انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: حمله حیوانات به انسان
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
عجب Khansariha (214) Khansariha (214)

والا حقیر سواد درست و درمان که ندارم اما به تجربه دریافتم استخوان سر حیوانات خیلی سخته و بهترین راه زدن هر چیزی نقاط حساسشه...
حتی اینکه تو فیلمها نشون میدن تک تیر انداز سر رو میزنه توش خالی بندی زیاده(مگر اینکه گارد پوشیده باشه هدف)
من محیط بان ها رو خیلی دوست دارم وواقعا زحمنکشن
اینقدر تو کوه میفتن دنبال ما ما رو پیدا نمیکننKhansariha (226) Khansariha (226)
البته دلیلش اینه که ما پشت کامیوتر داریم شکار میکنیم..

از شوخی گذشته رفیق محیط بان عزیز حقیر دوست محیط بان خیلی زیاد دارم
یکیشون هم در یک نقطه دور افتاده است
بهش یک موتور دادن که صبح تا شب یا خرابه یا بنزین نداره!!
هر وقت میرم ولایت برای شکار حتما سری بهش میزنم
و هرچی که از دستم بر بیاد از بنزین و مواد غذایی لباسهای زمستانی و غیره براش میبرم...(به خدا قسم بدون هیچ چشم داشتی)
البته فامیل دورمون هم هستند

غرض اینکه این بندگان خدایی که ما تا حالا دیدیم همشون گرگ بارون دیده هستند
ولی هیچ کدوم از حرفهای زیبایی که شما توصیه کردید رو تا حالا به ما نگفتن!!
از اینکه گله زمستون کجا میره
تابستون برا خواب کجا میره..کجا باید دنبال کل بگردی...رد گرگ و دله(گربه کوهی) و .............چطوریه
باد خور کوه چطوریه از کدوم طرف بری همشون هم گفتن شب یا زمستون گرگ دیدی بزن پدرش رو در بیار........
خرس ماده دیدی با بچه هاش راهت رو عوض کن چون میخوردت......
خرس تنها دیدی تیر هوایی بزن در میره...............
ولی به خدا حیونهای ولایت ما با پا کوبیدن در نمیرن....
یکدفعه یکی از رفقای اینجا تو مواجهه با خطر یک قطره خونش ریخت زمین(خدای نکرده) دینش اون دنیا گردن شماست گفته باشم"

دوستان یک توصیه از حقیر: تو دنیا هیچی مهمتر از جون آدمها نیست
اگه یک موقع با خطر مواجه شدین اسلحه هم داشتین بزنین بکشینش گرگ و .....
هرچقدر هم کمیاب باشه از جون که عزیزتر نیست!!!
با سلام دوستان من به عنوان ییکی از اعضای انجمن وظیفم دونستم مطلبی رو یادآور بشم.Khansariha (8)
کاری ندارم کدام حرف درست و کدام سهوا نقصی یا مشکلی داره،اما خواهشا کمی لطیف تر به مصاحبه و مراوده بپردازید.Khansariha (8)
گفتگو در زمینه های مختلف خوبه چون باعث بالاتر رفتن سطح علمی دوستان میشه اما نه به قیمت دلخور کردن همیگر.Khansariha (8)
جسارت کردم در محظر اساتید حرفی زدم اما گفتم چون اولین باری نبود که مباحثه ای با لحن تند میدیم در انجمن.Khansariha (8)
خواهشا کمی لطیف تر ادامه بدید و اگر صلاح میدونید در خصوصی.Khansariha (8)
ارادتمند همه دوستان.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام بر همه دوستان و هموطنان عزیزم
من مطمئن هستم در تاپیکهای اخیر کمی سوءتفاهم شد وگرنه بادقت که تاپیکها رو خوندم مسئله جدی یا بحث عمدی وجود نداشت و فقط کمی توصیه و تذکر بود.
بگذریم من که شخصا از انتقاد ناراحت نمیشم مثلا دوست خوبم کاربر hellboy فرمودند اون سگهای توی باغ از نوع گرگی نبودند و شبیهش بودند منم قبول میکنم چون اولا شناخت جامعی نسبت به نژاد سگها ندارم و همچنین قضیه مربوط میشه به سال 79-80 یعنی 13سال قبل و کامل یادم نمیاد چه شکلی بودن شاید هم توله سگ(به زبان مشهدی:کوچوسگ) بودن چون سایز بزرگی نداشتند ولی شبیه سگ مجموعه کارآگاه و رکس بودند. باز هم بنده به علت شهرنشینی و نرفتن به طبیعت و شکار سعی میکنم از تجربیات دوستان خوبمون استفاده کنم. وبا کلام متین دوست خوبمون آقا امیر کاربر BARZAU کاملا موافقم
سلام

من فکر میکنم باید براساس منبع و مدرک حرف زد و خوب حالا دوست محیط بان مون جواب یک قسمت رو داد و یک قسمت دیگر رو هم من میدم که دوستان گمراه نشن :

نقل قول :حتی اینکه تو فیلمها نشون میدن تک تیر انداز سر رو میزنه توش خالی بندی زیاده(مگر اینکه گارد پوشیده باشه هدف)

کتاب آموزش تک تیرانداز تفنگدار دریایی امریکا و همچنین دیگر کتاب های انگلیسی زبان در این رده رو بخونید به وضوح دلیل شلیک به سر را بیان میکنند و آن هم این هست :

اصابت تیر به هر نقطه غیر از سر هدف سبب میشه که شخص بتواند احتمالا یک تیر دقیق ( حداقل) قبل از مرگ شلیک بنماید !

به عبارت بهتر شلیک به سر صرفا به خاطر این هست که تمام کنترل بدن و ... غیره ، در مغز موجود است و با نابودی مغز عملا حتی اگر در بدن جانی هم باقی مانده باشد سبب کارکرد صحیح دیگر عضلات بدن نمی گردد در حالیکه احتمال اینکه تیر به سینه بخورد و شخص کماکان قادر به شلیک دقیق و .... باشد بسیار زیاد است

لینک دانلود کتاب اسنایپر تفنگدار دریایی :

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته اینو از باب دیگری گفتم وگرنه برای پدر خودم پیش اومده که سگ بهش حمله کرده و در حالیکه کاملا دهانش رو باز کرده برای گاز گرفتن پدرم دستش رو کاملا داخل دهن سگ بیچاره فرود کرده و با دست دیگرش هم گلوی سگ روگرفته و تا مرز خفگی برده این سگ بیچاره رو .... یا در عین حال دیدم که یک لگد محکم به آلت تناسلی سگ نر یا ماده زدن و واقعا سگ داغون شده !

اینا هست و به صورت تجربی دیدم بعضی هاش رو .... ولی حرف محیط بان مون تقریبا درست بود به نظرم

یا حق
با سلام :
بنده بسیار متاسفم از اینکه این دوست عزیز محیط بان ، با پا فشاری بر عقیده خودش ، باعث خواهد شد کسانی با اعتماد بر اعتبار نام محیط بان آسیب ببینند . نتیجه اش هم کاملا معلوم است .....................البته نباید نوع خاصی از هورمونها رو که الان اسمش یادم نیست !!!!!!!!! نادیده گرفت که معمولا از دماغ ترشح میشه و موجب باد افتادن در دماغ میشه و عیبش هم اینه که ضررش خیلی دیر معلوم میشه .کسی که از دیدن قدرت بیشتر حیوانات نسبت به انسان ، برداشت ش اینه که حیوانات از 100 درصد توان فیزیکی شون استفاده میکنند باید هم به میزان هوش و گیرایی بنده مشکوک باشه !!!!!!! غیر از این بود تعجب میکردم خخخخخخخخ
دوست عزیز شما که علیرغم میل خودتان ( به استناد به گفته خودتان ) حیوانات زیادی را کشته اید یکبار هم محض آزمایش علمی رگ گردن حیوانی را در حد نیم سانت ، نه بیشتر باز کنید تا متوجه ابعاد گفته هایتان بشوید . .........
در اینکه شما کلاشنیکف حمل میکنید که شکی نیست ( البته خودتان فرموده اید هنوز کارت صلاحیتتان نیامده، انشالله تا لحظاتی بعد خواهد آمد انشالله ) در اینکه به پس کله حیوانی که در حال دریدن دوستتان هم هست شلیک میکنید هم شکی ندارم . فقط دوست دارم قیافه شما را بعد از اینکه گلوله ازجمجه حیوان رد شد ( بفرض اینکه شما قهرمان تیراندازی با اهداف متحرک در ابعاد 20 سانی با فشنگهای مرغوب سازمانی و سلاح مرغوبتر سازمانی تان باشید ) ببینم !!!!!! و احتمالا دوست تیرخورده تان را .
بنده همینجا به این بحث شیرین خاتمه میدهم و چون متوجه خیلی چیز ها شدم ..................
اینکه انسان خودش رو در لحظاتی تصور کنه که براش جذاب و شیرینه ، خیلی هم خوبه شاید یکی از راههای کم کردن تنش های ذهنی بی پایان این دوران باشه ، ولی اینکه بیاد برای دیگران به عنوان تجربه تعریف کنه ، اسمش چیز دیگه ای میشه .......
شاید این هم از عیوب فضای مجازی و هم از خوبی هاش باشه !!! نمیدونم والا
دوستان شما رو به خدا میسپارم و به ادامه دیدن سریال دعوت مینمایم Khansariha (219)

راستی جناب تواب اگر خواستید این بحث رو در تاپیکش ادامه میدیم ولی باید بگم بحث جنگ رو نباید با طبیعت گردی مقایسه کرد
ضمن این که بدن انسان بقدری ضعیفه با یک گلوله کالیبر 22 آسیب جدی میبینه . اتقافا دوست داشتم در تاپیک ژ-3 اینو مطرح کنیم چون کلا این اسلحه خیلی حرف در موردش هست .
موفق باشید
دادا ما چاکرتیم Khansariha (8)

دوستت داریم خیلی Khansariha (8)

حالا نبین پست هام زیاد نیست ! سابقه مطالعاتی فروم رو زیاد دارم ! استفاده ها بردیم از شما

بله در زمینه طبیعت گردی و حتی بدن حیوانات کاملا تفاوت هایی وجود داره ( و فکر کنم یک مستندی ها از شبکه من و تو(( گوش شیطون کر ! ما فقط مستند رو خریدیم ! زنده ندیدیم! چشمک)) پخش میشه که کالبدشکافی بدن حیوانات هست و واقعا خیلی کاربردی هست در زمان تیراندازی به انواع حیوانات )

مخلصیم
والا دوست عزیز tavab چی بگم!!!
ما تو پیام خصوصی خیلی با هم گپ زدیم..

حتما شما درست میگین
من که سوات(صواط؟) درست درمون ندارم انگلیسی بخونم
اما اون قدیمها
ما که تیر در میکردیم عملی" یک استاد کرمانشاهی داشتیم
اون به ما اینجور میگفت.....
پس نگو پدر بیامرز داشته ما رو گول میزده و گمراه میکرده Khansariha (51)

هنوز یادم نمیره ما رو چقدر تو بیابونهای ببین دذفول و اندیمشک تو گرما پیاده راه میبرد
تو اون شهرکه(؟؟) اسمش چی بود...همونجا!!!
(2014-09-30 08:42 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام :
بنده بسیار متاسفم از اینکه این دوست عزیز محیط بان ، با پا فشاری بر عقیده خودش ، باعث خواهد شد کسانی با اعتماد بر اعتبار نام محیط بان آسیب ببینند . نتیجه اش هم کاملا معلوم است .....................البته نباید نوع خاصی از هورمونها رو که الان اسمش یادم نیست !!!!!!!!! نادیده گرفت که معمولا از دماغ ترشح میشه و موجب باد افتادن در دماغ میشه و عیبش هم اینه که ضررش خیلی دیر معلوم میشه .کسی که از دیدن قدرت بیشتر حیوانات نسبت به انسان ، برداشت ش اینه که حیوانات از 100 درصد توان فیزیکی شون استفاده میکنند باید هم به میزان هوش و گیرایی بنده مشکوک باشه !!!!!!! غیر از این بود تعجب میکردم خخخخخخخخ
دوست عزیز شما که علیرغم میل خودتان ( به استناد به گفته خودتان ) حیوانات زیادی را کشته اید یکبار هم محض آزمایش علمی رگ گردن حیوانی را در حد نیم سانت ، نه بیشتر باز کنید تا متوجه ابعاد گفته هایتان بشوید . .........
در اینکه شما کلاشنیکف حمل میکنید که شکی نیست ( البته خودتان فرموده اید هنوز کارت صلاحیتتان نیامده، انشالله تا لحظاتی بعد خواهد آمد انشالله ) در اینکه به پس کله حیوانی که در حال دریدن دوستتان هم هست شلیک میکنید هم شکی ندارم . فقط دوست دارم قیافه شما را بعد از اینکه گلوله ازجمجه حیوان رد شد ( بفرض اینکه شما قهرمان تیراندازی با اهداف متحرک در ابعاد 20 سانی با فشنگهای مرغوب سازمانی و سلاح مرغوبتر سازمانی تان باشید ) ببینم !!!!!! و احتمالا دوست تیرخورده تان را .
بنده همینجا به این بحث شیرین خاتمه میدهم و چون متوجه خیلی چیز ها شدم ..................
اینکه انسان خودش رو در لحظاتی تصور کنه که براش جذاب و شیرینه ، خیلی هم خوبه شاید یکی از راههای کم کردن تنش های ذهنی بی پایان این دوران باشه ، ولی اینکه بیاد برای دیگران به عنوان تجربه تعریف کنه ، اسمش چیز دیگه ای میشه .......
شاید این هم از عیوب فضای مجازی و هم از خوبی هاش باشه !!! نمیدونم والا
دوستان شما رو به خدا میسپارم و به ادامه دیدن سریال دعوت مینمایم Khansariha (219)

راستی جناب تواب اگر خواستید این بحث رو در تاپیکش ادامه میدیم ولی باید بگم بحث جنگ رو نباید با طبیعت گردی مقایسه کرد
ضمن این که بدن انسان بقدری ضعیفه با یک گلوله کالیبر 22 آسیب جدی میبینه . اتقافا دوست داشتم در تاپیک ژ-3 اینو مطرح کنیم چون کلا این اسلحه خیلی حرف در موردش هست .
موفق باشید

اخوی بنده ربط حرفهای شما رو نمیفهمم

من یادم نمیاد در مورد کالیبرها حرف زده باشم و اینکه بدن انسان با چه کالیبری اسیب میبینه

تعریف از خود جایز نیست اما شلیک بی دلیل با سلاح دولتی ممنوع هست

با همین تفنگ بادی یه شلیک براتون میزارم انشالله تا ببینید چطوری سر میزنیم

همه محققان معتقدند که جانداران از تمام قابلیتهای خود

چنگ ، دندان ، لگد زدن و... استفاده میکنند

اینکه جانداران توان ابزار سازی و تفکر پیشرفته ندارند دلیلی بر این

نیست که اونها از قدرتهاشون استفاده نمیکنن

بلکه باید بگیم جانداران خیلی بیش از ما دارای احساس و قدرتهای بیشتری هستند

این ما هستیم که فقط به حواس پنجگانه متکی هستیم و حواسهای دیگر خود

رو درک نمیکنیم .

دلیل اون هم عدم درک حیوانات و عدم توان تکلم و ارتباط به زبان ما هست

من با توجه به کودکی تا الان که حدودا 25 تا 26 سال سن دارم کلا با حیوانات

اعم از اهلی و وحشی مانند پرندگان و پستانداران کوچک تا بزرگ توی کوهای مند

و دیگر کوههای کشور زندگی کردم و سرو کار داشتم .

مثال رو از یک بز شروع میکنیم

یک بز نر یا پازن در صورت حمله نمیاد یه لگد به شما بزنه و اگه نرفتی

شاختون بزنه . بلکه در اولین حرکت با تمام قدرتش و اونچه داره به شما حمله میکنه

مطمئن باشید اون حمله اگه به سمت شکم یا الت تناسلی یا کمر شما باشه قطعا کشنده هست

گاو ها هم به همین صورت عمل میکنند

جانداران تفیح میکنند و با همنوع بازی و شوخی هم میکنند حتی با صاحبشون هم اینگونه هست

اما در دفاع از خود یا حمله برای غذا اصلا شوخی نمیکنند و ضربه ای که میزنند در اولین نوبت کشنده هست

البته ممکنه اون ضربه برای ما کشنده نباشه یه گربه پالاس نمیتونه با یه ضربه ما رو بکشه

اما اگر همون ضربه رو پلنگ بزنه قطعا در صورت اصابت به گردن یا شکم کاملا سفره میکنه

در مورد حمل سلاح دولتی ، محیطبانان چون از بدو ورود به خدمت ضابط نیستند

بعد از طی دوره آموزش و کار آموزی به اونها سلاح میدهند .

بنده زمانی که در همدان آموزش میدیدم جواز حمل سلاح نداشتم

اما الان حدودا سه سال از اون موضوع میگذره و قطعا یه مجوز تو این مدت صادر شده دوست من

کوبش پا به زمین هم که عرض شد یک راهکار دفاعی هست در برابر حیواناتی

مثل سگ و در همین ابعاد که رفتار شما رو عجیب دونسته و با احساس خطر دور میشوند

لذا این کار به شدت موجب تحریک جانداران قلمرو طلب شده و آمادگی شما برای نبرد رو نشون میده

پس جلوی خرس و پلنگ و شیر کسی این کار رو نمیکنه مگه اینکه قصد کشتی گرفتن داشته باشه

به یک محیطبان در درجه اول توصیه میشه که تا میتونه تو محیط حفاظت شده شلیک نکنه

چون موجب تاثیرات بدی روی حیوان شده و اونها رو به محیطبان بد گمان میکنه

لذا چون همه محیطبانها یک شکل و ساختار سازمانی بر حسب یونیفرم و تجهیزات دارند

حیوانات به محض رویت موجودی با شکل محیط بان فرار میکنند که این خیلی بد هست

درس اول برای یک محیطبان ، ایجاد احترام و اعتماد در جانداران هست

[تصویر: 921206_arezoo-25.jpg]

[تصویر: 256876_340.jpg]

[تصویر: 921206_arezoo-26.jpg]

[تصویر: 921206_arezoo-21.jpg]

جانداران باید با دیدن رنگ لباس و یا در کور رنگها طرح لباس و تجهیزات محیطبان

احساس امنیت کرده و سریعا قایم نشوند یا حمله نکنند

جانداران یک منطقه دقیقا محیطبانان خود رو از روی بوی بدن و یا شمایل میشناسند

این به حقیقت ثابت شده که اگر شما مداوم توی یک منطقه باشید جانداران شما رو میشناسند

و به حضور شما عادت کرده و اگر از شما تهدیدی نبینند در دراز مدت به شما اطمینان میکنند

این اطمینان تا اونجایی هست که در افریقا محیطبان میره وسط شیرها و یا بدون بیهوشی

میره تله سیمی از پای جانداران باز میکنه

و در ایران به حدی هست که جانداران با رعایت فاصله چند متری از محیطبان فرار نمیکنند .

پس ما درجه اول اجازه شلیک نداریم .

در فیلم مستند پلنگ ایرانی میبینید که با وجود خطر حمله خرس محیطبان حتی تیر هوایی شلیک نمیکنه

تنها زمانی اجازه شلیک داده شده که حیوان به همکار یا فردی تحت حمایت شما حمله کرده و قصد

کشتن داره ، اون وقت بعد از شلیک سریع هوایی اگه حیوان فرار نکرد میتونید حیوان رو بزنید .

ضمنا داداش تو دماغ یا بینی هم هورمون تولید میشه و موجب تحریک و ترشح مخاط بینی میشه

وقتتون بخیر یا حق
و اولین حمله ای که به من شد
یادمه دو سال پیش بود که با یکی از دوستام رفتیم به یکی از کوه های خرم آباد(اگه اشتباه نکنم سفید کوه بود)
اون موقع یه تک لول فرانسه داشتم یه قطار ساچمه و چهار تا اسلاگ و چهار تا چهار پاره
رسیدیم یه سخره سخت که یه شیار داشت که از اون باید رد میشدیم تا میتوانستیم کوه رو ادامه بدیم!
متاسفانه همراهم خیلی چاق بود و من رو اونجا تنها گذاشت و من راه رو خودم تنها ادامه دادم!!
خداییم ترسیده بودم چون شنیده بودم اونجا پلنگ و گرگ فراوانه
از این رو یه اسلاگ گذاشتم تو تفنگ
از یه طرفم ترکیدن لوله
خلاصه حدود نیم ساعت از وقتی که تنها شدم نیم ساعت می‌گذشت که یهو یه گرگ تو 50_60 متری دیدم قد گاو!!!
خواستم فرار کنم که شجاعت کردم وامیستادم دوتا قلوه سنگ برداشتم و با سر و صدای زیاد دنبالش کردم و سنگ ها رو بهش پرت کردم
هر چه قدر من جلو میرفتم اونم جلو میرفت و اگه وای ایستادم وای ایستاد و یکراست چشمامو نگاه میکرد و دندوناشو بهم میمالید و دمشم گذاشته بود بین پاهاش
خلاصه رسیدیم به یه سخره که یهو وایستاد و هرچی هم داد زدم و سنگ پرت کردم تکون نخورد از جاش
منم هدفون گرفتم وسط سینه اش
از یه طرف خطر حمله اون و از طرف دیگه ترکیدن لوله
پناه بر خدا ماشه رو کشیدم!!
و اومدیم پایین و فراررررر!!!
البته بنده مجوز داشتم برای شکار و اگه اینطور نبود و گرگ گیر نکرده بود صد درصد هوایی میزدم
اما.......
دوست من ، شما یه عقب گرد میکردی شاید گرگ اونجا بچه داشته باشه و نخواد جلوتر بره

شما باید رسما و قانونا و از روی انسانیت کمی عقب عقب میرفتی ببینی گرگ عقب نشینی میکنه یا نه

من تا حالا ندیدم گرگ نر دمش رو بزاره لای پاش و این فقط رفتار گرگ ماده هست برای پنهان کردن جنسیت

و بوی حاصل از اون در شرایط خطر . معمولا اگه جانداران تازه زایمان کرده باشن برای سرپوش گذاشتن این کار رو میکنن

اگر گرگ به شما خر خر کند یعنی شما تو قلمروش هستید و اون میگه برید بیرون

حالت تهاجمی گرگها معمولا نشان دادن دندان و دویدن به سمت شماست با دهان باز اما صدایی تولید نمیکنه

محض اطلاع شما عرض کنم امسال جواز شکار صادر نشده اقلا جواز شکار گرگ صادر نشده

شما حتی در صورت داشتن جواز شکار هم اجازه شلیک به گرگ نداشتی

پروانه شکار مبنی بر شکار یک گونه مشخص شده در پروانه هست نه بیشتر .

کشتن حیوانات گوشتخوار و شکارچی اصلا غیر قانونی هست و دور از انسانیت

اون هم وقتی یه حیون ماده باشه که ممکنه شیر ده یا ابستن باشه .

ضمنا شما که شلیک کردی و فرار کردی از روی ترس بوده نه دلرحمی

ز دیو و ددد ملولم و انسانم آرزو است ...
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
لینک مرجع