انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2013-04-07 06:30 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی دوست عزیز نامی جان سلاح تورن ساخت ترکیه هستش ویه سلاح معمولی به حساب میاد واما درمورد جواز دار کردن سلاح بی جواز باید خدمتتون عرض کنم که الان نمیشه این کارو کرد چون عفو عمومی وطرح جواز دار کردن سلاح بی جواز از طرف دولت حداقل هر 10 سال یه بار اعلام میشه که اخرین بارش زمستان 90 بود بر این اساس کار شما کار عبث ودر عین حال خطر ناک وگرفتاری قانون براتون در برخواهد داشت شما با 2تومن یه تک لول ترک جواز دارمیتونی گیر بیاری و باهزینه بیشتر سلاح بهتر جواز دار که هم سهمیه فشنگ داری هم بدون ترس میتونی حمل ونقل واستفاده کنی/ یا حق/Khansariha (8)

سلام به دوست عزیز asman متشکر از راهنمایی شما.
من مشکلی برای جواز دار کردن ندارم.
با راهنمایی که از دوستان کرفتم به این نتیجه رسیدم که باید ی اسلحه نو و همچنین یکی از مارکهایی که در انجمن صحبت شده عوض کنم.
انشاا.. دوباره با دوستان مشورت میکنم.
متشکرKhansariha (8)
با سلام خدمت دوستان عزیز.خبری از اسلحه های سهمیه ای امسال شده؟با تشکر.
(2013-04-17 08:12 AM)سنگک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز.خبری از اسلحه های سهمیه ای امسال شده؟با تشکر.

دوست عزیر معمولاٌ از از نیمه اول برج 3 شروع میشه
با سلام خدمت همه دوستان دنبال كيف سامسونتي رمزدار واسه اكار هستم ولي اطلاعات زيادي در مورد جنس و قيمت و انواعش ندارم دوستان كسي اطلاع داره لطفأ راهنماي كنند
با سلام و تبریک سال نو به دوستان عزیز
خلاصه بعد یه مدت جواز موقت من هم صادر شد و امروز صبح رفتم اسلحه رو تحویل گرفتم که چندتا عکس از قسمتای مختلفش میزارم

[تصویر: 71582194024786491985.jpg]

[تصویر: 86749891496918435920.jpg]

[تصویر: 16848506705541452738.jpg]

[تصویر: 55122938833154241747.jpg]

[تصویر: 90050730885309427589.jpg]

[تصویر: 19329821344375025977.jpg]

[تصویر: 38552282940544950179.jpg]

دوستان عزیز یه سئوال برام پیش اومده که :
من با نخجیر تک موقعی که کمر تفنگو میشکنم و ماشه رو پایین نگه میدارم و تفنگو میبندم (حالا چه فشنگ باشه چه نباشه) تفنگ مسلح نیست و در حالت ضامن و ضامن آزاد تفنگ مسلح نیست ولی.. در این تفنگ آکار همچین کاری نتونستم بکنم یعنی موقعی که کمر تفنگو میشکنم و ماشه رو پایین نگه میدارم (حالا چه فشنگ باشه چه نباشه) و کمر تفنگو میبندم تفنگ پر هست که اینم فکر منو مشغول کرده که تفنگ از زمان فشنگ گذاری و رفتن به شکار همیشه پر هست و سئوال ازون مهم تر اینه که وقتی فشنگارو از داخل تفنگ برداریم در آخر شکار و کمر تفنگو ببیندیم (تفنگ پر ولی فشنگ نداره)باید تفنگو خالی بچکونیم و این کار ضرر نداره برای فنر سوزن و ضعیف نمیشه؟
با تشکر لطفا کامل راهنمایی کنید
چه بد خط بوده طرف خخخخخخخخخخخخخخخKhansariha (226)
حسین جان سهمیه ای گرفتی کدوم استان هستی
مبارک باشه
داداش مبارک باشه ولی یه عکس کلی ازش میزاشتی خوب میشد
قنداقش منبت هست ؟
اگه آره یه عکس از قنداق هم بزاری ممنون میشم
خدمت حسين آقاي گل
مبارك باشه و ماشه اش در راه خير و مصلحت بچكه
عموما تفنگ هاي تك ماشه اين طور هستند و به اصطلاح نمي شه سوزن رو خوابوند
شما براي اينكه فنر چخماق شارژ نمونه دو راه داري:
1-استفاده از ضرب گير سوزن يعني وقتي كه شليك آخر رو انجام دادي و ديگر قصد تيراندازي نداشتي پس از شكستن لوله به قصد خارج كردن پوكه آن دو ضرب گير را (قطعاي شبيه فشنگ كه چاشني مجازي آن به فنر متصل است )در داخل سلاح قرار بده و ماشه رو بچكون
2-پس از آخرين شليك لوله رو نشكن بلكه بچه قنداق رو در بيار و لوله رو از سلاح آزاد كن در اين حالت سوزن مسلح نمي شه و سپس پوكه هارو در بيار
چكاندن خالي ماشه ممكن است باعث شكستن سوزن ويا پخت شدن چكش گردد
مسلح ماندن سوزن باعث ضعيف شدن فنر چخماق مي شود
پس از 3 تكه كردن سلاح ناخن پوكه پران رو با دست فشار بده و بغل كپ رو نگاه كن يه تسمه به داخل شيار تسمه پوكه پران رفته اونو بكش پايين تا پوكه پرون از حد عادي بيشتر بياد بيرون و فنر اون استراحت كنه
تو قسمت پيشاني جنگي(تكيه گاه پشت پوكه) بايد در قسمت بالا يك چيزي شبيه سوزن باشه كه با بسته شدن لوله و فشرده شدن اون اهرم آزاد كننده لوله به جاي خودش بر مي گرده وقتي تفنگ رو 3 تكه مي كني(بهترين حالت نگهداري و استراحت فنر هاي سلاح) ميتوني اهرم آزاد كننده رو يه خورده بيشتر فشار بدي و اون شوزن مانند رو با پشت ناخن فشار بدي تا اهرم سر جاي خودش برگرده تا فنر اون هم استراحت كنه (اگه اون سوزن نبود دوتا تسمه در قسمت كف كپ اين كار رو مي كنن)
هرگز بدون چوك شليك نكن چرا كه رزوه هاي سر لول خراب ميشند وخطر تركيدن سر لول هم هست
هر از گاهي چوك ها رو باز كن ورزوه هاشو با مسواك تميز كن و روغن كاري كن تا گريپاژ نكنن
زياد از انتخاب لول(چپ و راست كردن ضامن) استفاده نكن هرز مي شه
پس از هر جلسه تير اندازي سلاح رو روغن كاري كن، بقاياي باروت رو از توي لول پاك كن و آخر سر روخن داخل لول رو خشك كن
لینک مرجع