انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
منم نتونستم بازشون کنم
(2013-12-16 04:01 PM)mosen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم نتونستم بازشون کنم

عجیبه برا همه باز شد شاید مرورگر شما اشکال داره
(2013-12-16 06:59 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-16 04:01 PM)mosen نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم نتونستم بازشون کنم

عجیبه برا همه باز شد شاید مرورگر شما اشکال داره

دوست عزیز لینکها اشکال داره.اگه میتونید دوباره عکسهارو اپلود کنید Khansariha (8)
سلام خدمت دوستان گرامي
بنا بر مدارك و مستندات اين چند پست اخير دوستان با جانوري به نام گراز عداوت سخت و ديرينه دارن و اساسي با اونادر جنگ و جدال هستند و از هر روشي براي از بين بردنش استفاده ميكنن ولي بنظر من در هرحالتي درگيري و جنگ با يه جانور هرچند هم مخرب باشه بايد ازيه روش جوانمردانه استفاده بشه اگه قصد كشتنه طوري بكشي كه حيوان كمترين درد و زجر رابكشه نه اينكه با ساچمه و نميدونم خفيف و روشهاي غير انساني با زجر زياد اونو بكشي يه لظحه خلاص بشه در غير اين صورت انسانيت ما كه به عنوان اشرف مخلوقات هستيم زير سوال ميره اميدوارم مفهوم را رسانده باشم و حمل بر بي ادبي به برخي دوستان نشه

Khansariha (256)Khansariha (8)
دوستان من که شنیدم گوشت گراز حرومه و مکروهه و ........حالا ما اومدیم و یه گراز هم زدیم اونوقت چیکارش باید کرد؟؟راستی شنیدم برای اینکه آماده بشه برا خوردن باید یه کارایی روش انجام بدی!!!!به هر حال من تجربه ای در این زمینه ندارم لطفا راهنمایی کنیدKhansariha (8)
از دوستان خواهش میکنم جواب این دوستمون را اینجوری ندن که مثلا اگه حرومه چرا میخواهید بدونید چه جوری باید آمادش کرد برای خوردن و از اینجور حرفا فقط جوابش را بدن .
داداش من از یه نفر شنیم که حدود یه هفته گوشتش را منجمد میکنن بعد هم با حرارت بالا باید پخته شه کار ندارم چه جوریه از نظر شرعی ولی گوشتش خوش طعم هست . Khansariha (214)
من اکثرا گوشت کلاغ و خرگوش و ... رو می دم به سگ های گله. از گوشت گراز هم می شه استفاده های مشابهی کرد. البته تو منطقه ای که من شکار می کنم گراز گونه حفاظت شده هست و تحت هر شرایطی شکار کردنش ممنوعه. علاوه بر جریمه نقدی و ضبط سلاح می تونه زندان هم در پی داشته باشه.
(2013-12-31 09:21 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من که شنیدم گوشت گراز حرومه و مکروهه و ........حالا ما اومدیم و یه گراز هم زدیم اونوقت چیکارش باید کرد؟؟راستی شنیدم برای اینکه آماده بشه برا خوردن باید یه کارایی روش انجام بدی!!!!به هر حال من تجربه ای در این زمینه ندارم لطفا راهنمایی کنیدKhansariha (8)

دوست عزیز شکار هر موجود زنده ای باید یک توجیه داشته باشه

یا باید ازش استفاده خوراکی کنید یا درمانی یا دفع آفت

گوشت گراز حرامه....دقیقا مثل خوک...در تمامی ادیان هم حرامه...حتی مسیحیت که می خورند در کتاب مقدسشان حرام است...مثل شراب که در انجیل به حرام بودن آن اشاره شه ولی با توجیهاتی خورده میشه که البته کاری نداریم

دفع آفت هم مربوط به کشاورزان هست که زمینشان مورد تخریب توسط این حیوان قرار میگیره

البته برخی هم برای تامین خوراک سگ هاشون گراز میزنند و میدن به سگهاشون

برخی م در عین مسلمانی و دانش اینکه گوشتش حرامه مصرف میکنند

برخی هم پس از شکار لاشه رو میدن به ارامنه نزدیکشون...ارامنه مصرف میکنند

مورد درمانیش هم برای درد مفاصل مخصوصا زانو هست که بعد از شکار سریعا شکم اونو باز میکنند و مفصل رو داخلش میزارند...نمیدونم چرا ولی خیلی جواب میده...

گوشت کراز حاوی یک انگل به نام تریشین هست که باعث تحلیل بافت ماهیچه ها میشه و در نهایت باعث صدمه به ماهیچه های قلبی میشه که البته شنیدم خوردن مشروب با گوشت گراز باعث خنثی شدن انگل میشه...

برای از بین بردن این انگل هم یا باید گوشتش در دمای خیلی پایین سریع منجمد بشه یا اینکه در دمای بالا پخته بشه....مزش هم نمیدونم چطوریه...تا حالا توفیق نداشته و نخواهم داشت

در آخر هم امیدوارم کسی دلخور نشده باشه از حرفام

جناب مبرلوحی شما میتونید ادامه بحث رو در تاپیک احکام شکار پیگیری کنید

یا علیKhansariha (8)
(2013-12-31 09:21 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اگر شکار کردی و به هر دلیلی نخواستی از گوشت و پوست و...حیوان استفاده کنی میتونی یه هموطن ارمنی عزیز پیدا کنی که کارش خرید و فروش گوشت گراز هست و بسته به وزن و نوع گرازی که شکار کردی بین 2 تا 5 میلیون کاسب بشی!!!من اگه باشم این کارو میکنم و با پولش کلی لوازم شکاری میخرم...Khansariha (214)
دوستان لطف کنید در مورد حلال وحرام بودن گراز و چنین چیزهایی بیان نکنید Khansariha (367)این تاپیک مربوط به شکار گراز است !!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع