انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: شکار گراز
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
(2015-08-22 11:17 PM)gamocfr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
هیکل گرازو میبینم خندم میگیره که بعضی از دوستان فکر میکنند جانوری با این قدرتو هیکلو میتونن با
با پی سی پی از پا در بیارن.

من تاکیدی بر شکار گراز با پی سی پی ندارم چون هر وسیله ای رو برای انجام کاری ساختن.پس برای شکار گراز هم باید از ابزار مناسب استفاده کرد
اما صرفا جهت اطلاع خودتون عرض کنم که برای شکار باید به کیل زون حدف شلیک کرد پس برای شکار گراز باید به جمجمه ی اون شلیک کرد حالا تفنگی مثل گانپاور یا سوماترا یا ار6 که حدود 92 ژول قدرت داره و میتونه قلم گاو رو خورکنه قدرت کافی برای شکستن جمجمه ی گراز و اسیب زدن به سیستم عصبیش نداره ؟
در مورد رفتار این حیوان باید عرض کنم که بسیار حیوان خانواده دوستی هست . به بچه هاش واقعا اهمیت میده و اونها رو درون لونه نگه میداره .
من به شخصه اگر بچه گرازی ببینم به خاطر رفتار اجتماعی حفاظت کننده و دفع کننده این حیوان یا از اون محل فاصله میگیرم یا کاملا آماده حمله گراز میشم .

گراز ها وقتی برای پیدا کردن غذا به مزارع و باغها میرن بسیار راحت تر قابل هدفگیری هستند . چون قصدشون فرار کردن هست . و راحت گیج میشن .
من خودم دیدم که اهالی روستای ما با دست خالی و گرز و استفاده از چند سگ گراز رو میکشن . پدر خود من با گرزی که روی سرش چرخ دنده بزرگ نصب میکنن گراز رو با یک ضربه کشت .
ولی وای به روزی که در نزدیکی لونه این حیوون این اتفاق بیافته حیوون تمام سعیش رو در دفاع از خانواده میکنه .
جمجمه گراز خییییییلی سفته و فقط میگن پشت گوشش(اگر درست بگم) نرمه و نقطه حساسشه. ایا میشه دقیق همونجا را زد؟ من بشخصه بر این اعتقادم پا فشاری میکنم که ساچمه سوماترا هم نمیتونه جمجمه هر گرازی را بشکنه(شاید کوچیکها را بتونه)و گذشتن از پوست بدنش که جای خود. با دوستان گرازی دنبال میکردیم با دوتا ماشین دوطرف حیوان دوره کردیم و من سه چهارپاره زدم بهش(کار بسار خطرناکی بود چون دو طرف حیوان بودیم و بی عقلی جوانی)و فشنگ چهارم ریمنگتون گذاشتم که به سر و گردن زدم زمینگیرش کرد. وقتی که پوست حیوان کندن ساچمها زیر پوست تعدایشون گیر کرده بود این شاید در ظاهر از قلم گاو نرمتر باشه ولی چهارپاره گیر انداخته بود. البته هیچ چیزی بعید نیست ولی در درصد بسیار پایینی ممکنه اتفاق بیفته. بازم جسارت شاگرد خودون ببخشید. Khansariha (8)
با سلام :
علی جان اگر از دستم ناراحت نمیشی به جرات میگم نه نداره .
من بارها زیر پوست جمجمه گراز مرمی خفیف پیدا کردم یعنی مرمی که حداقل 200 ژول انرژی داره تو چربی گیر کرده . خدا بگم چکار کنه اونی رو که این فکر رو انداخت تو سر جوونای مردم . ویدیو درست کرده با مارادور گراز میزنه و ما افتادنش رو میبینیم . از کجا معلوم از اون طرف تر با یک 22 هورنت هد شاتش نکرده باشند ؟
شکستن استخوان قلم و ...... در شرایط عادیه ولی شکار دائما در حاله تکون خوردنه ضمن اینکه زیر پوستش یه لایه ضخیم چربی داره که نمیگذاره هر چیزی وارد بدنش بشه .
مسئله بعدی اینه که حالا هرچیزی که در بدنش فرو بره چقدر میتونه بهش آسیب بزنه . تیر با کمان کامپاوند بهش پرتاب شد چنان با سرعت شروع به دویدن کرد که انگارشنیده دارن حواله تفنگ دولتی میدن !!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
200 متر اون طرفتر دیدیم تیر رو از بدنش دراورده انداخته زمین و................................. بعد از نصف روز تعقیب اگر شما اون گراز رو دیدی ما هم دیدیم .
البته حساب بیگ بور ها کاملا جداست که خب اونم تو ایران نداریم و قانونی هم نیست ولی با تفنگ 5.5 بادی شکار گراز شاید جزو محالات باشه
(2015-08-22 11:32 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-08-22 11:17 PM)gamocfr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
هیکل گرازو میبینم خندم میگیره که بعضی از دوستان فکر میکنند جانوری با این قدرتو هیکلو میتونن با
با پی سی پی از پا در بیارن.

من تاکیدی بر شکار گراز با پی سی پی ندارم چون هر وسیله ای رو برای انجام کاری ساختن.پس برای شکار گراز هم باید از ابزار مناسب استفاده کرد
اما صرفا جهت اطلاع خودتون عرض کنم که برای شکار باید به کیل زون حدف شلیک کرد پس برای شکار گراز باید به جمجمه ی اون شلیک کرد حالا تفنگی مثل گانپاور یا سوماترا یا ار6 که حدود 92 ژول قدرت داره و میتونه قلم گاو رو خورکنه قدرت کافی برای شکستن جمجمه ی گراز و اسیب زدن به سیستم عصبیش نداره ؟

حالا شانسی از 100 تا شاید یکیم بمیره ولی اون اسمش شکار گراز با سوماترا نیست شاید at 44 رم تصادفا به جای حساس گراز بخوره و بکشتش. سختیه استخوان جمجمه بیشتر از قلمه. من یه مدت تو کوههای پیرانشهر شکار گراز میرفتم دو سه مورد با دولول زدیم در رفت فاصله هم مطمعن بود گراز خیلی حیوون جون سختیه. شما اون ور قضیه رم در نظر بگیر با پی سی پی بزنی وحشی شه بیوفته به جونت چون مسلما اونیم که میخواد با پی سی پی بزنه از فاصله دور نمیزنه
اقا این داستان pcp تمامش کنید که مبادا کسی هوسش بیفته به سرش. !!!!!!خخخخخخخ
و این کار پر خطر انجام بده. در حالی که شکار گراز پر خطر و دردسره از طرف دیگه پراز هیجان و لذته که باید با تمام وجود حسش کنی. من زیاد نرفتم ولی همون تعداد کمشم که کوله کش دوستان بودیم خیلی برام موندگار شده.
من یه شکار گراز تو یوتیوب دیدم با بنجامین مارادور کالیبر 22(5.5).طرف نشسته بود بالای درخت تو کمین گراز.همین جور که اومد از روبه رو زد تو سرش.بدون هیچ واکنشی درجا خوابید!!!!!!!!! چجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)
باسلام.
نکته ای رو گفتم خدمت دوستان عرض کنم که خالی از فایده نیست.
به محض اینکه یک موجود زنده (دراینجا منظور همون پستاندار چهارپای خونگرمه) قلبش از حرکت می ایسته و جریان خون قطع میشه / بسته به شرایط محیطی اعم از دما و رطوبت / به سرعت سرد میشه . و به محض اینکه چند درجه از دمای بدن کم میشه یکی از اتفاقاتی که واسه لاشه میفته اینه که اسکلت بدن شروع میکنه به خشک و ترد شدن...
وقتی واسه یک تست از یک استخوان قلم گاو (که معمول هست دوستان واسه ساچمه و ... استفاده میکنن) استفاده میکنید فارق از هرگونه نتیجه گیری از اون تست لطفا باین مهم توجه بفرمایید که نمیتونید اونو با موارد به ظاهر مشابه مقایسه کنید. بعنوان مثال همون ساچمه ای که براحتی و زیبایی قلم گاو سیبل شده رو میشکنه یا خرد میکنه بهیپوجه نمیتونه استخوان قلم یک گاو زنده رو همونجوری بهش آسیب بزنه....
و اتفاقا درمورد جمجمه ی چهارپایان فوق این مساله تفاوت فاحش تری نسبت به قسمتهای دیگر اسکلت داره . بدینصورت که تفاوت ضربه گیریه بافت کلسیمی قبل و بعد از حیات بسیار زیاد بوده و در برخورد با انواع پرتابه ها رفتار به شدت متفاوتی رو ارائه خواهد داد.
بطور خاص درمورد گراز باز عوامل دیگری هم به علت فرم ویژه ی جمجمه در این امر دخیل هستن که فکر نکنم نیاز به توضیح داشته باشه . همین بس که اکثر دوستان چه به تجربه و چه با مطالعه و شنیده ها باین امر کم و بیش واقفن که این چهارپا بطور کل رفتارش_در زندگیه روزمره و درحین تعقیب و گریز و شکار (با هر روش و هرگونه سلاحی)_ با دیگر چهارپایان وحشی متفاوته و میبایست واسه شکار و از پادراوردنش قدری پخته تر فکر و عمل کرد.
باتشکر.
(2015-08-23 10:51 AM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یه شکار گراز تو یوتیوب دیدم با بنجامین مارادور کالیبر 22(5.5).طرف نشسته بود بالای درخت تو کمین گراز.همین جور که اومد از روبه رو زد تو سرش.بدون هیچ واکنشی درجا خوابید!!!!!!!!! چجوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (226)

یه مورد فیلم شکار گراز (البته نه خیلی بزرگ) با پی سی پی تو اینترنت هستش البته با بنجامین راژ 250 ژولی کالیبر 9 نه با سوماتراوو گان پاور و ای ار 6
Khansariha (394)Khansariha (394)Khansariha (394)Khansariha (394)
سلام دوستانKhansariha (8)
ببخشید وارد این بحثتون میشم.
اگر میخواید با اسلحه هاتون خدافظی کنید ادامه بدینKhansariha (399)
بیخیال بابا حالا یا میکشه یا نمیکشه. این جور بحث ها فقط جای پاهای کسایی رو محکم میکنه واسه سوء استفاده.
من که پی سی پی ندارم اما واسه خاطر خودتون میگم 4 روز دیگه مشکل واسه خودتون و همه پیش میاد.
مملکت ما یه مشت سود جو داره که واسه پر کردن جیب خودشون دست به هر کاری میزنن.
پس لطفا ادامه ندینKhansariha (8)
یا علی.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
لینک مرجع