انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
سلام
دم شما گرم.
توی عکس دوم خون بعد از برخورد تیر بوده یا سگها زخمیش کردند؟
وقتی سگها گراز را زمینگیر می کنند آن را با تیر می زنید یا مثل اروپاییها با نیزه یا چاقو کارش را تمام میکنید؟
موفق باشید
خون از برخورد تیر هست ؛هیچ سگی توان اینو نداره از گراز سالم باج بگیره و با گاز گرفتن اینقدر خون ریزی ایجاد کنه.فیلم درگیری سگ با گراز زخمی در همین صحنه رو دارم نمیدونم قوانین انجمن اجازه میده بزارم یا نه.؟

حسین حقیقی

بعد از خستگی گراز و بازی و تمرین جنگ گراز برای اموزش و کسب تجربه سگها وهمچنین ریختن ترس سگهای جوان از جنگیدن با گراز تیر خلاص رو شلیک میکنیم البته از نیزه هم گاهن استفاده میشه.

حسین حقیقی
اون سگ بدبخت داشت زخم خودشو نگاه میکرد وزجر میکشید باید هرچه زودتر بایه گلوله به سرش خلاص بشه امیدوارم که این کارو انجام داده شده باشند
سگ شکاری برای شکارچی چیزی از تفنگ خوب کم نداره ولی متاسفانه در کشور ما نگهداری و تهیه تازی خوب و بدرد بخور خییییییییییلی مشکله.
دوست عزیز جناب کاربخش؛سگهای تعلیم دیده برای شکارهایی از قبیل گراز و خرس و پلنگ از نژاد تازی نیستند ؛سگهای قوی نژاد ایرانی عمدتا برای اینکار مناسب هستند ؛سگ تازی مورد استفاده اش شکارهای کوچک مثل اهو ؛خرگوش ؛ روباه هست که به سرعت بالا نیاز داره و قدرت چندان به کارش نمیاد و همینطور که شما فرمودین این نژاد در ایران کم پیدا میشه وبدست اوردنش یکم مشکله.طبق تجربه من که سگ شکاری زیاد داشتم ؛سگهای بومی ایران به لحاظ استقامت و جنگیدن توان بالایی دارند ؛اما از نژاد های خارجی سگهای ژرمن شپرد به سرعت برای شکار تعلیم میبینند و هوش سرشاری برای ردیابی از طریق بو دارند؛و نکته جالبش اینجاست که گرازها از شباهت زیاد این سگ به گرگ وحشت دو چندانی رو تجربه میکنند.

حسین حقیقی
فکر شکار در شب هم منو به وجد میاره یه حس خفن بودن به آدم دست میده اما اگه شکار گراز باشه یکم ترس و استرس هم داره
ترس و استرس با شکار گراز جور در نمیاد ؛مگر خونسردی مطلق و مزید بر اون شجاعت ؛هر وقت از لحاظ روانی اماده اینکار شدید برین شکار گراز ؛یه روز رفتیم جنگ گراز دوستی داشتیم توی یک نقطه قرارش دادیم که بتونه گراز رو براحتی بزنه ازش پرسیدم خوبی مشکلی نداری گفت برو خیالت راحت منم رفتم یه موقعیت دیگه کمین کردم سگا گرازو هدایتش میکردن بیاد بیرون نیزار از شانس اون دوستمون رفت سمت اون ؛گراز یهو از نیزار پریده بود بیرون پونزده متریش ؛دیده گراز میاد سمتش و بزرگه اسلحه رو تکیه میده درخت؛ میره ازش بالا از شانس بدش گرازهم میاد از کنار درخته عبور کنه چجوری میشه سگا دستپاچه اش میکنن بند اسلحه که تکیه داده شده بوده میوفته گردنش ،اسلحه رو با خودش حمل میکنه و الفرار خخخخخخ اسلحه رو چند صد متر ان سو تر با پند پاره و قنداق ترک خورده پیدا کردیم.اضافه کنم دوستان ازگرازهای ماده و گرازهای نر کوچک هیچ نترسین چرا که توانایی اسیب جدی به انسان رو ندارن فقط گرازهای نر بزرگ که دارای عاج هستند خطرناکن و صدمات زیادی میتونن به شکارچی برسونند پس با دیدن هر گرازی نترسین و بررسی کنید با چه گرازی مواجه هستید.

حسین حقیقی
استاد خوبم. بنده اصلا شناخت خوبی نسبت به سگ شکاری ندارم و اسم تازی هم همینجوری بگوشم خورده بود. ببخشید اگر اشتباه گفتم. Khansariha (8)در مورد ترس از گراز و شکارش ؛باید بری با افراد با تجربه تا ادم راه بیفته و از چند و چون این کار خبردار بشه تا مثل رفیق استادمون نره بالا درخت. منم رفتم گراز البته بردنم و همراهی کردم.
من از دوستان یک سوال دارم خدایی نکرده سو برداشت نشه من میخوام واقعا از شما چیز جدیدی یاد یگیرم بخاطر همین میپرسم

راستش اینجا دوستانی که گراز رو برای مصرف گوشتش شکار میکنن گراز کوچیکی رو میزنن که بیشتر از 50 کیلو نباشن

من خوندم دوستان زیادی برای گوشت گراز میرن سراغ گرازهای بالغ و خطرناک میخواستم دلیل اسرارشون رو نسبت به زدن گرازهای بزرگ بپرسم
الته بحث دفع آفات که کاملا مشخص و روشنه دیگه بزرگ و ک.چیک همه آفتن و هر کدوم بیاد تو مزرعه خرابکاری کنه شکار میشه

سوال من در مورد کیفیت گوشت گرازهای جوون تر و بالغ تره

چون جایی شنیدم کیفیت گوشت گراز خیلی به سن گراز مربوط نیست
رو این حساب مزاحم شما شدم که راهنمایی بگیرمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز جناب املی ؛اونی که میره شکار ؛تنها به گوشتش فکر نمیکنه دنبال ابهت شکارش هم هست اما گوشت حیوانات جوان حالا هر حیوانی که میخواد باشه ،خوش طعم تر و نرم تر هست دوستان ارامنه یا مسیحی که مصرف میکنند اونا هم ترجیح میدن حیوان جوان باشه.

حسین حقیقی

جناب کار بخش عزیز ؛کوچیک شمام اما بعد، همانطور که شما فرمودین رفتن با شکارچیان با تجربه بهتر از اقدام سرخود توی این وادی هست چرا که اگر از شانس شکارچی ناشی یکی از همون گرازای بد قلق به پستش بخوره اوضاع ناجور میشه.

حسین حقیقی
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع