انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
(2014-04-09 11:35 AM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام:کوهنورد عزیز از لطف و عنایت شما و همه دوستان سپاسگزارم و وظیفه خود میدانم که پاسخگوی سوالات دوستان باشم.
با عرض شرمندگی الآن به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی مفصل رو ندارم اما انشاءالله امشب مفصلا پاسخ حضرتعالی و یکی دیگر از دوستان را خواهم داد. یا علی

سلام جناب ساچمه ای عزیز
جناب کوهنورد عزیز سوال خوبی پرسیدند لطفا اگر امکانش هست مراحل تولید رو با عکس توضیح بدید
ممنون
دوستان یه سوال دارم
ساچمه های elmas ایرانیه؟
آخه روش نوشته made in europe
هم اسمش هم قیافه اش بد جور ایرانی میزنه!!
سلام: ممنون از لطف دوستان .اول به طاهر خان گرامی عرض کنم که ساچمه های الماس ساخت ترکیه میباشد و ایرانی نیستند .
اما در مورد ساچمه بالت هم سوال فرمودند که در مورد امکان تولید قبلا هم عرض کردم که مشکلی وجود ندارد و امکان ساخت هست کما اینکه نوعی از این ساچمه ها در بازار تهران وجود داره که ساخت ایران هست اما متاسفانه به اسم خارجی و با قیمت بالا عرضه میگردد.اما در مورد مشکل قانونی آن هنوز اطلاعی نداریم.
حال برویم به ساخت ساچمه بادی که تا حد امکان توضیح خواهم داد. اما نکات ظریفی در تولید ساچمه هست که هیچ سازنده ای راضی به فاش شدن آن نیست در واقع جزو اسرار تولید میباشد.
کلا ساچمه بادی به دو روش فورج یا فورجینگ مستقیم و غیر مستقیم تولید میشود که فورج غیر مستقیم روشی قدیمی است که ساچمه های دیابلو (قدیم)و نیز تولید کنونی ساچمه های ایرانی به همین روش تولید میشود.روال ساخت به این صورت است که بیلت های سربی به صورت مفتول در آمده و بوسیله یک دستگاه برش خورده و سپس در قالب خاص خود شکل اولیه را میگیرد.بعد از این مرحله ساچمه های تولیدی را به دستگاه رولینگ خاصی منتقل میکنند که شکل قیفی به آن داده میشود که حساسترین مرحله ساخت ساچمه همین رولینگ میباشد.که دقت در تقارن.دقت در ارتفاع.دقت در انداره نوک و دقت در اندازه دامنه ساچمه به عهده رولینگ بوده و هر چقدر که در ساخت رولینگ و تنظیم آن دقت گردد کیفیت ساچمه بالاتر میرود .به علت استهلاک بالای قطعات هر دو دستگاه و پایین بودن سود تولید ساچمه باعث میشود که تولید کننده حداکثر استفاده را از قطعات بکند که این باعث کیفیت پایین ساچمه ایرانی میگردد.از طرفی هم استقبال مصرف کننده و عدم درخواست ساچمه با کیفیت در سطحی گسترده باعث شده که هیچ تولید کننده ای به فکر تولید با کیفیت نباشد. در روش دوم که فورجینگ مستقیم میباشد شکل ساچمه در دو سطح به صورت نیمه ساخته میشود مانند ساچمه های ریخته گری که حتمادوستان در اینترنت دیده اند. یعنی قالب دو کفه که وقتی روی هم قرار میگیرند حفره ای تشکیل میدهند که شکل ساچمه است.در این حالت قطعات برش خورده مفتول سربی درون این حفره ها قرار میگیرند و پرس فورج آن قطعات را به داخل قالب برده و شکل نهایی در یک مرحله داده مشود.روش تولید همه ساچمه های امروزی مانند دیابلو جی اس بی کراسمن و....به اینصورت است. اگر به ساچمه های خارجی دقت کنید خط دوقالب را خواهید دید که البته هر چه قالب بهتر باشد اثر خطوط هم کمتر یا محو میشود اما ظرافت و دقت در این نوع تولید و حساسیت در ساخت قالب و همچنین دستگاه و تنظیم آن فوق العاده بالا است که دوستان فنی میدانند که این حساسیت و دقت چقدر میتواند در پروسه تولید اثر گذار باشد. که تا کنون در کشور ما کسی به این سمت حرکت نکرده البته ما روی این نوع تولید مشغول فعالیت هستیم و ماهها است که در حال کار هستیم و نتایج خوبی هم گرفته ایم هزینه های زیادی متقبل شدیم و ساعتهای زیادی را صرف کرده ایم و امید داریم که انشاءالله امسال حتما به تولید انبوه برسانیم.البته بنده را به خاطر انشاء بد ببخشید که حرف زدن من بهتر از انشاءو دیکته من استKhansariha (8)و امیدوارم که توضیحات بنده راضی کننده بوده باشد.
(2014-04-10 01:12 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تا کنون در کشور ما کسی به این سمت حرکت نکرده البته ما روی این نوع تولید مشغول فعالیت هستیم و ماهها است که در حال کار هستیم و نتایج خوبی هم گرفته ایم هزینه های زیادی متقبل شدیم و ساعتهای زیادی را صرف کرده ایم و امید داریم که انشاءالله امسال حتما به تولید انبوه برسانیم.البته بنده را به خاطر انشاء بد ببخشید که حرف زدن من بهتر از انشاءو دیکته من استKhansariha (8)و امیدوارم که توضیحات بنده راضی کننده بوده باشد.

با تشکر از توضیحات خوبتون
نمیدونم چرا وقتی قسمت آخر نوشته شما رو خوندم. توی این نگرانی هایی که به دلیل بحث یارانه و همچنین اوضاع اقتصادی کشور به آدم تحمیل میشه. یه نوع حس امید به آینده درون من به وجود اومد.
متشکر از زحمت شما در ارتقا فرهنگ تولید و مصرف ایرانی
ممنون جناب ساچمه ای عزیز از توضیحات خوب و فنیتون که مطمئنم دوستان دیگه هم خیلی استفاده کردن... در ضمن انشاتون هم خیلی خوبه... Khansariha (8)
انشاءالله شما سردمدار اینگونه تولید پیشرفته و با دقت بالا در ایران عزیزمون بشید و ما به خودکفایی در این زمینه برسیم و انشاءالله روزی به این توانایی برسید که ساچمه ی گرید مسابقاتی تولید کنید... Khansariha (256)
(شرمنده تو خصوصی سوالی پرسیدم که اگه پاسخ بدید خیلی ممنون میشم... Khansariha (8))
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام :
دلم نیامد فقط با زدن دکمه تشکر از این پست بگذرم. دوست عزیز جناب ساچمه ای ، هم از توضیحاتتون متشکرم هم از زحمتی که میکشید ای کاش ما هم میتونستیم گوشه کوچکی از این بار رو بر دوش بگیریم . جسارت بنده رو ببخشید که دوباره سوالم رو تکرار میکنم 1-- تولیدات جدید کی به دستمون میرسند ؟2-- ساچمه مشابه تی اس 22 در طرحتون هست ؟
با تشکر فراوان
(2014-04-10 01:12 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام: ممنون از لطف دوستان .اول به طاهر خان گرامی عرض کنم که ساچمه های الماس ساخت ترکیه میباشد و ایرانی نیستند .
اما در مورد ساچمه بالت هم سوال فرمودند که در مورد امکان تولید قبلا هم عرض کردم که مشکلی وجود ندارد و امکان ساخت هست کما اینکه نوعی از این ساچمه ها در بازار تهران وجود داره که ساخت ایران هست اما متاسفانه به اسم خارجی و با قیمت بالا عرضه میگردد.اما در مورد مشکل قانونی آن هنوز اطلاعی نداریم.
حال برویم به ساخت ساچمه بادی که تا حد امکان توضیح خواهم داد. اما نکات ظریفی در تولید ساچمه هست که هیچ سازنده ای راضی به فاش شدن آن نیست در واقع جزو اسرار تولید میباشد.
کلا ساچمه بادی به دو روش فورج یا فورجینگ مستقیم و غیر مستقیم تولید میشود که فورج غیر مستقیم روشی قدیمی است که ساچمه های دیابلو (قدیم)و نیز تولید کنونی ساچمه های ایرانی به همین روش تولید میشود.روال ساخت به این صورت است که بیلت های سربی به صورت مفتول در آمده و بوسیله یک دستگاه برش خورده و سپس در قالب خاص خود شکل اولیه را میگیرد.بعد از این مرحله ساچمه های تولیدی را به دستگاه رولینگ خاصی منتقل میکنند که شکل قیفی به آن داده میشود که حساسترین مرحله ساخت ساچمه همین رولینگ میباشد.که دقت در تقارن.دقت در ارتفاع.دقت در انداره نوک و دقت در اندازه دامنه ساچمه به عهده رولینگ بوده و هر چقدر که در ساخت رولینگ و تنظیم آن دقت گردد کیفیت ساچمه بالاتر میرود .به علت استهلاک بالای قطعات هر دو دستگاه و پایین بودن سود تولید ساچمه باعث میشود که تولید کننده حداکثر استفاده را از قطعات بکند که این باعث کیفیت پایین ساچمه ایرانی میگردد.از طرفی هم استقبال مصرف کننده و عدم درخواست ساچمه با کیفیت در سطحی گسترده باعث شده که هیچ تولید کننده ای به فکر تولید با کیفیت نباشد. در روش دوم که فورجینگ مستقیم میباشد شکل ساچمه در دو سطح به صورت نیمه ساخته میشود مانند ساچمه های ریخته گری که حتمادوستان در اینترنت دیده اند. یعنی قالب دو کفه که وقتی روی هم قرار میگیرند حفره ای تشکیل میدهند که شکل ساچمه است.در این حالت قطعات برش خورده مفتول سربی درون این حفره ها قرار میگیرند و پرس فورج آن قطعات را به داخل قالب برده و شکل نهایی در یک مرحله داده مشود.روش تولید همه ساچمه های امروزی مانند دیابلو جی اس بی کراسمن و....به اینصورت است. اگر به ساچمه های خارجی دقت کنید خط دوقالب را خواهید دید که البته هر چه قالب بهتر باشد اثر خطوط هم کمتر یا محو میشود اما ظرافت و دقت در این نوع تولید و حساسیت در ساخت قالب و همچنین دستگاه و تنظیم آن فوق العاده بالا است که دوستان فنی میدانند که این حساسیت و دقت چقدر میتواند در پروسه تولید اثر گذار باشد. که تا کنون در کشور ما کسی به این سمت حرکت نکرده البته ما روی این نوع تولید مشغول فعالیت هستیم و ماهها است که در حال کار هستیم و نتایج خوبی هم گرفته ایم هزینه های زیادی متقبل شدیم و ساعتهای زیادی را صرف کرده ایم و امید داریم که انشاءالله امسال حتما به تولید انبوه برسانیم.البته بنده را به خاطر انشاء بد ببخشید که حرف زدن من بهتر از انشاءو دیکته من استKhansariha (8)و امیدوارم که توضیحات بنده راضی کننده بوده باشد.
با تشکر از دوست عزیزمون جناب آذرخش
من خودم یکی از مصرف کنندگان ساچمه های تولید داخل هستم
امیدوارم که یکی از هموطنانم بتونه آنقدر در تولید با کیفیت به اوج برسه و بهش ههمون افتخار کنیم.
انشاء اله که در این راه موفق و پیروز باشید.
سلام
بنده امروز یک بسته ساچمه آذرخش 2 تهیه کردم و در همون تست ابتدایی و زدن چند تیر از دقت این ساچمه تا فاصله حدود 25 متر راضی بودم.
انشاءالله فردا سعی میکنم در چند فاصله (35-50 و اگر شد 100 متر) گروپ بگیرم و نتیجه رو خدمت دوستان ارائه بدم.
امیدوارم که نتیجه راضی کننده باشه.Khansariha (214)
یا حقKhansariha (8)
سلام:از اظهار لطف دوستان بینهایت سپاسگزارم. امید به آینده همان چیزی است که ما بخاطرش زندگی میکنیم فارغ از همه سختی ها و مشکلات. در کشور ما هستند کسانید که بی ادعا مشغول کارند فارق از همه جناح بندیها و کشمکش های سیاسی نمونه آن همین فعالیت هسته ای است که سالروزش را سپری کردیم واقعا اگر شهدای هسته ای به شهادت نمیرسیدند چه کسی از نام آنها با خبر بود و چه کسی ایشان را میشناخت؟ امثال شهید تهرانی مقدم ها که با تلاش شبانه روزی توانستند خاک کشور عزیزمان را از تعرض دشمن دور کنند را چه کسی میشناخت ؟و هنوز هم هستند کسانی که برای امنیت کشور در مرزهای کشورمان مجاهدت میکنند و به شهادت میرسند اما بی سر و صدا. که اینان فارغ از زد و بند های رایج فقط و فقط به امید آینده بهتر برای مردمشان زحمت کشیده و میکشند.
این مطلب را در پاسخ به دوست بزرگوارحامد عزیز نوشتم که تلاش بنده و دوستانم را مایه امید دانستند و من از لطف ایشان قدر دانی و سپاسگزاری میکنم اما فرق است بین من و آن عزیزان که من و مثل من خاک پای آن شهدای عزیز و آن دوستانی هستیم که بی ادعا هستند که مانند من برای تلاشم پول میگیرم و معامله میکنم اما آنها با خدا معامله کردند.و البته سود آنها بیشتر است.
اما در مورد سوال کوهنورد عزیز عرض کنم که تولیدات با روش فورج مستقیم ما به امید خدا قبل از شهریور ما به تولید انبوه خواهد رسید.اما در مورد تی اس 22 هم جای تردید داریم چرا که اغلب دوستان تولید ساچمه 16 و 18 گرین را توصیه میکنند. البته چنانچه بتوانیم نقایص آذرخش را برطرف کنیم ساچمه با گرین بالاتر را هم تولید خواهیم کرد.
ساچمه های ایرانی سبکند و بدرد سلاح های قدرتمند نمی خورند ولی برای تیراندازی تفریحی هم بصرفه اند هم روی سلاح های مثل شادو 1000 و چینی خیلی خوب جواب میدن البته بعضی هاش
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع