انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
(2021-10-31 03:10 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.Khansariha (8)
جدیدا ساچمه های ایرانی با نام ها جدید تو بازار موجود شده.مثل همین ساچمه fox که دوستمون گذاشته و ساچمه دنا و بست و یوز ساچمه دنیا رعد ساچمه تک تیر و ...
از دوستان اگه کسی تجربه استفاده از ساچمه های ایرانی جدید رو داره ممنون میشم تجربشون رو در اختیار بقیه کاربرا قرار بدن.
خودم به شخصه حاظر نیستم بالای 100 هزار تومن واسه ساچمه خرج کنم و ترجیه میدم از ساچمه های ایرانی استفاده کنم.

سلام خدمت اقای fkh دوست خوبم.
از ساچمه های نامبرده من از چنتایی شون استفاده کردم و باز خوردم رو بهتون میگم.
فاکس : ساچمه خوبیه ؛ دقت خوبی داره ؛ شکل تمام ساچمه ها یک دست و دفرمه نداره ؛ سایزش از ۵.۵۰ گمون کنم بیشتر باشه چون کمی سفت جا میره.
ساچمه فاکس تو همون کارخانه تک تیر تولید میشه و فکر میکنم از نظر کیفیت برابر باشن.

از ساچمه های با نام تجاری دنیا رعد هم استفاده کردم و اصلا اصلا راضی نبودم ؛ فرقی نمیکنه قوطی فلزی باشه یا پلاستیکی همه سر و ته یه کرباسن به شدت لول اسلحه رو کثیف میکنن و خیلی هم بوی سرب میدن از الیاژ خوبی استفاده نکردن. و سایزشون هم بزرگه و به سختی تو لول جا میره و انتهای ساچمه گاز گرفته میشه.

توی ساچمه هایی که استفاده کردم از جت ( نخجیر امل ) و rts و بیژن مچ و بیژن سر تیز و فاکس رضایت دارم.
البته ساچمه یک وسیله مصرفی هست و حالا موافقم که نباید زیاد براش هزینه بشه اما همون ساچمه قبل از اینکه به هدف بر خورد کنه از لول عبور میکنه و اگر الیاژ مناسبی نداشته باشه به خان کشی اسیب میرسه و اگر زیادی سبک باشه اسطحلاک ( هیچ وقت املای این کلمه رو یاد نگرفتم خخخ ) میره بالا .
به نظرم شما بهتره از ساچمه هایی مثل jsb که کیفیت بسیار بالایی داره برای pcp تون استفاده کنید تا بازخورد خوبی دریافت کنید البته قبول دارم که خیلی گرونه و جیب ادمو قلقلک که چه ارز کنم جارو میکنه خخخ.

موفق باشید شرمنده متن بلندی شد.
فعلا خداحافظ.
سلام دوستان.
امروز رفتم و ۲ تا ساچمه خریدم.
یه ار تی اس ۲۵ تومن و یه جت ۱۵ تومن.
از ار تی اس خیلی راضی بودم ؛ راحت و نرم میره تو لوله و کیپ لول میشه.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در عکس پایین سمت راستی ار تی اس و سمت چپی جت.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

الیاژ براق تر و بهتری نسبت به جت داره.
فقط به نظر شما گرون نداد ؟

موفق باشید فعلا خداحافظ
سلام.Khansariha (8)
بنظر منکه گرون نداده.دیگه کمتر از این قیمت فکر نکنم ساچمه ی گیر بیاد.
ممنون میشم عکس قوطی محصول رو قرار بدین.
(2021-11-04 05:23 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.Khansariha (8)
بنظر منکه گرون نداده.دیگه کمتر از این قیمت فکر نکنم ساچمه ی گیر بیاد.
ممنون میشم عکس قوطی محصول رو قرار بدین.

سلام دوست عزیز
البته درست میگید ؛ الان همه چی گرونه.
فقط یه مشکلی داره اینه که قوطی خیلی درب سفتی داره و سخت باز میشه

گفته شده وزنش 17 گرین هست ؛ اما به نظرم کمتره.
و کیفیت خیلی خوبی داره و آلیاژ تمیز و براقی هم داره.
از همه مهم تر توی لول راحت جا می ره و کیپ لول هم هست.
دفرمه نداره ؛ و انتهای ساچمه هم گاز گرفته نمیشه.
موفق باشید
فعلا خداحافظ
سلام دوست عزیز زیاد به ظاهر و شکل،ساچمه رو انتخاب نکنید.(همین بیژن با اینکه ظاهر هد و گنبدی دفرمگی داره ولی تفاوت دقت کمی با جی اس بی داره.من کاملا ازش راضی هستم.همین امروز داشتم سورت میکردم تو یک جعبه 100 تایی پلاستیکی سه عدد پرت داشت)به نظر من شما چند نمونه خریداری کنید و با تفنگ خودتون تو فاصله دلخواه که برا فنری 17 متر مناسبه تیراندازی کنید هر ساچمه گروپ جمع تری داد از همون به تعداد خریداری کنید.ماشالله همه چی روز میشماره و اگه امروز خریدی برد کردی.فردا بری گرونتر باید بخری
بجز دامنه ساچمه که باید به اندازه باشه هد ساچمه هم خیلی مهمه شما یه سطح شیب دار خط کشی شده مدرج رو اگه درست کنید و ساچمه رو به پهلو حرکت بدید نباید خط کمانی شکل زیادی ایجاد کنه و هر چه حرکت صاف تری داشته باشه بهتره(هد ساچمه باید به اندازه دامنه ساچمه باشه)
وزن ساچمه هم مهمه که باید ساچمه ها هم وزن باشند.
کلا ساچمه سر تیز زیاد دقت خوبی نداره من سرگنبدی رو ترجیح میدم.
(2021-11-04 06:36 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز زیاد به ظاهر و شکل،ساچمه رو انتخاب نکنید.(همین بیژن با اینکه ظاهر هد و گنبدی دفرمگی داره ولی تفاوت دقت کمی با جی اس بی داره.من کاملا ازش راضی هستم.همین امروز داشتم سورت میکردم تو یک جعبه 100 تایی پلاستیکی سه عدد پرت داشت)به نظر من شما چند نمونه خریداری کنید و با تفنگ خودتون تو فاصله دلخواه که برا فنری 17 متر مناسبه تیراندازی کنید هر ساچمه گروپ جمع تری داد از همون به تعداد خریداری کنید.ماشالله همه چی روز میشماره و اگه امروز خریدی برد کردی.فردا بری گرونتر باید بخری
بجز دامنه ساچمه که باید به اندازه باشه هد ساچمه هم خیلی مهمه شما یه سطح شیب دار خط کشی شده مدرج رو اگه درست کنید و ساچمه رو به پهلو حرکت بدید نباید خط کمانی شکل زیادی ایجاد کنه و هر چه حرکت صاف تری داشته باشه بهتره(هد ساچمه باید به اندازه دامنه ساچمه باشه)
وزن ساچمه هم مهمه که باید ساچمه ها هم وزن باشند.
کلا ساچمه سر تیز زیاد دقت خوبی نداره من سرگنبدی رو ترجیح میدم.

سلام دوست عزیز.
بله قطعا ساچمه بیژن مچ کیفیت ساخت خیلی بالا تری داره.
و خودمم ازش استفاده میکنم و از نظر دقت راضی هستم.
اما یکم سفت تو لول جا می ره که دست رو ازیت میکنه. شما این مشکل رو باهاش ندارید ؟
و گروپی که با هاتسان با بیژن گرفتم گروپ خیلی خوبی بود الان تو تاپیک گروپ ها هست.
همچنان هم از بیژن استفاده می کنم اما برای یه روز تفریح با دوستان و... چون میخوایم تیر زیادی شلیک بکنیم بهتره که جا رفتن تو لول راحت باشه. البته همون کله ش هم فیت لول میشه ولی فشار نمیاره موقع جا زدن.
و یه سوال هم از شما دارم ؛ شما از ساچمه گامو مچ استفاده کردید ؟ امروز میخواستم بخرم به قیمت 130 تومن اما ترسیدم دوباره موقع جا زدن ازیت کنه ؛ موقع جا زدن چطوریه اگه باهاش کار کردید ؟
چون همین بحث راحت جا رفتن و اینکه انتهای ساچمه گاز گرفته نشه هم خیلی مهمه.
خیلی ممنون فعلا خداحافظ.
نقل قول :سلام دوست عزیز.
اما یکم سفت تو لول جا می ره که دست رو ازیت میکنه. شما این مشکل رو باهاش ندارید ؟
و گروپی که با هاتسان با بیژن گرفتم گروپ خیلی خوبی بود الان تو تاپیک گروپ ها هست.
همچنان هم از بیژن استفاده می کنم اما برای یه روز تفریح با دوستان و... چون میخوایم تیر زیادی شلیک بکنیم بهتره که جا رفتن تو لول راحت باشه. البته همون کله ش هم فیت لول میشه ولی فشار نمیاره موقع جا زدن.
و یه سوال هم از شما دارم ؛ شما از ساچمه گامو مچ استفاده کردید ؟ امروز میخواستم بخرم به قیمت 130 تومن اما ترسیدم دوباره موقع جا زدن ازیت کنه ؛ موقع جا زدن چطوریه اگه باهاش کار کردید ؟
خیلی ممنون فعلا خداحافظ.
سلام وللا من بیژن برا پی سی پی استفاده میکنم که البته قبل از استفاده همه رو یبار از یک استوانه فلزی که قطر دقیقی داره(الان دقیقا خاطرم نیست قطرش چه میزان بود فکر کنم 5.52 باشه)عبور میدم و اینکه متاسفانه نمیدونم با چه فشاری وارد لوله میشه.
اما برا فنری که 4.5 هست از ساچمه رنجر مدل مارشال و دراگون استفاده میکنم که راضی بودم.بعضی لوله های تفنگها اول ورود ساچمه یه پخی و گودی داره که ساچمه به راحتی وارد میشه و به خان که میرسه ایست میکنه.من برا 4.5 این مشکل سفت رفتن ساچمه رو نداشتم.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
(2021-11-04 09:06 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :سلام دوست عزیز.
خیلی ممنون فعلا خداحافظ.
سلام وللا من بیژن برا پی سی پی استفاده میکنم که البته قبل از استفاده همه رو یبار از یک استوانه فلزی که قطر دقیقی داره(الان دقیقا خاطرم نیست قطرش چه میزان بود فکر کنم 5.52 باشه)عبور میدم و اینکه متاسفانه نمیدونم با چه فشاری وارد لوله میشه.
اما برا فنری که 4.5 هست از ساچمه رنجر مدل مارشال و دراگون استفاده میکنم که راضی بودم.بعضی لوله های تفنگها اول ورود ساچمه یه پخی و گودی داره که ساچمه به راحتی وارد میشه و به خان که میرسه ایست میکنه.من برا 4.5 این مشکل سفت رفتن ساچمه رو نداشتم.
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

سلام.
تشکر از اینکه دوباره جوابگو بودید.
حالا من نمی فهمم چرا ساچمه ها رو بزرگ تر از 5.5 می سازن.
و....
عجب اسلحه خوبی فکر کنم دیانا باشه با توجه به قفل لوله ساچمه ای.
خیلی ممنون.Khansariha (8)
فعلا خداحافظ.
نقل قول :سلام.
تشکر از اینکه دوباره جوابگو بودید.
حالا من نمی فهمم چرا ساچمه ها رو بزرگ تر از 5.5 می سازن.
و....
عجب اسلحه خوبی فکر کنم دیانا باشه با توجه به قفل لوله ساچمه ای.
خیلی ممنون.Khansariha (8)
فعلا خداحافظ.
خواهش میکنم.انجام وظیفه اس
به نظرم دلیل اصلی درگیری بیشتر ساچمه با خان ها هست که باعث دقت بیشتر میشه.شما هم میتونید یه تکه میلگرد ببرید تراشکاری و بگید براتون سوراخ با قطر دلخواه بزنند که مثلا ابتدای سوراخ 5.55 باشه و انتهای اون 5.50 و تمام ساچمه ها رو یبار از این استوانه رد کنید به این صورت تمام ساچمه ها به قطر دلخواه شما درمیاد.
بله تفنگ دیانا هست
موفق باشید.
سلام دوستانم.Khansariha (8)
من از جت 4.5 چندید سال پیش واسه شادو استفاده کردم که زیاد مطلوب نبود و سایزش کوچیک بود.به شکلی که بعضی ها از سر لوله می افتادن.
ساچمه بیژن قوطی فلزی که حرفی درش نیست واقعا تو ساچمه های ایرانی و در حدود قیمت خودش خیلی خوب عمل میکنه ولی فروشندگان بی انصاف به قیمت حدود 100 تومن رسوندنش در صورتی که قیمت واقعیش 60 تومن هست.این تفاوت قیمتی و دزدی در ملاعام واقعا ازار دهنده هست.Khansariha (367)
ساچمه های گامو الان هیچکدومشون کیفیت مطلوبی ندارن و معلوم نیست ساخت کجا هست.ولی قطعا ساخت اسپانیا نیست.حتی از چاپ بی روح روی بسته هم کاهش کیفیت مشهوده.چه برسه به خود ساچمه.
حدود 12 سال پیش از گامو مچ اصلی واسه شادو استفاده میکردم که واقعا فوق العاده دقیق عمل میکردن اونموقع ساچمه های 4.5 گامو با بسته های 500 عددی هم تو بازار بود که چندین ساله اصلا پیدا نمیشه.یادمه اونموقع بسته 500 عددی قیمتش 5000 تومن بود و 250 عددی 2500 تومن.Khansariha (256)
الان یه بسته پرو مگنوم دارم که با رنجر 125 ازشون استفاده میکنم که تفاوت اندازه در بینشون هست بعضی ها کیپ جا میرن بعضی ها به سختی.واسه همین تو پی سی پی ازشون استفاده نمیکنم.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع