انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
توليد وطن يه چيز ديگه هست بايد همه حمايت كنيم تا كيفيت بالا تر بره
البته توليد كننده ها هم بايد اگر قيمت رو بالا ميبرن ديگه كيفيت رو پايين نيارن
مگه شركت هاي معتبر از كجا شروع كردن؟
سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
امروز بالاخره یک بسته اذرخش2 تهیه کردم (با قیمت 3000 تومن از فروشگاه درنا) و شروع کردم به وزن کردنشون که نتیجه ی زیر حاصل شد :
[تصویر: 13976560281.jpg]
7 گروه وزنی که وزن هر گروه رو ذکر کردم (برحسب گرم).البته این کار رو روی زمین و بادقت بالا انجام دادم و چون ترازو رو هم تازه تهیه کردم حداقل الان فکر نکنم خطا داشته باشه.انشالله فردا از این ساچمه در 30 متری گروپ هم میگیرم و در تاپیک مربوطه قرار میدم
امــــــا :
ساچمه ها دست رو به شدت سیاه میکنند که نشون میده لوله ی سلاح رو هم ..... + تلورانس وزنی زیاد باعث باز شدن گروپش میشه
[تصویر: 13976560282.jpg]
اگه به لطف اقای اذرخش عزیز این موارد به مرور زمان رفع بشوند واقعا خیلی عالی میشه.
Khansariha (8)
(2014-04-16 05:41 PM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستانKhansariha (8)
7 گروه وزنی که وزن هر گروه رو ذکر کردم (برحسب گرم).البته این کار رو روی زمین و بادقت بالا انجام دادم و چون ترازو رو هم تازه تهیه کردم حداقل الان فکر نکنم خطا داشته باشه.انشالله فردا از این ساچمه در 30 متری گروپ هم میگیرم و در تاپیک مربوطه قرار میدم
امــــــا :
اگه به لطف اقای اذرخش عزیز این موارد به مرور زمان رفع بشوند واقعا خیلی عالی میشه.
Khansariha (8)

لطفا مشاهدات و نتایج برسی تلورانس وزنی به روش من، یعنی اول متغییر نسبی و متغیر میانگین حساب کنید ببینید به چه اعدادی میرسید.و حتما به ضرایب درصدی تبدیل کنید تا راحت تر بشه برسی و نتیجه گیری کرد، چون میخواهیم با ذکر تاریخ روند تغییر کیفیت ساچمه های آذرخش 2 برسی کنیم ببینم اصلا پیشرفتی داره،؟ چون اگه تمام این برسی ها آب در هاون کوبیدن باشه و تولید کننده هیچ تغییری در متریال شکل، قالب یا فرایند تولید نده این روند تا ابد هم ادامه پیدا کنه بجز وقت تلف کردن نمیبینم.
جناب آذرخش لطفا روند اصلاح و تغییرات هم به صورت کلی در جریان مطالب بیان کنید تا بدونیم مثلا با فلان نظرات و برسی ها چه تغییراتی برای حلش انجام میشه.
. مشکل دیگر برسی های ما، چشم پوشی از تغییر رفتار ذاتی هرتفنگ با نوع خاصی از ساچمه هست. مثل خرید کردن با مشورت دونفر که نظرات کاملا متفاوتی دارند......
پس اول یک گروه هدف خاص مثلا دیانا 54 و 52 و فنری های لوله ثابت برای برسی انتخواب کنید و ساچمه مورد نیاز با ویژگی های ایدئال اونا تولید کنید، شما نمیتونید لباسی بدوزید که به تن همه بشینه پس به جای سعی در تکامل فقط یک ساچمه باید ساخت ساچمه های متنوع در کلاس های مختلف وزنی در دستور کار بزارین. لطفا در برسی ها تفنگ های غیرلوله ثابت ( برک بارل ) کنار بگذارید چون دقیق نیستند نتایج گروپ ممکنه خیلی متنوع بشه. برای همین پی سی پی های با قدرت زیر 30 ژول و و ژولهای دیگر هم برای تست میتونه کمک خیلی خوبی باشه. آقای آذرخش ( ببخشید شما رو به این نام میشناسیم ) شما خودتون چندتا تفنگ فنری و پی سی پی دارین و چه مدلی؟

(2014-04-05 02:09 PM)profesor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برسی ساچمه آزرخش 2
[تصویر: 26_14139075598140953.jpg]

ابتدا تعداد 89 عدد ساچمه ( به دلیل محدودیت ترازوی کوچک من که تا 99 گرم بیشتر قادر به محاسبه نیست) وزن شد که وز کل این ساچمه ها 99.71 گرم به دست اومد یعنی وزن میانگین هر ساچمه = 1.12 گرم

پش از وزن کردن تک تک 100 عدد ساچمه که کاری وقتگیر و حوصله بر بود 42 تلورانس وزنی ساچمه ها به 5 گروه تقسیم شد:

0.94 گرم = 1 عدد =1%

0.96_0.97 = 8 عدد = 8%

0.99_1.00 = 22 عدد = 22%

1.01_1.03 = 51 عدد = 51%

1.04_1.07 = 18 عدد = 18%

محدوده تلورانس( با چشم پوشی از یک مورد 0.94 گرمی) = 0.96__1.07 ==> 0.11 گرم

....

..... یعنی 70% ساچمه ها دقت نسبی خوبی دارند.
بهتره دقتشون در فواصل بیشتر هم آزمایش بشه و مدتی بعدش در فاصله دقیقا 80 یاردی سه تا ساچمه آزرخش ، کراسمن هالوپوینت و پرومگنوم ها تست کردم. که فیلمشو میتونید در آپاراتم ببینید،

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

.....
درود بر دوستان عزیز
ببخشید آقا حمید آذرخش
خواستم ببینم آیا ساچمه آذرخش 4.5 توزیع شد ؟
و اینکه به آقای حجتی هم فرستاده شد ؟
در ضمن با قوطی جدید بسته بندی شدن یا اینکه همون قوطی های قبلی ؟
سلام
آقای حمید ساچمه ایی چه خبر برادر؟
ما و دیگر دوستان همچنان منتظر خبرهای خوش شما هستیم.
امروز چند گروپ با ساچمه های داخلی گرفتم و در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مربوطه گذاشتم. واقعا" نا امید کننده بود.
ما همچنان منتظریم.Khansariha (399)
یا حقKhansariha (8)
سلام:سلامتی محمد عزیز تو تاپیک گروپ گیری دیدم ممنون از شما زحمت کشیدید . ما هم مشغول هستیم و در خدمت دوستان
وزن بندی ساچمه ی آذرخش ۲ کالیبر ۵/۵ :

[تصویر: 13992129361.jpg]

نکات :
۱- از تعداد ۱۰۰ ساچمه (یک بسته) پس از عملیات سورتینگ ۸۹ ساچمه برای وزن گیری انتخاب شدند (۱۱ ساچمه ی دیگر به دلیل دفرمیته ی شدید سر و دامنه از وزن گیری حذف شدند و از این تعداد ۶ عدد به شکل نوک تیز و ۲ عدد به شکل بول بودند)
۲- تولرانس شکلی ساچمه های وزن گیری شده پایین بود و خط قالب وجود نداشت.
۳- ساچمه ها به شدت دست را سیاه می کردند.

با تشکر... Khansariha (8)
اقا حنان 2 پیشنهاد براتون دارم.Khansariha (226)
1-قبل از شروع وزن گیری لطفا اول اورینگ خشاب ای تی 44 را در بیارین و همه ساچمه های اذرخش را یک دور از داخل خشاب بدون اورینگ عبور بدین تا حداقل دامنه هاش برابر بشه.
2-همه ساچمه ها را داخل ظرف پنیری چیزی بریزین و با اب داغ و مایع ظرف شویی بشویید تا اون روغن کثیفش بره و ادم رقبت کنه بهش دست بزنه،اگه بعدا مایل بودین به روش صحیح یکم روغن سبک بهش بزنید.Khansariha (226)
منم بعد از مراحل بالایی که گفتم 450 تا ساچمه وزن کردم که توی 6 دسته کلی طبغه بندی شد.
از 1.12 گرم تا 1.17 گرم.Khansariha (226)
البته درصد پراکندگی وزنی هم اصلا نمیشد فهمید،چون تغریبا تعداد نزدیک هم بود.
بعد از این 3 کار خودم یکم از این ساچمه رضایت پیدا کردم و راغب شدم بزارم توی اسلحه(تا قبلش میترسیدم)
حالا فقط مانده ازش یک گروپ خوب بگیرم تا ببینم چند مرده حلاجه(گروپ قبلیش به خاطر شرایط جوی بد شد)Khansariha (367)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-05-04 05:53 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13992129361.jpg]

نکات :
۱- از تعداد ۱۰۰ ساچمه (یک بسته) پس از عملیات سورتینگ ۸۹ ساچمه برای وزن گیری انتخاب شدند (۱۱ ساچمه ی دیگر به دلیل دفرمیته ی شدید سر و دامنه از وزن گیری حذف شدند و از این تعداد ۶ عدد به شکل نوک تیز و ۲ عدد به شکل بول بودند)

سلام:ممنون از دقت نظرتون البته الآن ساچمه های آذرخش دست را مانند قبل سیاه نمیکند و این ایراد تا حد زیادی برطرف شده نوع تولید هم همانطور که قبلا توضیح دادم بصورت رولینگ هست و قاعدتا فاقد خط قالب در مورد آن 8 عدد دیگر هم قطعا اشتباه کارگر ها بوده که اینطور شده. اما از دوستان تقاضا دارم همینطورازجناب vicxtorکه ساچمه هایی مانند پرومگنوم-کراسمن-الماس و جی اس بی را نیز به همین صورت آنالیز کنند تا یک مقایسه کلی صورت بگیرد و درصد خطای آذرخش نسبت به دیگر ساچمه ها بهتر مشخص شود
سلام:خوشحالم از اینکه جناب محراب عزیز بعد از یک دوره طولانی مخالفت شدید با ساچمه آذرخش2 کمی نرم تر شده اند و خیال آشتی دارند.
(2014-05-04 10:07 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-05-04 05:53 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
...
نکات :

سلام:ممنون از دقت نظرتون البته الآن ساچمه های آذرخش دست را مانند قبل سیاه نمیکند و این ایراد تا حد زیادی برطرف شده نوع تولید هم همانطور که قبلا توضیح دادم بصورت رولینگ هست و قاعدتا فاقد خط قالب در مورد آن 8 عدد دیگر هم قطعا اشتباه کارگر ها بوده که اینطور شده. اما از دوستان تقاضا دارم همینطورازجناب vicxtorکه ساچمه هایی مانند پرومگنوم-کراسمن-الماس و جی اس بی را نیز به همین صورت آنالیز کنند تا یک مقایسه کلی صورت بگیرد و درصد خطای آذرخش نسبت به دیگر ساچمه ها بهتر مشخص شود
سلام:خوشحالم از اینکه جناب محراب عزیز بعد از یک دوره طولانی مخالفت شدید با ساچمه آذرخش2 کمی نرم تر شده اند و خیال آشتی دارند.

سلام آقا حمید... Khansariha (8) حتما این کار رو انجام میدم (البته نه در مورد جی اس بی که در دنیا امتحان پس داده بلکه مقایسه ای خواهم داشت بین نخجیر آمل و آذرخش ۲ که فعلا رقیب هم هستند... مقایسه ی کراسمن، الماس و پرومگنوم رو هم در تاپیک مناسب خودش قرار میدم)
اما برسیم به آذرخش ۲ :
آقا حمید عزیز ایرادهایی که دوستان قبلا گرفتن به نظر بنده درست هست منجمله تولرانس وزنی بالا، دامنه ی عریض و با انحراف از معیار بزرگ و کثیفی بیش از حد ساچمه ها که تا حالا تو هیچ ساچمه ای ندیده بودم که البته فرمودید الان بهتر شده و من فکر میکنم مربوط به جنس سرب یا دستگاه ها و قالباتون باشه...
نکته ی دوم رو هم که عرض کردم یک نکته ی مثبت بود و از این لحاظ این ساچمه رو کاملا قبول دارم
و اینکه میفرمایید اشکال غیرمنتظره ی سر ساچمه ها (مثلا نوک تیز) مربوط به خطای کارگران هست به نظر من بیشتر مربوط میشه به خطای دستگاه ها و مثلا این گوناگونی در ساچمه ی نخجیر آمل دیده نمیشه در هر دو کالیبر که من تا حالا دیدم...
امیدوارم با تلاش روزافزون شما و همکارانتون و بهینه سازی و تمیز کردن مرتب دستگاه ها و قالب ها و... شاهد تولید محصولی باکیفیت در زمینه ی ساچمه ی ایرانی باشیم...
به امید آن روز... Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع