انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
اقا شهریار shahryareb شکار با سلاح بادی قوانینی داره که ان هم برای گنجشک سانان هست.
و از طرفی سلاح های داخل ایران(با کالیبر های 4.5 و 5.5)اصلا توانایی چنین شکار هایی را ندارن، توی امریکا که قوانین مربوط به سلاح خیلی ابکی هست(اخه ازاد هم که نیست،قوانینش باعث مرگ ادم ها شده) و کالیبر های بزرگ(بیگ بور) وجود داره دست به چنین کار هایی میزنند.
امیدوارم اینگونه مسائل را مطرح نکنید.چون جدایی از بحث قوانین،از لحاظ عملی هم انجام پذیر نیست.
دوستان نکاتی پیرامون محدودیت های به وجود امده را متذکر شدن و من دیگه تکرارش نمیکنم.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام دوستان
این موقع از سال در چه زمانی از شب میشه بیشتر گراز ها را ديد و اگر شلیک نکنیم امکان داره حمله کنن؟
ممنون
دوست عزیز گراز حیوانی است که شکارچی نیست ودر رده شکار دیگر حیوانات و انسان قرار میگیره و حالت هجومی نداره مگر اینکه زخمی باشه یا عرصه رو براش تنگ کنیم و یا نرهای بالغ مست در فصل جفتگیری گاهن حالت تهاجمی دارن البته اونم چنانچه مزاحمت براش ایجاد بشه ناگفته نماند در حیوانات هم صفت شجاعت و بزدلی وجود داره بعضی ها تهاجمی ترند بعضی هام ترسو ،کلا از انسان فرار میکنه.گراز ها همیشه در اغاز شب و واپسین لحظات شب بیشتر دیده میشن البته بستگی به موقعیت جغرافیایی زیست شون هم داره.

حسین حقیقی
سلام به دوستان Khansariha (8)
به نظر شما میشه آخرش واسه شکار گراز جواز گرفت یا نه؟ اگه دوستان روشی میدونن راهنمایی کنن.
با تشکر.
باسلام
به نظر دوستان درشکار گزار با سلاح دولول برای پس تیر تک گلوله خوبه یا چهارپاره
سلام،به نظر من 4پاره،چون پس تیر تو شرایط استرس و هیجان شلیک میشه،4 پاره شانس برخورد بیشتری داره،تک گلوله دقت میخواد،بزنی نخوره و گراز فراری نشه میاد و میخوره به ادم.
به نظر حقیر که خیلی کم تجربه گراز زدن دارم بهترین چهارپاره نه دونه هسته. چه برا پستیر یا ماشه اول. حیوانات داخل کشور ما شکارچی انسان نیستن و در 90% اوقات برای اینکه مسیر فرار خودشون بسته میبینن به انسان حمله میکنن ودرصد اندک باقی مونده شامل حفظ غذا و زخم گلوله و فصل مستی(که در این هنگام عقل درستی ندارن و گاهی انسانها نیز ..... ) حفاظت از بچها و و و.
سلام
دوستان من باب احتیاط عرض کنم که معمولا گرازی که با ساچمه زن زده شود حتی اگر تیر کاری هم باشد زود از پا درنمی آید. مگر اینکه به مغز و نخاع بخورد که گراز فلج شود. پس سعی کنید در فاصله خطرناک از گراز زخمی قرار نگیرید. سرعت گراز باورنکردنیست. فاصله زیر بیست متر را چند ثانیه ای طی می کند. فرار از دستش سخت است. از ما گفتن.Khansariha (219)
موفق باشیدKhansariha (8)
با ساچمه زن هایی که تو ایران موجوده فاصله کمتر از 50 متر و چهارپاره فقط و فقط 9 تاییKhansariha (8)
سلام دوستان
این تایپیک چقدر خاک گرفته.
یک سوال از دوستان با تجربه. آیاگراز هم به صدا جذب می شود؟ در یوتیوب موارد کمی دیدم که با پخش صدا خوک وحشی را جذب می کردند و شکار می کردند.
چه صدایی بهتر است؟ من در نت هم صدای موقع غذا خوردن گله ای را دیدم هم صدای جیغ و داد بچه گراز.
موفق باشیدKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع