انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی کرال پانچر بریکر
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
سلام دوستان
حالا که بحث پی سی پی را داغ کرده اید بنده را هم راهنمایی کنید. من قصد دارم یک پی سی پی ارزان قیمت در حد ای تی 44 یا کرال بگیرم. چندبار هم تا یک قدمی خرید رفته ام ولی دردسر شارژ باعث شده منصرف شوم. کرال پانچر بریکر به خاطر جمع و جور بودن نظرم را جلب کرده است. از کیفیت ساخت و دقتش راضی هستید. تفنگی هست که برای مدت طولانی بی دردسر کار کند؟ دیگر اینکه من وایرخ 80 فنری دارم. خواستم ببینم اختلاف قدرت این اسلحه با بریکر چشم گیر است؟ بریکر تا چه فاصله ای قدرت زمینگیر کردن کبوتر چاهی را دارد؟ منظورم خوردن به سینه است. نه سر.
ممنون می شوم راهنمایی کنید. این راهنمایی به تردیدم پایان می دهد.
با تشکر
Khansariha (8)
(2020-02-05 07:54 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
حالا که بحث پی سی پی را داغ کرده اید بنده را هم راهنمایی کنید. من قصد دارم یک پی سی پی ارزان قیمت در حد ای تی 44 یا کرال بگیرم. چندبار هم تا یک قدمی خرید رفته ام ولی دردسر شارژ باعث شده منصرف شوم. کرال پانچر بریکر به خاطر جمع و جور بودن نظرم را جلب کرده است. از کیفیت ساخت و دقتش راضی هستید. تفنگی هست که برای مدت طولانی بی دردسر کار کند؟ دیگر اینکه من وایرخ 80 فنری دارم. خواستم ببینم اختلاف قدرت این اسلحه با بریکر چشم گیر است؟ بریکر تا چه فاصله ای قدرت زمینگیر کردن کبوتر چاهی را دارد؟ منظورم خوردن به سینه است. نه سر.
با تشکر
Khansariha (8)

سلام دوست گرامی
سعی میکنم دانسته هام رو بگم
بهیچ وجه دردسر شارژ ندارید من با خرید یک تلمبه خیلی سریع شارژ میکنم بهرحال میشه به یک نوع ورزش هم نگاهش کرد.
در نهایت ده دقیقه با استراحت در تایم 3 دقیقه ای که تلمبه میزنید از 100 به 200 بار شارژ میشه.استراحت برای داغ نشدن تلمبه هست.من هم دقیقا همین دغدغه شما رو داشتم بخاطر نمیتونستم به چند تا اورینگ که فشار باد زیادی رو تحمل میکنند اطمینان کنم و دایما میگفتم شاید خرابی های زیاد باعث دردسر بشه که اینطور نیست.در مورد کیفیت ساخت و عمر قطعات من نمیتونم راهنماییتون کنم بهتره دوستانی که چند سال این تفنگ رو دارند تجربه خودشون رو بگن.
بله اختلاف قدرت زیاد هست تا 80 متر راحت میشه روش حساب کرد هرچند نیاز به تمرین زیادی داره.من هم فنری دیانا 4.5 دارم ولی لذت تیراندازی با پی سی پی بیشتر هست.در پی سی پی امکان تغییر قدرت هست و این خیلی عالیه تفاوتی که در فنری و پی سی پی احساس میکنید اول نبود لگد و دقت بالاست.دوم اگه فنری شما 4.5 هست افت تیر خیلی کمی داره و دردسر محاسبه افت تیر ندارید.
من با دیانا خیلی راحت همیشه تو فواصل تا 40 متر خود هدف رو میگرفتم نهایت یکی دو سانت بالا پایین راحت جواب میداد.حتی تو فواصل بالاتر هم شلیک موفق زیاد داشتم
حالا به گفته دوستان با سبکتر کردن ساچمه در پی سی پی این مشکلات خیلی کمتر میشه ولی هنوز من تست نکردم.مورد دیگه که خیلی عالیه صدای کم در پی سی پی هست با وجود شرود یا سایلنسر شما الودگی صوتی ندارید تق و تق تفنگ بادی گاهی باعث دردسر میشد.
نقاط ضعف پی سی پی بریکر اول نبود ضامن ماشه اتومات
دوم شما ساچمه رو داخل لوله کنید دیگه امکان در اوردن اون نیست
سوم احتمال دوبار مسلح کردن سلاح هست و با اینکار دو تا ساچمه داخل لوله میره
فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه حتما دوستان بیشتر راهنمایی میکنند.
هرچند تو صفحات قبل خیلی از عزیزان کاملا نکات ضعف و قوت محصول رو گفتند و میتونید مطالعه کنید
موفق باشید
(2020-02-05 08:32 PM)samani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-02-05 07:54 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
با تشکر
Khansariha (8)

سلام دوست گرامی
سعی میکنم دانسته هام رو بگم
بهیچ وجه دردسر شارژ ندارید من با خرید یک تلمبه خیلی سریع شارژ میکنم بهرحال میشه به یک نوع ورزش هم نگاهش کرد.
در نهایت ده دقیقه با استراحت در تایم 3 دقیقه ای که تلمبه میزنید از 100 به 200 بار شارژ میشه.استراحت برای داغ نشدن تلمبه هست.من هم دقیقا همین دغدغه شما رو داشتم بخاطر نمیتونستم به چند تا اورینگ که فشار باد زیادی رو تحمل میکنند اطمینان کنم و دایما میگفتم شاید خرابی های زیاد باعث دردسر بشه که اینطور نیست.در مورد کیفیت ساخت و عمر قطعات من نمیتونم راهنماییتون کنم بهتره دوستانی که چند سال این تفنگ رو دارند تجربه خودشون رو بگن.
بله اختلاف قدرت زیاد هست تا 80 متر راحت میشه روش حساب کرد هرچند نیاز به تمرین زیادی داره.من هم فنری دیانا 4.5 دارم ولی لذت تیراندازی با پی سی پی بیشتر هست.در پی سی پی امکان تغییر قدرت هست و این خیلی عالیه تفاوتی که در فنری و پی سی پی احساس میکنید اول نبود لگد و دقت بالاست.دوم اگه فنری شما 4.5 هست افت تیر خیلی کمی داره و دردسر محاسبه افت تیر ندارید.
من با دیانا خیلی راحت همیشه تو فواصل تا 40 متر خود هدف رو میگرفتم نهایت یکی دو سانت بالا پایین راحت جواب میداد.حتی تو فواصل بالاتر هم شلیک موفق زیاد داشتم
حالا به گفته دوستان با سبکتر کردن ساچمه در پی سی پی این مشکلات خیلی کمتر میشه ولی هنوز من تست نکردم.مورد دیگه که خیلی عالیه صدای کم در پی سی پی هست با وجود شرود یا سایلنسر شما الودگی صوتی ندارید تق و تق تفنگ بادی گاهی باعث دردسر میشد.
نقاط ضعف پی سی پی بریکر اول نبود ضامن ماشه اتومات
دوم شما ساچمه رو داخل لوله کنید دیگه امکان در اوردن اون نیست
سوم احتمال دوبار مسلح کردن سلاح هست و با اینکار دو تا ساچمه داخل لوله میره
فعلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه حتما دوستان بیشتر راهنمایی میکنند.
هرچند تو صفحات قبل خیلی از عزیزان کاملا نکات ضعف و قوت محصول رو گفتند و میتونید مطالعه کنید
موفق باشید

سلام و درود
با تشکر از جناب سامانی بابت ارائه توضیحات کامل[تصویر: khansariha%20(8).gif]
در مورد وارد شدن دو یا چند ساچمه به لوله ( به دلیل نبودن سیستم آنتی دبل فید ) باید گفت که یکی از نقاط ضعف اسلحه های کرال هست، که البته راه پیشگیری داره چون وقتی اسلحه برای اولین بار مسلح میشه و یک ساچمه وارد لوله میشه فنر چکش فشرده میشه و در صورت فراموش کردن در مرتبه ی دوم باز کردن گلنگدن با فشار فنر چکش مواجه نیستیم و کاملا قابل تشخیص است که اسلحه یکبار مسلح شده و ساچمه ای درون لوله است و هنگامی که به اشتباه برای دومین بار گلنگدن رو باز میکنیم باید ابتدا خشاب را خارج کرده و سپس گلنگدن را سرجایش برگردانده و شلیک کنیم... از طرفی باعث میشه که همیشه دقت لازم رو نسبت به پر یا خالی بودن اسلحه داشته باشیم، این موضوع دیگه برای من یه عادت شده... ولی نمیشه منکر این قضیه شد که این یه نقطه ضعفه و بعضی از تفنگ ها این مشکل رو ندارند.
در مورد کیفیت در استفاده بلند مدت، باید بگم کیفیت کرال ها بد نیست و نسبتا خوب ارزیابی میشه و خرج لوازم مصرفی این تفنگ ها ( در کل پی سی پی ها ) نهایتا چند اورینگه که با کمی کسب تجربه توسط خود شخص قابل تعویضه. ( فقط در هنگام خرید باید توجه کرد که مخزن تفنگ خالی یا زیر 100 بار نباشه چون در اینصورت ممکنه نشتی داشته باشه )
قنداق های چوبی کرال روکش نشده اند ( کیلر و پلی استر و ... ندارند ) ولی جنس چوب قابل قبول است.
من خودم از تلمبه برای شارژ استفاده میکنم. بعضی از دوستان هم از کپسول، هرکدام هم مزایا و معایب خودش رو داره.
درمورد اختلاف قدرت هم من با 350 مگنوم 5.5 مقایسه کردم و تخریب و نفوذ بریکر بیشتر بود ( و طبیعی هم هست چون حدود 10 ژول از مگنوم قویتره ( میانگین 27 ژول برای مگنوم و 37 ژول برای بریکر ))
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

با توجه به اینکه دوستان و اساتید عزیزم در این تاپیک ( و تاپیک های دیگر ) مطالب تجربی و علمی زیادی را به اشتراک گذاشته اند که برای بنده نیز تاکنون بسیار مفید بوده، وظیفه خودم دونستم تا تجربه خودم رو از این سلاح بصورت جمع بندی شده در این تاپیک قرار بدم ( ویژگی ها و مزایا و معایب ).
تجربیات من که بعد از گذشت حدود دوسال و چندین ماه از تهیه این سلاح که برای مصارف معمولی و تفریح بوده به شرح زیر است:

ویژگی ها و مزایا:

+ بولپاپ بودن و طول کم که کاربران خاص خودش رو داره و حمل سلاح رو آسان تر میکنه، علاوه بر اینکه دقت تیراندازی بصورت سردست رو هم افزایش میده.
+ ارائه سایلنسر فابریک به همراه اسلحه که در کاهش صدا تاثیر خوبی داره و روی دقت هم تاثیر بدی نداره( برای من که اینطور بود)
+ علاوه بر وجود دو عدد خشاب 12 تیر در کارتن اسلحه، یک خشاب تک تیر هم داره که میشه برای تست و گروپ گیری حتی از ساچمه های با طول بیشتر هم استفاده کرد ( خودم معمولا برای گروپ گیری و تست ساچمه ها از خشاب تکی استفاده میکنم.)
+ گلنگدن سلاح در سمت راست و بصورت side lever بوده که نیروی کمتری نسبت به سیستم بولت اکشن برای مسلح کردن نیاز داره.
+ ضامن سلاح هم در سمت راست قرار گرفته و بصورت دستی است
+ همچنین در سمت راست سلاح، ولوم تنظیم قدرت 5 حالته قرار گرفته که برای تست دقت ساچمه ها در سرعت های مختلف خوبه و میشه بدون باز کردن قنداق و تنظیم فنر چکش، قدرت سلاح را تغییر داد( که البته توصیه میشه در همون حالت ماکزیمم استفاده بشه چون در حالت ماکزیمم عملکرد بهینه داره و علاوه بر اون فکر نمیکنم کیفیت اون پیچ زیاد بالا باشه.......همچنین با توجه به اینکه برخی از فروشنده ها اعلام میکنند که بوسیله این پیچ میشه قدرت رو برای اهداف خاص تنظیم کرد => باید عرض کنم که در کاربری هانتینگ یا هدف زنی ( و بقیه کاربری ها )، تغییر دادن قدرت باعث تغییر در محل برخورد میشه و این اصلا مطلوب نیست و کاربرد power adjust فقط برای تست و کاربری های مشابه هست و بعد از پیدا کردن قدرت و سرعت بهینه، سعی در ثابت نگه داشتن آن میکنند. )
+ وزن تفنگ در مدل قنداق چوب حدود 3 کیلو و 600 گرم است و آزار دهنده نیست
+ سیستم و مکانیزم ساده ای داره و قطعاتش هم موجوده
+ بالانس خوبی با دوربین داره ( مال من قنداق چوبیه )
+ حجم مخزن 280CC و فشار کاری اون 200bar هست و شارژ کردن اون با تلمبه راحته ( به دلیل حجم مخزن و فشار کاری 200bar که از بیشتر تلمبه ها میشه استفاده کرد )
+ در زیر پیش قنداق سوراخی تعبیه شده که ریل پیکاتینی مخصوص دوپایه سلاح که بصورت فابریک همراه تفنگ هست با پیچ به اون سوراخ بسته میشه و نیازی به سوراخ کاری برای نصب دوپایه ندارد.
+ قدرتش با توجه به تست های اساتید و دوستان حدود 37 تا 40 ژول هست
+ لوله دارای 12 خان است

معایب:

- قنداق تفنگ چوب خام است و اصلا روکش پلی استر یا سیلر و ... نشده ( در اکثر ارسال های من، این موضوع به چشم میخوره خخخخخخخخ )
- مجهز به سیستم آنتی دبل فید نیست و ممکنه در صورت بی احتیاطی دو ساچمه وارد لوله بشه
- با توجه به اینکه معمولا اسلحه های شرکت کرال در کاربری هانتیگ تولید میشه، انتظار میرفت تا مانند هاتسان نسبت به اتصال جای بند روی اسلحه اقدام کنند ( که البته در مورد بریکر به دلیل طول کوتاه، در صورت استفاده از جابند های معمول، فاصله جابند ها از همدیگر کم میشه و از ارگونومی بصورت حمایل کاسته میشه و در مورد بریکر میشود از مشکل عدم وجود جابند چشم پوشی کرد... برای بریکر میشود از بند های تاکتیکال استفاده کرد که نیاز به سوراخ کاری نداره )
- قطعه گونه قابلیت تنظیم ارتفاع را ندارد و فقط قابل تنظیم در جهت عقب و جلو است.
- ماشه های خیلی خوبی ندارند ولی نسبت به قیمت و کاربردش برای من راضی کننده بود
- مگسک و شکاف درجه ندارد و باید حتما با دوربین تیر اندازی کرد. البته اکثر پی سی پی ها مگسک ندارند و فقط برخی از آن ها مثل بعضی از مدلهای هاتسان مگسک دارند. همچنین مگسک معمولا برای فاصله های کم استفاده میشه در صورتیکه پی سی پی توانایی شلیک دقیق در فاصله های بیشتر رو هم داره و برای استفاده از حداکثر توانایی این سلاح ها، تهیه دوربین الزامیه ( من با این مورد مشکلی نداشتم، اما باید ذکر میکردم تا کسانی که قصد تهیه دارند و شاید به این تاپیک سر بزنند، حتما برای دوربین هم فکری بکنند )

در کل مزایا و معایب هر وسیله ای ممکنه با توجه به کاربری های مختلف افراد، متفاوت باشه و من سعی کردم نکاتی رو که در طول استفاده باهاش برخورد کردم ( تا جایی که یادم میومد ) بیان کنم و فکر میکنم با توجه به قیمتش ( که با وجود افزایش قیمت زیاد، هنوز هم نسبت به مدل ها و برند های دیگه مناسبتره ) برای کاربری های عمومی و هدف زنی و تفریح گزینه مناسبی باشه.
سلام ،خیلی خوب بود یکی از دوستان طریقه بازکردن ،روند تعویض اورینگها و سپس بستن تفنگ رو مرحله به مرحله با عکس و توضیح قرار میداد.
(2020-04-04 09:07 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ،خیلی خوب بود یکی از دوستان طریقه بازکردن ،روند تعویض اورینگها و سپس بستن تفنگ رو مرحله به مرحله با عکس و توضیح قرار میداد.

بله خیلی خوب میشه ولی من برای این کار تو یوتیوب سرچ کردم و فیلهای کوتاه خیلی خوبی از باز وبستن و تعویض اورینگهای پی سی پی خودم بود خیلی راحت تعویض کردم
با سلام و عرض ادب بنده قصد خرید کرال پانچر بریکر رو از شهر تهران دارم. دوستان نام و آدرس چند فروشگاهی که هم مطمان و هم منصف باشند را برای خرید این سلاح بفرمایید ممنون میشم. نظرم اینه که فروشگاهی باشه که هم سلاح رو بخرم و هم خرید و نصب و تنظیم دوربین رو برام انجام بده و هم خرید تلمبه با سپاسKhansariha (8)
اگه تهرانی که چهار راه استامبول بسمت میدان امام خمینی مرکز تفنگ فروشی تهران هست و میتونید از اونجا خرید کنید.نصب و تنظیم دوربین رو هم تاپیک مربوطه رو بخونید و خودتون انجام بدید. بازه صفر اول و دوم شما هم فکر کنم حدود 12 و 50 متر باشه.در مورد انتخاب تلمبه و دوربین هم دوستان سایت شما رو راهنمایی میکنند.سایت گجت کمپ هم نزدیکای پل کریم خان مرکزش هست فکر کنم همونجا برات تنظیم هم بکنند ولی قیمتاش بالاست.
سلام وقت بخیر
کرال مگا بهتره یا کرال بریکر ؟؟
قدرت،دقت و بردش برام مهم
یا اگه توی همین رنج قیمت تا ۵ تومن گزینه بهتری هست راهنمایی کنین لطفا ؟؟
برد و قدرت میتونه در هردو برابر باشه .با رعایت تمام موارد موثر در ایجاد دقت ،احتمالاً مگا بخاطر طول لول بیشتر دقیقتره. مخزن مگا بزرگتره و تعداد شاتش بیشتره . ولی مگا یه تفنگ رایفل هست و بریکر یه تفنگ بولپاپ و از این لحاظ دو تیپ مجزا هستن.
قیمت ها هم که فعلا نجومیه.....
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
لینک مرجع