انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
دکتر حنان عزیز
با حرف شما موافقم که پولش زیاد نمیشه ولی خیلی وقتها ارزش خیلی چیزها به پولش نیست.
قبول دارم که این ساچمه ها درست و خوب نیست ولی بدرد دست گرمی و تفریح که می خوره.
دنگ و فنگ زیادیم نداره.
یادمه بچه که بودم یه چینی داشتم و اینجور ساچمه ها رو با گوشه دستگاه نشانه رویش قبل از جاگذاری تو لوله با یه دور پیچوندنش درست میکردم.
[تصویر: 05_14139673469974641.jpg]
ساچمه نخجیر با تفنگ چینی خیلی خوب نتیجه میده مال من از این دوللول هاست . قدرتش هم خوبه
(2014-04-05 06:20 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-04 07:31 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-04 01:10 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض خسته نباشید و دست مریضاد خدمت دوست گرامی جناب آذرخش عزیز... Khansariha (8)
جناب آذرخش (کاشکی اسمتون رو میدونستیم... Khansariha (8)) میخواستم بدونم ساچمه ی آذرخش ۲ کالیبر ۵/۵ توی کردستان (بیجار و یا دیواندره) هم پیدا میشه؟
اگه جواب مثبت هست آدرس دقیق بدید ممنون میشم... Khansariha (8)Khansariha (8)

آذرخش عزیز گویا پست بنده رو ندیدید.............. Khansariha (226)Khansariha (399)

سلام: عذر خواهی میکنم که دیر پاسخ دادم. متاسفانه در دوشهری که فرمودید ارسالی از آذرخش نداشتیم. اما در سنندج اسلحه فروشی آقای شاهرخ کمانگر دارند.اگر فکر میکنید تهیه این ساچمه برایتان مشکل است آدرس بدهید از تهران برایتان ارسال کنیم.اسم بنده هم (حمید ساچمه ای)
است. در تهران هم فروشگاه درنا

ممنون آقای ساچمه ای عزیز از لطفتون... Khansariha (8)
این درنا همون نمایندگی گامو هست دیگه آره؟
راستی بسته ی کالیبر ۵/۵ آذرخش ۲ چند ساچمه توشه؟
Khansariha (8)
(2014-04-05 06:20 PM)آذرخش نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام: ممنون از جناب پروفسور گرامی که فکر میکنم جناب مستر ایکس در سایتrifles.irباشند. ممنون از دقت و ریز بینی شما که هر چند ظاهرا برایمان خوشایند نباشد اما ما را وادار میکند که این نقایص را هر چه بیشتر کم کنیم و برسیم به روزی که یک وزن و یک رقم را داشته باشیم. و یقینا ما از انتشار این جزییات استقبال میکنیم....

ممنون قرار شد در همونجا رایفلز درباره ساختشون توضیح بدی اینجا یه کم شلوغه نمیشه درست جمع بندیش کرد، یه مشکل دیگه که در ساچمه های آذرخش 2 شکل حفره داخل قیف ساچمه هست که مناسب سلاح های با قدرت بالاتر نیست.
شکل حفره قیف ساچمه مثل ساچمه های سرتخت و سبک که برای تفنگ های ضعیف و مسابقه که در فاصله 10 متر کاربرد دارند هست. این یک اشتباهه به همین دلیل زیاد مناسب تفنگ های قوی و وزن ساچمه آذرخش نیست.
در ساچمه هایی مثل دیابلو ،گامو مچ و سرتخت های مسابقه ای فقط این شکل حفره قیف که تا داخل نوک تیر امتداد داره رایجه و کاربرد داره. اما در ساچمه های مناسب سلاح های قویتر و در فاصله دورتر میبینیم که قیف ساچمه حفره به طور مخروطی تا راس نوک ساچمه پیش نمیره برعکس حفره استوانه ای و کوتاهه. و حدود یک میلیمتری ته قیف نازکتر و از سرب نرمتر هست
. دلیل این شکل ساختار حفره قیف مشخصه. تفنک های قویتر هنگام برخورد باد به این ساچمه ها باد در قسمت کوتاه قیف جمع میشه اما جنس این قسمت سرب فشرده و سخت تره نیرو به عقب برمیگرده و قسمت نازک ابتدای قیف براثر این فشار باد میکنه و کیپ تا کیپ با خان اسلحه درگیر میشه علاوه براینکه پرت هوایی نداره به خوبی درگیر و روش خط می افته و میچرخه.
برای مقایسه چندتا ساچمه که من دم دست داشتم ببینید
[تصویر: 06_14139678497795821.jpg]
[تصویر: 06_14139678497805342.jpg]
( درباره اینکه کدوم ساچمه شهاب و یا مهرداد نوک تیز هستند مطمئن نیستم ممکنه جا به جا نوشته باشم )

میبینید که فقط ساچمه های سرتخت و اسپورتی این طراحی دارن( و یه مدل از ساچمه های ایرانی نوکتیز که میدونید به درد تفنگای چینی هم نمیخورن حتی در یک مدل دیگه از بین دوتا ساچمه سرتیز ایرانی قیف به داخل نداره)
شکل حفره قیف در ساچمه های کراسمن، کراسمن هالوپوینت؛ و پرومگنوم مطلوب هست اما ساچمه های آذرخش شکل حفره قیف کاملا نامناسبه.
این عکس زیر به ترتیب از چپ به راست: کراسمن هالوپوینت، گامو مچ و آذرخش 2 به خوبی نسون میده که حفره قیف شبیه گامو مچ سرتخته ساچمه ای مناسب تفنگ های ضعیف تا هالوپوینت که ساچمه ای عالی برای 52 26 ژولی هست.
[تصویر: 06_14139678497812393.jpg]
(2014-04-06 02:50 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-04 07:31 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-04 01:10 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض خسته نباشید و دست مریضاد خدمت دوست گرامی جناب آذرخش عزیز... Khansariha (8)
جناب آذرخش (کاشکی اسمتون رو میدونستیم... Khansariha (8)) میخواستم بدونم ساچمه ی آذرخش ۲ کالیبر ۵/۵ توی کردستان (بیجار و یا دیواندره) هم پیدا میشه؟

آذرخش عزیز گویا پست بنده رو ندیدید.............. Khansariha (226)Khansariha (399)

سلام: عذر خواهی میکنم که دیر پاسخ دادم. متاسفانه در دوشهری که فرمودید ارسالی از آذرخش نداشتیم. اما در سنندج اسلحه فروشی آقای شاهرخ کمانگر دارند.اگر فکر میکنید تهیه این ساچمه برایتان مشکل است آدرس بدهید از تهران برایتان ارسال کنیم.اسم بنده هم (حمید ساچمه ای)
است. در تهران هم فروشگاه درنا

ممنون آقای ساچمه ای عزیز از لطفتون... Khansariha (8)
این درنا همون نمایندگی گامو هست دیگه آره؟
راستی بسته ی کالیبر ۵/۵ آذرخش ۲ چند ساچمه توشه؟
Khansariha (8)

سلام:بله فروشگاه درنا همان نمایندگی گامو بود که فعلا وارداتی نداشته اما انشاءالله اگر مورد خاصی پیش نیاید تا اواخر خرداد ماه سری جدید گامو وارد بازار میشود. اما ساچمه آذرخش 2کالیبر 5/5 100 عددی و 4/5 200 عددی میباشد
سلام:پروفسور عزیز درسته اینجا شلوغه اما گرمی خاصی داره و دوستان علاقه مند هم نظراتشون رو میدهند و ما استفاده میکنیم در آن سایت سردی زیادی وجود داره در همان نظر سنجی که کردم فقط شما و فکر کنم یک نفر دیگر پاسخ داد هر چند که پاسخ های شما جامع هست اما نظرات دوستان حول مسائل پیرامونی ساچمه هم برای ما اهمیت زیادی دارد.در مورد قیف داخلی هم یکی از دوستان توضیح دادند که بیشتر به خاطر وزن بالاتر مجبورند قیف ساچمه را کم کنند و ما اگر بخواهیم چنان کنیم باید ارتفاع ساچمه را از آنچه هست کمتر کنیم که فکر میکنم از استاندارد خارج میشود

سلام مجدد :در سنندج فروشگاه هانتر آقای آرمان پرواز هم ساچمه آذرخش 2 را دارند که میتوانید از ایشان هم تهیه کنید.
با سلام :
ضمن تشکر از اقای ساچمه ای عزیز که این همه انتقاد و پیشنهاد رو میخونن و با خوش رویی جواب میدن ، یه سوال هم داشتم
ساچمه های بهینه سازی شده که فرموده بودید در بسته بندی جدید ارائه میشه ، کی عرضه میشه ؟
ایا در وزنهای بالا تر هم تولید شده یا خیر ؟
در مورد پروسه تولید میشه توضیح مختصری بدید ؟
عرض دیگری هم که داشتم : بنده از محصول شما در تعطیلات استفاده کردم و از اینکه کسی که این محصول رو عرضه کرده در پی اصلاح اونه خیلی احساس خوبی بهم داد . اولین چیزی که جلب توجه کرد دامنه ساچمه بود که بنظرم کمی ضعیف رسید و موقع جا گذاری در خشاب کمی دفرمه میشدند و دومین چیز محل تماس ساچمه با خان در کله ساچمه بود که اگر دقت کنید یک نوار صاف در پایین گنبد ساچمه دیده میشود . این نوار در بعضی ساچمه ها باریک و در بعضی پهنتر بود و این به معنای تلورانس در دقت بود . بطور کلی دقت ساچمه آذرخش متوسط رو به بالاست ( من از 10 نمره ، نمره 7 را میدهم )و بشدت منتظر طرحی مانند تی-اس 22 هستم چه وزنی چه شکلی . بنظرم جای کار هم خیلی دارد ضمن اینکه به اندازه گرین های پایین هم اسیب پذیر نیست ( از نظر ظرافت دامنه و.....) خیلی از دوستان هم مصرف کننده تی-اس 22 هستند چرا این پولها به شرکت گامو سرازیر شود ؟ بعد از ساچمه های دقیق و گران فکر میکنم دو ستان بیشترین مصرف را از این تی-اس دارند بطوریکه قبل از عید نایاب شده بود !!!!
با تشکر
سلام:کوهنورد عزیز از لطف و عنایت شما و همه دوستان سپاسگزارم و وظیفه خود میدانم که پاسخگوی سوالات دوستان باشم.
با عرض شرمندگی الآن به دلیل مشغله کاری فرصت پاسخگویی مفصل رو ندارم اما انشاءالله امشب مفصلا پاسخ حضرتعالی و یکی دیگر از دوستان را خواهم داد. یا علی
سلام
دوست عزیز، آذرخش، میشه لطف کنید و پیگیری کنید که آیا امکان ساخت ساچمه بولت هست یا نه؟
آیا این مجوز باید از وزارت دفاع صادر شود یا از سازمان اسلحه و مهمات؟
یا حقKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع