انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی کرال پانچر بریکر
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
سلام دوستان شمارو به خدا اطلاع رسانی کنید
امروز با یکی از دوستان با بچه هامون رفتیم بیابون
برای امتحان دوتا اسلحه تازه خریده شده کرال بریکر
دوستم اومد اسلحه رو بزاره زمین به علت عدم
تجربه زامن نبود متاسفانه ماشه به شاخه درخت
گیر کرد ونا خواسته تیر به بالای زانوی پسرش
شلیک شد الان هم دم مطب دکتر هستیم تیر
بالای استخوان فرو رفته باید جراحی بشه درسته
دوستان همه استاد هستند ولی بازم مراقب باشید.
(2020-06-25 08:13 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امیدوارم هر چه زودتر حالشون خوب بشه این مشکل در ایت تفنگها هستش برای منم دوبار پیش اومد یبار تو خونه شد تیر خورد به شوفاز رادیات کمونه کرد خود به دیوار شانس اوردم رادیاتور سوراخ نشد حسابی له شدش یکبارم توحیاط نمیدونم چی شد باز شانس اوردم خورد به در
(2020-06-25 08:13 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام به دوستان عزیز
وقتی این پست رو خوندم خیلی ناراحت شدم........... امیدوارم مشکل جدی براشون پیش نیاد و هرچه زودتر سلامتیشون رو بدست بیارن.....
بارها در این انجمن گفته شده، هرتفنگی، چه پر و چه خالی خطرناکه و باید با ایمنی کامل با اون برخورد کرد،.... استاد و شاگرد و تازه وارد و کهنه کار هم نمیشناسه.... تاپیکی هم با این موضوع در انجمن داریم.

................................................................................​...................... تفنگ بهترین دوست و بدترین دشمن صاحبش هست ................................................................................​......

همونطور که اکثر دوستان میدونن متاسفانه افراد زیادی ( با وجود تجربه فراوان در زمینه شکار و تفنگ و طبیعت ) با تفنگشون باعث آسیب جدی یا مرگ نزدیکان و دوستان و همراهان و یا حتی خودشون شدن.
با وجود اینکه تاپیکی با موضوع ایمنی داریم اما از اونجایی که بحث به اینجا رسید و سلامتی عزیزان از هر چیزی با اهمیت تر هست، خالی از لطف نیست یکبار موارد ایمنی سلاح را مرور کنیم ( البته همه دوستان استاد من هستند و من ذکر این موارد را برای ماندگار شدن در این تاپیک که مربوط به سلاح بادی هست و اکثر مردم از خطر اونها آگاهی ندارند لازم دونستم )

1. هیچ سلاحی خالی نیست، همیشه سر لوله سلاح را در منطقه بی خطر نگه داریم...

2. همیشه در آخرین لحظه که از شلیک مطمئن شدیم اقدام به مسلح کردن تفنگ کنیم...

3. در صورتی که از شلیک منصرف شدیم حتما تفنگ را ضامن کنیم...

4. ضامن هر تفنگی ممکن است خراب باشد، به ضامن اعتماد نکنیم و در حمل اسلحه پر احتیاط کنیم...

5. پرتابه ضعیف ترین سلاح بادی هم توانایی آسیب جدی به انسان را دارد ( بماند که این پی سی پی ها در صورت برخورد به نقاط حساس ممکنه باعث موارد بدتری هم بشه... )

6. در تیراندازی گروهی، خطر چند برابر میشه و نیاز به دقت و احتیاط هم چند برابر...

7. همیشه از پشت هدف اطمینان داشته باشیم...

8. اولین اشتباه میتونه خدای ناکرده آخرین اشتباه باشه...

9. وسواس در بسیاری از امور مشکل ساز است اما در تیراندازی و تفنگ، جلوی اتفاقات ناگوار را می گیرد،........ در زمینه اسلحه وسواس داشته باشیم ......

10. هیچگاه سلاح پر ( چه به ضامن و چه خارج از ضامن ) را کنار نگذاریم.

ببخشید اگر در مقابل اساتید جسارت کردم، فکر میکنم لازم بود در این تاپیک یکبار دیگه عنوان بشه ( باتوجه به اتفاقی که برای دوستمون افتاده ) تا برای همیشه در این تاپیک بمونه....

این موضوع مربوط به همه تاپیک هاست.

الان نگاه کردم، دیدم دوتا تاپیک با این موضوع داریم، لینک:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم خیلی ناراحت شدم خاطره ی خیلی بدی شده براش

در تکمیل حرف دوستمون جناب روباه این رو هم اضافه کنم که

ما مسولیت دیگران را نیز بر عهده داریم یعنی اینکه اگر دو یا چند نفری تیر اندازی میکنید مراقب مسلح بودن یا پر و خالی بودن تفنگ دیگران هم باشید
چند بار برای خود من پیش اومده که به خاطر بی احتیاطی دیگری خطر از بیخ گوشم گذشته
با عرض سلام و ادب خدمت دوستان و اساتید محترم سوال من اینه سلاحی که از کارخونه رگوله نیست و توسط شخص یا مثلا کارگاهی رگلاتور نصب بشه مشکلی داره؟ واقعیت اینه قصد خرید یک کرال مگا رو دارم تفنگ دست دوم و بسیار نوی طرف یکسال پیش خریده و حتی 10 تیر هم باهاش شلیک نکرده ولی سلاح فاقد رگلاتوره دوستی به من می گفت چون فابریک رگلاتور نداره اگه رگلاتور دستی بزاری نظم سلاح به هم میخوره
[b]سوال اول بنده اینه که با نصب رگلاتور مشکلی برای تفنگ پیش میاد؟
سوال دوم اینکه کرال مگا نیاز به نصب رگلاتور داره یا نه و بدون رگلاتور تا چند شات یکنواخت میده؟
[/b]
ضمنا استفاده من از سلاح فقط برای ش....
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایندKhansariha (8)
دوستان و سروران گرامی کسی نیست ما رو راهنمایی کنهKhansariha (215)Khansariha (226)
(2020-06-28 11:47 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض سلام و ادب خدمت دوستان و اساتید محترم سوال من اینه سلاحی که از کارخونه رگوله نیست و توسط شخص یا مثلا کارگاهی رگلاتور نصب بشه مشکلی داره؟ واقعیت اینه قصد خرید یک کرال مگا رو دارم تفنگ دست دوم و بسیار نوی طرف یکسال پیش خریده و حتی 10 تیر هم باهاش شلیک نکرده ولی سلاح فاقد رگلاتوره دوستی به من می گفت چون فابریک رگلاتور نداره اگه رگلاتور دستی بزاری نظم سلاح به هم میخوره
[b]سوال اول بنده اینه که با نصب رگلاتور مشکلی برای تفنگ پیش میاد؟
سوال دوم اینکه کرال مگا نیاز به نصب رگلاتور داره یا نه و بدون رگلاتور تا چند شات یکنواخت میده؟
[/b]
ضمنا استفاده من از سلاح فقط برای ش....
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایندKhansariha (8)

سلام دوست عزیز

چون اینجا تاپیک کرال بریکر هست و سوال شما مربوط به مگا و برخی از دوستان و کاربرانی که به این تاپیک مراجعه میکنند، از جمله خودم که تجربه ام از بریکر هست، تا الان از دادن پاسخ خودداری کردم تا مبادا باعث گمراهی شما شوم... اما برخی موارد رو میشه تا حدودی با مقایسه و تحلیل جواب داد... به همین دلیل مواردی که به ذهنم میرسید رو برای شما در تاپیک کرال مگا ( لینک زیر ) ارسال کردم تا از پخش شدن مطالب جلوگیری بشه.

سلام دوستان .نیازمند به دونستن دقیق اندازه های زیر از قطعه ریل کرال بریکر هستم. دوستانی که این سلاح و یک عدد کولیس در اختیار دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
1-قطر سوراخی که مخزن از داخل آن عبور میکند (همان قطر مخزن)
2-قطر سوراخی که لوله از داخل آن عبور میکند(همان قطر لوله)
3- فاصله لول تا مخزن
4- بلندی بست ها
5- ضخامت بست ها
6- فاصله بین بست جلو و عقب
(2020-08-09 10:12 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .نیازمند به دونستن دقیق اندازه های زیر از قطعه ریل کرال بریکر هستم. دوستانی که این سلاح و یک عدد کولیس در اختیار دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
1-قطر سوراخی که مخزن از داخل آن عبور میکند (همان قطر مخزن)
2-قطر سوراخی که لوله از داخل آن عبور میکند(همان قطر لوله)
3- فاصله لول تا مخزن
4- بلندی بست ها
5- ضخامت بست ها
6- فاصله بین بست جلو و عقب

سلام جناب میرهاشمی عزیز
من خوش شانس بودم که امروز بعد از مدتها تفنگ رو برداشتم و رفتم تا بیرون شهر چند تا تیر انداختم و برگشتم که دیدم شما پست گذاشتید.
تا حد ممکن سعی کردم دقیق باشه
البته متاسفانه من اسلحه رو باز نکردم و اندازه هایی نیاز به باز کردن دارند رو معذورم.
عکسها رو ضمیمه میکنم
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

امیدوارم مفید واقع بشه
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
لینک مرجع