انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
با سلام .
در بحث شکار اون هم شکار گراز با ساچمه زن نمیشه گفت من در فلان فاصله یه گراز را زدم افتاد چون نتیجه گیری در این مورد به عوامل گوناگونی بستگی داره تجربه شخصی من در شکار گراز تو 90متری هم با چهارپاره دست پر گراز را از پا در اوردم و گاها هم شده که در فاصله زیر ده متر هم با همون چهار پاره با توجه به اینکه کتف حیون را از جا کند با طی مسیر چند کیلومتری از پا در نیومد
در شکار با ساچمه زن اون هم شکار گراز یکی از عوامل تاثیر گذار اسلحه هست که چه کالیبره (گیج) چون کالیبر کوچکتر ضرب بیشتری داره تعداد پرتابه کمتر- چه نوع چوکی داره -طول چوک و طول لوله چقدره -و وضعیت لوله و اسلحه از نظر سلامت در چه میزان قرار داره عامل بعدی مهمات مصرفیه که چه نوع باروتی و چه نوع ودی و پوکه ای و چه نوع پرتابه ای و از چه روشی برای جمع کردن سر پوکه استفاده کنی در مورد چهار پاره که معمولا برای شکار گراز استفاده میشه اکثرا از 9 تایی استفاده میکنند که اکثر سربهای موجود در بازار غیر استاندارد هستند و الگوی پخش خوبی نمی دهند شکل چهارباره باید کاملا کروی بدون هیچ زائده ای و مجموع 9 عدد انها 32 گرم باشه که معمولا اینطور نیست و شارژ باروتهای مختلف هم فرق میکنه من یه چندتایی چهارپاره رمینگتون از قدیم برام مونده با 12 عدد چهار پاره به سایز 9تایی که وزن پرتابه را به 41 گرم میرسونه طبیعیه این فشنگ را نمیشه با یه چهار پاره معمولی مقایسه کرد و انتظارات از این فشنگ بشتره و فرق میکنه یه نفر یه جور فشنگ پر میکنه که تو 100 متر الگوی پخشی به شما میده ولی یه بنده خدا یه جور پر میکنه که تو 30 متری هم نمیتونه همچین الگوی پخشی بگیره عامل بعدی شرایط محیطیه در مناطقی هوا سرده و پوست حیوان ضخیمتره و یه لایه چربی زیز پوست حیون وجود داره که عمق نفوذ را کم میکنه و گراز های مناطق مختلف از نظر فیزیکی و سلامت با هم فرق میکنند شما نمیتونی گرازی که توی اروند کناره را با گرازی که تو ارس و یا گرازی که تو ارتفاعات بالا زندگی میکنه را با گرازی که از زباله های شهری تغذیه میکنه با هم در یک کفه قرار بدی و یا یه گراز سالمه و قوی و وزن زیادی داره و یکی دیگه کوچیکه و یا ضیعیفه و از سلامت برخوردار نیست به سختی راه میره با هم مقایسه کرد عوامل بعدی تیر انداز و یه کمی هم شانسه یکی تو 120 متری یه چهارچاره ول میکنه سمت حیون فقط یکی میره میخوره پشت گوشش جا در جا میفته یکی تو 30 متری حیونو میدوزه باز هم فرار میکنه و در میره یه جای بعدا خودش میفته طرف گراز میبینه از استرس دو تا تیر پشت سر هم میندازه در حالی که نگاهش به گرازه نوک لولش به یه سمت دیگه و میگه عجب پوست کلفت بود چرا نیوفتاد بعد بهش میگی خوب نشونه گرفتی میگه اره
تجربه شخصی من اینه که من تو فاصله 90-100 متری با چهار پاره 9 تایی گراز را زدم و افتاد و گاهی هم تو فاصله زیر 10متر با توجه به جراحت زیاد حیون حیون زمین گیر نشد با ساچمه هم گراز را از فاصله نزدیک زدم و شده گرازی را زدم و از تو پوستش کلی سرب که قبلا به اون شلیک شده جمع کردم یکی از قدیمیها میگفت که این سربها به مرور زمان از ماهیچه ها به سمت پوست حرکت میکنند و زیر پوست گیر میکنند
(2014-05-15 09:46 PM)zaf نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
4پاره تا 100متر هم میتونه قدرت کشندگی داشته باشه اما دیگه گروپ بازی داره واحتمال برخورد به گراز و از اون مهمتر تنگ بغل یاسر حیوان بسیار کمه وگرنه من خودم با 4پاره دست پر خودم به تابلو ی کنار جاده Khansariha (226)تو 60 متر شلیک کردم و با اینکه پرتابه سربی هست و نرم اما باز تو این فاصله ورق رو سوراخ کرد و این ناشی از قدرت زیاد پرتابه هست در فواصل زیر 100 متر

سلام
اقا کاملا درسته؛ دقیقا دو تا ساچمه با فاصله حدودا 8 سانت گرفته بود به تنگ گرازه ولی با این حال. یک مسافت حسابی رفت
تا زمینگیرش کرد حالا اگر این ساچمه جای دیگه خورده بود عمرا به ما حال شکار گرازو میداد. یاعلی
جنگل منجیل خراب کاری های گراز های غول پیکر.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میگم داداش شما اونجا دیگه به تراکتور احتیاجی ندارید!!!!!!!!!!!!!!!!
گراز های این مناطق واقعا عجوبه ای هستن تعدادشون خیلی زیاد هست ولی به شخصه همش چند دفعه تونستم این گراز هارو از نزدیک بمینم. از این مناطق شخم زده هم زیاد هست تو این ارتفاعات که مسافتشم از این عکسای که گذاشتم حتی بزرگتر هم هستش.
دقیقا کجاست آقای فرجی ؟
رسیدین منجیل بعد باید برین هرزویل بعد یه راه داره میره سمت نیروگاه بادی بالای کوه بعد از اونجا جنگل شروع میشه که اول باید برین سمت اسمون سرا اینجا دیگه اخرای اسمان سرا هست 3 کیلومتر مونده به سردگاه.
کلا از منجیل تا این بالا 1 ساعت راه هست وسیله هم فقط موتور ماشینم شاسی بلند بالا میره Khansariha (8)
داداش کیوان میای اینجا حالتو از همین تراکتورا میپرسم انشاالله..
واقعا تو فصلی که بچه همراشه به شدت مخرب میشن و نیاز به یکم ارشاد دارن که به راه راست هدایت بشن
واقعا تراکتور از روی همینا ساختن چه قدرتی داره این حیوان ببین چه کرده حالا حساب کنید ببینید اگر یک شکاچی ناشی که کبک
میزده بخواد جو گیر بشه بره شکار گراز واویلا واویلا. خدا بیامرزه اموات دوستانی که همش میگن گراز رفتن حساب کتاب داره
و هر کسی که تفنگ داره شکارچی گراز نیست. من یک دفعه رفتم البته بردنم و من فقط زدم اونم با فرمان اتش یه پیر گراز که اینکاره
هسته یاعلیmkkkk
در شکار گراز باید به اصل اول شکار اشاره کرد
و اون اینکه تیر انداز ضعف اسلحه رو جبران میکنه ولی اسلحه ضعف تیر انداز رو چبران نخواهد کرد
ولی زدن گراز نابود گر با چارپاره و 270 به شدت توصیه میگردد البته با پروانه دفع حیوان زیانکار
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع