انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
(2018-10-06 07:37 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-23 10:47 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
به نظر دوستان درشکار گزار با سلاح دولول برای پس تیر تک گلوله خوبه یا چهارپاره

درود،زمانی که با گلوله زن گراز رو بزنید دیگه نیازی به پس تیر ندارید،حتی اگر به تنه بزنید،اما همیشه به سر حیوون شلیک کنید،به دو دلیل،یک اینکه حیوون درد نکشه و سریع تموم کنه،درسته که حیوون هست اما درد رو حس میکنه و انسانی نیست که چند دقیقه اذیت بشه،دوم اینکه استرسی که هنگام درد کشیدن به حیوون وارد میشه باعث میشه گوشتش سفت بشه،حالا هر حیوونی هست،چه گراز چه حتی پرنده ها،همیشه تلاش کنید شلیکها به سر باشه،کار سختی هم نیست ،مگر در هوازنی که تقریبا غیرممکن هست،وگرنه در شکار حیوان نشسته مشکلی برای شلیک به سر نیست

سلام
با احترام به نظر شما
به نظر من هنوز هم بهترین محل برای اصابت گلوله برای شکار چهارپا بغل حیوان قسمت سردست و کتفها هست
دقیقتر بگم از انتهای گردن قسمت کتفها و کمی بعد از ان
علت بزرگی منطقه حساس هست شش ها و قلب و کتفها میتونه حیوان رو از پا دربیاره کمی تکان خوردن حیوان یا لرزیدن دست شکارچی باعث از دست دادن شکار نمیشه(احتمال برخورد بالاست)
دلیل اختلاف نظر من با شما میتونه گرونی فشنگ ها و سختی شکار در ایران باشه
بله برای تفنگ بادی و پرندگان میشه هدشات کرد و لذتبخش هست این پرنده پرید یکی دیگه میاد میشینه و..نهایت تو یک روز 100 تا تیر هم میشه انداخت
(2018-10-09 12:32 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-06 08:38 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-06 07:37 AM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-01-23 10:47 PM)mohammadfaragi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

درود،زمانی که با گلوله زن گراز رو بزنید دیگه نیازی به پس تیر ندارید،حتی اگر به تنه بزنید،اما همیشه به سر حیوون شلیک کنید،به دو دلیل،یک اینکه حیوون درد نکشه و سریع تموم کنه،درسته که حیوون هست اما درد رو حس میکنه و انسانی نیست که چند دقیقه اذیت بشه،دوم اینکه استرسی که هنگام درد کشیدن به حیوون وارد میشه باعث میشه گوشتش سفت بشه،حالا هر حیوونی هست،چه گراز چه حتی پرنده ها،همیشه تلاش کنید شلیکها به سر باشه،کار سختی هم نیست ،مگر در هوازنی که تقریبا غیرممکن هست،وگرنه در شکار حیوان نشسته مشکلی برای شلیک به سر نیست

سلام
با احترام به نظر شما
به نظر من هنوز هم بهترین محل برای اصابت گلوله برای شکار چهارپا بغل حیوان قسمت سردست و کتفها هست
علت بزرگی منطقه حساس هست شش ها و قلب و کتفها میتونه حیوان رو از پا دربیاره کمی تکان خوردن حیوان یا لرزیدن دست شکارچی باعث از دست دادن شکار نمیشه(احتمال برخورد بالاست)
بله برای تفنگ بادی و پرندگان میشه هدشات کرد و لذتبخش هست این پرنده پرید یکی دیگه میاد میشینه و..نهایت تو یک روز 100 تا تیر هم میشه انداخت
درود بر شما،ارادت
آیا گرانی یا کمبود فشنگ و یا امکان رمیدن و گریز شکار مجوز کشتن بی رحمانه حیوان هست؟به نظر من خیر،مضافا اینکه اگر شکارچی و تیرانداز باشید همین سهمیه اندک گلوله زن برای شکار در کل سال کافی است،خدا رو شکر تا این لحظه هیچ حیوانی رو با شلیک به پهلو نکشتم و شاید دوستان باور نکنن،شاید خود نمایی بدونن،اما تا این لحظه غیر از شلیک به سر نداشتم و خدا رو شکر خطایی هم نداشتم،احساس دردی که اون لحظه حیوان تحمل میکنه آدم رو خیلی ناراحت میکنه،فکر کنید،تیر از پهلوی حیوان وارد شده،حتی اگر به فرض مستقیم از قلبش هم رد بشه باز دستکم ده ثانیه حیوان درد میکشه تا بمیره،اگر هم از قلب رد نشه که عموما اینگونه هست،حیوان پا به فرار میگذاره در حالی که بخاطر سوراخی که در ششهاش ایجاد شده فشار هوای درون و بیرون بدن یکی شده و امکان تنفس برای حیوان نیست و خون به درون شش ها سرازیر شده و هرلحظه سنگین تر میشن و این هم مزید بر علت میشه،در این حالت هم حیوان از خفگی میمیره که دستکم و در خوش بینانه ترین حالت بیست سی ثانیه زمان میبره،اما در شلیک به سر،حیوان در دم کشته میشه و زجر نمیکشه،در خصوص امکان خطای تیر هم،قصد جسارت ندارم،اما به نظرم کسی که از خطا رفتن تیرش بترسه همون بهتر که شکار نره و با تراپ یا تیراندازی به سیبل سرگرم بشه،باز هم عرض میکنم،در کمال احترام،گرانی و کمبود فشنگ و امکان خطا رفتن تیر،دلیل بر کشتن بی رحمانه حیوان نیست،درست هست که تفنگ دست ما است و ماشه رو ما میکشیم،اما فراموش نکنیم که جان رو ما ندادیم که ما بگیریم و حالا هم که داریم میگیریم میتونیم به روشی انسانی و اخلاقی این کار رو انجام بدیم که حیوان درد کمتری بکشه

در فقره شکار گراز هم باید عرض کنم وسط پیشانی گراز،بین دو چشم،فضایی به اندازه یک تخم مرغ هست که گفته شده محل جوش خوردن استخوانهای سر به هم هست و است و استخوان محکمی نداره،شما میتونید حتی با یه پی سی پی هم در صورتی که به اون ناحیه شلیک کنید گراز رو از پا دربیارید،عمده تیراندازی به گراز هم از فاصله ده بیست تا نهایت 70 متر هست و نه بیشتر،پس احتمال خطا خیلی خیلی کم میشهKhansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوست گرامی
نظرتون محترم
اشخاص نظرات متفاوت دارند ولی دلیل بر این نمیشه که بنا به نظرات شخصی یک نفر براش نسخه بپیچیم که فلان نکن و فلان کار رو انجام بده
البته من احساس میکنم کسی که به شکار و این مبحث علاقمند هست زیاد در بند احساسات و تصمیم احساسی نیست در مورد اینکه بهتره حیوان زجر نکشه با شما موافقم زیاد پیش امده رفتیم سر شکار و شکار زنده بوده سریعا اقدامات لازم انجام شده
متاسفانه این جو حاکم بر کشور و ضد شکارچی باعث شده گاهی ما یا از اینطرف بام بیوفتیم یا از اونطرف
میانه کار رو رها کردیم و در قید گفتمان های زیبا گرفتار
بنا به همین دلیل که عرض کردم ادامه این بحث رو جایز نمیدونم و صلاح کار خویش خسروان دانند
در مورد گراز من بهیچ وجه نمیتونم قبول کنم با پی سی پی بشه شکارش کرد
بله امکان داره حیوان چهارپا شکار کرد ولی نه گراز و اون هم گرازهایی که در کشورمون هست فیلمهایی دیدم تو نت درست و غلطش بماند اما اون گرازها از لحاظ جثه خیلی تفاوت دارند با گرازهای ما
من با گلوله هم جرات اینکه در فاصله زیر 30 متری مستقیم و رو در رو بخوام به وسط پیشانی حیوان نشانه بگیرم با احتمال خطایی که هست ندارم شاید من شکارچی شجاعی نیستم و به فرموده شما بهتره سیبل بزنم
سلام
جناب سامانی درست میگویند. گراز یکی از محکم ترین کله ها را دارد. آسیب پذیر ترین محل برای شکارش بغل دست حیوان است. دوستانی که در گردش های شکار گراز بوده اند سرعت حرکت این جانور را دیده اند. خطرناکترین کار هم این است که در مسیر مقابل گراز خشمگین قرار بگیری. کلیپ های توی اینترنت که شخص با پی سی پی گراز شکار می کند اصلا گرازی در کار نیست. انها feral pig یا خوک هایی هستند که از مزارع رها شده و نیمه وحشی شده اند. چند شب پیش یک گراز به باغ انگور ما آمده بود. رد پایش 10*15سانتیمتر است. خودش را من دوبار شب دیده ام. اندازه یک گاو کوچک است. آنقدر باهوش است که هیچ وقت روز دیده نمی شود. حالا با این اوصاف فکر نمیکنم شلیک به وسط پیشانی با تفنگ بادی روش خوبی برای شکار گراز باشد. از ان گذشته شکارچیان بزرگ و مخصوصا کسانی که دنبال شکار تروفه هستند تقریبا هیچ وقت به سر شکار (چارپا) شلیک نمیکنند. دقیقا این موضوع را در کتاب فرمانروای آدمخواران جنگل از قول جیم کربت خوانده ام.
البته به قول جناب سامانی صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
موفق باشیدKhansariha (8)
گراز
[تصویر: Keiler2-1126x550.jpg]
feral pig
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcRUccvvzgTz-7DeU95PSYR...EICpYQQbNQ]
با سلام
من هم با نظر جناب سامانی و دوست عزیزمون Aghashekar موافقم.
به نظر من اگر شلیک به تنگ بغل گراز با همان دقت شلیک به ناحیه حساس سر انجام شود، قطعا اعضای حیاتی را درگیر کرده و حیوان درد زیادی را تحمل نخواهد کرد با این تفاوت که برای شلیک به نقطه ی حساس سر آن هم از رو به رو، پس از به خطا رفتن احتمالی گلوله و زخمی شدن گراز، با یک گراز زخمی و خشمگین از رو به رو طرف هستیم !! در مورد پی سی پی هم به نظر من در عمل ریسک بسیار بالایی دارد و همچنین دارای منع قانونی برای این کار است و بهتره در موردش بحث نشه.
[تصویر: khansariha%20(8).gif]
(2018-10-09 01:33 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-09 12:32 PM)siavashpayam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-06 08:38 AM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

سلام
با احترام به نظر شما
درود بر شما،ارادت
آیا گرانی یا کمبود فشنگ و یا امکان رمیدن و گریز شکار مجوز کشتن بی رحمانه حیوان هست؟به نظر من خیر،مضافا اینکه اگر شکارچی و تیرانداز باشید همین سهمیه اندک گلوله زن برای شکار در کل سال کافی است،خدا رو شکر تا این لحظه هیچ حیوانی رو با شلیک به پهلو نکشتم و شاید دوستان باور نکنن،شاید خود نمایی بدونن،اما تا این لحظه غیر از شلیک به سر نداشتم و خدا رو شکر خطایی هم نداشتم،احساس دردی که اون لحظه حیوان تحمل میکنه آدم رو خیلی ناراحت میکنه،فکر کنید،تیر از پهلوی حیوان وارد شده،حتی اگر به فرض مستقیم از قلبش هم رد بشه باز دستکم ده ثانیه حیوان درد میکشه تا بمیره،اگر هم از قلب رد نشه که عموما اینگونه هست،حیوان پا به فرار میگذاره در حالی که بخاطر سوراخی که در ششهاش ایجاد شده فشار هوای درون و بیرون بدن یکی شده و امکان تنفس برای حیوان نیست و خون به درون شش ها سرازیر شده و هرلحظه سنگین تر میشن و این هم مزید بر علت میشه،در این حالت هم حیوان از خفگی میمیره که دستکم و در خوش بینانه ترین حالت بیست سی ثانیه زمان میبره،اما در شلیک به سر،حیوان در دم کشته میشه و زجر نمیکشه،در خصوص امکان خطای تیر هم،قصد جسارت ندارم،اما به نظرم کسی که از خطا رفتن تیرش بترسه همون بهتر که شکار نره و با تراپ یا تیراندازی به سیبل سرگرم بشه،باز هم عرض میکنم،در کمال احترام،گرانی و کمبود فشنگ و امکان خطا رفتن تیر،دلیل بر کشتن بی رحمانه حیوان نیست،درست هست که تفنگ دست ما است و ماشه رو ما میکشیم،اما فراموش نکنیم که جان رو ما ندادیم که ما بگیریم و حالا هم که داریم میگیریم میتونیم به روشی انسانی و اخلاقی این کار رو انجام بدیم که حیوان درد کمتری بکشه

در فقره شکار گراز هم باید عرض کنم وسط پیشانی گراز،بین دو چشم،فضایی به اندازه یک تخم مرغ هست که گفته شده محل جوش خوردن استخوانهای سر به هم هست و است و استخوان محکمی نداره،شما میتونید حتی با یه پی سی پی هم در صورتی که به اون ناحیه شلیک کنید گراز رو از پا دربیارید،عمده تیراندازی به گراز هم از فاصله ده بیست تا نهایت 70 متر هست و نه بیشتر،پس احتمال خطا خیلی خیلی کم میشهKhansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوست گرامی
نظرتون محترم
اشخاص نظرات متفاوت دارند ولی دلیل بر این نمیشه که بنا به نظرات شخصی یک نفر براش نسخه بپیچیم که فلان نکن و فلان کار رو انجام بده
البته من احساس میکنم کسی که به شکار و این مبحث علاقمند هست زیاد در بند احساسات و تصمیم احساسی نیست در مورد اینکه بهتره حیوان زجر نکشه با شما موافقم زیاد پیش امده رفتیم سر شکار و شکار زنده بوده سریعا اقدامات لازم انجام شده
متاسفانه این جو حاکم بر کشور و ضد شکارچی باعث شده گاهی ما یا از اینطرف بام بیوفتیم یا از اونطرف
میانه کار رو رها کردیم و در قید گفتمان های زیبا گرفتار
بنا به همین دلیل که عرض کردم ادامه این بحث رو جایز نمیدونم و صلاح کار خویش خسروان دانند
در مورد گراز من بهیچ وجه نمیتونم قبول کنم با پی سی پی بشه شکارش کرد
بله امکان داره حیوان چهارپا شکار کرد ولی نه گراز و اون هم گرازهایی که در کشورمون هست فیلمهایی دیدم تو نت درست و غلطش بماند اما اون گرازها از لحاظ جثه خیلی تفاوت دارند با گرازهای ما
من با گلوله هم جرات اینکه در فاصله زیر 30 متری مستقیم و رو در رو بخوام به وسط پیشانی حیوان نشانه بگیرم با احتمال خطایی که هست ندارم شاید من شکارچی شجاعی نیستم و به فرموده شما بهتره سیبل بزنم

با سلام خدمت همه ی دوستان
منم با جناب سامانی موافقم به نظر من هم زدن تیر تو تنگ بغل حییون درست تره و اگه دقت کنید ذبح اسلامی هم حیوون جابجا نمیمیره و حداقل یه بیست ثانیه ای تقلا میکنه
اگه به گفته ی دوستمون بخوایم عمل کنیم باید به سر گاو و گوسفند ها هم شلیک کنیم بعد سرشو جدا کنیم
این کار تو بعضی کشورها انجام میشه

من جناب سامانی رو ندیدم ولی از طرز بیانشون مشخصه که شکارچی قابلی هستن انشالله هرجا هستن موفق باشن
هر دو دوستان نظرات منطقی و قابل قبولی ارائه دادند .یک بار آدم یک مطلب رو بصورت علمی بررسی میکنه و تصمیم میگیره و یک جا هم بر اساس عمل و تجربه .بنظر من اگه شکارچی توانایی و تمرین و تمرکز بالایی داشته باشه و بتونه هدشات انجام بده خیلی بهتره و حیوان کمترین زجر رو تا مردن میکشه .و این امر این رو میطلبه که شکارچی فاصله مناسب +دید مناسب و زمان کافی برای زدن هدف داشته باشه .ولی اگر حیوان درحال حرکت و بدتر از اون دویدن باشه و همچنین معمولاً گرازها در هنگام تاریکی هوا و دید کم رویت میشوند و گاهی اوقات سمت ما شکارچی جایی کمین میکنه و وقتی صدای حیوان رو در نزدیکی شنید باید سریع بسمت صدا نور انداخت و بمحض روشن کردن چراغ قبل از فرار کردن حیوان شما در حد چند ثانیه برای دیدنش و شلیک زمان داشته باشی اونوقته که تنگ بقل گزینه مناسبی برای تیراندازی خواهد بود.
با سلام و احترام
میخواستم بدونم بهترین ساعت برای دیدن گراز در بیشه ها و نیزارهای جنوب (خوزستان ) چه ساعتی هست.
بارها پیش اومده که فقط رد پا و فضولات تازشون دیده شده، اما خودشون دیده نشدن. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام و عرض ادبKhansariha (48)
من عضو تازه وارد انجمنتون هستم و شاگرد همه اساتید عزیز

دیدم تاپیک داره خاک میخوره با همه ی نا بلدیم گفتم بیام راجع به روش های شکار گراز کمی از مطالب روز دنیا و بعضی از استانداردها رو بیان کنم

موضوع اول: دیدم تو این تاپیک یه عده از دوستان در مورد شکار گراز با PCP صحبت کردن که حس کردم لازمه یه توضیح بدم
در بدو امر باید بگم خیلی از شما تو شبکه های مجازی و مستندهای خارجی میبینین شکارچی با تفنگ PCP یا خفیف، گراز میزنه!!! باید بگم درست دیدین ولی اون گراز نیست، در واقع اون Hog هستش، که تفاوتش با گراز خودمون یا همون Wild boar در اینه که سایز کوچکتری داره، کمتر مهاجمه و همچنین لایه چربی بدنش به ضخامت گراز نیست، و راحت تر میشه اون رو با خفیف یا PCP اون هم با کمین مناسب و شلیک به مکان مناسب از پا درآورد! اما اما اما در مورد گراز های خودمون و همچنین با سبک شکاری ایرانی به هیچ وجه PCP رو امتحان نکنید.
سلاح بادى ٥.٥ (بالاترين كاليبر رايج ايران) هرچقدر هم قدرتمند باشه و ژول بالايى داشته باشه پس از ورود به بدنِ شكارِ بزرگ، بافت تخريبى كمى داره و به همين دليل شوك كمى در بدن حيوان ايجاد نموده و به اصلاح حيوان فريز نخواهد شد و همين امر باعث ميشه حيوان يا در بره و فرار كنه، يا زجر بكشه (مخصوصا گراز كه بافت بدنى منسجمى داره)، پس نتیجه میگیریم شلیک به گراز با PCP های رایج ایران، علاوه بر اینکه عقلانی نیست، اخلاقی هم نیست.

موضوع دوم: شما باید بدن گراز و اسکلت اون رو بشناسین! (تصویرش رو ضمیمه میکنم) تو بحث ها کمتر دیدم که دوستان اشاره کنن بهش، گراز بدنش ساختار عجیبی داره! شما باید بدونین چه موجودی رو دارین شکار میکنین، هدف فقط تیر خالی کردن نیست. گراز بنا به طبیعت و ذاتش با سر ضربه میزنه و با سر زمین رو شخم میزنه، بنابرین جمجمه گراز بسیار توسعه یافته و ضخیمه و همچنین محفظه مغز کوچکی داره، بنابرین هیچوقت تلاش نکنین چه با ساچمه زنی و چه با گلوله زنی حیوان رو هدشات کنین، چون یا فرار میکنه، یا زخمی و زجر کش میشه و یا عصبانی!!! در قسمت وسط تنه هم گراز 14 جفت دنده نزدیک به هم داره که با بافت بین دنده هاش حائل نسبتا محکمی محسوب میشه، که با این تفسیر شلیک به قسمت میانی بدنش هم منتفی میشه. ضمن اینکه گراز در فصل سرما 5 الی 8 سانتیمتر چربی فشرده در تمام اطراف بدنش و پوستی نسبتا ضخیم داره. پس کجای حیوان رو باید هدف قرار داد؟؟؟؟
درسته! گردنش رو! البته نباید تصور کرد که گردن گراز هم مثل گاو و گوسفنده و ستون فقرات از پشتش میگذره!!! بر عکس، ستون فقرات گراز از وسط میگذره! و شما باید وسط گردن حیوون رو بزنین...
وقتی وسط گردن رو میزنین چه اتفاقی میفته؟؟؟ یا گلوی حیوان و راه تنفسیش رو میزنین، یا شریان های خونی اصلی پاره میشن، یا حیوان قطع نخاع میشه ویا اینکه آسیب به بافت اون ناحیه باعث اسپاسم حاد لحظه ای میشه و گراز فریز میشه.
پس محل هدف قرار دادن شد وسط گردن که تصویرشم ضمیمه میکنم کامل برسه مطلب.

موضوع سوم: حتما لازم نیست تو کوه و دشت دنبال گراز و رد پاش راه بیفتین و میشه کمین کرد برای گراز، گراز هرچند خنگه ولی به شدت کمین کار و سریع الفراره و بینهایت بویاییش قویه! طوری که کیلومترها دورتر بوی شما رو حس میکنه، پس در منطقه شکار جهت باد روز و باد شب رو بشناسین تا با توجه به جهت باد کمترین بو از طرف شما به گراز برسه!!! و دیگه اینکه بوی بدنتونو از بین ببرین! چطوری؟ پیاز قاچ شده یا آب سیر به بدنتون بمالین! هرچند ناخوشاینده ولی موثره!!!
کمین چطوری باشه؟ کمین باید از سطح زمین ارتفاع داشته باشه، میتونه یه برجک دست ساز باشه، میتونه گیره درختی نگهدارنده شکارچی یا همون Hunter TreeStand باشه. حتما لازیم نیست استتار کنین چون چشم گراز به موشن حساسه، یعنی اگر حرکت کنین شما رو میبینه، تا حد لازم بی حرکت و بی صدا باشین در کمین! و تا میتونین دیده نشین! جهت باد تو حس شدن بوی شما خیلی خیلی مهمه!!!!

موضوع چهارم: چطوری گراز رو به محل کمین بکشونین؟ راهاش زیاده! ولی من دو تا رو اینجا میگم! اول اینکه یه چاله بکنین، پر توشو ذرت دامی بریزین و روش دو بطری شیر خالی کنین، و بعد هم روش یه بطری ماع الشعیر کلاسیک جو جو و یکم مخمر نونوایی بریزین! بعد چند ساعت حسابی بو میکنه!!! و از چند کیلومتری گراز رو به سمت غذای دوست داشتنیش میکشونه
راه دوم یکم خارجی و با کلاسه! که شما باید از کشورای همسایه یه بطری Pig Oil تهیه کنین و روی زمین و روی ذرت دامی بریزین، از چندین کیلومتری گراز رو جذب میکنه!!! فقط اینو بگم که این پیگ اویل توان جذب خرس رو هم داره! تو مناطق غربی یکم مراقب باشین!!!
یه نکته دیگه اینکه تا اولین گراز رو دیدین ذوق نکنین و بزنینش! روی استند خودتون روی درخت یا در برجک کمین کمی صبر کنین، تو چند دقیقه چندین تا دیگه اضافه میشن.
ضمن اینکه حتما از گلوله زنی استفاده کنین، و اگر شاتگان دارین حتما اسلاگ بزنین!!!

موضوع پنجم: اسلحه گلوله زنی ندارین؟ میترسین با شاتگانتون هم اسلاگ بزنین؟ اشکالی نداره! یه نوع اسلاگ کم فشار هست که باب اسلحه های کم جون تر یا فول چوک هستش، که با خیال راحت گراز بزنین
این نوع اسلاگ دست ساز هستش و بهش اسلاگ پارافینی یا Wax Slug گفته میشه. کافیه یه فشنگ شماره 5 یا 6 که باهاش کبوتر میزنین رو بیارین، آروم با تیزبر غنچه سرش رو به اندازه 2 میل ببرین و فقط ساچمه های ریزشو بریزین تو قابلمه
خود فشنگ رو هم بذارین یه گوشه امن
حالا دو تا شمع بندازین تو قابلمه که ذوب شه قاطی ساچمه ها، و این بار با یه قاشق مخلوط پارافین و ساچمه رو آروم تو فشنگ بریزین تا جایی که مملو شه و بیرون نریزه
وقتی سرد شد یه فشنگ اسلاگ پارافینی دارین که به راحتی گراز رو میزنه

امیدوارم تا اینجاش مفید بوده باشه و خوب گراز بزنین
هرچند که امسال هیچ جوازی برای شکار صادر نشده

داشت یادم میرفت عکسم ضمیمه میکنم
به امید اینکه سلاح هاتون خوب بچکهKhansariha (8)Khansariha (256)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عالی بودممنون ازهمه اساتید
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع