansariha (8)
آقا مهدی صد البته که فرهنگ سازی و تغییر نگرش در این زمینه برای بسیاری از مردم لازم و واجب هست و تا این تغییر یا بهتره بگم اصلاحات انجام نشه خیلی سخت به هدف میرسیم و یا اصلا نخواهیم رسید

بحث اصلی الان این هست که آیا سازمان در مسیر صحیح در حال حرکت هست با کارهایی که انجاد شده و وضعیت کنونی؟

چقدر در این زمینه گام مثبت برداشته شده و چقدر مردم دیدشون عوض شده؟
با این کارها به نظر من هر چه مردم نسبت به طبیعت و منابع اون حریصتر بشن چون هیچ اقدامی در رابطه با فرهنگ سازی من نمیبینم
من هم با دکتر موافقم
چرا با وجود این همه سلاح تو کشوری مثل آمریکا وضعیت محیط زیست اینگونه هست ولی کشوری مثل ما که اینقدر به حساب خودشون دارن جلو اسلحو رو میگیرن وضعیت اینگونه ؟؟!! خب صد در صد بحث فرهنگ سازی هست . تو ایران طرف میره شکار خیال میکنه هرچی بیشتر بزنه بیشتر افتخار کسب میکنه یا حتی میخواد همیشه رکورد دار باشه . حتی این مسابقه رو با خودش هم انجام میده . میگه تا حالا بیشترین تعداد کبک یا کبوتر که زدم ده تا بوده باید امروز رکورد خودمو بشکنم
خب تا وقتی فرهنگ درست نشده وضعیت محیط زیست هم همینجوریه و زمانی که فرهنگ درست شد هرچی میخواد اسلحه دست مردم باشه
مگه هر کی اسلحع داره حتما باید بره شکار ؟؟ نه بابا خیلی ها من جمله خودم اسلحه رو فقط برا لذت تیراندازی و سرگرمی خریدن تا مغوله ای مثل شکار
در مورد جواز دار کردن اسلحه ی بی جواز هم باید ببینیم از چه نظر باید این موضوع رو بررسی کرد
به لحاظ محیط زیست تقربا آره کار اشتباهی بوده
چرا تقریبا ؟؟ اول از همه مگه اونی که اسلحه بی جواز داره میشینه تو خونه تا جوازش بیاد بعد بره شکار دوم اینکه اونقدر بخشی از اون جواز دار ها ( ببخشید توهین به کسی نیست و کلی میگم ) بی فرهنگ بازی در آوردن و شکار میکنن که خدا میدونه
ولی شما اگر بخواهید بحث امنیت ملی رو در نظر بگیرید تو هر کشوری آمار اسلحه های موجود در کشور رو باید دولت داشته باشه تا اگر احیانا مسئله ای منجر به آشوب داخلی در کشور بشه سریعا دولت اعلام فراخوان عمومی سلاح کنه تا بخش مهمی از تهدید از بین بره ولی اگر آمار نداشته باشه و اسلحه ی بی جواز تو هر کشوری زیاد باشه تو همچین موقعیتی دیگه هرکی هرکی میشه
پس میشه گفت اگر سلاحی رو جواز میکنن عاشق چش و ابروی کسی نیستن بلکه میخوان آمار دستشون باشه همونطور که دیدید همه قشری از جامعه تو طرح عفو عمومی سال نود حضور داشتن و کسی هم آنچنان حسابی به سوابق افراد کار نداشت که تو مقوله ی شکار کی هست

ببخشید سرتونو درد آوردم / شاید هم بعضی نظراتم اشتباه باشه
Khansariha (8)
سلام دوباره خدمت دوستان
همونطور که فرمودید فرهنگ جامعه تغییر کرده و خب اگه خاطرتون باشه توی درس تنظیم خانواده برای کنترل جمعیت اولین و مهمترین گزینه که ذکر میشد خواست حکومت بود یعنی اگه حکومتی بخواد جمعیت رو کنترل کنه و فرهنگ خانواده کمتر زندگی بهتر رو رواج بده میتونه و موفق میشه و برعکسش
برا قضیه شکار هم همینطور هست ولی به شکل دیگه که میگم خدمتتون
در شهر نیشابور رودخانه هست که دیگه حالا نمیشه بهش گفت رودخانه و خشک شده به اسم کالشور
که خودم هم حدود 20 سال پیش و وقتی بچه بودم خاطراتی ازش دارم که میرفتیم و ماهی میگرفتیم و چه لذتی داشت یه پرنده هست که اینجا بهش میگیم جل یدونه از اونا میزدیم و گوشتش رو سر قلاب و مینداختیم و ماهی میگرفتیم
اما پدرم میگه حدود 35 تا 40 سال پیش میرفتند و ماهی میگرفتند اونقدر ماهی زیاد بوده که هر چقدر میخواستی میتونستی بگیری و پدرم میگه اون زمان مردم اصلا ماهی نمیخوردن و حتی گوشت شکار هم اصلا استفاده نمیکردن پس چطور شد که حالا بجز این ماهی های کالشور که یدونه هم نمونده ماهی های قناتها رو هم سم ریختن و گرفتن و تموم شد و جالب اینکه به ماهی های ریز رودخانه ها هم رحم نمیکنن یه نوع ماهی ها هست که تو رودخونه زیر سنگان اونا رو هم مردم میگرن و میخورن
ببینید چرا و به چه علت مردم دارن اینکارو میکنن؟
کشور ما کوچیک نیست ببینید مثلا هلند که تو دامپروری اینقدر پیشرفته اس چقدر هست وکشور ما چقدر
چرا ما نتونستیم تو یک زمینه فقط تو یک زمینه حرف اول رو بزنیم یا حداقل حرفی برا گفتن داشته باشیم چرا گوشت که بهرحال یکی از لازمات و واجبات هست باید اینقدر گرون باشه؟
باور بفرمایید اگه قیمت گوشت گوسفند ارزون و مناسب بود هیچکس واسه گوشت شکار نمیرفت و گوشت لذیذ گوسفند رو به گوشت شکار ترجیح میداد مخصوصا روستاییان محترم که گله های گوسفند دارن خب ماشالله هر گوسفند حدود 1 میلیون هست خودش کلی سرمایه اس از اون طرف هم شکار کنارشون هست خب گوشت رو از شکار تامین میکنن و پول اون گوسفند رو میزنن به یه زخم دیگه واسه تفریح هم وقتی بزنی و نخوری یا استفاده نکنی کم شکار میکنی
به اعتقاد من شکاری که شکارچی برای تفریح میزنه هیچوقت برای حیات وحش خطرناک نیست و تهدیدی نیست
اما شکاری که برای سیر کردن و تامین مایحتاج خانواده باشه حیات وحش رو نابود میکنه اقایون یه چی یادم اومد اینو بگم بهتون که ببینید اوضاع چقدر داغونه
دو تا کارخونه چینی هست که مهندسین و کارگرهای چینی داره از چین اومدن علاقه زیادی به گوشت گربه دارن و حسابی پول میدن واسش شنیدم سگ هم میخورن افرادی هستن گربه میگیرن و میبرن میفروشن به این اقایون چینی
خب اگه نیاز نباشه کی میاد این حیوون ملوس و بیگناه رو بده دست اونا؟
انچه شیران را کند روبه مزاج
احتیاج است احتیاج است احتیاج
امیدوارم یروز برسه که هیچکس برا گوشت شکار و یا در امد سراغ شکار نره و فقط محض تفریح باشه
موفق باشید
علی آقا درسته که دولت باید آمار اسلحه های موجود در کشور رو داشته باشه اما میدونید با همین طرح چه تعداد اسلحه از خارج وارد کشور شد و جواز دریافت کردن؟
وقتی این چنین ورود اسلحه به داخل انجام میشه چرا الان نباید اسلحه بدون جواز تو خونه خیلیها نباشه
قبل این طرح اصلا تو منطقه ما خبری از اسلحه بدون جواز نبود ولی بعدش چنان شد که ملت دوتا دوتا میخریدن خیلی علنی در این حد که برای قیمت گذاری به فروشگاه های اسلحه مهمات میاوردنشون
نزدیک به ۷ نفر از دوستان خود من که اسلحه نداشتند و توی فکر اسلحه خریدن هم نبودن رفتند و از همین سلاحها خریداری کردن و الانم جوازش رو دارن بدون هیچ آموزشی و هیچ سابقه ای ...
سهمیه فشنگ سال رو هم که توزیع کردن به خوبی و خوشی

در کل چیزی که ما اینجا میبینیم هیچ همخوانی با اهداف این نوع طرح ها نداره

البته اگر هدف همینی باشه که فکر میکنیم
لینک مرجع