انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
سلام اقا ما قراره امشب بریم شکار گراز که چند شبه به زمینامون حمله کردن حدودا چهار نفر بااسلحه هستیم چه روشی برا شکارشون خوبه که کمتر برا شکارچیش خطر داشته باشه؟؟فکر کنم یه گله بزرگ باشن؟؟پیشاپیش ممنون؟؟؟
Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
بهترین روش شکار گراز تو اروپا طعمه پاشی هست یعنی تو یه جای معین تو چند روز غذا برای گراز میریزن و بعد کمین و بعد شلیک....................ولی شما بیگدار به اب میزنی و بهترین روش اینه محوطه رو اول شناسایی و دوم به صورت گروهی در اطراف پخش بشی و ار بالا و پایین زمین نیرو داشته باشید تا راهی برای فرار نداشته باشه منتظر بمونید Khansariha (8)استتار یادتون نره این حیوون خیلی حساس به صدا و به این راحتیا دم به تله نمیده یکی از دوستان کرمانی ماهم با کمین بر روی درخت نخل و از سمت بالا به پایین شلیک میکرد و شکار......موفق و موئید
سلام بله این روشها کار امد هست.ولی فقط یه نکته وقتی تعداد تفنگ و شکارچی زیاد میشه بسیار بسیار باید مراقب باشید به هیچ عنوان پخش و پلا نشین همه در یه خط به طوری که همدیگرو ببینید.اشتباه به قیمت جان تموم میشه.موفق باشیدKhansariha (8)
با سلام . من اصلا روش دوستمان رو اقای ( abdizarei ) پیش نهاد نمیکنم. وای وای وای . کار بسیار خطرناکی هست . دوست من ان روش تو اروپا شکار در روز هست نه شب . !!!! طعمه هم نمیخواد . بنده خدا گفت که میان به زمین هاشون خسارت وارد میکنن . طعمه همان زمین هاشون !!! دوست من بهترین روش کمین کردن هست . اگه دقت کنی مسیر حرکتش مشخصه میتونین بر روی محل گذرشان کمین بزنید. جهت حرکت باد رو با خیس کردن انگشت خیس تشخیص بدین. بر خلاف جهت حرکت باد باشید. به هیج وجه سیگار کسی نکشه. چون بی نهایت حس بویایشان قوی هست. ولی خیلی خیلی خیلی مراقب باشین چون چهار نفرین از محل اسقرار هم کاملا با خبر باشید و بدون اطلاع همدیگه تغییر مکان ندید. چون با فشنگ چهار پاره اشتباه اول خدای نکرده اخرین اشتباه . و یا به روش دوستم سید محمد (گرجی محله) عمل کنید ایشان در شکار گراز تجربه بسزایی دارند. سید جون خیلی مخلصیم.
لازم شد از دوست عزیز اقای abdizarei عذر خواهی کنم . من فقط روش
من فقط گفتم روش شما رو پیش نهاد نمیکنم. چون سهمیه پ خ تمام شد اینجا پست زدم . ظاهرا ایشان نارحت شدن . وعذر خوای منو قبول نکردن.
روش ما برای شکار گراز به این نحوه که یک سمت حیوان با فاصله 10 یا 15 متر و حدود 5 تا 10 متر پشت سر حیوان با موتور دنبالش حرکت میکنیم به شخصه دیدم که گاها کیلومتر موتور عدد 70 رو نشون میده

وقتی فاصله به حد اطمینان رسید شلیک و تمام
البته اکثرا نیاز به پس تیر هم هست این روش هم خطرات خودش رو داره نباید به حیوان نزدیک شد و ازش جلو زد راننده موتور باید رانندگی قابل قبول و تجربه کافی و همچنین شناخت کامل نسبت به محیط شکار داشته باشه و چاله چوله ها رو دقیقا بشناسه تیرانداز هم که جای خود داره هم باید بتونه خودشو رو موتور نگه داره و روی زمین ناهموار کنترل خودشو حفظ کنه و هم تیراندازیش در این حالت خوب باشه
سپاس فراوان از falakian محد عزیز و اقای زارعی Khansariha (8)

دوستان حتما" جدی بگیرید وقتی شکار گراز تعداد شکارچی ها زیاد میشه همیشه با هم حرکت کنید غیر از این باشه واقعا" خطر ناک میشه و .........
حبيب جان اين نوع شكار شما منو ياد شكار بوفالو توسط سرخ پوستان ميندازه خخخخخخخخخخخخ واقعا مهارت ميخاد

اما دوستان دقت كنيد كه شكار دسته جمعي بسيار خطرناك هستش و بايد احتياط بسيار زيادي انجام گيرد و شكارچي ها شركت كننده بايد قابل اطمينان باشن

چون تو اين نوع شكار امكان برخورد ساچمه يا گلوله زياده و بايد بسيار هماهنگ عمل كنن و اون هم نيازمند وسايلي همچون بازوبند ها لباس نارنجي هستش و همچنين برنامه و محل قرار گيري افراد بايد به طور دقيق بررسي شو د كه خدايي نكرده كسي طوريش نشه و در شب اين احتياط بايد چند برابر شود

در كل به نظر من اگه چند شكارچي هستيد و محل ورود و خروج گراز ها رو ميدونيد ميتونيد به صورت خطي با فاصله هاي معيني در كنار هم قرار بگيريد كه خطري براتون نداشته باشه
سرخپوستای خوزستان Khansariha (95)Khansariha (95)Khansariha (95)Khansariha (106)Khansariha (106)Khansariha (106)Khansariha (266)Khansariha (266)Khansariha (266)

هادی جان چکارشون کنیم بیوجدانها میان تو مزارع حالا امدنشون و خوردنشون به کنار ولی تو مزارع بازی میکنن یهو غافل شدی یه مسافت وسیع رو نابود میکننKhansariha (290)Khansariha (367)

اکثرا با این روش میترسونیم و فراریشون میدیم ولی بعضی مواقع شیطون میره تو جلدمون میزنیم دخلشون رو میاریم Khansariha (31)
در شکار گراز در جنگل برای کاهش خطرات احتمالی حتما از بازو بند یا کلاه یا جلیقه های به رنگ نارنجی طوری که از فاصله دور قابل تشخیص باشه باید استفاده بشه

[تصویر: 13509411751.jpg]
[تصویر: 13509411762.jpg]
[تصویر: 808797_1.gif]
[تصویر: 7815_galeri_1_kck.jpg?]
آقا شما که نسل این گراز ها رو کندین!!!!!!!!!
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع