انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
(2012-04-29 03:27 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(Sus scrofa) یا گراز حیوانی است با ظاهر کاملا مشخص. سر آن بزرگ و دراز و گردن کوتاه و بدن حجیم و سنگین است. پاها کوتاه و نازک و هر یک دارای 4 انگشت است که هر کدام به سم بلند و باریکی منتهی می‌شوند. ولی فقط دو انگشت میانی هنگام ایستادن به زمین می‌رسند. دم به اندازه متوسط است. در سر پوزه زیاد به جلو امتداد پیدا کرده و در جلوی آن صفحه پهن و مسطحی وجود دارد. چشمها کوچک و در قسمت عقب صورت قرار گرفته‌اند.

گوش بزرگ و نوک‌دار و از موهای نرمی به طول 5 سانتیمتر پوشیده شده‌اند. بدن دارای موهای بلند و خشن و بلندی است. این موها در بالای سر و گردن و تا بالای شانه و قسمتی از وسط پشت بلندتر شده‌اند. رنگ حیوان تا حدودی متغیر است و بطور کلی رنگ قهوه‌ای است که تا خاکستری یا سیاهی با سایه‌ای از قرمزی مخلوط است. انتهاهای پاها و گوشها و دم تیره‌تر به رنگ قهوه‌ای سیاه می‌باشد. رنگ در بچه‌ها نسبت به بالغ‌ها کاملا تفاوت دارد.حیوانی سم دار، و وحشی است كه به طور پراكنده در سراسر بیابانها و جنگلهای ایران یافت میشود، این حیوان همه چیز خوار است، با توجه به وفور منابع تغذیه در مزارع و باغها، احتمال تجمع ولانه گزینی آنها در حاشیه روستاها وجود دارد.

نوع نر آن دارای عاج می باشد، كه بزرگی آن به سن ونحوه تغذیه اش بستگی دارد، و ماده ها فاقد عاج میباشند.

هرماده گرازجوان پس از اولین حاملگی12 عدد پستان از زیر شكمش پدیدار میشود، كه مساوی است بازایمان 12 توله گراز، وبه ترتیب سالهائیكه از عمر گراز ماده میگذرد پس از هر حاملگی یكی از پستانهای گراز ماده كور(باطل میشود) وبه طبع یك توله كمتر می زاید. پس از زایمان اول 12 توله و در سال بعد 11 توله متولد می شوند و در نهایت پس از زایمان آخرین توله گراز ماده یائسه میگردد، كه در این زمان گراز ماده حدوداً 15 ساله بوده و بسیار بزرگ می باشد .

نكته :گرازهای پیروبزرگ رنگ موهای بدنشان به خاكستری متمایل به نقره ای رنگ میزند.

شكار گراز یكی از مهیج ترین شكارهای دنیاست درطول تاریخ ، چه بسا افراد سرشناسی جانشان را دراین شكار هیجان انگیز از دست داده اند.

شكارگراز در روز وبا سگ شكاری مخصوص گراز بر شدت این هیجان دو چندان می افزبدین صورت كه سگها به توسط شامه قویشان بوی گراز را از داخل جنگل ومخروبه هائی كه دست انسان به آنجا نمی رسد حس كرده وبا تشویق و هدایت شكارچی پارسهای مداوم و مانورهای دلاورانه گراز را از كنا مش (لانه) بیرون میرانند(دراصطلاح شكارچیان ، حركت فوق به جرگه كردن معروف هست ) وشكارچی كه به كمین این لحظه نشسته گراز نگون بخت راشكار میكند. لازم به ذكراست كه گاهی اوقات اگرشكارچی شخص فرزوچابكی نباشد وبه موقع شلیك نكند گراز نر عصبانی سگ با وفای محبوبش را به كام مرگ می فرستد(مانورهای سگ شكاری دررویاروی گراز واقعاً دیدنی است ودر این لحظه باید شكارچی مزد زحمات سگ با وفایش را باتیر اندازی دقیقش بدهد).

شگارگراز در شب به دو صورت امكان پذیر میباشد
اید
– گذرنشتن (اصطلاحاً به مسیر تردد هرشبه گراز گذر می گویند)

2 – با نورپرژكتور در باغات و مزارع.

گذر نشستن یعنی یك شكار تخصصی ابتدا مسیر گراز در روز شناسایی میشود كه از كجا می آید و به كجا برای دستبرد وتغذیه می رود، وبعداز غروب آفتاب هنگام تاریكی شب برخلاف جهت باد ودرنقطه مناسب كمین كرده وبه انتظار نشسته تا گراز بیاید، یك گراز بی تجربه اول شب وباسرو صدای وبی محابا می آید وسریع هم شكار میشود. هستند گراز هائی كه طعم تلخ تله وگلوله داغ راچشیده اند وبنا به دلایلی جان سالم بدربرده اند، آنها این ریسك پر خطر را كه به قیمت جانشان تمام میشود را نمیكنند، آنها با احتیاط كامل به گذر نزدیك میشوند،اینجاست كه باید مكروحیله شكارچی به هوش وذكاوت گراز بچربد گراز را شكار كند.

2 – شكارگراز با نور پرژكتور: این شكار بیشتر بسته به شانس ونگون بختی گراز دارد، كه با نور پرژكتور در مسیرهائی كه گراز تردد میكند مثلا در جاده باغیها در بیابانها ومزارع نور میگیرند و به محض رویت گراز تیراندازی صورت میگیرد.

منبع سایت طبیعت و شکار دوستانی که علاقه مند به شکار گراز هستند میتونن عکسها و مطالبشون رو در اینجا قرار بدن [تصویر: 13357004761.jpg] [تصویر: 13357004772.jpg] [تصویر: 13357004773.jpg] دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.

مرسی سالار
خودت شکارشون کردی
(2012-06-15 09:52 PM)gorjimahalle نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوست عزیز و تازه واردمون جناب اقای soltanpour ممنون از لطفتون.اره داداش خودم زدم اون پنجتیر هم مال منه و یه جورایی دیگه به امضای من تبدیل شده توی عکسهایی که مربوط به شکار منهKhansariha (8)
(2012-05-22 11:07 PM)ARROW نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گرازهای شمال چرا اینقدر کوچیکن؟؟؟؟گرازهای مناطق کوهستانی سبلان اندازه یه گاون

مگه این سید محمد میزاره این بدبختا نفس بکشن !! بابا یه دو تا دونه هم برا ما بزار امسال که شکار ازاده و پروانه هم نمیخواد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شاید یه سر بیایم اونطرفا
(2012-07-13 11:49 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-05-22 11:07 PM)ARROW نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
گرازهای شمال چرا اینقدر کوچیکن؟؟؟؟گرازهای مناطق کوهستانی سبلان اندازه یه گاون

مگه این سید محمد میزاره این بدبختا نفس بکشن !! بابا یه دو تا دونه هم برا ما بزار امسال که شکار ازاده و پروانه هم نمیخواد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شاید یه سر بیایم اونطرفا

کی گفته گرازهای شمال کوچیکن ؟ من خودم توی ماسوله (بالای کوه نه توی روستا) یه گراز دیدم شاید از پراید یه خورده کوچیکتر بود . دست خالی بودم و پا به فرار گذاشتم.
[تصویر: 13454803251.jpg]
عکس خودم. البته پارسال. اینم پویینتر یکی از دوستان
[تصویر: 13454809521.jpg]
اینم مال پاییز گذشته
فقط از همه عذر میخواهم که خودم یه کم سانسور کردم
داداش اسم تفنگ رو هم بگو
(2012-08-20 08:05 PM)turanlar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 13454803251.jpg]
عکس خودم. البته پارسال. اینم پویینتر یکی از دوستان
[تصویر: 13454809521.jpg]
اینم مال پاییز گذشته
فقط از همه عذر میخواهم که خودم یه کم سانسور کردم
سلام خسته نباشی جای ماخیلی خالی میدونی برای چیه ! برای اینکه گرازیه سرگرمیه باحال برای ما مخصوص بازی کردن برای سواری خوبه به زودی فیلمش رامیزارم تاببینید مابه کشتن آن راضی نیستیم .
اخرخنده میشه وقت بازی کردن باهاش.
سلام دوستان.با احترام به پیشکسوتان شکار تجربیاتی در مورد شکار گراز دارم که لازم میدونم بیان کنم .علاوه بر روشهایی که دوستان بیان کردند روشهای دیگری که شخصا اون رو تجربه کردم و واقعا هم جواب میدن کمین روی درخت توت در شب تو فصل بهار و درخت خرما در فصل تابستونه (درختی که میوه داشته باشه) حیوون شدیدا به این دو علاقه منده بارها در حیوانات کم سن و سال و ماده ها دیدم که بعد از شلیک اول و افتادن یکی از اونا بقیه فرار کردن اما بلافاصله برگشتن و بی اعتنا به دست و پا زدن همنوعشون مشغول خوردن شدن البته این رو هم بگم گراز نر بالغ (شاید گرازهای منطقه ما شهر جیرفت در جنوب استان کرمان یا بهتر بگم شهر دقیانوس )در تاریکی شب هر چقدر هم که درخت توت پرشاخ و برگ باشه و هر چقدر هم که درخت خرما بلند باشه و شما جهت باد رو هم رعایت کرده باشی تحت هیچ شرایطی به منطقه خطر نزدیک نمیشه بارها در شبهای مهتابی دیدم که پیش از نزدیک شدن گله به درخت گراز نر در فاصله 50 تا 60 متری ایستاده و با صدایی شبیه خور خور بقیه رو از وجود خطر آگاه کرده .روش تعجب برانگیز دیگه ریختن روغن سوخته در مسیر تردد اونها و کمین کردن در نزدیکی محله که بهتره بالای درخت باشه نمیدونم چرا اما این حیوون به شدت به روغن سوخته علاقه منده البته نه برای خوردن بلکه برای اغشته کردن بدنش به روغن یاد آوری میکنم که یک یا دو شب باید صبر کنین تا حیوون محل روغن ریزی شده رو پیدا کنه. البته همون طور که عرض کردم تو هیچ کدوم از روشهای بالا تقریبا میشه گفت محاله که شما بتونین گراز نر شکار کنین . با آرزوی اینکه هیچ شکارچی ای به هیچ حیوونی بدون دلیل شلیک نکنه .موفق باشید
گراز
قبلن ازش میترسیدیم ولی حالا برای سوارکاری لازمش داریم مثل این ":
khansariha (48):[تصویر: 13466696381.jpg]
فیلمش هم موجوده Khansariha (219)
رام کردن گراز کارآسونی نیست . Khansariha (219)
Khansariha (219)
ولی ازایرانی همه کاربرمیاد.Khansariha (256)
دادا فیلم رو بزار که خیلی کنجکاو شدم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع