انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: تاپیک آذری ها (تبریز-ارومیه اردبیل و ...)
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
سلام عزیز یولداشلاراKhansariha (8)
نجورسوز؟اقا امتحاناردا کوتولدی!Khansariha (399)گالدی کنکور!Khansariha (226)
مهندیس مهدی قارداش قیچوز نجوردی؟یاخجیلاشدوز ایشالا؟Khansariha (8)
قراریدی دونن(جمعه)اوشاغلارینان گئداخ ایشیه اما من بوردا دیردیم!خخخخخ
کیم واردی گلن جمعه؟
Khansariha (256)Khansariha (256)
دلم کمی برای تبریز تنگ شده بود...انشالا به این زودی دارم میام...Khansariha (256)
چند تا نکته در زبان ترکی آذری هست،
هیچوقت دو تا آذری زبان نمیتونن با هم فارسی صحبت کنند!چون واقعا اذیت میشند!خیلی خیلی سخته،
زبان نوشتاری آذری یه چیز دیگست و گفتاری یه چیز دیگه!من کتاب شعر ترکی رو بسختی میتونم بخونم و بسختی ازش سردرمیارم،
زبان آذری غلیظ رو کسی صحبت کنه حتی خود آذری ها هم کمتر ازش سردرمیارن و الان زبان محاوره ای شده،
چون زبان آذری فعل و فاعل و مصدر و ... کاملتری نسبت به فارسی داره و خیلی سختتر هست(مثل عربی که خیلی کلمه های بیشتری داره یا چینی که خیلی حروف داره...)خیلی از کلمات معادل فارسی ندارند،مثلا یه نوحه ترکی رو اگر فارسی ترجمه کنی معنی و زیبائیش از بین میره و دیگه غمگین نیست درحالیکه همونو برای یه فردی که آذری بلد نیست بخونی بی اختیار غمگین میشه!!!!!!
الان اومدم تاپیکو دیدم که دوستان ترکی نوشتن،اومدم بگم زبان فروم فارسی هست و لطفا فارسی بنویسید ولی دلم نیومد!چون زبان نوشتاری ترکی واقعا ضعیف شده چون توی مدارس و اداره جات ناچارا از فارسی استفاده میشه و کم کم و نسل به نسل داره از بین میره مثل زبان ترکی استانبولی که حتی حروفشون تبدیل به لاتین شد!!!و اینکه دوستان فقط احوالپرسی ها رو ترکی نوشتند و اتفاقا علاقه مندان زبان آذری میتونند با سوال کردن و کمی کنجکاوی کلماتی رو یاد بگیرند درسته خیلی خیلی زبان سختیه ولی اتفاقا یادگیریشم کاری نداره.Khansariha (8)
علی جان اطلاعاتتون در مورد زبان ترکی خوبه مخصوصا جمله اولتون که خیلی هم جالبه
چون خودم آذری ام و زبون مادریم هم ترکی هست خخخخخخخخخخ Khansariha (8)
ممحمد جان ممنون ایاغیمی گچ دن آشمیشام اما هله قدرتی یوخدی چوخ فشارا سالامیرام ولی انشا... گوروشروخ Khansariha (8)
علی جان سیزده گلدوز تبریز خذمتیزده اولا بیلروخ Khansariha (256)
یاشاسین ایران و آذربایجان Khansariha (256)
البته فارسی صحبت کردن برای ما آذریها مثل حرکت تریلی ماک با دنده یک و دنده کمک هست که هم به آسفالت و هم به ماشین فشار میاد و من هم وقی میرم تهران کمربند و شال پشمی می بند تا کمر درد نگیرم Khansariha (399)
علی جان ، درسته در ترکیه بعد از سال 1915 و اعلام جمهوری مصطفی کمال پاشا (آتاتورک) و در طی چندین سال الفبای لاتین جایگزین الفبای عربی مرسوم در دروه خلافت عثمانی شده ولی زبان ملی شون ترکی هستش و در مدارس بر یادگیری اون استمرار دارن (منظورم اینه که ملیت ترک دارن )
ولی کشور ما زبان رسمی فارسی هستش ( حداقل از قرن 14 میلادی به این ور غالب نوشتار ها به فارسی بوده و حکومت هایی که بودن زبانشون فارسی بوده ) و بعد از دوره اسلامی هم الفبای زبان اقوام ترک (منظور زمانی که اسلام به ترکستان رسید ) از زبان ایغوری و ترکی باستانی به الفبای عربی تغییر کرده .
در هر صورت من هم ترکمن هستم و مردمان من هم موقع نوشتار زبانمون از حروف عربی استفاده میکنن. (گرچه من خودم در نوشتن متبحر نیستم ولی حداقل نوشته ترکمنی می تونم بخونم )
یاشاKhansariha (8).
سلامKhansariha (8)
به به!!بچه ها تاپیکو ترکوندن!Khansariha (219)
اوشاغلار خوش گلیبسیزKhansariha (8)
علی جان بوطرف لره گلسوز،خبر ورون خدمتیزده اولاخKhansariha (8)
علی جان شما درست میفرمایید،یه بار واسه دوستان حیدر بابا میخوندم(به سختی!خخخخ)گفت که ترجمه کن!اما وقتی ترجمه میکردم خودم هیچی نمیفهمیدم چه برسه به اون بدبخت!واسش ترجمه شده ی حیدربابا رو هم از اینترنت گیر آوردم و بعدا"هم خودم خوندم اما اون معنی و مفهوم رو نتونسته بودن برسونن،البته اونا تقصیری ندارن! و ترکی از زبان های زنده ی دنیاستKhansariha (219)

مهندیس جان ایشالا تزلیخجان سلامتیزی اله گتیرسوزKhansariha (8)
یاشاسین بوتون اوغیلار کی تورک و مخصوصا اذری ادین یدک چکیلرKhansariha (8)یاشاسن ترک اوغلان؛یاشاسین ایرانKhansariha (256)
خوب پس پیشنهاد میدم گفتگو هارو زیرنویس فارسی کنیم خخخخخخخخخخخخخخ
من اینشاللاه آیین ایچی سینده اُر دیَم
آیین = ماه
ایچی سینده= دوم
اُر دیَم = اونجام
اینجوری بهتر نیست؟بقیه هم یاد میگیرند.Khansariha (8)
عامو یه دفعه بگو اینجا تدریس کنید دیگه!خخخخخ
اینطوری که نه ولی سعی میکنیم بعضی چیزارو طوطی واری معنا کنیم!
لینک مرجع