انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: اخبار مرتبط با شکار و تیراندازی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
این خیلی ظلمه که نمیشه به دزد و متجاوز دست زد. کسی که تو زندگی حتی یکبار گیر دزد مسلح یا اوباش افتاده باشه درک میکنه من چی میگم.
باید این قانون تغییر کنه. کسی که به قصد دزدی میاد آمادگی هر کاری داره. حتی کشتن. حالا کسی که میاد از خودش یا وظیفش دفاع میکنه باید بره پای چوبه دار.
این آدمها جونشون کف دستشونه و کار میکنند.
خدارو شکر که ایشون نجات پیدا کرد.
خو اگه بعد از شلیک مقصر میشن پس اصلا چرا مسلح میشن؟؟؟؟

اگر تمام کارهای قبل از شلیک رو طبق قانون استفاده از سلاح درست انجام داده چرا مقصر شناخته شده؟؟؟

اگر اون شکارچی گناهی نداشته پس چرا موتور رو گذاشته و فار کرده و با ایت و شلیک هوایی هم نایستاده؟؟
سلام
منم با احسان موافقم شکارچی بیخودی که فرار نمیکرده حتمی یه کاری کرده ولی محیط بان هم یه خورده مقصر بوده برای شلیک به طرف باید از ران پا به پایین رو بزنن که فقط ازپا بیوفته نه اینکه تقی بزنه به دل وجیگر طرف خدا بیامرزش کنه مامورین نیرو انتظامی هم اول اخطار میدن بعد تیر هوایی بعد اگه طرف توجه نکرد میزنن به پاش که بتونن بگیرنش.
بازم خدارو شکر که ازاد شد.
در کمال احترام با نظر دوستان مخالفمKhansariha (226)
وقتی به دست کسی اسلحه میدن این به معنی این نیست که میتونه هر کاری که دلش میخاد بکنه!!! یه لحظه خودتون رو جای این مرحوم بزارین. وقتی که تو کشور ما به تفنگ چینی 5/5 گیر میدن یا هر چیز دیگه خوب این باعث وحشت طرف میشه که اگه چیزیم نداشته باشه گیر این مامورین بیوفته کلی باید دردسر بکشه.
دلیل بر این نمیشه ایست داد وانسه بنگ بزنه طرفو بکشه این یعنی چی واقعا!!!
بدجوری حالم گرفته شد شرمنده دوستان.
دوست عزیز من در خدمت سربازی این کار و انجام دادم. واقعا در اون شرایط که طرف داره فرار میکنه خیلی کار سختیه که بزنی به پاش. ما که هر ماه تمرین داشتیم نمی زدیم به هدف. بعدم این محیط بان بنده خدا زده و خورده به باسن طرف. یعنی قصدش کمر به پایین بوده که تو حرکت و تاریکی هوا و فرار طرف کلی حالتها میتونسته پیش بیاد که یکیش شده این.
ولی اصلا اصل قضیه اشتباه هستش. تو تمام مواردی که در سال پیش اعلام شد و محیط بانان مورد حمله قرار گرفته بودن شلیکها و یا ضربات چاقو و تبر به بالا تنه افراد و به قصد کشتن و یا جراحت شدید انجام شده. اون محیط بانی که با ژ3 زده بودنش مگه نبود. ژ3 دست و پا قطع میکنه.
مجرم در هر صورت مجرم هستش. باید مسئولین و قانون گذاران این کشور تغییراتی در قوانین ایجاد کنند.
من در محل کارم شدیدا تهدید شدم و وقتی شکایت کردم گفتند هنوز که چیزیت نشده. این قوانین اشتباه هست.
حالا این محیط بان نمونه کاملا روشن این قضیه بوده.

امین جان شما هم درست میگی. ولی کسی که به دستور ایست و تیر هوایی مامور اعتنا نمیکنه , 5.5 دستش نبوده و خودش میدنسته خلافش بزرگتر از اینهاست. شما هم خودت و یه لحظه بذار جای محیط بان که به جای ارامش داره تو منطقه جنگی کار میکنه که هر لحظه احتمال داره جونش و از دست بده.

ولی در مورد اینکه کشور ما نیاز به قانون کاملی برای تفنگ بادی و بخصوص 5.5 داره کاملا با شما موافقم.
خودم جرات ندارم با بادی یا پی سی پس برم بیرون.
من بیشتر حرفم این هست که ما از مقام جایگاهی که داریم نباید سواستفاده کنیم من خودم دانشگاه افسری قرار بود برم ولی سر یه سریع ماجرا پشیمون شدم. تو همین عید مسافرت بودم که تو یکی از خیابون ها دیدم چندتا مامور افتادن دنبال یه بچه 15 ساله بعد که گرفتنش تو همون خیابون گرفتنش زیر کتک تا جای که هرکی اون صحنه رو میدید به گریه..! چند روز بعدشم یه موتوری دیدم مامور بهش ایست داد وانساد بعد باتون پرتاب کرد خورد تو سر بنده خدا !!!
حالا این ماجرا برای همین محیط بانم صدق میکنه ایشون از هیچی مطمن نبوده ولی تیر انداخته بهش! به شخصه اگه با پی سی پی تو کوه باشم بهم ایست بدن وانمیسم چون پی سی پیو با RPG اشتباه میگیرن و... کم نداشتیم از همین ماجراها تو همین انجمن بارها گفته شده دیگه چی میشه گفت واقعا
من یه بار مطرح کردم ولی چند تا از دوستان قبول نکردن گفتن نمیشه و هزینه داره و فلان و بهمان . باید به محیط بانها همراه اسلحه وسایل دفاعی مثل اسلحه بیهوشی و گلوله های پلاستیکی و شوکر پرتابی و اسپری فلفل و امثالهم بدن . نمیشه با کلوله یکی رو زد خیلی ریسک داره آقا . در ضمن شکارچی های غیر مجاز رییس محیط زیست خرمدره رو هم 11 فروردین تو کوه تا حد مرگ کتک زدن . بنده خدا تو بیمارستان بستریه . البته ضاربین هم شناسایی شدن
واقعا جای تاسفه ، از یه طرف برای خانواده این محیطبان خوشحال شدم ولی افسوس که اون شکارچی بیچاره قربانی جهالت و سهل انگاری اون مثلا محیطبان شد
محیط زیست باید فکر اساسی برای آموزش محیطباناش کنه و بدونه اسلحه رو داره دسته کی میده
همونطوری که در خبر هست شکارچی ها موتورشون رو رها کردن و بدون درگیری پا به فرار گزاشتن ، و در حالی که از روی همون موتور سیکلت
میشه راحت اون دوتا فرد رو شناسایی کرد و درگیری هم درکار نبوده چه دلیلی داره که به سمت یک انسان گلوله شلیک کرد .
برای من که اصلا قابل توجیه نیست ، در شلیک گلوله به انسان اون هم در اون بیابون حالا گلوله به هرجا بخوره باز امکان زنده موندن پنجاه پنجاه است
بعد گیریم برا 10 تا کبک یا یه بز کوهی بزنی یه انسان رو بکشی یا سبب معلولیت و نقص عضو بشی .
قطعا در قوانین محیط زیست هم اجازه شلیک به شکارچی در حال فرار داده نشده حتی به پا وگرنه این محیطبان به اعدام محکوم نمیشد .
بعضی دوستان گفتن که حتما شکارچی تخلف کرده یا اون رو با دزد و اراذل اوباش مقایسه کردن ، منم از شکارچی متخلف دفاع نمیکنم ولی آیا
از نظر منطق و قانون ، شکار غیر مجاز در رده این جرام قرار میگیره ؟ میتونیم خودمون رو توجیه کنیم و به همین راحتی از جان یک انسان بگذریم ؟
قضیه شکار غیر مجاز مثل رانندگی هست که شما گواهینامه رو گرفتی و به قوانین آگاهی داری ولی باز ممکنه سبقت غیر مجاز بگیری یا حتی بدون
گواهینامه رانندگی کنی ، مناسب ترین راه ، جرایم سنگین است و سپردن متخلف به قانون نه اینکه ضابطین از روی احساسات و تصمیمات شخصی
عمل کنند و مثل بالا یک خانواده رو تا ابد عذادار کنن
واقعا تعجب میکنم از بعضی از دوستان که از کشته شدن یه فرد احساس خوشحالی میکنن و توجیهشون شکارچی غیر مجاز و فرارش هستش حالا گیرم که طرف شکار کرده یعنی یه چندتا کبک یا کل ارزشش بیشتر از جون یه ادمه که زن و بچه داشته در صورتی که اصلا اشاره نشده که چیزی هم شکار کرده باشن طرف محیط بان تو تاریکی هوا بدون هیچ گونه اموزشی یه تیر شلیک کرده اونم تو اون بیابون برهوت و طرف رو کشته ایا این جای توجیه داره ؟؟؟ایشون با چه اطمینانی تو تاریکی شلیک کردن ؟؟؟ به راحتی میشد اونا رو گیر انداخت به جای اینکه اینقد بشینن پشت میز و ماشین و شکمشونو بزرگ کنن طوری که حتی نمیتونن 100 متر یه نفر رو تعقیب کنن بیان ورزش کنن تا لازم نشه کسی کشته باشه یا راحت میتونن بهشون وسایل دفاع شخصی مثل گلوله های پلاستیکی بدن نه یه سلاح جنگی

به قول دکتر مجید نواییان که میگفت شما به طرف ما سلاح نگیرید این اصلا روی خوشی نداره یا اینکه میگفت به جای اینکه بیاید یه نفر محترم رو به خاطر یه کبک بزنید لت و پار کنید (مثل همین مورد ) یه دوشاخه به پریز بزنید بزارید تا دلشون میخاد بزنن تکثیر کاری که تو کل دنیا داره انجام میشه
حرف تمام عزیزان درسته
ولی تنها مواردی هست که باید بهش توجه بشه
1. وضعیت امنیت در کشور در برخی مناطق مناسب نیست و شما نمیتونید خیلی کارها بکنید. اگر نمونه خواستید من بهتون نشون میدم. در این حد که تهدید جانی و مالی میشین و کاری هم نمیتونید بکنید و ...
2. در قانون جاهایی حفره هایی وجود داره. که این به نفع متخلفان شده. مثلا دزد و بزنی ازت شکایت میکنه و داستان دار میشی. حالا اگر اون بزنتت و یه بلایی سرت بیاره تکلیف چیه؟؟؟ با این دید که دزد که برایدزدی میاد آماده هر کاری هست.
3. هر کسی که بر خلاف قانون کار انجام میده از نظر من مقصر هست و کسانی که به جان و مال دیگران تجاوز میکنند مجرم هستند. مساله شکار و ارزش دو تا کبک نیست. اگر نیتشون معلوم بود که مشکلی نداشت. شما توجه کنید به اینکه اگر خودتون هم بشنوید که سر کارتون با چاقو و اسلحه ازتون پذیرایی میشه به مگس هم شلیک میکنید. من گیر افتادم. به چشم دیدم.
ما قدیم میرفتیم بدون پروانه سد لار ماهیگیری. هر 3 4 نوبت یکبار هم مامور می اومد سر ما داد و بیداد و آخرشم یه قبض میداد دستمون و میرفت. آخرین بار ماموری و دیدم که چنان زدنش که اگر غریبه میدید فکر میکرد طرف جانیه. خب برادر عزیز مامورا هم میترسند و واکنششون بی اختیار بد میشه
4. محیط بانان هم باید تعلیم ببینند و هم مجهز شوند. خب این هم دقیقا یه نقص مدیریتی هستش و من کاملا با حرف دوستان موافقم.

امین جان حرف شما صحیحه , من خودم چندبار با مامورا مشکل برخوردم. گیر داده بودند مجوز تفنگت کو!!! مواردی مشابه حرف شما زیاد دیدم و شنیدم .

در ضمن رویال عزیز , جان هر انسانی مهمه و باید حفظ بشه و هیچکس نباید اصلا کشته بشه. چه برسه اینکه برای کشته شدن انسانی کسی بخواد خوشحالی کنه. دکتر نواییان هم که گفتند به سمت ما سلاح نگیرید منظورشون شکارچیان قانونی بود. من خودم از کسانی هستم که با قانون عدم شکار مخالفم. ولی خب قانون قانونه.

و هانتسمن عزیز , اون شکارچی بیچاره قربانی جهالت و سهل انگاری خودش شد. البته ترس یا سهل انگاری یا عدم آموزش صحیح یا حتی کینه محیط بان هم به این جهالت نتیجه بد داد. اینم بدونین که شکار غیر مجاز جرمش معادل رزالت و اوباش گری نیست ولی ضرب و شتم و چاقو کشی و تیر اندازی به محیطبانان جرمش حتی از اوباشگری هم بالاتر و در حد بر هم زدن امنیت ملی هست

در کل به نظر من اگر یه فکر اصولی برای این موضوع نشه بزودی شاهد بدتر از اینها هم هستیم.
همینجا هم میگم من تو این مورد از هیچ کدوم طرفداری نمیکنم و طرفدار قانونمندی هستم. چون اگر قانون درست باشه و درست اجرا بشه هیجکس به مشکلی بر نمیخوره.
سر همتون و درد آوردم به بزرگواری خودتون ببخشید
لینک مرجع