انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
باسلام.
دوستاااان شکار گراز با تله و دام (هر نوعش) خییییلی خطرناکه.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جدا از بحث انواع دام گذاریها (که من فقط دو نوعشو دیدم و اطلاعاتم درموردش کمه) حتما باید سلاح گرم و سرد همراه داشته باشید.
به فرض اینکه دامتون استاندارد و محکم و مناسب اینکار باشه وگراز رو بدام انداختید یا باید با تیر اندازی از فاصله ی ایمن (چهارپاره 12 تایی یا 9 تایی/تک گلوله)یا(گلوله زنی ...) اونو از پا دربیاریدبعد از دام خارجش کنید
یا اگه سلاح گرم در دسترس نبود حتما باید کارد تیغه بلند مخصوص (15-25 اینچی) داشته باشید تا بتونید از قسمت کتف .کنارگردن داخل قلبش فرو کنید وچندباربه طرفین حرکت بدین تا ازپا دربیاد . که این کارم خیلی خطرناکه و حتما میبایست فوت و فن شو دیده باشی تا بتونی انجام بدی . حالا مساله ی اخلاقی این روشو مطرح نمیکنم که جاش نیست.
من از نزدیک دیدم گراز بدام افتاده چه کارهایی میتونه انجام بده و چون نمیتونه فرارکنه تامرگ میجنگه!!!!!!!
خواهشا مراقب باشید. ببخشید.
باتشکر
ممنون از همه دوستان .منم یکم سرچ کردم .تو بلاد کفر مزرعه دارا ذرت دام با پودر شربت و یکم مخمر میریزن میزارن بمونه تخمیر بشه .خلاصه مایه داری طعمه آماده میکنن.

همین سیب و سیب زمینی بهتره .منم که سیب دوس ندارم .به سیب زمینی یه ذره نوشابه یا قندم اگه دم دست باشه میشه اضافه کرد پس

انگار ترکیب طعم شیرین و چیزای نشاسته ای رو که یکمم تخمیر شده باشه دوست دارن

همینطور روغن سوخته و چیزای تخمیر شده .مثلا همین ترکیب سیب و خاک مرطوب

(2015-01-07 02:35 PM)FMJ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.
دوستاااان شکار گراز با تله و دام (هر نوعش) خییییلی خطرناکه.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جدا از بحث انواع دام گذاریها (که من فقط دو نوعشو دیدم و اطلاعاتم درموردش کمه) حتما باید سلاح گرم و سرد همراه داشته باشید.
به فرض اینکه دامتون استاندارد و محکم و مناسب اینکار باشه وگراز رو بدام انداختید یا باید با تیر اندازی از فاصله ی ایمن (چهارپاره 12 تایی یا 9 تایی/تک گلوله)یا(گلوله زنی ...) اونو از پا دربیاریدبعد از دام خارجش کنید
یا اگه سلاح گرم در دسترس نبود حتما باید کارد تیغه بلند مخصوص (15-25 اینچی) داشته باشید تا بتونید از قسمت کتف .کنارگردن داخل قلبش فرو کنید وچندباربه طرفین حرکت بدین تا ازپا دربیاد . که این کارم خیلی خطرناکه و حتما میبایست فوت و فن شو دیده باشی تا بتونی انجام بدی . حالا مساله ی اخلاقی این روشو مطرح نمیکنم که جاش نیست.
من از نزدیک دیدم گراز بدام افتاده چه کارهایی میتونه انجام بده و چون نمیتونه فرارکنه تامرگ میجنگه!!!!!!!
خواهشا مراقب باشید. ببخشید.
باتشکر
تا جایی که فهمیدن تله رو با یه سیم خاص و یه قفل مخصوص درست میکنن .روش سنتی هم داره که اون بلد بودم چون یه قسمت مهمی از بقا همین تله گذاریه

اکثر اینایی که من دیدم تو جنگل کوچیکن .ولی خب از صدای شکستن شاخه ها زیر پاشون مشخصه زورشون زیاده .باید نیزه درست کنیم بزنیم پشت گردنشون .بستگی به سایزش داره

اینم یه روشه دیگه .اول و آخرش دارم جون یه حیوون زبون بسته که هیچ کاری باهام نداشته رو میگیرم .من که میدونم دلم نمیاد فقط دوست دارم بلد باشم

الان داشتم چنتا کیلیپ نگاه میکردم. اگه خوک وحشی باشه از فاصله نزدیک بادی هم توی سر جواب میده ولی برای گراز بعیده کافی باشه .البته یک سری هم بودن همین همینکار با چاقو و نیزه درست شده با چاقو میکردن .منتها چاقوهاشون 30 سانتی بود :))
ببخشيد جسارت مي كنم ، به نظرم يك سري مسائل اگه توي تاپيك هاي عمومي مطرح نشه بهتره ، به اندازه كافي توي اين بازه زماني شكارچي ها زير سوال هستن ، حالا با عنوان كردن نيزه و تفنگ بادي براي شليك به سر و ... بهتره به اين اتهاماتي كه عليهمون هست دامن نزنيم ...
در خيلي از كشور هاي دنيا شكار گراز با سگ و نيزه ، با سگ و كارد بسيار پر طرفدار هست ولي خب اينجا ايرانه ، با مجوز هم بري شكار مثل مجرم باهات برخورد مي كنن ...
باز هم عذرخواهي مي كنم ...
(2015-01-07 06:06 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببخشيد جسارت مي كنم ، به نظرم يك سري مسائل اگه توي تاپيك هاي عمومي مطرح نشه بهتره ، به اندازه كافي توي اين بازه زماني شكارچي ها زير سوال هستن ، حالا با عنوان كردن نيزه و تفنگ بادي براي شليك به سر و ... بهتره به اين اتهاماتي كه عليهمون هست دامن نزنيم ...
در خيلي از كشور هاي دنيا شكار گراز با سگ و نيزه ، با سگ و كارد بسيار پر طرفدار هست ولي خب اينجا ايرانه ، با مجوز هم بري شكار مثل مجرم باهات برخورد مي كنن ...
باز هم عذرخواهي مي كنم ...

حق با شماست . توجیه نبودم .نباید مطرح میکردم
اگر امکانش هست مدیر انجمن لطف کنن اون قسمت ها رو پاک کنن
دکمه ویرایش رو نمیتونم پیدا کنم .شاید با موبایل هستم نشون نمیده
گرفتن گراز اونم با تله نشد نداره ولی اگر و اما داره. حیوانی مثل گراز با اون قدرت و دیوانگی که داره حالا در تله گیر کرده : واویلا باید خیلی وارد و دلیر بود وگر نه که . . . ..
من تفنگ ترجیه میدم
باسلام.میخواستم بپرسم قیمت فشنگ اسلاگ و چهار پاره چقده؟؟ وتو چه فاصله هایی واس انداختن گراز مناسبه؟؟
(2015-01-29 07:42 PM)mazandaran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام.میخواستم بپرسم قیمت فشنگ اسلاگ و چهار پاره چقده؟؟ وتو چه فاصله هایی واس انداختن گراز مناسبه؟؟

با سلام
از قیمتها اطلاعی ندارم .
ولی در مورد برد مفید ، در بعضی ار کتابها تا 100 متر نوشته بودند اما باتوجه به شکار مورد نظر و قدرت نفوذ در بدن آن متفاوته.
حالا شکار گرازهایی که من هم اونجا حضور داشتم با چهارپاره 9 تایی از فاصله 60 متری ، گراز بعد از 10 ثانیه تمام کرد. با چارپاره 12 تایی آقا محسن به یک گراز از 70 متری شلیک کرد که بعد از ده دقیقه تعقیب بالاخره زمین گیر شد و دیدیم 4 تا ساچمه در بدنش فرو رفته بود که کمترین عمق نفوظ 3 سانت بود.
با فشنگ اسلاگ هم یکی من زدم که گراز جاخالی دادKhansariha (290) (البته حین حرکت بود) ولی حمید خان گل با یه حرکت جانانه گراز رو بدون هیچ دردی از این دنیا برد به ...
که به گفته حمید خان حدود 50 متری فاصله شلیک بود.
ناگفته نماند که ساچمه های دست سازی رو که امتحان می کردیم حدودا افزایش قدرت و برد 15 تا 20 متری رو مشاهده کردیم.
اگر هم برد شکار بیشتر بود ، ما فاصله بیشتر از این رو امتحان نکردیم .
ببخشید طولانی شد .امیدوارم مفید باشهKhansariha (8)
(2015-01-30 12:35 AM)Farhads نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-29 07:42 PM)mazandaran نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
از قیمتها اطلاعی ندارم .
ولی در مورد برد مفید ، در بعضی ار کتابها تا 100 متر نوشته بودند اما باتوجه به شکار مورد نظر و قدرت نفوذ در بدن آن متفاوته.
حالا شکار گرازهایی که من هم اونجا حضور داشتم با چهارپاره 9 تایی از فاصله 60 متری ، گراز بعد از 10 ثانیه تمام کرد. با چارپاره 12 تایی آقا محسن به یک گراز از 70 متری شلیک کرد که بعد از ده دقیقه تعقیب بالاخره زمین گیر شد و دیدیم 4 تا ساچمه در بدنش فرو رفته بود که کمترین عمق نفوظ 3 سانت بود.
با فشنگ اسلاگ هم یکی من زدم که گراز جاخالی دادKhansariha (290) (البته حین حرکت بود) ولی حمید خان گل با یه حرکت جانانه گراز رو بدون هیچ دردی از این دنیا برد به ...
که به گفته حمید خان حدود 50 متری فاصله شلیک بود.
ناگفته نماند که ساچمه های دست سازی رو که امتحان می کردیم حدودا افزایش قدرت و برد 15 تا 20 متری رو مشاهده کردیم.
اگر هم برد شکار بیشتر بود ، ما فاصله بیشتر از این رو امتحان نکردیم .
ببخشید طولانی شد .امیدوارم مفید باشهKhansariha (8)

مرسی عمو.پس در کل چهار پاره 9 تایی واسه فاصله های 50 متر خوبه دیگه؟؟
در کل دست ساز بهتره یا فابریک؟؟
دست ساز اگر درست پر بشه خیلی خیلی بهتره و تا 60 متر حدودا گراز درشت میندازه.
(2015-01-30 06:56 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دست ساز اگر درست پر بشه خیلی خیلی بهتره و تا 60 متر حدودا گراز درشت میندازه.

دست ساز واس لول ضرر نداره؟؟
اگ بخوام یه چهار پاره قوی خودم درست کنم چقد باروت بریزم و ساچمه هارو چطوری بچینم؟؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع