انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: بحث و تبادل نظر در مورد دولول روی هم آکار
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
در مورد یلدیز هم نمیدونم منظورتون چه توضیحیه اما هم پوشانی دولول طوری بود که کاملا دوتا دایره لب به لب تشکیل میداد
منظورم دو دایره مماس بود یکی پایین ویکی بالا
(2015-12-15 02:25 AM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در مورد یلدیز هم نمیدونم منظورتون چه توضیحیه اما هم پوشانی دولول طوری بود که کاملا دوتا دایره لب به لب تشکیل میداد
یلدیز مدل شکاری بود عکسی دارین از پترن ش

hossin

(2015-12-15 02:47 AM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-12-15 02:25 AM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یلدیز مدل شکاری بود عکسی دارین از پترن ش

hossin
دایره‌ منظورتون همون وسط خاله دیگه دوست عزیز من تعجب کردم از این پترن یلدیز! ؟

hossin
دوست عزیزی در مورد کرال پرسیدن عرض کنم خیر کرال کاملا یکجا میزنه.اصولا شکاری ها یکجا میزنه مگر اینکه ایراد داشته باشه.
در مورد فرمایش دوستمون که گفتن دستی در تراپ دارن تعجب میکنم که این موضوع رو برعکس میگن.من تخصصی در تراپ ندارم و فقط دوره گذروندم و اصول مقدماتی میدونم و هر از گاهی اگه موقعیتش پیش بیاد یه چند شلیک.ولی با اطلاعات اندکم نوع قراول به پرتابه رو میدونم.نمیدونم کی گفته اول باید لوله پایین شلیک بکنه?پس چرا همه مدل ها انتخاب لوله دارن?لوله با توجه به چوک و موقعیت شلیک تعیین میشه.من با آکار با بستن 4خط بالا و 3خط پایین و با توجه به سرکشیدن لوله بالا برای بدن خودم شلیک های موفقی داشتم که با تفنگ خودم کرال اینقدر موفق نبودم.وقتی بشقاب پرتاب میشه قراول تیرانداز به صورت یک پا جلو و کمی قوز روی تفنگ و سر تفنگ پایینتر از خط افق دید هست.پرتابه از جلوی دید بلند میشه و ارتفاع میگیره.در این زمان تیرانداز با طی مسیر حرکت بشقاب مگسک رو به زیر بشقاب میرسونه و بهترین موقع شلیک هست که با توجه با سرکشیدن ساچمه بشقاب ساقط بشه اگر موفق نباشه در این لحظه بشقاب سیر نزولی رو دنبال میکنه که تیرانداز با طی مسیر حرکت بشقاب رو تو دید میاره ولی کوچکترین مکس بشقاب زیر لوله پنهان میشه.پس لحظه ای که بشقاب دیده میشه شلیک انجام و لحظه برخورد بشقاب پایینتر از محل دید و در مسیر مستقيم لوله هست.بخاطر همین اکثر تیراندازهای تراپ اصرار بر پرو قنداق دارن که ساچمه سر بکشه.من اصراری بر درستی حرفم ندارم.گذر ایام و تجربه به من یاد داده بر هیچ چیز اصرار نورزم چون شاید روزی خلافش ثابت بشه.ولی اینکه یه کارخونه اسلحه سازی برند اسلحه بسازه که صادر کنه ولی نتونه زاویه بین 2 لوله رو متناسب در بیاره دور از منطق هست
سلام

در دولول سوار شکاری منطقی تر هست که اول لول پایین شلیک بشه. چون امتداد لول پایین تر هست و لگدش لنگر کمتری ایجاد میکنه و به همین دلیل سر لول کمتر بالا میاد و هدف پشت لول گم نمیشه. در مورد سلاحهای مخصوص ورزش همیشه (تا آنجا که خودم دیدم) ابتدا لول پایین شلیک میشه و انتخاب لول وجود نداره.

در تفنگهای چوک ثابت شکاری هم لول بالا تنگتر از لول پایین هست و این هم نشان دهنده این مساله هست که شلیک اول با لول پایین انجام میشه
(2015-12-15 12:48 AM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب اسمان عزیز با همون روش نشانه گیری تو فاصله ۳۶ متری لول بالای تفنگتون چقدر از هدف بالاتر میزنه؟

بنده چندتا پترن از سلاحم گذاشتم که درصفحه 28 تاپیک تصاویرپترن گیری هست بهش مراجعه کنید برای تیر اندازی بالول بالا مشکلی نداره وبرای لول پایین هم مشکل حل شده ببینید ونظر بدید ممنونم / بدون تکیه گاه ولرزش دست وباد شدید هم حاکم بود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در واقع شما یه راه حل براش پیدا کردی که تبریک میگم اما اصل مشکل باقی مونده اما خوب کار راه اندازه
با جناب صدرا موافقم به نظر من هم اون ریبهای بلند با ارتفاع زیاد احتمالا باید ارتفاع ابتدای ریب بیشتر از ارتفاع ریب در سر لول باشه که باعث میشه لحظه ای که بشقاب دیده میشه با شلیک و زمان رسیدن ساچمه ها به مکان بشقاب و برخورد متفاوت باشه و اون تفاوت ارتفاع ریب باعث سر کردن ساچمه ها بشه تا اون اختلاف زمانی جبران بشه البته این برای من یه حدسه و خوشحال میشم دوستانی که تجربه بیشتری دارن کمک کنن و البته بشقاب ها رو باید در زمان اوجگیریشون زد و نه زمانی که به اوج رسیده اند ویا در حال نزول هستند
از اون یلدیز عکسی ندارم متاسفانه
و البته از نظر من آکار ویا کلا سلاحهای ترکی زیاد برند نیستند و اونقدراهم از تکنولوژی بالایی ندارن
خود من اگه یادتون باشه یه بار اشاره کردم البته پارسال که یه شاهین آکار داشتم که پولشو خودم دادم اما به اسم پدرمه که بعدا سر یه داستانی فروخته شد و من بعد از چن سال هنوز هم به خاطرش دارم میسوزم اما من با اون 7 فشنگ عقاب شلیک کردم اون موقع عضو این انجمن نبودم و اطلاعی از کیفیت فشنگا نداشتم بر خلاف الان (این به لطف همجواری مجازی با اساتید این انجمن هست) توی اون شلیکا هر دو لول یه جا میزد اصلا لول پایین با بالا فرقی نداشت و خودم تعجب میکردم که چطوری هردو لول یه جا میخورن (اون موقع کلا فک میکردم که چون دو لول داره و اونا هم باهم فاصله دارن پس باید یکی بالا بزنه و یکی پایین ) اما بعد توی همین انجمن موتجه شدم که با ید هر دولول یه جا بخوره با اگه اینجوری نباشه کلا یه ایراد بزرگ به حساب میاد بالاخره اصلا درباره سلاح ساچمه زنی هیچ اطلاعی نداشتم و برخلاف الان کلا علاقه هم نداشتم البته این برای قدیم بود چن سال پیش ولی الان قضیه فرق کرده حلا یه سوال چرا شاهین سابق من و شاهین جناب احمدی از لحاظ شلیک متفاوتن؟ مصلما به شکار ی بودن یا نبودن ربطی نداره
اینو یادم رفت زاجش بشدت مزخرف بود انگار با پنبه زاج رو به صورت ضربه ای روش زده بودن
زیاده روی کردم ببخشید.یا علییییییییییییییییKhansariha (256)
با سلام ،عارضم خدمتتون توى ورزش تراپ در هر زمانى و با هر لولى بشقابك رو بزنين امتياز ميگيرين.آخه دوستى صحبت از زير ٢٠متر فرمودن.ضمناً تفنگ هر شركت و مدلى با هر تعداد لول كه باشه بايد يه جا تير بزنه و ته كشيدن وبالا زدن نداريم مگه اينگه ايرادى باشه تفاوت ورزشى با شكارى فقط جهت سهولت مورد استفادمونه،مثلاً بند نميذارن چون نياز به حمل نيست و بلعكس يا مگسك فسفرى،قنداق متحرك،جنس و طول لوله.آخه وقتى گونه رو عمودى از طرف بالا به پايين با قنداق مماس ميكنيم زاويه ديد به ميزان يه دايره حول مگسك هستش كه شبهى از مگسك رو ميبينيم و به طرف جهات جحت حركت بشقابك حركت ميكنيم با چرخش كمر و به محض ديدن بومممممممممم،نه پيشگيرى و نه بالا پايين زدن لول رو احتياج داريم،چون فشنگ ٢٤گرمى تراپ با باروت تند سوز و ود با حالت فنرى داريم.ولى براى شكار اسلحه سبك،بند دار و نياز به پيشگيرى هستشKhansariha (8)
اگه اسلحه رو با گيره ثابت كنيم و به يك هدف با دو لول تير اندازى كنيم و ته كشيد يا برعكسو توى چند اسلحه اين حالت وجود داشت بايد به اسلحه ساز شك كرد.
ببخشيد سترون رو درد آوردمKhansariha (48)
در مورد اون قسمت که گفتین در هر زمانی بشقاب ها بزنیم امتیاز داره که کلا اشتباس فقط تا یه زمان مشخص یا بهتر بگم یه فاصله مشخص زدن بشقاب ها امتیاز داره چون سرعت بشقاب ها کم میشه و اوجگیری به صفر میرسه و حدود بیشتر از یک ثانیه رو شایدهم دو ثانیه رو در زمان بیشترین ارتفاع(اوج) به صورت افقی طی میکنه و سپس سرعت سقوط هم کم میشه که نتیجه میشه راحت زدن بشقابها پس یه فاصله یا زمان مشخص داره .در ضمن من نگفتم زیر 20 متر یادمه یه 20 متر شنیدم حالا یا جایی که بشقاب ها پرتاب میشن 20 متر فاصله داره یا زمان اوج گیری بشقابها نزدیک 20 متر هست.
در مورد ریب یه حدس بود که گفتم شاید اونطور ی باشه
اما لول که باید هر دو یکجا بزنه اون سلاحها هم مشکل دارن درسته
جناب سجادان،ضمن عرض أدب ،خدمتتون بگم زمان زدن بشقابك فرقى توى امتياز دهى نداره،تازه بر عكس توضيح شما هر چى دورتر بشه يا سير نزولى پيدا كنه زدن بشقابك مشكل و حتى غير ممكنه.
مخلص شما.البته تاپيك تراپ جاى ديگه است،با پوزش از دوستان عزيز
سلام البته هنوز نظرم با شما 100% مخالفه اما دیگه ادامه ندیم(توی پست قبلیم شرح دادم).به قول شما جاش اینجا نیس
دوستان بحث تاپیک رو ادامه بدن لطفاKhansariha (256)Khansariha (256)
یا علی
لینک مرجع