انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
تو فاصله 15 تا 30 متر با شادو و ساچمه هایی گه داشتم (جت 200 تایی, پرو مگنوم جدید, پرومچ) جت گروپ بهتری بهم میده
ولی فاصله 60 متر به بالا وقتی تیر مینداختم مشخص بود که پرو مگنوم زودتر به هدف میخورد و تخریب بیشتری داشت.
سلام پرو مگنوم جدید چه جوریه ؟عکسشو داری ؟
ساچمه همون پرومگنوم منظورمه ولی جدیدا کیفیت اومده پایین تر
منظور از پرومگنوم جدید همین سری های اخیر هست که کیفیتشون نسبت به قبلا کم شده.و گرنه خود ساچمه که عوض نمیشه.
صد در صد این ساچمه های پرومگنوم داخل ایران اصل نیست(مگر ان هایی که از خارج براشون اورده باشن)و قالب هاشون بعد از مرور زمان خراب میشه و کیفیتشون میاد پایین.و تولید کننده هم وقتی جنس تقلبی میخواهد روانه بازار کنه زیاد به کیفیتش توجه نمیکنه.
این ساچمه های نخجیر کیفیت 4.5 بهتر از 5.5 هست(الان همه مدل ها را دارم4.5 و 5.5 نوک تیز و سر تخت)اما متاسفانه تا حالا نشده با هم مقایسشون کنم(و کلا زیاد شلیک نداشتم)ولی 5.5 سر تختشون تمیز تر از گامو مچ 5.5 هست(مال مچ خط پرسش هست اما مال نخجیر نه)
جالبه 5.5 نوک تیزش حتی تیزی سرش موازی با زمین نیست(یعنی ته ساچمه با قسمت تیز ساچمه موازی هم در نیامدن)و یه شیب خیلی کمی داره،اما توی 4.5 من این حالتش را ندیدم و بهتر بود(مخصوصا نوک تیز سرش که مال 5.5 ها یکم اضافی و کج و کوله بود اما 4.5 نه)
به نظر من کلا و فعلا توی این سری محصولاتی که داره(تا ببینیم در اینده چه چیز هایی خواهد داشت)بهتر ادم 4.5 بگیره و از مدل های 5.5 فقط سرتختش را بخره.
Khansariha (8)
دوستان این ساچمه های نخجیر به نظرتون کیفیتشون خوبه؟

از همین بسته ای 3 تومن , بعدها مشکلی برای تفنگ ایجاد نمیکنه؟
سلام دوست عزیز
اگه اصلحه شما قدرت زیر 20 ژول دارد اشکالی ندارد استفاده کنید

بزرگان جسارت بنده رو ببخشند Khansariha (8)

منم یه همچین سوالی داشتم ولی یه کم فرق فوکوله
از ساچمه های ایرانی که کیفیت کمتری از نخجیر دارن مشکلی برای اصلحه شادو به وجود میاره؟ (بسته ای 200 تایی 4.5 1000 تومنی ها)
سلام داداش.من تو تاپیک بررسی ساچمه ها عکس مختلف از ساچمه ها و عملکردشون رو گذاشتم
باید بگم بعضیی ازین ساچمه های بی کیفیت حتی رو شادو هم جواب ندادن و یه جورایی با خروج از لوله و فقط با فشار پیستون و بااد تفنگ متلاشی میشن.

من خودم سعی میکنم برای شادو از ساچمه های با وزن بالاتر استفاده کنم.
من از این ساچمه ی نخجیر برای تفنگ چینی استفاده میکنم اونم برای وقتی که میخوام بدم به بچه های فامیل که بازی کنن تا به تفنگای خودم کاری نداشته باشن ولی برای سلاح محبوب خودم که مگنوم 350 هست بیشتر ساچمه کراس من هالو پوینت استفاده میکنم که اونم با این وضع قیمتش دیگه باید بیخیالش بشم . البته یکی از دوستان مژده داده که تعدادی با قیمت مناسب میتونه برام تهیه کنه . ولی در کل ساچمه های ایرانی چون سبک هستن برای تفنگ های با توان بالا مناسب نیستن همون طوری که دوستان قبل از بنده اشاره فرمودن .
دیدیم اینجا تایپیک ساچمه ایرانی دلم نیومد نظر بدم. من واقعا ناراضی هستم از این ساچمه ها .
از پژمان،مخصوصا شهاپ

1:روشون زده 100 تا اما من خیلی موقعه ها خریدم و شمردم دیدم 70 تا هم هست این یعنی دزدی
2:از هر 10 تا تیر حداقل کم کمش 4 تا از لوله تفنگ میافتن
3:پرت میزنن

من تفنگم کرال مگنوم هست یه موقع با ای ساچمه از 10 متری پرت میزنه اما با گامو هدف زنیم دقیقه همیشه

با دوستم که دیانا داره یه روز رفتیم با همین ایرانی ها توبه کار شدیم هر چی میزدیم به هدف نمیخورد.
شما پیمان روتست کن.
بنده از پرومگنوم ازش بهتر جواب گرفتم.
لینک مرجع