انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
(2013-12-15 01:25 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با 120ژول به شرط هدشات میشه گراز رو زمین گیر کرد؟البته تا 30متر
با سلام :
توصیه بنده اینه که اصلا سعی در امتحان این مساله ننمایید . من بارها دیدهام زیر پوست گراز تعدادی سر گلوله خفیف ،در نقاط مختلفی جاخوش کرده اند و هیچ ککش هم نگزیده فقط دور گلوله رو چربی گرفته . احتمال اینکه شما بتوانید دقیقا ساچمه را در مغز بنشانید چقدر است ؟ میدانید جمجمه گراز از چه نقاطی حداکثر و حداقل مقاومت را دارد ؟ در مورد ان فیلمی که علی اقا فرمودند هم بار ها انرا دیده ام ولی باورش برای من خیلی سخت است .........................

(2013-12-15 10:42 PM)alisalimi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
.
دوستان گراز واقعا اینقدر که میگن خطرناکه؟؟؟؟
.
یعنی چه طور بهت اسیب میزنه؟؟؟؟
یکی از بد ترین اسیبهایی که گراز در حین حمله وارد میسازد ، ایجاد جراحت در قسمت داخل پا که شریان اصلی در ان قرار دارد ، میباشد .بعد از ان ایجاد شکستگی در استخوان فمور ، که هر دو اینها بشدت خطر ناک بوده و براحتی میتواند باعث مرگ شود .علت اصلی هم وارد کردن ضربه با سر پرقدرت خود خصوصا دندانهایی است که از طرفین بیرون زده . گراز تا وقتی که زخمی نباشد یا احساس نکند راه فرار ندارد ، خطر ناک نیست و همواره میل دارد از انسان بگریزد .
با سلام خدمت دوستان واساتید.در باره قدرت و استقامت گراز یا به قول مازنیها وراز خی هر چه ادم حرف بزنه کم گفته بارها شده بعد از بدام افتادن تله را از جا کنده و در رفته ... پلنگ به اون غرور و شکوه از ترس زخمی و یا کشته شدن از بالای درخت به این حیوان حمله میکنه (به جنس نر البته و اگر حرکت دسته به صورت خطی باشه حمله به اخرین عضو گروه انجام میشه ) و این که گردنش نمچرخه واین حرفا به وقتش خیلی کارایی داره و اطراف گردن این حیوان انقدر ماهیچه وجود داره (به دلیل استفاده گسترده از گردن) که میتونه یه ادم رو به راحتی چندین متر پرت کنه برای شکار این حیون بهتره شما از موضع بالاتر به ان شلیک کنید و بلافاصله اماده شلیک مجدد باشید حتی اگر درجا از پا افتاد و به نظر شما مرده باشه( البته گراز مثل خرس خودشو به مردن نمیزنه)و هیچ وقت از سمت سر حیوان به اون نزدیک نشید گراز دارای دید کمی و به جای اون از حس بویایی و شنوایی خوبی برخورداره در صورت حمله گراز و برخورد با اون شانس زخمی شدن و یا شاید هم مرگ خیلی زیاده و معمولا ضربات پی در پی با اون دندانهای تیز به ادم وارد میکنه و هدف رو رها نمیکنه که به پاره گی اندام هدف منجر میشه نه بریدگی که عفونت زیادی ایجاد میکنه البته در یک مورد حمله گراز به یکی از اشنایان که در برف سنگین و بعد از زخمی کردن گراز به وسیله یک شلیک انجام شده شخص با دراز کشیدن از سمت شکم برروی زمین فقط با یک پارگی در ناحیه ران پا با خونریزی زیاد جان بدر برد و البته چیزی از کوله پشتی نموند و اینو توصیه نمیکنم که در صورت حمله وبرخورد بر روی زمین دراز بکشید فرار هم فایده ای نداره قصد زدن داشته باشه شما باید سریعتر باشید بهترین را برای شکار استفاده از سگ چون به راحتی سگها اونو پیدا میکنند جلو حرکت و حمله اونو میگیرن و شما در امنیت و ارامش بیشتری هستید البته سگها هم باید کار بلد باشند ولی با اینحال سگها هم ممکنه کشته بشن و چه سگهای ارزشمندی را من از دست دادم (البته تجربیات شخصی خودمه ممکنه دوستان نظر متفاوت داشته باشند)
دوستان عزیز لطفا این مقوله تفنگ بادی و گرازو این حرفارو کلا بیخیال شید Khansariha (8)
سلام.البته گراز خطرناکه وخیلی هم مقاوم مخصوصا از ناحیه جمجمه.من خودم چندین بار شده به سر گراز از فاصله 30الی40متری تیر انداختم(با تک لول روس وچهارپاره) و گراز با این که زخمی شده چند صد متر رفت بعد افتاد البته ناگفته نمونه یه بار هم رفت واصلا نیفتاد.به نظر من بهترین جای گراز برای اصابت تیر دقیقا پشت دستاشه (یعنی دنده هاش )من شکار گراز زیاد میرم هر وقت به این قسمت تیر زدم گراز زودتر افتاد شاید تلاش کنه 50متری بره اگه فاصله شلیک دور باشه.
این هم عکس یه گراز نره که سال گذشته زدم و دقیقا ساچمه ها خوردن به دندش و یه 50 متر رفتhttp://www.iran-airrifle.com/uploadcenter/uploads/13871801951.jpg
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عکس ها باز نمیشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-16 01:20 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یه خاطره ازشکار گراز دارم براتون تعریف کنم ... تابستان بود گلوله زن را نبردم ساچمه زن را بردم گفتم اگر از نزدیک گرازی در برود ساچمه زنی کاربرد بیشتری دارد من با تفنگ دولول نخجیرم و دوستم با 5 تیر ایرانی اش رفتیم شکار گراز فکر میکردیم فشنگ چهارپاره به هر جای بدن گراز بخورد داغانش میکند دو چهارپاره ترک یکی زوبر یکی استرلینگ توی لول تفنگم گذاشتم دوستم نیز همینطور 5 تا چهارپاره زوبر ترک توی 5تیرش گذاشت توی کوه راه میرفتیم رد پای یه گراز نر را دیدیم که تازه بود رد را دنبال کردیم توی یه دره یه تیکه نیزار کوچک بود در ابعاد 5 متر در 5متر روی نی که رسیدیم گراز بلند شد یه گراز نر گردن کلفت گراز زیاد دیده بودم اما نه اینقدر بزرگ !! تا بلند شد تیر اول را بهش زدم فاصله 5متر بود تیر دوم زدم در رفت دوستم 4تیر با تفنگش زد و فشنگ عوض کردم و یه تیر دیگه بهش زدم و از شیب تپه رفت پایین قطره قطره ای خون داده بود اما رد خون قطع شده بود خیلی دنبالش گشتم اما رفته بود ...... با خودمان گفتیم اگر این گراز زخمی برمیگشت و به ما حمله میکرد چه میشد !!!!!! دیگه از آن تاریخ به بعد چهارپاره هایم را تعارفی به دوستان دادم و رفتم سراغ تک گلوله (اسلاگ) ... بعد از موقع 6 گراز با تک گلوله شخصا زدم تک گلوله به هر جای این حیوان که میخورد در جا میخوابید چنان شوکی که به این حیوان میزند و تمام بدنش را از داخل پاره میکند که توان بلند شدن ندارد .......درپایین عکس تک گلوله که به حیوان زدم نگاه کنید چه تخریبی دارد و همچنین عکس تک گلوله استفاده شده .......

دوست عزیز عکساتون باز نمیشه
(2013-12-16 01:42 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-16 01:35 PM)yaserfisher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-12-16 01:20 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام یه خاطره ازشکار گراز دارم براتون تعریف کنم ... تابستان بود گلوله زن را نبردم ساچمه زن را بردم گفتم اگر از نزدیک گرازی در برود ساچمه زنی کاربرد بیشتری دارد من با تفنگ دولول نخجیرم و دوستم با 5 تیر ایرانی اش رفتیم شکار گراز فکر میکردیم فشنگ چهارپاره به هر جای بدن گراز بخورد داغانش میکند دو چهارپاره ترک یکی زوبر یکی استرلینگ توی لول تفنگم گذاشتم دوستم نیز همینطور 5 تا چهارپاره زوبر ترک توی 5تیرش گذاشت توی کوه راه میرفتیم رد پای یه گراز نر را دیدیم که تازه بود رد را دنبال کردیم توی یه دره یه تیکه نیزار کوچک بود در ابعاد 5 متر در 5متر روی نی که رسیدیم گراز بلند شد یه گراز نر گردن کلفت گراز زیاد دیده بودم اما نه اینقدر بزرگ !! تا بلند شد تیر اول را بهش زدم فاصله 5متر بود تیر دوم زدم در رفت دوستم 4تیر با تفنگش زد و فشنگ عوض کردم و یه تیر دیگه بهش زدم و از شیب تپه رفت پایین قطره قطره ای خون داده بود اما رد خون قطع شده بود خیلی دنبالش گشتم اما رفته بود ...... با خودمان گفتیم اگر این گراز زخمی برمیگشت و به ما حمله میکرد چه میشد !!!!!! دیگه از آن تاریخ به بعد چهارپاره هایم را تعارفی به دوستان دادم و رفتم سراغ تک گلوله (اسلاگ) ... بعد از موقع 6 گراز با تک گلوله شخصا زدم تک گلوله به هر جای این حیوان که میخورد در جا میخوابید چنان شوکی که به این حیوان میزند و تمام بدنش را از داخل پاره میکند که توان بلند شدن ندارد .......درپایین عکس تک گلوله که به حیوان زدم نگاه کنید چه تخریبی دارد و همچنین عکس تک گلوله استفاده شده .......

دوست عزیز عکساتون باز نمیشه

حالا درست شد
Khansariha (8)
دوستان نمیدونم اشکال از مرور گر من هست یا نه برای من که عکس های استاد باز نمیشهKhansariha (214)

ضمنا استاد روش ساخت تک گلوله هاتو در تاپیکش به ما هم یاد بده ما که بیشتر از 100 متر نمیتونم با نخجیر بزنم
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع