انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
بالاخره سال تولید ملیه و تنها تولید ایرانی در بحث تفنگ بادی ساچمه است.
کم کم ساچمه های ایرانی هم دارند به کیفیت مطلوب و قابل بحثی می رسند.
نمونه ی این ساچمه نخجیر آمل(مهندس بهرامی) است که در دو مدل سرتخت و سر تیز و در هر دو کالیبر عرضه میشه
بسته بندی جدید اون هم خیلی مناسبت تر از سابقه.
یک رولور پلاستیکی زیرش داره که با چرخوندنش یه ساچمه ازش می افته(سمت چپ)
قیمت 200 تایی چهار و نیم اش تا همین لحظه 3000 تومان
ساچمه ها خیلی کمتر تلورانس وزنی دارند.از پنجاه تایی که وزن کردم ،یکی دوتا وزن متفاوتی داشتند
انشالله که شاهد ساچمه های با کیفیت تر و شکاری تری از این تولیدی و بقیه باشیم.
[تصویر: 13596608031.jpg]
فولاد جان 5.5 چند گرم یا گرین هست؟
سلام اقا علی(صدرا)
5.5 نوک تیزش اندازه پرومگنوم هست.
اما کیفیت سرتخت هاش بهتره.انگاره قالب های سر تخت را سوراخ زدن و ازش قالب نوک نیز درست کردن،و یکم نوک تیزش خوب در نیامده.اما 4.5 ها از کیفیت بالا تری برخوردار هستن.هنوز نشده ازشون گروپ بگیرم.
ولی سرتخت های نخجیر وزن کمتری نسبت به گامو مچ دارن.
تو نمایشگاه بسته قدیمی ها 1500 و مدل جدیدش 2تومن بود.
Khansariha (8)
وزن پنج و نیم 0.99 گرم
وزن چار و نیم 0.52 گرم
خوب پس دوستانی که استفاده کردند لطف کنند بررسی های دقیقتر رو بگذارند.چون با این قیمت نجومی ساچمه ها دیگه کم کم باید به فکر سنگ تو تفنگ باشیم به جای ساچمه.پرومگنوم 8 9 تومن واقعا زور داره.
بررسی دقیق از نظر وزن.دقت.از همه مهمتر جنسش از نظر رسوب در خان تفنگ و .....
سلام دوستان. بنده روزی که نمایشگاه دایر بود دو بسته سر تخت گرفتم تست کنم ببینم چه جوریه. واقعا وحشتناک بود. دقیقا مثل دیابلوهای سر تخت هر کدوم یه طرف میخورد. شاید هم با 350 بنده همخونی و سازگاری نداشت. دوست دارم دوستانی که از این مدل ساچمه استفاده کردن تجربه خودشونو بیان کنن.
حمید جان دقیقا برای 350 میخوام.یکی بیاد تعریف کنه.کلی دلم رو صابون زدم ساچمه ارزون گیرم میاد میتونم درو دیوار سوراخ کنم
از دیابلو ها که خیلی بهترن
این گروپ رو با دیانا 34 گرفتم تا 15 متر گروپش در حد پرو مگنومه ولی بعدش دیگه پرت میزنه
بدرد شکار میخوره در حد همون 15 متر،البته من سر تخت رو میگم و نوک تیز رو تا حالا امتحان نکردم
[تصویر: AMOL.jpg]
من وقتی کمین میکنم و فاصله کمه فقط از سر تخت نخجیر استفاده میکنم و واقعا عالیه،یعنی فریز میکنه پرنده رو...
دوستان این ساچمه ها به درد 350 نمی خورن اصلا
برای تفنگ های 20 ژول به پایین مناسب هستند.
مثلا با وایرخ 80 دوستان زدند راضی بودند.
350 ساچمه 16 تا 18 گرین براش خوبه
دوستان کسانی که این ساچمه رو دارن لطف کنن قطرشو اندازه بگیرن
راستی من نخجیر تو بسته های معمولی دیدم. ازین ساچمه ها همه جا هست؟Khansariha (8)
لینک مرجع