انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
(2012-04-19 09:54 PM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حامد جان خسته نباشی واقعه ای ولا
فقط یه سوال ،برای پترن لول بالا را استفاده کردید یا پایین؟ (توی عکس که ضامن بالا را نشون میده اما برای اطمینان پرسیدم)

لول پایین چوک سه چهارمKhansariha (214)
(2012-04-19 09:54 PM)snipshooter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حامد جان خسته نباشی واقعه ای ولا
فقط یه سوال ،برای پترن لول بالا را استفاده کردید یا پایین؟ (توی عکس که ضامن بالا را نشون میده اما برای اطمینان پرسیدم)

سلام دوست عزیز.. خواهش میکنم..یه جا اشاره کردم که چوک فول متاسفانه نداشت و از چوک سه چهارم استفاده کردم..یه جای دیگه هم گفتم که بصورت فابریک لول پایین سه چهارم بود..یعنی نتیجه این که با لول پایین و سه چهارم شلیک کردم..البته یادم رفته بود که مستقیما این رو بگم..پوزش میطلبیم..نکته ای که الان یادم اومد و فراموش کردم اونجا اشاره کنم اینه که باید توجه داشت که در نخجیر و بایکال از چوک فول استفاده شده و در آکار از سه چهارم..پس میشه گفت از این نظر یه کم باید به آکار ارفاق کرد..برای همین گفتم نتیجه بنظر شخص بنده قابل قبوله..قطعا با خرید یک چوک فول که در بازار ظاهرن موجوده ,میشه نتیجه بهتری گرفت..حتی شاید با چوک فول بلندتر هم بزنه..نتیجه گیری کلی رو باید به وقتی موکول کرد که دوستان هم از آکارهای دیگه یه پترن دقیق با مواصفاتی که عرض کردم و بر روی خود سیبل هم نوشته شده بگیرن تا بتونیم بهتر قضاوت کنیم..چیزی که مسلمه اینه که نمیشه واکنش یک تفنگ رو به همه تفنگهای مشابه تعمیم داد..چه بسا که هر کدوم یه سازی بزنن..
حامد جان شرمنده خستگی ذهن مارا مجال نمیده که خیلی ریز بشیم . اگه دفت میکردم متوجه میشدم و سوتی نمیدادم . البته همون طور که اشاره کردید با توجه به رویهم بودن تفنگ و استفاده از لول پایین و چوک سه چهارم بد هم نزده . ایشالا جواز آکار من هم بیاد چند تا پترن با تغییر پارامتر های مختلف میگذارم .
باز هم ممنون از پست های پر محتوا و عالی شماKhansariha (8)
با لول پایین زدن دلیل بر زیر زدنش نیست. چرا که لول ها با مگسک کالیبر و بالانس شده بطوری که لول بالا و پایین نسبت به مگسک زاویه ایی دارن که این قضیه را پوشش میدهد و دلیلی برای پایین زدن اسلحه وجود ندارد در حالی که ما با مگسک نشانه روی می کنیم و هدف ما برای هر دو لول یک نقطه است.ولی چوک(کیفیت)بی تاثیر نیست سایز چوک تاثیری در پایین و بالا زدن نداره و فقط برای جمع یا پخش زدن بر مبنای مسافت هستش (امیدوارم آخر شبی تونسته باشم منظورمو برسونمKhansariha (62)Khansariha (62))
(2012-04-19 10:41 PM)saeidth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با لول پایین زدن دلیل بر زیر زدنش نیست. چرا که لول ها با مگسک کالیبر و بالانس شده بطوری که لول بالا و پایین نسبت به مگسک زاویه ایی دارن که این قضیه را پوشش میدهد و دلیلی برای پایین زدن اسلحه وجود ندارد در حالی که ما با مگسک نشانه روی می کنیم و هدف ما برای هر دو لول یک نقطه است.ولی چوک(کیفیت)بی تاثیر نیست سایز چوک تاثیری در پایین و بالا زدن نداره و فقط برای جمع یا پخش زدن بر مبنای مسافت هستش (امیدوارم آخر شبی تونسته باشم منظورمو برسونمKhansariha (62)Khansariha (62))

درسته
اما این زاویه میتونه توی فاصله های مختلف عملکرد متفاوتی داشته باشهKhansariha (8)
البته کیفیت لول(همون باصطلاح عامه لعاب کروم)خیلی مهمه در صورت عدم سلامت ظاهریش، تاثیرات جالبی از خودش نشون میده که با توجه به نو بودن بایکال و یکسال کارکرد آکار میتونه قابل توجه باشه
(2012-04-19 10:57 PM)saeidth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
البته کیفیت لول(همون باصطلاح عامه لعاب کروم)خیلی مهمه در صورت عدم سلامت ظاهریش، تاثیرات جالبی از خودش نشون میده که با توجه به نو بودن بایکال و یکسال کارکرد آکار میتونه قابل توجه باشه

دوست عزیز..بی کیفییت ترین تفنگهای ساچمه زنی دنیا هم با یکسال کارکرد لعاب کروم داخل لولشون آسیبی نمیبینه (در صورت استفاده صحیح ) حالا آکار که به نسبت, یکی از برندهای معروف ترکه که جای خود دارد..در ضمن لول پایین و بالا اگه تفنگ استاندارد باشه دقیقا مثل همدیگه میزنن.. در مورد چوک هم بنده عرض کردم شاید و احتمالا با چوک فول به علت طی شدن مسافت طولانی تر و جمع تر توسط ساچمه ها شاید (تاکید میکنم شاید) کمی کوتاه زنی تفنگ کمتر بشه..نظر شخصیه و اصلا قابل استناد نیست..باید امتحان کرد..
دوستان من تقریبا 18 ماه اکار رو گرفتم وتا الان بالای 3000 تا باهاش تیر انداختم .روزی بوده که 300 تیر برای تراپ زدم وتفنگ اخ نگفته .تا الان کوچکتربن لقی ایجاد نشده .تنها ایرادش رنگ قنداقشه که جای دست رنگش رفته وروشنتر شده .با ساچمه های مختلف وهمه چوکها پترن گرفتم والبته بالا زنی داره تقریبا.برای شکار با ساچمه 3 بیشتر بهش اعتماد دارم واز چوک 5 و2 استفاده میکنم .
سلام به همهٔ دوستای گلم

من الان ۳ ساله که دارم با اینکه اون موقع که می‌خواستم بخرم همه می‌گفتن ۲ لول روس بهتره و اگه با .... چهار پاره یا .... بزنین لولش می‌ترکه و چنینو چننه

ولی‌ تو این ۳ سال بیشتر از ۴۰۰ تا چهار پاره و حدود ۱۰۰ تا .... باهاش زدم

و البته نکتهی‌ مهمی‌ که تفنگ‌های روس نداره اینه که ....

۱:تک مشست

۲:چوک هاش قابل تویزه

۳:فشنگ پرون داره

۴:از نظر زیبایی‌ و ظرافتو سبکی تفنگ حرف نداره

من که به شخصه ازش راضیم و واقعا تفنگه خوش دستو دقیقی هست

تنها ایراد‌هایی‌ که داره یکی‌ ضعیف بودن زاجش هست که حتما باید یه زأج آلمانیه خوب روش بزنین و اینکه چوبه قنداقش برق کنند نداره و زود خراب می‌شه و اگه می‌خواین تفنگتن مثل روز اولش نو باشه این ۲ تا نکته‌رو حتما رعایت کنین

یا علی‌Khansariha (48)Khansariha (48)
سلام به همهٔ دوستای گلم

من الان ۳ ساله که akkar دارم با اینکه اون موقع که می‌خواستم بخرم همه می‌گفتن ۲ لول روس بهتره و اگه با akkar چهار پاره یا slug بزنین لولش می‌ترکه و چنینو چننه

ولی‌ تو این ۳ سال بیشتر از ۴۰۰ تا چهار پاره و حدود ۱۰۰ تا slug باهاش زدم

و البته نکته ی‌ مهمی‌ که تفنگ‌های روس نداره اینه که ....

۱:تک ما شست

۴:از نظر زیبایی‌ و ظرافتو سبکی تفنگ ,حرف نداره

من که به شخصه ازش راضیم و واقعا تفنگه خوش دستو دقیقی هست

تنها ایراد‌هایی‌ که داره یکی‌ ضعیف بودن زاجش هست که حتما باید یه زأج آلمانیه خوب روش بزنین و اینکه چوبه قنداقش برا ق کنند نداره و زود خراب می‌شه و اگه می‌خواین تفنگتن مثل روز اولش نو باشه این ۲ تا نکته‌رو حتما رعایت کنین

یا علی‌Khansariha (48)Khansariha (48)
نقل قول از crossbow :
و البته نکته ی‌ مهمی‌ که تفنگ‌های روس نداره اینه که ....

۱:تک ما شست

۴:از نظر زیبایی‌ و ظرافتو سبکی تفنگ ,حرف نداره

میشه بفرمایید همچین تفنگ روسی که مثل ماشین" مشتی مندلی "هیچ چیزی نداره رو جنابعالی کجا زیارت کردین؟؟؟؟؟ قابل توجه شما دوست عزیز باید عرض کنم که اگه منظورتون مدلهای بایکال روسه(که قطعا هم همینه) باید عرض کنم که هم تک ماشه داره هم چوکهای قابل تعویض داره(حتی یکی از آکار بیشتر هم داره) هم فشنگ پرون فوق العاده ای داره و ظرافت و زیبایی بسیار خوب و وزن عالی و استحکام بینظیری داره..در ضمن وزن زیاد سبک در سلاح های ساچمه زنی همیشه هم مزیت محسوب نمیشه و بنده شخصا نمیپسندم چرا که باعث میشه تفنگ لگد بدی بزنه و جهش شدیدی داشته باشه..از این نظر هم دولول بایکال اصلا قابل مقایسه با آکار نبود و بسیار بسیار بهتر عمل میکرد..توصیه میکنم سری به تاپیک دولول بغل بایکال بزنید و عرایض بنده رو اونجا دنبال کنید..یا حق
لینک مرجع