انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: diana P1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
سلام
دوستان تو پست649 خودم که در صفحه 65 هست در قسمت چهارم(4) به نظرتون اون پیچ آلنی با توجه موقعیتش که حالت رگلاژ داره رو چقدر باید سفت و یا شل کرد؟
(2018-01-08 10:08 PM)amogoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان تو پست649 خودم که در صفحه 65 هست در قسمت چهارم(4) به نظرتون اون پیچ آلنی با توجه موقعیتش که حالت رگلاژ داره رو چقدر باید سفت و یا شل کرد؟
RSS
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان طی تحقیقات انجام شده و کسب اطلاع از سایر اساتید اورینگ مناسب این قطعه شماره 14 با قطر 1/5 هست برای هر دو طرف
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان صاحب نظر تو چیدمان دیسک های رگولاتور اگر اون دو تا واشر بشقابی از انتها بیاد اول کار در این سه حالت فشار رگلاتور تغییر میکنه و چقدر؟
1-هر دو رو به مخزن
2-هردو پشت به مخزن
3-بصور یک تک زوج رو بهم
ممنون میشم نظر بدید
ضمنا اگر بدون جابجایی و سر جای خودش حالت 1 و 3 رو بهش بدیم تغییری در فشار داخلی ایجاد میشه؟

(2018-01-12 10:56 AM)amogoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان صاحب نظر تو چیدمان دیسک های رگولاتور اگر اون دو تا واشر بشقابی از انتها بیاد اول کار در این سه حالت فشار رگلاتور تغییر میکنه و چقدر؟
1-هر دو رو به مخزن
2-هردو پشت به مخزن
3-بصور یک تک زوج رو بهم
ممنون میشم نظر بدید
ضمنا اگر بدون جابجایی و سر جای خودش حالت 1 و 3 رو بهش بدیم تغییری در فشار داخلی ایجاد میشه؟

با سلام
همانطور که مطابق عکس (صفحه 52 همین تاپیک) نیز بهش اشاره کردیم
چیدمان دیسکها بصورت زوجی میباشد و آخرین زوج آن مانند دیش روبه بیرون قرار میگیرد
بدین شکل ))(())(())(())
اگر هم چیدمان را برعکس کنیم باز فرقی ندارد مثل این شکل که دو دیسک اول رو به داخل باشند (())(())(())(( مهم اینه که دو دیسک آخر نسبت به واشرهای دیگه کمر به کمر یا پشت به پشت قرار بگیرد

اگر دو دیسک انتهای را سروته کنیم یا بقولی بچرخونیم بدین شکل (((())(())(()) میبینیم که عملا چهار دیسک اول را از کار انداختیم و دیگه حرکتی نمیکنند چون بنسبت دیسکهای روبرو ضخیم تر شدند و از 10 دیسک دیگه بعنوان فنر داریم استفاده میکنیم احتمالا کمی افزایش قدرت دست میدهد (تست نکردم حدس میزنم)

حالا اگر چیدمان را بصورت تکی قرار دهیم کاری که خودم تست کردم بصورت ()()()()()()() در این حالت قدرت تفنگ کاهش پیدا کرد و حدود 29 ژول شده بود که دیسکها روبروی هم بصورت تکی باشند در این حالت فشار دیسکها ضعیف میشود و حالت فنری نرم تری بخود میگیرد

اگر دو دیسک آخر را تقسیم کنیم و در دو طرف دیسکهای زوجی بصورت تکی و رو به بیرون قرار بدیم بدین شکل )(())(())(())( چون عملا فشار دیسکهای زوجی بر تکی طرفین غالب میشه مثل این میماند که دوطرف سر فنر ضعیف و وسط فنر قوی مانده البته من این روش را تست کردم قدرت تفنگ کمی افزایش پیدا کرد و 42 ژول شده بود .
فعلا Khansariha (8)
سلام
علی آقا این چیدمان تو رگلاتور را تست کردید و یا نتیجه اونو میشه حدس زد؟
این قسمت دنباله رگلاتور(())(())(())()این قسمت به سمت مخزن
ضمنا اگر کرونو گراف نداشته باشیم چجور میشه بصورت تقریبی فهمید تفنگ تو رنج قدرتی خودش هست یا نه؟
(2018-01-21 01:39 PM)amogoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ضمنا اگر کرونو گراف نداشته باشیم چجور میشه بصورت تقریبی فهمید تفنگ تو رنج قدرتی خودش هست یا نه؟

درود . اگر کرنوگراف نداشته باشید بهترین راه برای فهمیدن قدرت سلاح که قابل استناد باشه مقایسه افت ساچمه دو سلاح مشابه با صفر دوربین در فاصله یکسان و ساچمه و ارتفاع پایه دوربین یکسان هستش. بدین صورت که فاصله دورتر از صفر اصلی تیراندازی میکنید تو سیبل مثلا 35 متر صفر میکنید 50 متر افت تو سیبل را یاداشت میکنید . (البته شرایط محیطی کاملا کنترل شده و بدون باد و با رست انجام شود)

مثلا سلاح بنده در 35 متر با ارتفاع پایه 4cm از مرکز لول با ساچمه jsb18 صفر هست
اگر سوالی داشتید در خدمتم

همینطور افت در 60 متر 2 میلدات در زوم 10 سنترپوینت در قدرت 42 ژول و صفر 30 متر هستش
(2018-01-21 01:39 PM)amogoli نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سلام
اینم همان چیدمان برای حدود 42 ژول هست هیچ فرقی نمیکنه چه هرطرف تک دیسک قرار بگیره و چه بصورتی که نشون دادید در یکطرف یک تک زوج باشه درکل اون تک زوج آخری نسبت به دوبل زوجها ضعیف تره و تناسبی از نظر قدرت فنری با بقیه نداره در مقابل عمل فشار و پرس این دو دیسک اول و زودتر از بقیه پرس میشه و بعد فشار به بقیه دیسکهای دوبل منتقل میشه Khansariha (8)
(2018-01-21 06:51 PM)hunter extreme نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود . اگر کرنوگراف نداشته باشید بهترین راه برای فهمیدن قدرت سلاح که قابل استناد باشه مقایسه افت ساچمه دو سلاح مشابه با صفر دوربین در فاصله یکسان و ساچمه و ارتفاع پایه دوربین یکسان هستش. بدین صورت که فاصله دورتر از صفر اصلی تیراندازی میکنید تو سیبل مثلا 35 متر صفر میکنید 50 متر افت تو سیبل را یاداشت میکنید . (البته شرایط محیطی کاملا کنترل شده و بدون باد و با رست انجام شود)

مثلا سلاح بنده در 35 متر با ارتفاع پایه 4cm از مرکز لول با ساچمه jsb18 صفر هست
اگر سوالی داشتید در خدمتم

همینطور افت در 60 متر 2 میلدات در زوم 10 سنترپوینت در قدرت 42 ژول و صفر 30 متر هستش
ممنون دوست عزیز Khansariha (8)
البته اینکار مستلزم وجود یک تفنگ دیگه هست و اینگونه عمل کردن کمی کار را سخت خواهد کرد ولی نکات لازم را بهتون میده Khansariha (8)
یک روش دیگه برای محاسبه حدودی سرعت ساچمه یا بعبارتی قدرت تفنگ بدون وسیله کرنو گراف هم به ابتکار خودم دارم که عرض میکنم
با استفاده ار برنامه چیرگان بصورت تجربی برای خودم ممکن شده لذا سعی میکنم روش خودم را توضیح بدم شاید بدرد دوستان بخوره Khansariha (8)
ببینید در برنامه چیرگان در نوار بالا بخشی بنام تولباکس هست که در آن ماشین حسابهای پیدا کردن bc ساچمه موجوده یکی از آن ماشین حسابهای محاسبه بالستیک ساچمه به روش poi هست (نمونه عکس زیر)
[تصویر: 14329718053.png]
البته توضیح نحوه محاسبه bc از این روش در صفحه 48 این تاپیک گفته شده

اما موضوع جالب و قابل استحصال از این ماشین حساب بدست آوردن سرعت ساچمه هستKhansariha (214)
یعنی شما چند داده ثابت دارید مثل صفر 40 متر و یا ارتفاع 5 سانتی دوربین تا لوله و همچنین افت ساچمه در 75 متر که مثلا طبق عکس شده 25.7 سانت و همینطور سرعت ساچمه به ماشین حساب میدید تا bc شلیک شده از تفنگ شما را بشما بدهد . این درست
حالا اگر bc را داشته باشید و قدرت تفنگ را کم و زیاد کنید (اینجا دیگه bc ثابت هست) با استفاده از افت ساچمه که در 75 متر مثلا افتش بیشتر شده (کاهش سرعت) یا افت کمتر شده که میشه ( افزایش سرعت) از این ماشین حساب میتوانید با روش معکوس و با بالا و پائین کردن اعداد سرعت در ایکون بخش سرعت در ماشین حساب به عدد قبلی بالستیک برسید بدین ترتیب شما سرعت جدید یا قدرت تفنگ را بدون کرنو متوجه شدید و بدست آوردید
ممکنه یکی بپرسه که این روش مستلزم دانستن دقیق bc ساچمه از قبل میباشد که باید بگم هم بله و هم خیر
اگر bc دقیق یک نوع ساچمه را از قبل محاسبه کردید که چه بهتر ولی اگر اصلا محاسبه ی نکردید میتوانید از بخش انتخاب ساچمه مورد نظر در برنامه چیرگان (پیش فرضها) یکی را انتخاب کنید عدد bc پیش فرض در جداول انتخابی ساچمه مورد نظر خودتان را بنویسید و بعنوان مبنا در ماشین حساب مدنظر بگیرید یادتان باشه از روش معکوس داده ها برای بدست آوردن سرعت ساچمه داریم استفاده میکینیم و bc فرضی و انتخابی ساچمه عددش حقیقی نیست و حتی سرعت بدست آمده ساچمه هم حدودی هست و تنها کمک میکند(دقت کنید) تنها کمک میکند درصورت دستکاری تفنگ و رگولاتور مقادیر کاهش و یا افزایش سرعت ساچمه را دقیقا بیان کند (این مهمه)
یک مثال هم بزنم
فرضا که با این روش و لحاظ کردن عدد بالستیک مثلا 0.0310 ابتدا سرعت 270 متر را بدست آوردید خب ممکنه این سرعت قدرت تفنگ شما را 36 ژول نشون بدهد درصورتی که اگر دستگاه کرنو میداشتید سرعت ساچمه 277 متر بر ثانیه و تفنگ شما 37 ژول واقعی باشه این مهم نیستKhansariha (214)
مهم اینه که به مقادیر افت poi ساچمه در 75 متر دقیقا بشما میگه که سرعت ساچمه چقدر کم یا زیاد شده و بدین شکل میفهمید که قدرت تفنگ شما دقیقا چقدر کم و یا زیاد شده بدون اینکه از اول دقیقا بدونید سرعت واقعی و دقیق ساچمه در دهانه لوله چقدر بوده . فکر کنم مطالب زیاد شد و کمی اگر پیچیده شد شرمنده دوستان من سعی کردم خیلی ساده بیان کنم امیدوارم بدرد دوستان بخورد . فعلا Khansariha (256)
سلام
علی آقا رگلاتور من روی دنبالش یک شیار سرتاسری است قبل از اون اورینگ ریز آخر دنباله ولی تو عکس صفحه55 رگلاتوری که شما نحوه چیدمان دیسکهار گذاشتید اون شیار نیست. علت چی میتونه باشه؟
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع