انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: ساچمه های ایرانی
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
(2022-05-24 04:00 AM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تفنگ artemis cr600 هست که البته همونطور که گفتم دیگه کپسولی نیست و مخزنش با کپسول co2 پر میشه که خیلی قوی تر از کپسول ۱۲ گرمی شده (مثلا با ساچمه سر تخت ۱۳ گرین h&n از ۲۰ متری جمجمه بزغاله مرده رو سوراخ کرد ) . اگزکت رو دیدم ولی تا حالا استفاده نکردم چون دیدم با اون بسته بندی و تعدادش باید مصرف خاص داشته باشه خصوصا به خاطر سر برنجیش . بیژن که خوب بود دقتش و جا رفتنش که البته یه سریش تو سال های قبل کدر بود که خیلی خیلی سفت جا میرفت . به نظرم بست رو بخرم ببینم ۲۰ گرین چطوره

سلام‌ ؛ با توجه به توضیحات سلاح تون پیشنهاد میکنم حتما یک دور ساچمه های پرومگنوم رو تست کنید ببینید عملکردش چطوره.

در خصوص ساچمه اگزکت پاور هم فکر کنم با اسلاگ اگزکس اشتباهش گرفتید ساچمه اگزکت پاور که من میگم یه ساچمه ۱۸ گرینی شبیه به همون بیژن ها هست اما کیفیت ش بالا تره ؛ گیر اوردنش هم راحته اما بازم ساچمه بست بهتر از اگزکت پاور هست.

(2022-05-24 01:06 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام برادر ساچمه بست خوبه از لحاظ کیفیت از ad بهتر هست با قدرت 36 ژول در فاصله 26 متر تفاوت خاصی از لحاظ افت تیر با ساچمه 18 گرین نداشت

سلام جناب سامانی.
از نظر جا رفتن توی خشاب ؛ میشه بگید کدوم ساچمه ها برای شما سفت تر جا میره ؟ جی اس بی ؛ بیژن ؛ ad و بست.
نقل قول :سلام جناب سامانی.
از نظر جا رفتن توی خشاب ؛ میشه بگید کدوم ساچمه ها برای شما سفت تر جا میره ؟ جی اس بی ؛ بیژن ؛ ad و بست.
سلام خدمت شما
ببینید همینطور تو پستهای قبلی عرض کردم دامنه ساچمه بیژن سری قدیمش 5.60 بود تقریبی میگم چون دقیقش خاطرم نیست از 5.56 تا 5.61 تو این حدود بود
جی اس بی هم فکر میکنم 5.57 یعنی هر دو این ساچمه ها از 5.52 بیشتر بودند.
ولی سری اخر که خرید کردم دو قوطی 100 تایی بیژن تهیه کردم که یک قوطی دقیقا شبیه قدیمی اون بود و یک قوطی سایز دامنه 5.47 تا 5.52 بود که اتفاقا دقت تیر خوبی هم داشت همون سری جدید بیژن روی سیبل هست که تیر انداختم
ساچمه بست هم دامنه اش همین حدود 5.47 تا 5.52 هست و باید راحت داخل لوله سلاح بشه
البته من تمام ساچمه ها رو سورت میکنم ولی حتی اگه سورت هم نکنم هیچ مشکلی نداشتم برا رفتن داخل خشاب
فقط بخاطر ساچمه یکنواخت تر بشه و دقت بالاتر بره و شاید عمر اورینگ هم بیشتر بشه سورت میکنم
سلام خدمت تمام سروان گرامی.

آقای سامانی ؛ سپاس از شما بابت جوابتون.

همین الان مطلع شدم اقای اسکندریان در کرج ساچمه های ۱۶.۵ گرینی A & D رو موجود کرده.

عکس ساچمه ها به این صورته.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

عکس انتهای دامنه ساچمه ها با اون چیزی ک توی تبلیغات ش عنوان میشه کمی متفاوت هست و به اون تمیزی که خودشون میگن نیست و دفرمگی ش مشخص هست که قبلا هم در موردش صحبت کردیم.
اما بازم به نسبت پرومگنوم خوب درش اوردن

یا علی
من هم بست دارم هم ad با اطمینان میگم بست خیلی بهتره
این ساچمه ad دفرمه داره و تغییر در اندازه دامنه هم زیاده
ولی ساچمه بست فقط خط قالب داره ولی شکل یک دست و خوبی داره
سلام مجدد.
ترک خوردگی در هد ساچمه هم مشاهده کردید ؟
مثل این عکس پایین :
ببخشید سامانی جان ؛ من دیگه حسابی مزاحم تون شدم.

کسی که این ساچمه ها رو خریده بودن ؛ عنوان کردن وضع بعضی ها شون از اینم بد تره ؛ منم از همون موقعی ک شما این ساچمه رو خریدید کلا دندون طمع از این ساچمه رو کندم ؛ حتی اون بالا گفتم این از پرومگنوم بهتره ؛ اما خودم بخوام بخرم همون پرومگنوم رو میخرم...که سال هاست جوابگوی مصارف ش.ک.ا.ر.ی هست ؛ برای دقت کسی بخواب پیروز باشه به جز جی اس بی و کراسمن و... به چیزی دل نمیبنده.
بست هم احتمالاً فقط فعلا خوبه ( انشاالله اینجور نباشه ) ؛ در اینده اونم به دیار بیژن و... ملحق میشه.
سلام دوستان.Khansariha (8)
اقا سامانی بزرگوار شما از هر سه ساچمه استفاده میکنید تنظیم دوربینتون رو دس نمیزنید؟منظورم اینه که اگه با ساچمه بیژن دوربین رو صفر کردین.برای استفاده از ساچمه بست نیاز نیست مجدد با این ساچمه دوربین صفر بشه؟
نقل قول :ترک خوردگی در هد ساچمه هم مشاهده کردید ؟
سلام خواهش میکنم کاری نکردم به مبحث علاقمندم خیلی هم خوبه بتونم اطلاعات رو شیر کنم
اگه منظورتون ساچمه ad هست خیر من ندیدم ترک داشته باشه ولی واقعا ارزش خرید نداشت
نقل قول :سلام دوستان.Khansariha (8)
اقا سامانی بزرگوار شما از هر سه ساچمه استفاده میکنید تنظیم دوربینتون رو دس نمیزنید؟منظورم اینه که اگه با ساچمه بیژن دوربین رو صفر کردین.برای استفاده از ساچمه بست نیاز نیست مجدد با این ساچمه دوربین صفر بشه؟
سلام دوست خوبم.من فکر میکنم پارسال با جی اس بی که تیر مینداختم با بیژن اختلاف داشت و باید دوباره تنظیم میشد
ولی برا خودم جالب بود این چهار نوع ساچمه تو فاصله 26 متر همه تقریبا یجا زده ولی احتمال زیاد تو 50 متر بخاطر ضریب بالستیک متفاوتی که دارند تفاوت در افت تیر دارن قطعا.
خصوصا ساچمه بست که سنگین تر هست.
یه مطلب رو هم بعد از این چند سال که با پی سی پی تیر اندختیم بگم.ما مشکلی با ساچمه ها داریم دو مورد هست اولی اینکه گروپ جمع بده و پرت نزنه
دوم اینکه وزنش انقدر باشه که کمترین انحراف رو در باد داشته باشیم.این افت تیر خیلی مهم نیست میشه حساب کرد تا 100 متر و با تجربه و ازمون افت تیر رو بگیریم و هدف بزنیم ولی این وزش باد و انحراف ساچمه معمولا باعث چپ و راست زدن میشه حالا من بست رو بخاطر کمی سنگینتر بودن برا همین تهیه کردم که ببینم ایا تاثیر باد کمتر از ساچمه های 18 گرین هست یا خیر معمولا از 30 متر که رد بشه سرعت ساچمه کمتر شده و اگه کمی باد باشه روی ساچمه تاثیر منفی داره که بعد از 50 متر کاملا مشهود هست.حالا اولین فرصت دست بده حتما سعی میکنم تو فاصله 50 متر با این ساچمه ها تیر بندازم و نتیجه رو اعلام کنم
سلام و درود دوستان عزیز.

تشکر از اقای سامانی پس انگار فقط مدل ۱۶.۵ گرینی ش چنین مشکلی داره ؛ اینا هم هرچی زشتی ش بیشتر بازی ش بیشتر ؛ توی کانال شون کلی تبلیغ میکنن.

اقا فریبرز ؛ قبلا هم عنوان کردم ؛ استفاده از ساچمه های مختلف تنظیم دوربین رو به هم نمیزنه اما ممکنه در جای برخورد ساچمه های مختلف اختلاف وجود داشته باشه که ب خاطر ضریب بالستیک مختلف ساچمه هاست.

خب اینم نمای نزدیک تعدادی ساچمه ایرانی و گامو مچ.
شرمنده دوستان ؛ این عکس مال قبل از اینه که تعداد ساچمه هام رو زیاد کنم اون موقع ها ب ول خرجی الان نبودم خخخ تازه داشتم شروع میکردم ؛ اما انشاالله از هد تمام ساچمه هایی که دارم براتون عکس مقایسه ای مثل پایین میزارم.
توی عکس پایین ؛ از سمت چپ به راست ؛ اول بیژن مچ قدیم ، دوم فاکس پی سی پی اسپشیال ، سوم گامو مچ دیابلو ، چهارم جت نخجیر سر تیز و پنجم ار تی اس ایرانی.

شما فقط جت رو ببینید ؛ به نظرم اومدن اون قالب های سر تخت شون رو سوراخ کردن و تبدیل ش کردن به سر تیز اخه هر کدومش کله ش یه جوره ؛ بعد من یه روز با جت به دیوار سرامیکی خونه تیر زدم ؛ به جای اینکه پرس بشه قطعه ؛ قطعه شد و تو دیوار چاپ شد ؛ در حالی که وقتی با گامو مگنوم زدم خیلی قشنگ پرس شد ؛ هنوزم جای شلیک جت هست ؛ خدا رو شکر مامانم هنوز ندیده ؛ ببینه کارم تمومه خخخ.

یه روز توی مغازه دوستم ؛ یه بنده خدایی پا پیچم شده بود ک بیا اون بیژن ت رو بفروش ب من ؛ من بهش گفتم که از روش مصرف هم کردم با این حال میخواستش ؛ اما من ندادم خخخخ ؛ خلاصه بیژن قدیم هم الان متقاضی زیاد داره.

اون ساچمه فاکس رو هم اون اوایل دیدم ۶۰ تومن خریدمش ؛ اون موقعی که من خریدمش تازه اومده بود به بازار ؛ تازه الان مقدارش تو بازار زیاد شده ؛ جنس خودشون خوب بود اما زیاد دقیق نمیزدن گروپ هاش خیلی باز بود ؛ دامنه ش رو هم اگه دقت کنید از کله ش کوچک تره که باعث میشه خوب با خان درگیر نشه ؛ جنس محکمی هم داره به علاوه ساچمه تمیزی هست ؛ البته با اون هاتسان ۱۱۰۰ خدابیامرز بد نبود.
قوطی ش رو هم یکی از بچه های فامیل خوشش اومد یه روز پا پیچم شد ازم گرفتش الان در حد یه ۳۰ - ۴۰ تا بیشتر ازش ندارم ؛ خلاصه من بازخورد خوبی از این ساچمه نگرفتم.

خب بیشتر از این سر تون رو درد نیارم.
یا علی.
من تا حالا ساچمه اسلاگ (معادل فارسیش چیه؟) نداشتم . درسته چون تمام طول ساچمه با لوله درگیر میشه دقتش بیشتر هست ؟ اصلا برای چی وسط ساچمه ها و بین سر و انتهاشون رو دره (فرورفتگی) میندازن ؟! به نظرم اسلاگ ها تو دقت و قدرت باید بهتر باشن . غیر از اگزکس exax اسلاگ ایرانی چی هست ؟ سهند فولادی هم دیدم تو اینترنت اون چطوره؟ یه فروشگاهی سهند فولادی ۲۳ گرین رو زده بود مناسب ۱۷ تا ۳۰ ژول . درسته ؟
(2022-05-26 12:09 AM)taleb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تا حالا ساچمه اسلاگ (معادل فارسیش چیه؟) نداشتم . درسته چون تمام طول ساچمه با لوله درگیر میشه دقتش بیشتر هست ؟ اصلا برای چی وسط ساچمه ها و بین سر و انتهاشون رو دره (فرورفتگی) میندازن ؟! به نظرم اسلاگ ها تو دقت و قدرت باید بهتر باشن . غیر از اگزکس exax اسلاگ ایرانی چی هست ؟ سهند فولادی هم دیدم تو اینترنت اون چطوره؟ یه فروشگاهی سهند فولادی ۲۳ گرین رو زده بود مناسب ۱۷ تا ۳۰ ژول . درسته ؟

قدرت تفنگ بادی کم و محدود هست خصوصا فنری به همین خاطر شکل ساچمه دیابلو اینطور بود به دو دلیل اول اینکه سطح درگیر با خان سلاح کم باشه و فشار باد کم بتونه پرتابه رو با سرعت از لوله خارج کنه با کمترین تلفات حدودا 2 میلیمتر با خان درگیر میشه
دومین مورد هم سطح قیفی دامنه ساچمه که تقریبا شبیه توپ بدمینتون عمل کنه و ساچمه رو پایدارتر نگهداره
من هم شنیدم که اسلاگ ها برا پی سی پی مناسب هستند ولی تست نگرفتم حتما باید قطر خیلی دقیق و مناسب یا احیانا در سطح اسلاگ رینگ هایی داشته باشه که سطح درگیری ساچمه با خان کمتر باشه.دقیق نمیتونم بگم ولی اگر قرار بر این باشه تمام سطح ساچمه درگیر با خان باشه احتمالا کمترین ایرادش میتونه کثیف شدن سریع لوله سلاح باشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع