انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
يه سوال :واسه شليك به تنگ بغل گراز حد اكثر فاصله واسه شليك 4پاره كه باعث زمين گير شدن شكار و عدم فرارش ميشه چند متره؟ اسلحه من بايكال تك لول روس و 4پاره دست ساز خودم با 1.8باروت
با تشکر از سید محمد عزیز.
سید جان این منطقه مثل جنگلهای شمال نیست که جاده از وسطش رد شده باشه ، یه جاده داره که بین کوه و بیشه قرار گرفته که میشه با ماشین ازش رد شد ولی سوال من اینه که گرازها با شنیدن صدای ماشین و دیدن نور یا استشمام بو از تیررس فرار نمیکنند ؟ اصلا رفتار گراز در برار ماشین و پرژکتور چطوریه ؟ مثلا من در روز دیدم که آهو و قوچ و میش با دیدن ماشین از 600 یا 700 متری پا به فرار میذارند و به این زودی هم وانمیستند و در روز فقط باید با دوربین کشی و رد زنی پیداشون کنی و با 1000 بدبختی با پای پیاده و طوری که مثلا باد نگیرند بهشون نزدیک بشی ولی در شب اگه نور پرژکتور یا ماشین بیفته توی چشم آهو به اصطلاح چراغی میشه و فرار نمیکنه و همین باعث شده تعداد زیادی آهو در اتوبانی که از وسط پناهگاه قمشلو رد میشه با ماشین تصادف کنند. یا مثلا خرگوش که اکثرا با دیدن نور چند ثانیه بی حرکت میشه و راحت میشه از داخل ماشین شکارش کرد
ولی مثلا کبک و تیهو اگه با ماشین بری طرفشون خیلی کمتر میترسند تا اینکه بخواهی پیاده بهشون نزدیک بشی.

به هر حال باید چند دفعه برم تا ببینم چی میشه .

(2013-05-13 02:47 PM)zaf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه سوال :واسه شليك به تنگ بغل گراز حد اكثر فاصله واسه شليك 4پاره كه باعث زمين گير شدن شكار و عدم فرارش ميشه چند متره؟ اسلحه من بايكال تك لول روس و 4پاره دست ساز خودم با 1.8باروت

آقا رضا همونطور که سید گفتند شما باید ببینی 4 پاره دستسازی که درست کردی تا چند متری در حد معقول میزنه ، یعنی شما از چند متر میتونی روی این حساب کنی که حداقل یه گوله به تنگ بغل حیوان میگیره . یه 4 پاره فابریک ترک موقع خروج از لوله حدود 250 ژول انرژی داره(وزن 3.5 گرم و سرعت 380m/s ) و مثلا اگه در 100 متری 100 ژول انژی بیشتر براش نمونده باشه باز هم اگه به تنگ بغل بخوره به راحتی جانور از پا در میاد.
من خودم قبلا از 2 نوع 4 پاره فابریک پترن گرفتم و نتایج را در لینک زیر قرار دادم و الان مطمئنم که از زیر 70 متر میتونم روی 4 پاره حساب کنم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بهتره شما هم به همین روش از 4 پاره دستساز خود پترن بگیرید تا ببینیم تا چند متری خوب میزنه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته من یکسری 4 پاره و اسلاگ دیگه هم درست کردم و امتحان کردم که حتی از 4 پاره فابریک بهتر میزد که بزودی پترن و شیوه ساخت را در سایت قرار میدم
سلام

دوستان در فیلم زیر یکسری گلوله شات گان تست می کنن که به هر چی می خوره خورد خاک شیر می کنه. از این گلوله ها برای شکار گراز و ... هم می شه استفاده کرد یا این گلوله ها فقط استفاده خاص دارن؟

اگه دانلود از سایت بالا مشکل بود بگید تا جای دیگه آپلود کنم.

ممنون
سلام ممنون از راهنماييتون پس ازمايش ميكنم نتيجه رو اعلام مبكنم فقط واسه پترن 4پاره تو چه فاصله ايي شليك كنم
شما از 60 متری شروع کن. اگه خوب زد فاصله را بیشتر کن و اگه بد زد فاصله را کم کن تا ببینی در چه فاصله ای خوب میزنه. نتیجه را در تاپیک پترن گیری بذاری بهتره.
در همون تاپیک در مورد فاصله و سایز سیبل توضیح دادم. اگه بازم سوالی بود اونجا بپرس یا پ خ بده.
دوستان این ردپاها رو تو مزرعه دیدم.مشکوک به گراز شدم.
به نظرتون گراز بزرگیه؟

فرو رفتگی تو زمین عمیقه و مثل ردگوسفند نیست شبیه رد گوساله هست اگه اونجا گوساله ندیدی پس حتما مال گرازه احتیاط کن
زمین خیلی گل بود.پای خودمم همین قدر میرفت تو گل. اینجا وسط مزرعه نیشکره .خبری از گاو و گوساله نیست.یعنی نمی گذارند که کسی دام وارد زمین کنه.
به نظر خودم یه گراز با هیکل متوسطه
اره اندازش از سایز گوسفند بزرگتره
(2013-05-27 06:19 PM)foolad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این ردپاها رو تو مزرعه دیدم.مشکوک به گراز شدم.
به نظرتون گراز بزرگیه؟

اگه گراز باشند يه كم دقت كني اون حوالي متوجه رد غلطيدن اونا رو خاك مي شي
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع