انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
در این مورد دوست خوبمون جناب شکارگر خوب میتونن اظهار نظر کنن که متاسفانه چند وقته نیستند
و البته دوستان عزیز یه چیزی رو یادمون بمونه...ندیدن دال بر نبودن نیست
اخ تاک ندیدید تا دیگه به این بچه گراز ها یا به زبون خودمون بچ وراز دیگه از خیالت بپره.سعی میکنم عکس اون گراز رو سریع پیدا کنم تا دیگه این بحث خاتمه پیدا کنه.
دوست عزیز هیچ وقت هیچ زمان نمیشه در مورد چیزی نظر قطعی داد همیشه مواردی هست که بعضی وقت ها باعث تعجب ما میشه حالا تو هر زمینه ای این قرار بر این نیست حرفای هم دیگرو به... در کل بهتر هست بیش از این بحث ادامه پیدا نکنه که همیشه اینجور بحث ها دلخوری پیش میاره. در مورد وزن گراز هم یادم هست 4 ماه پیش مستندی نشون میداد به اسم هیولاها که در مورد همین رکورد وزن گراز بود که اونجور که یادم میاد رکورد بالای 450 کیلو یه شکارچی زده بود البته وزن دروستش دروست یادم نیست ولی میدونم بالای 450 بود بدرود.
گرازی که مربوط به کشور ایران است و منظره عکس بیانگر این است که مربوط به جنگل شمال است در پایین ببینید ( این عکس رو تو اینترنت پیدا کردم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!) حالا وزنش رو نمیدونم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
[تصویر: 13896411071.jpg]
من بزگترین گرازی که دیدم تو همین سایت خودمون بود که یکی از بچه های سایت گذاشته بود یک سال پیش که گفته بود تو مشهد شکار شده که بزرگتر از اینم بود. به شخصه تو جنگل های شهر خودمون گراز های دیدم که با گاو برابر هست ولی کسی کاری باهاشون نداره.
البته عکس هایی مثل
[تصویر: 75073314630385299181.jpg]
و همینطور
[تصویر: 13896411071.jpg]

با تکنیک عکاسی بزرگ مشون داده شده اند...عکس اول که تابلو فتوشاپه...شاخه ای که پایه گراز رو بهش بستن یه کمش اون پایین سمت راست عکس معلومه...ببینید چقدر نزدیکه به نسبت محل پای پدر و پسر

ولی باز هم میگم...در این دنیا هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که همه چیز رو میدونه....هر لحظه امکان غافلگیری وجود داره

نمیشه چون چیزی رو ندیدیم بگیم نیستKhansariha (8)
(2014-01-13 09:38 PM)MMax نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گراز یا خوک وحشی یا وایلد بور در انگلیسی یک گونه جانوری هست که از نظر علمی نمی تونه بیش از 300 کیلو گرم وزن داشته باشه و به صورت رسمی و در عمل هم تا به حال وزنش بالای 300 کیلوگرم ثبت نشده. مهم نیست که فلان سایت بی نام و نشان چی گفته، می گه یا خواهد گفت. شما حرف این همه دانشمند و زیست شناس و محیط بان و ... رو که به صورت رسمی و سازمانی فعالیت می کنن رو باور نمی کنید اونوقت به راحتی ادعای کذب یک سایت نامعتبر و بی نام و نشان رو باور می کنید؟ در غرب اروپا رکورد 227 کیلوگرم از سال 1999 تا به حال هنوز جابجا نشده. این یعنی چی؟ یعنی اینکه در طی حدودا 30 سال شاید فقط یک راس گراز بتونه به وزن 227 کیلوگرم دست پیدا کنه که خوب این هم طبیعی نیست و یک استثنا محسوب می شه. نمی دونم بعضی از دوستان بر چه مبنایی می گن بیایید تا سر کوچه بریم و n تا گراز 300 کیلویی نشونتون بدم؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست گرامی صحبت از گرازهای غرب اروپا نشد...صحبت از گرازی شد که تو ایران با چشم دیده شده...اگه اینجوری باشه خوب حتی 20% از روستایی های ما که میرن سر زمین کشاورزی موبایل ندارن چه برسه به دوربین که بخوان عکس بندازن از گراز شکار شده یا.......!!!اونجا اروپا بوده و اینجا ایرانه با امکانات و شرایط خودش.اینجا کدوم سازمان یا موسسه هست که اینجور رکورد ها یا استثنا ها رو ثبت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! اخبار بیست و سی؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
اقا من یه نظری دارم . شما تو ویکی پدیا دقت کنین نوشته در اکثر نقاط جمعیتش در حال کاهشه ولی در ایران به وفور یافت میشه . تو ایران چون به لحاظ شرعی مصرف گوشتش مشکل داره این حیوون تونسته جمعیتش زیاد بشه و بر همین اساس احتمالا فرصت رشد بیشتر هم داره منظورم از لحاظ وزنه . رو همین اساس بعید هم نیست وزنش تو ایران خیلی بالا بره ولی در مورد وزن باید حتما باسکول باشه تا موثق بشه از رو اندازه و عکس نمیشه گفت ولی بازم میگم بعید نیست .
با چه ساچمه ای به این شلیک شده چارپاره یا اسلاگ؟؟؟
[تصویر: 13357004772.jpg]
احتمالا و 100درصد اسلاگ. شاید هم چهارپاره که از فاصله 10متری یا کمتر بهش شلیک شده.چون فقط یک جای زخم هست با اسلاگ شلیک شده.چهارپاره اگه از چهل یا پنجاه متر شلیک بشه چون پخش میشه چند جارو زخم میکنه که هر گلوله چهارپاره تخریب کمتری نسبت به اسلاگ ایجاد میکنه.بنابراین میشه نتیجه گرفت با تک گلوله یا اسلاگ شکار شده.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع