انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
من قبل از عیدازفروشگاه درنا5بسته اذرخش2ویک بسته جی اس بی اگزکت18گرینی گرفتم وداخل کارگاه باهردوساچمه درفاصله 10متری چندبار گروپ گیری کردم که نتیجه هرباربه نفع اذرخش بود که خیلی تعجب کردم حالادلیل چی میتونه باشه خودم هم نمیدونم
(2014-04-04 12:59 PM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من قبل از عیدازفروشگاه درنا5بسته اذرخش2ویک بسته جی اس بی اگزکت18گرینی گرفتم وداخل کارگاه باهردوساچمه درفاصله 10متری چندبار گروپ گیری کردم که نتیجه هرباربه نفع اذرخش بود که خیلی تعجب کردم حالادلیل چی میتونه باشه خودم هم نمیدونم

در فاصله 10 متری گروپ اکثر ساچمه ها نزدیک به هم هستش ساچمه کیفیتش رو در فواصل بالای 20 متر نشون میده مقایسه اذرخش با جی اس بی خیلی ناعادلانه هستش (البته من موافق حمایت از تولید کنندگان داخلی هستم)
با سلام و عرض خسته نباشید و دست مریضاد خدمت دوست گرامی جناب آذرخش عزیز... Khansariha (8)
جناب آذرخش (کاشکی اسمتون رو میدونستیم... Khansariha (8)) میخواستم بدونم ساچمه ی آذرخش ۲ کالیبر ۵/۵ توی کردستان (بیجار و یا دیواندره) هم پیدا میشه؟
اگه جواب مثبت هست آدرس دقیق بدید ممنون میشم... Khansariha (8)Khansariha (8)
(2014-04-04 12:59 PM)گل نرگس نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام: تعجب نکنید ساچمه ایرانیه دیگهKhansariha (48)ایرانی باید روز به روز بهتر بشه.Khansariha (256)
(2014-04-04 01:06 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در فاصله 10 متری گروپ اکثر ساچمه ها نزدیک به هم هستش ساچمه کیفیتش رو در فواصل بالای 20 متر نشون میده مقایسه اذرخش با جی اس بی خیلی ناعادلانه هستش (البته من موافق حمایت از تولید کنندگان داخلی هستم)

سلام: رضای عزیز داشتیم یه کم ذوق میکردیم ها . بابا اینهمه غربی ها علیه ما نا عدالتی میکنند حالا ما هم یکبار همینکار رو بکنیم. طوری نمیشه
(2014-04-04 01:10 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض خسته نباشید و دست مریضاد خدمت دوست گرامی جناب آذرخش عزیز... Khansariha (8)
جناب آذرخش (کاشکی اسمتون رو میدونستیم... Khansariha (8)) میخواستم بدونم ساچمه ی آذرخش ۲ کالیبر ۵/۵ توی کردستان (بیجار و یا دیواندره) هم پیدا میشه؟
اگه جواب مثبت هست آدرس دقیق بدید ممنون میشم... Khansariha (8)Khansariha (8)

آذرخش عزیز گویا پست بنده رو ندیدید.............. Khansariha (226)Khansariha (399)
(2014-04-04 07:23 PM)xzqr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من به توصیه ی دوستان انجمن ساچمه ی نخجیر را به سختی گیر آوردم و 5تا بسه نوک تیز که قوطیش قرمزه و نوشته هاش فارسی خریدم با یه بسته سر تخت که قوطیش سبزه و نوشته هاش به انگیلیسی
ساچمه هاس سرتخت از نظر اندازه خییلی عالی بود همش هم اندازه بود و با یه فشار خییلی کم میرفت تو لوله ولی اون نوک تیز ها کوچیکتر بود و اکثرش بدون هیچ فشاری تو لوله میره
حتی یه دو سه تاش موقعی که میخواسم لوله ی تفنگ را ببندم و تفنگ در حالت عمودی بود افتاد بیرون ازش
نظرتون چیه؟؟
ساچمه هاش بده؟؟
درضمن نسبت به ایرانی هایی که قبلا مصرف میکردم این نخجیر ها هم سبکتره و کالیبرش کوچیکتره
اونا با یکم فشار جا میرفت
کلاه سرم رفته؟؟
سلام
من از اولین سری های نخجیر امل دارم تا اینایی که همین چند ماه پیش خریدم.
همشون با فشار مناسب و یکسانی جا میرن و دقتشون هم مناسبه.ولی این که شما گفتین از لوله میفتاد بیرون یکم خیلی عجیبه!!! چون من همین الان با دیدن ارسالتون رفتم جفتش را روی 54 تست کردم.و همگی خوب رفت تو لوله.
این عکس بسته های مکعبیش.
[تصویر: 13966276531.jpg]
و اینم بسته های دایره ایش.
[تصویر: 13966275631.jpg]
وزنشم برای شادو باید مناسب باشه.بیشتر از یک گرم برای شادو خیلی زیاد میشه!!!
و نمونه نوک تیر هم تغریبا 0.9 گرم هست و سر تخت یکم کمتر(قبلا اندازه گرفتم اما حضور ذهن ندارم)
میشه لطفا یک عکسی از جعبه هاش بزارین!!!
چون نخجیر امل را هیچ وقت نه دیده بودم و نه شنیده بودم بد جا بره و اون جوری بشه!!!
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
الان اندازه گرفتم.
نخجیر امل نوک تیز 5.5 به طور میانگین حدودا 0.95 گرمه و برای سر تختش حدودا 0.88 گرم.
دامنه هاشون را هم با کولیس اندازه گرفتم.برای اسلحه مناسب بودن،نه زیاد بزرگ بودن و نه کوچک.
البته نمونه سر تخت یکم دامنش بزرگ تر از نوک تیز بود(فقط یکم)
(2014-04-04 07:23 PM)xzqr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من به توصیه ی دوستان انجمن ساچمه ی نخجیر را به سختی گیر آوردم و 5تا بسه نوک تیز که قوطیش قرمزه و نوشته هاش فارسی خریدم با یه بسته سر تخت که قوطیش سبزه و نوشته هاش به انگیلیسی
ساچمه هاس سرتخت از نظر اندازه خییلی عالی بود همش هخم اندازه بود و با یه فشار خییلی کم میرفت تو لوله ولی اون نوک تیز ها کوچیکتر بود و اکثرش بدون هیچ فشاری تو لوله میره
حتی یه دو سه تاش موقعی که میخواسم لوله ی تفنگ را ببندم و تفنگ در حالت عمودی بود افتاد بیرون ازش
نظرتون چیه؟؟
ساچمه هاش بده؟؟
درضمن نسبت به ایرانی هایی که قبلا مصرف میکردم این نخجیر ها هم سبکتره و کالیبرش کوچیکتره
اونا با یکم فشار جا میرفت
کلاه سرم رفته؟؟

دوست عزیز من قبلا نخجیر آمل کالیبر ۴/۵ (سرتخت و نوک تیز) رو روی شادو ۱۰۰۰ و سی اف آر ویسپر امتحان کردم (البته از اونایی که قوطیشون دایره بود)
به لحاظ وزنی ساچمه های نخجیر مناسب این نوع سلاح ها (۱۶ ژول در کالیبر ۴/۵) هستن و تولرانس وزنی و شکلی کاملا قابل قبولی دارن...
روی سلاح های من هم نوع سرتخت کیپ تر جا میرفتن و نوع سرتیزش اکثر ساچمه ها شل جا میرفتن (مثل پرومگنوم جدیدها) مثلا از هر ۱۰ تا ۵ تا!
کلا من نوع سرتخت رو برای شادو ۱۰۰۰ کالیبر ۴/۵ در فواصل تیراندازی کم تا متوسط (حداکثر ۲۵ متر) بهتون پیشنهاد میدم
Khansariha (8)
(2014-04-04 11:46 PM)xzqr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از من هم قوطیش دایره ای هستش
با سرتختش مشکلی ندارم اصلا
اما توک تیزا سفت جا نمیره...اون که گفتم از لوله بیرون افتاد منظورم ته لوله بودا نه سر لوله.....
از همه ی بسته ها هم امتحان کردم 40 درصدش بدون هیچ فشاری میره تو
قبلا ایرانی باش خیلی زده بودم و پرومگنوم هم زده بودم...همش با یه فشاری میرفت توش و قشنگ فیت میشد...این نه
به تفنگ که صدمه نمیزنه اگه شل جا بره؟؟

هیچ وقت ساچمه هایی رو که شل جا میرن و یا دامنشون خیلی دفرمه هست و یا برای سلاحت خیلی سبک هستن استفاده نکن در تیراندازی با فنری چون :
۱- دقت میان پایین
۲- مهمتر از اون استهلاک سلاحت میره بالا مخصوصا واشر پیستون و خود پیستون به مرور زمان مستهلک میشن
Khansariha (8)
با سلام
اتفاقا من تو تعطیلات عید خیلی از این ساچمه تو کالیبر 4.5 استفاده کردم (نوک تیز ) و تقریبا همشون سفت و بعضی ها هم خیلی سفت جا میرفت که واقعا به دیانا 25 من که فشار میاورد ولی حتی یک دونه هم که شل جا بره ندیدم . در ضمن دوست گرامی جناب mhrsb وزن کالیبر 5.5 اونرو 0.95 گرم گفتن که باید بگم من با ترازوی طلا فروشی وزن کردم تو کالیبر 4.5 وزنش 0.64 گرم یعنی حدود 10 گرین میشه که با این وزن جز ساچمه های به نسبت سنگین تو کالیبر 4.5 حساب میشه . شاید تاکید میکنم شاید این شل یا سفت جا خوردنش به خاطر تفاوت تو لوله تفنگها باشه نه ساچمه . به نظرم همین ساچمه رو که دارید و میگید شل جا میره رو روی یه تفنگ مدل دیگه هم مثل دیانا تست کنید
(2014-04-05 12:04 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
اتفاقا من تو تعطیلات عید خیلی از این ساچمه تو کالیبر 4.5 استفاده کردم (نوک تیز ) و تقریبا همشون سفت و بعضی ها هم خیلی سفت جا میرفت که واقعا به دیانا 25 من که فشار میاورد ولی حتی یک دونه هم که شل جا بره ندیدم . در ضمن دوست گرامی جناب mhrsb وزن کالیبر 5.5 اونرو 0.95 گرم گفتن که باید بگم من با ترازوی طلا فروشی وزن کردم تو کالیبر 4.5 وزنش 0.64 گرم یعنی حدود 10 گرین میشه که با این وزن جز ساچمه های به نسبت سنگین تو کالیبر 4.5 حساب میشه . شاید تاکید میکنم شاید این شل یا سفت جا خوردنش به خاطر تفاوت تو لوله تفنگها باشه نه ساچمه . به نظرم همین ساچمه رو که دارید و میگید شل جا میره رو روی یه تفنگ مدل دیگه هم مثل دیانا تست کنید

کیوان عزیز من که نگفتم همه ی ساچمه های نوک تیز نخجیر شل جا میرفتن؛ عرض کردم ۵۰ درصدشون اینجوری بودن... پس ربطی به گشاد بودن ابتدای لوله نداره...
در ضمن همون موقع من جی اس بی هم با شادو میزدم و همه ی اون ها کیپ جا میرفتن (کالیبر ۴.۵۲)
پس میشه نتیجه گرفت که تولرانس اندازه ی دامنه ی نوع نوک تیز بیشتر از نوع سرتخت نخجیر هست...
Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع