انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی کرال پانچر بریکر
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
خواهش می کنم.
خب احتمالا با نحوه ی کار پی سی پی اشنایی دارین.
در اکثر پی سی پی ها هوای در مخزن با یک والو محفوظ شده. حالا با برخورد چکش به این والو، والو کمی جا به جا میشه و مقداری هوا از مخزن خارج میشه.
حالا یک چکش معمولی رو در نظر بگیرین که میخواین باهاش چیز سختی مثل موزائیک رو بشکنین. وقتی چکش به اون جسم میخوره بعدش چکش به عقب بر میگرده و دوباره به جسم برخورد میکنه. به گوش شما صدای برخورد های ثانویه اشنا هست.
حالا این اتفاق در یک تفنگ پی سی پی هم اتفاق می افته. یعنی بار اول چکش به والو می خوره و برمیگرده و دوباره میخوره. ولی فقط بار اول تیر توی لوله هست و بار های بعد دیگه تیری نیست. و فقط هوا از دست میره. همچنین این هوای اضافه با سرعت زیادی از لوله خارج میشه که صدای بلندی رو تولید میکنه.
حالا یک میخ رو در نظر بگیرین که با چکش میخواین بکوبینش. برای خراب نکردن دیوار شما همیشه قبل از اینکه چکش به میخ بخوره فشار رو از روش بر میدارین و وقتی چکش به میخ خورد چکش برمیگرده و چون فشار دست پشتش نیست دیگه به میخ نمیخوره.
همین هم برای پی سی پی ها صحیح هست. تفنگ هایی مثل اف ایکس و دی استیت بعضی مدل های هاتسان و غیره از این تکنولوژی بهره میبرن. ولی شما میتونین کلیپ هایی توی یوتیوب پیدا کنین که با نواوری این کار رو برای کرال هم کردن.
خیلی جالب بود .ممنون از پاسختون .در مورد معایب و مزایای انواع پی سی پی ها معمولاً مطالعه میکنم در نهایت به این نتیجه رسیدم بنا بر اون چیزیکه مد نظرم هست یک مگا رو بگیرم و بولپاپش کنم، تو این کنکاش ها به شخصی بر خوردم اهل فریدونکنار مازندران به نام آقا صابر که پی سی پی میسازه .برام خیلی جالب بود سلاح های بولپاپی که میسازه گلنگدن رو با ساخت یک بازو به بالای قبضه و ماشه انتقال میده با قابلیت چپ و راست کردن گلن برای چپ دست ها و راست دست ها وزن تفنگ تقریباً 3 کیلو و دارای فشارشکن با قابلیت تنظیم قدرت از 30 تا 60 ژول .جالبه که لول تفنگ رو هم از سوار کردن دوتا لول تفنگ بادی روی هم میسازه ،مخزن هم دست ساز با هر حجمی که بخواید.خلاصه داشتم به تفنگ مورد علاقه و شخصی ساز شده خودم میرسیدم که قیمتها 3 برابر شدKhansariha (367)
از این حرصم گرفت که ماکه تفنگای ترک رو به دلار وارد نمیکنیم که این نامردا قیمت اونا رو هم 3 برابر کردن.Khansariha (367)
منم همین . حسرت یه بریکر تو دلم موند
بله اشنایی دارم باهاشون.
یک چیزی توی مایه های ۲۰۶ اس دی هستش.
مثل اینه که ادم قابلمه بخره بعد نصفش رو ببره و ماهیتابه ازش در بیاره.
از روز اول چیزی که میخواین رو بخرین.
به چند دلیل قصد این کار رو داشتم .لول بلند تر و مخزن بزرگتر مگا .بعد انتقال گلن به روی قبضه و برگردوندنش سمت چپ .بخاطر سریعتر مسلح کردن و رو شونه چپ گرفتن تفنگ .و اینکه از شکل قنداق بریکر خوشم نمیومد.
کاز جالبی نیست. مهمترین خصوصیت تفنگ دقت اون هست.
دقت متشکل از چند فاکتوره و فقط یک عامل نداره. همه ی قسمت هاش هم مکانیکی نیست. در حقیقت مهمترین فاکتورهای دقت انسانی هستش.
من خودم بریکر رو قبول ندارم چرا که ماشش واقعا بده و تعادل وزنی نداره. شاید ماشه یا تعادل وزنی در نگاه اول مهم نباشه ولی فقط خود ماشه به تنهایی شلیک های موفق رو نصف میکنه. چه رسد به تفنگی که اصلا برای این کار طراحی نشده.
یک تفنگ حتی اگه تک تیر هم باشه اهمیتی نداره چرا که در اکثر کارها شما زمان کفی رو برای پر کردن داری. چه رسد که گلنش کجا باشه. مخصوصا اینکه هدف شما برای گرفتن این تفنگ تفریح هست و من قول میدم بعد از یک هفته دستت اتوماتیک مسلح میکنه.
در مجموع من تا به حال بولپاپ دقیق ندیدم. هرکسی هم خلاف این بگه داره اغراق میکنه یا نفعی براش داره. تمامی بولپاپ ها هرچقدر که از لحاظ مکانیکی دقیق باشن ولی سر دست حتی جلوی فنری های خوب هم کم میارن. من با ایمپکت و بابکت نمیتونم سر دست ایستاده ۱۰۰ متری سی دی بزنم و با کریکت نشسته هم نمیتونم. در حالی که با مکسی و پی هزار دوستان ایستاده میتونم بزنم. این در حالی هست که من تا به حال مکسی و پی هزار نداشتم و اولین شلیکم باهاشون بوده.
(2018-10-17 05:43 PM)arashx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دقت متشکل از چند فاکتوره و فقط یک عامل نداره. همه ی قسمت هاش هم مکانیکی نیست. در حقیقت مهمترین فاکتورهای دقت انسانی هستش.
من خودم بریکر رو قبول ندارم چرا که ماشش واقعا بده و تعادل وزنی نداره. شاید ماشه یا تعادل وزنی در نگاه اول مهم نباشه ولی فقط خود ماشه به تنهایی شلیک های موفق رو نصف میکنه. چه رسد به تفنگی که اصلا برای این کار طراحی نشده.
یک تفنگ حتی اگه تک تیر هم باشه اهمیتی نداره چرا که در اکثر کارها شما زمان کفی رو برای پر کردن داری. چه رسد که گلنش کجا باشه. مخصوصا اینکه هدف شما برای گرفتن این تفنگ تفریح هست و من قول میدم بعد از یک هفته دستت اتوماتیک مسلح میکنه.
در مجموع من تا به حال بولپاپ دقیق ندیدم. هرکسی هم خلاف این بگه داره اغراق میکنه یا نفعی براش داره. تمامی بولپاپ ها هرچقدر که از لحاظ مکانیکی دقیق باشن ولی سر دست حتی جلوی فنری های خوب هم کم میارن. من با ایمپکت و بابکت نمیتونم سر دست ایستاده ۱۰۰ متری سی دی بزنم و با کریکت نشسته هم نمیتونم. در حالی که با مکسی و پی هزار دوستان ایستاده میتونم بزنم. این در حالی هست که من تا به حال مکسی و پی هزار نداشتم و اولین شلیکم باهاشون بوده.

سلام دوست عزیز
در رابطه با ماشه ی بریکر تاحدودی با نظر شما موافقم اما در مورد تعادل وزنی نه. حداقل برای من که قنداق چوبی است تعادل وزنی بسیار خوبی رو با دوربین داره و من هدف زنی های موفقی رو در حالت ایستاده و سردست باهاش داشتم.
در خصوص قسمتی از متن شما که با رنگ قرمز مشخص کردم باید عرض کنم که خیلی قاطعانه در مورد دیگران نظر میدین. به نظر من بالپاپ های زیادی وجود دارند که دقیق هستند، من میگویم " به نظر من " . نه اینکه هر کسی خلاف نظر من رو میگه داره اغراق میکنه یا نفعی براش داره. هر کسی با کلاس خاصی از تفنگ راحته. من شخصی را میشناسم که با وایلدکت هدف های کوچکی را در فواصل دور به راحتی میزند. در اینکه بریکر نسبت به سایر محصولات کارخانه کرال با قنداق کلاسیک تا حد کمی تفاوت دقت دارد شکی نیست که به نظر من یکی از دلایل همین ماشه است و دیگری هم لوله ی کوتاهتر . با احترام عرض میکنم : اینکه شما با قنداق های کلاسیک ( مکسی و پی1000 ) تیر اندازی بهتری در حالت سردست نسبت به بالپاپ های مطرح مثل کریکت و بابکت دارید دلیل محکمی برای تعمیم این موضوع به تمام تفنگ ها نیست و حتما استثنا هایی نیز وجود دارد. به نظر من یکی از برتری های بالپاپ ها نسبت به قنداق کلاسیک همین لرزش کمتر دست و دقت بیشتر در تیراندازی سردست و ایستاده است و همانطور که خودتون فرمودین مهمترین فاکتور های دقت انسانی هست.
در نهایت باید عرض کنم من نه کارخانه اسلحه بالپاپ دارم ( ای کاش داشتم خخخخخ ) که برایم نفعی در این موضوع باشه و نه برای دفاع از بریکر این پست را ارسال کردم. در یکی از ارسال هایم در این تاپیک هم معایب بریکر را بیان کردم که نشون میده نفعی از این موضوع نمی برم و تنها هدفم از به اشتراک گذاشتن محاسن و معایب بریکر، انتقال تجربیاتم به مخاطبان عزیز در این سایت و سپردن نتیجه گیری نهایی به مخاطب می باشد تا با توجه به کاربری خودش، بهترین انتخاب رو داشته باشه. در نهایت هم من در ارسال هایم از کلمه " به نظر من " استفاده میکنم. چون تجربیات من ممکن است فقط در مورد شخص من صدق کنند.

موفق باشید
(2018-10-17 05:43 PM)arashx نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اتفاقا بولپاپ ها بدلیل اینکه تفنگ به بدن تیرانداز بیشتر میچسبه و دست چپ فاصله کمتری از بدن تیرانداز میگیره دقت سردست زنی بالایی دارند دوست عزیز،در مورد دقت فنری هم عرض کنم خدمتتون برترین فنری از ارزان قیمت ترین پی سی پی دقت کمتری داره،به این دلیل که در پی سی پی شما هیچ لگدی ندارید و در نتیجه دقت بالا میره
مضافا به خدا من بولپاپ ندارم هاKhansariha (266)Khansariha (266)
(2018-10-17 06:09 PM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزیز
در رابطه با ماشه ی بریکر تاحدودی با نظر شما موافقم اما در مورد تعادل وزنی نه. حداقل برای من که قنداق چوبی است تعادل وزنی بسیار خوبی رو با دوربین داره و من هدف زنی های موفقی رو در حالت ایستاده و سردست باهاش داشتم.
در خصوص قسمتی از متن شما که با رنگ قرمز مشخص کردم باید عرض کنم که خیلی قاطعانه در مورد دیگران نظر میدین. به نظر من بالپاپ های زیادی وجود دارند که دقیق هستند، من میگویم " به نظر من " . نه اینکه هر کسی خلاف نظر من رو میگه داره اغراق میکنه یا نفعی براش داره. هر کسی با کلاس خاصی از تفنگ راحته. من شخصی را میشناسم که با وایلدکت هدف های کوچکی را در فواصل دور به راحتی میزند. در اینکه بریکر نسبت به سایر محصولات کارخانه کرال با قنداق کلاسیک تا حد کمی تفاوت دقت دارد شکی نیست که به نظر من یکی از دلایل همین ماشه است و دیگری هم لوله ی کوتاهتر . با احترام عرض میکنم : اینکه شما با قنداق های کلاسیک ( مکسی و پی1000 ) تیر اندازی بهتری در حالت سردست نسبت به بالپاپ های مطرح مثل کریکت و بابکت دارید دلیل محکمی برای تعمیم این موضوع به تمام تفنگ ها نیست و حتما استثنا هایی نیز وجود دارد. به نظر من یکی از برتری های بالپاپ ها نسبت به قنداق کلاسیک همین لرزش کمتر دست و دقت بیشتر در تیراندازی سردست و ایستاده است و همانطور که خودتون فرمودین مهمترین فاکتور های دقت انسانی هست.
در نهایت باید عرض کنم من نه کارخانه اسلحه بالپاپ دارم ( ای کاش داشتم خخخخخ ) که برایم نفعی در این موضوع باشه و نه برای دفاع از بریکر این پست را ارسال کردم. در یکی از ارسال هایم در این تاپیک هم معایب بریکر را بیان کردم که نشون میده نفعی از این موضوع نمی برم و تنها هدفم از به اشتراک گذاشتن محاسن و معایب بریکر، انتقال تجربیاتم به مخاطبان عزیز در این سایت و سپردن نتیجه گیری نهایی به مخاطب می باشد تا با توجه به کاربری خودش، بهترین انتخاب رو داشته باشه. در نهایت هم من در ارسال هایم از کلمه " به نظر من " استفاده میکنم. چون تجربیات من ممکن است فقط در مورد شخص من صدق کنند.

موفق باشید

ببخشید بی دقتی بنده در خصوص نوع نوشتن بود و باید یک مقدار ملایم تر نظر خودم رو بیان میکردم.
به طبع طبق تجربه خیلی وقت ها دیدم که در گروه هایی که حول محور تفنگ های بادی میچرخه سودجویانی هستن که با اغراق و بزرگنمایی میخوان محصول به خصوصی رو به سرعت بفروشن. کما اینکه نظیرش رو سال قبل با والتر (اگر اشتباه نکنم ماکسیماتور) داشتیم که در زمان خودش با تبلیغات تونستن به قیمت دو برابر بفروشنش و بعد از ۷ میلیون به سه میلیون و سیصد هزار تومان سقوط کرد.
خیلی از مواقع مباحثی بوده که فردی سریع جبه میگرفته در قبال یک تفنگ که عالی هست و غیره و هفته ی بعد اگهیش میکرده.
متاسفانه در ایران این شیوه ها به راحتی ذهن مخاطب رو خراب میکنه. مثل ۲ سال پیش که از مهمترین معیار های انتخاب یک تفنگ ژولش بود که جدیدا با توسعه ی کانال های تلگرامی و اگاهی از امکان تغییر اون از روی بورس تا حدی افتاده.

در خصوص بولپاپ ها نظر شما صحیح نیست. اگر وضعیت به گونه ای بود که نظر شخصی بنده بود قابل بحث بود چرا که گروه ها محل بحث های سازنده هست. ولی این یک قانون کلی هستش که طول تفنگ هرچقدر بیشتر باشه دقت بالاتری داره. متاسفانه منابع فارسی زبان وجود خارجی نداره ولی شما به راحتی متوجه میشین که محل قرارگیری دوپایه ی تمامی سلاح ها اعم از بادی و گلوله زنی در جلوی اونها قرار داری که دال بر این اصل هستش. (باز توی این گروه عزیزانی نظیر اقای شقاقی هستن که این اصل رو بارها بهش تاکید کردن.)

فنری ها درسته که لگد دارن ولی لگدشون دلیل به دقت کمشون نیست. با ال جی یو و وایرخ ۹۷ و ایر ارمز تی ایکس کارت های بنچ رست با امتیاز بالای ۲۴۰ هم زده شده. دوستانی در این گروه هستن که به راحتی با فنری به دقت های بالایی رسیدن. ولی مهارت استفاده حرف اول رو میزنه.

و نکته ی پایانی این هست که من از روز اول که بولپاپ دست گرفتم سریعا متوجه شدم که دستام کمتر میلرزه و وزن کمتری رو حمل میکنم. ولی بعد از شش ماه دیدم که با این حال که دستام کمتر میلرزه ولی چون طول کمتر هستش لرزش ها به علت کمبود اینرسی تفنگ خودشون رو بیشتر نشون میدن. یک مثال از اینرسی بزنم: فکر کنین یک تیکه میلگرد دارین به طول یک متر. یک بار از وسط میگیرنش و تکونش میدین. به راحتی تکون میخوره و میچرخه. ولی بار بعد از وسط بگیرینش. این بار هرچند که میخوین تکونش بدین ولی چندان کار ساده ای نیست. لذا وزن و طول یکی هست ولی اینرسی فرق داره.

حرف اخر: من تا به حال دوستان زیادی رو دیدم که علاقه به خرید یا ارتقا داشتن. فردی که اطلاعات و تجربه ی کافی داره دیگه سوال نمی پرسه بلکه تحقیق میکنه تا به نتیجه برسه. دوستانی که اینجا سوال میپرسن اغلب تجربه ی کافی ندارن. لذا من هم سعی میکنم بر اساس توانایی که دارن کمکشون کنم نه بر اساس توانایی که یک فرد حرفه ای داره. برای همین بد برداشت نکنین. من هم خودم بیشتر از رایفل بولپاپ داشتم. ولی دلیلش طول کوتاهش نیست بلکه قابلیت تیونش هست که در رایفل های حال حاظر بازار وجود نداره (کرم دارم که دستکاریش کنم). حالا مانومتر دوم، مخزن جدا، پیچ های تنظیم قدرت روی کار و غیره.

باز اگر احساس میکنین یکم تند حرف زدم بهم بگین. سعی کردم دوستانه تر باشه ولی به طبع به عنوان خواننده در حالی که شناختی با فرد مقابل ندارین میتونه باعث برداشت بد بشه که قابل اصلاح هست.
تو تیراندازی میگن هرچه وزن تفنگ سنگین تر و ماشه حساستر باشه دقت در تیراندازی بالاتر میره .ماشه حساس واقعاً موثره ولی وزن سنگین خودش باعث خستگی دست و لرزش میشه. من با جامبو تیر انداختم و دیدم که ماشش سفته و به دلم ننشست .برای شکار تفنگ سبک و جمع و جور تر بهتره .نمیشه ماشه کرال ها رو حساستر کرد؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
لینک مرجع