انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: diana P1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
(2015-03-17 02:31 PM)dastzan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منظورم ار 10 بود
منظورم ار 10 بود...تا 4500 اگه بشه...بیشتر واسه شکار داداش گلم

سلام دوست گرامی
هر دو اسلحه رگلاتور دارند هر دو اسلحه قدرت حدود 40 ژول اسلحه پی 1000 با فشار کاری 300 بار کار میکنه که شارژ کردنش و رسیدن به این عدد خیلی مشکله اما آر 10 250 بار فشار کاریش هست.خشاب پی 14 تایی و آر 10 ده تایی.آر 10 لوله شرود هست و دیانا هم شرود داره هم معمولی مدل معمولی سایلنسر فابریک داره.اما خیلی از دوستان میگن تکنولوژی شرود آر 10 خاص هست که من اطلاعی ندارم.طول لوله پی 44.5 اما آر 10 47 سانتیمتر که در دقت تاثیر گذاره لوله بلندتر.طول کلی سلاح پی 1000 96 سانتی متر و آر 10 104.وزن دیانا 3.6kgو بی اس آ 3.1kg.
بی اس اسلحه بسیار دقیق و برای تارگت زنی استفاده میشه اما چون شرود و طول سلاح هم بلند نیست و دقت عالی داره واقعا برا شکار هم مناسبه و حرف نداره .
پد قنداق بی اس آ قابل تنظیم و کلا تعادل وزنی خوبی داره و در این مورد بهتر از دیانا.اگه بتونی البته بتونی دیانا رو 300 بار شارژ کنی 60 تا 70 تا شلیک رگوله میده اما بی اس آ 45 تا حدودا..
همین ها به ذهنم رسید امیدوارم انتخابتو راحت تر کنه.ی سر به تاپیک هر دو بزن چون نظرات دوستانی که دارن استفاده میکنن خیلی کمکت میکنه.
من به شخصه بی اس آ رو ترجیح میدم هم صلیغه شخصی و ی سری محاسن که من دوسشون دارم هم اینکه از پی هزار اونطور که اسمش ترکوند استقبال نشد.البته اینجا تاپیک این اسلحه هست نباید بنده اینطوری مقایسه به این طولانی میکردم.
اما پی هزارم جز بهترین هاست حالا صلیغه خودت.
امیدوارم خرید خوبی بکنی.
بعد از مدتی دوباره تونستم به همراه دوست عزیز ، محمد از دوستان نخل تقی استان بوشهر فرصتی برای تیراندازی با Diana P1000 را پیدا کنم. یادم هست زمانی که این سلاح عرضه شد تا حدود یکسال بعد که به بازار داخل نیز وارد شد چه حدس و گمان هایی در مورد آن بین دوستان مطرح بود!! Khansariha (226)
با توجه به برخی گفته های غیر مستند نیز استقبال مناسبی از این سلاح نشد. بخصوص وجود مشکلی در رگولاتور در سری اول آن مزید بر نبود اطلاعات اولیه از این سلاح شده و دوستداران و ایرگانرهای علاقمند را در خرید این سلاح به شک می انداخت. کمابیش از اندک دوستانی که کاربر این سلاح بودند شنیده می شد که کیفیت قابل توجه و نیز دقت خوبی دارد. در هر صورت امروز دوباره تاپیک رو از اول یک مروری انجام دادم و در این بین چند ارسال از بین ارسال دیگر تاپیک در رابطه با معرفی ، تست دقت و گروپگیری و کرنوگرافی این سلاح قابل توجه بودند و البته به برخی دانسته های آن زمان دوستان و خودم خندیدم و دیدم نبود اطلاعات اولیه از یک سلاح و همینطور تست مناسب باعث چه حدسیات اشتباهی می شود! Khansariha (214)
ارسال های 300 و 308 از رضا قلعه قافی با کاربری cholpe و ارسال 315 در صفحه 36 از آقا اسماعیل کاربری esmaeil1356 ، اولین بررسی های مفید و قابل توجه توسط دوستان از این سلاح بود. بررسی های ظاهری و تست دقت توسط آقا رضا قلعه قافی و قرار دادن چند گروپ در مقایسه با وایرخ کیفیت و دقت قابل توجه این سلاح رو معرفی کرد. ارسال آقا اسماعیل یک ریویوی کوتاه اما همراه کرنوگرافی از شات های مفید آن بود که برای آشنایی با عملکرد این سلاح در شات ها کافی به نظر می رسد. حداقل تلورانس شاتی این سلاح در حد بسیار خوبی بود که این موضوع رو نیز از زبان یکی از دوستان فنی انجمن نقل کنم گاها در حالت دیفالت و اولیه کارخانه شات تلورانس آن از وایرخ 100 نیز بهتر نشان می داد.
اگر یک ریویو از این سلاح با شارژ کامل مخزن ( کرنوگرافی از این سلاح در شارژ کامل مخزن توسط دوستان نجمن انجام نشده بود) و با ساچمه مناسب و از همه مهم تر در شرایط مناسب انجام بشود این تاپیک به اندازه کافی و خوب یک مرجع کامل برای آشنایی با این سلاح از برند خوشنام دیانا باشد. این موضوع هم با توجه به دیانا سوار شدن علی آقا و دسترسی به کرنوگراف و تجهیزات لازم و دید علمی که دارند فکر کنم به زودی انجام بشود. Khansariha (219)
خوب اما تجربیات دیروز خودم ، همراه با دوست عزیز محمد به زمین شخصی ایشان در نزدیکی خلیج نایبند رفتیم، قرار بر گروپ گیری در فواصل 25 ، 50 و 75 متر را داشتیم که وزش بدون پیش بینی باد در روند انجام تست ها اشکال ایجاد کرد. بنابراین نمی توانم تست گروپ های انجام شده در فواصل 50 متر و بالاتر را به عنوان مرجع دقت این سلاح عنوان کنم. چون شرایط یک آزمایش کامل را نداشت و بیشتر جنبه تجربه و تست شخصی بود. ساچمه ها دستچین نبوده و موقعیت تیراندازی نیز درازکش و با ساپورت نه چندان مناسب انجام شد. دوربین مورد استفاده نیز دیانا 6-24*42 با تصحیح پارالکس بود.
قبل از هر چیز یکبار دیگر یک بررسی کلی از بدنه و ظاهر این سلاح داشتم، دیانا تمام سعی خود را انجام داده تا اولین PCP این کمپانی یادآور خوشدستی سلاح های فنرپیستون سری 30 ، طول مناسب همراه با بالانس وزنی خوب و البته زیبایی را باشد. نظر شخصی من برای این تلاش نمره 4.5 از 5 مناسب است.
یکی از معایب این محصول نوع خشاب و ایندکس آن است که فکر می کنم دیانا در بررسی و اصلاح مشکل کوچک آن کمی اهمال انجام داده است (گاها خشاب هرز می گردد ). اما بودن خشاب سینگل شات در پکیج سلاح مزیت بسیار خوبی است و من شخصا از کار با این خشاب بیشتر لذت می برم تا خشاب مولتی شات 12 تایی.
- سئوالی برام پیش اومده! آیا امکانی برای نصب پایه های معمول (نمونه هریس) بازار روی قنداق این سلاح وجود دارد؟ چون تجربه این کار را نداشتم!
در مورد باز و بست مخزن سلاح برای شارژ آن نیز آنطور که برخی دوستان گفته بودند این موضوع نمی تواند عیبی برای این سلاح بخصوص با میزان شارژ 300 بار و تعداد شات کافی حدود 70 شات باشد! (حداقل تا الان از کاربران شناخته شده این سلاح این موضوع گزارش نشده است). این نگاه منتقدانه ، بیشتر ناشی از نبود امکانات کافی برای شارژ 300 بار و عدم دسترسی راحت به این امکانات توس عموم کاربران است.
تجربیات دیگر و تست دقت را به صورت تصویری در ادامه قرار می دهم :
[تصویر: 14275285711.jpg]
[تصویر: 14275285712.jpg]
[تصویر: 14275285713.jpg]
مانومتر تانک هوا :
[تصویر: 14275285714.jpg]

مخزن ساخت والتر :
[تصویر: 14275285715.jpg]

[تصویر: 14275289344.jpg]

دوربین مورد استفاده (تصویر دیوار در 50 متری ) :
[تصویر: 14275289331.jpg]

اما گروپ هایی که با ساچمه JSB 18.1 gr و در فواصل 25 ، 50 و 81 متر انجام شد:

گروپ 25 متر :
[تصویر: 14275286742.jpg]

در 50 متر چند مورد گروپ گرفته شد که وزش شدید باد باعث به هم خوردن این تست ها شد! که عملا مستند بودن دقت این سلاح طبق این گروپ ها در این فاصله مد نظر ما نخواهد بود (در تست های قبلی در یک سلاح دیانا -دیانا رضا قلعه قافی- و همینطور در تست قبلی با همین سلاح گروپ بهتر و جمع تری گرفته می شود) :
[تصویر: 14275286743.jpg]
[تصویر: 14275286744.jpg]

اما گروپ 81 متری که اصلا از نظر خودم رضایت بخش نبود و این سلاح قابلیت بیشتری دارد. اما موضوع بدی شرایط جوی و نبود ساپورت مناسب و البته دوربین باعث شد که این گروپ حاصل شود ( گروپ در 100 متری توسط رضا قلعه قافی 4 سانتیمتر بود و این گروپ تقریب کمتر در همان حد بود که خوب در مقایسه ضعیف به نظر می رسد) :
محل قرار گیری هدف :
[تصویر: 14275289345.jpg]
[تصویر: 14275286745.jpg]

فاکتور های مهم در رابطه با گروپ گیری :
داشتن شرایط جوی مناسب ، دستچین کردن ساچمه ها ، داشتن ساپورت و محل استقرار خوب توسط تیرانداز و سلاح ، مواردی که ما در این تجربه نداشتیم.

اگر به ارسال 315 این تاپیک و کرنوگرافی سلاح اقا اسماعیل توجه کنید متوجه می شوید زمانی که رگولاتور این سلاح در 140 بار از مدار خارج می شود ، همچنان تلورانس شات های بعدی خوب بوده و قابل استفاده در هدفزنی های معمول. دیروز ما در فشار 140 بار تا 100 بار به راحتی اهدافی 2.5 سانتی در 50 متری را هدف قرار می دادیم. از این نظر عملکرد این سلاح خوب است.

آرزوی تیراندازی های شاد همراه با سلامتی برای دوستان دارم.Khansariha (8)
با سلام
آقا صادق ایول حرکت خوبی انجام دادید خسته نباشید. دیانا p1000 تفنگیه که هر کسی آرزو داره یکی ازش داشته باشه و همیشه مطالب تجربیش جذابه.
من فکر میکنم گروپ 80 متری خوبه از این لحاظ که تمامی ساچمه ها در یک خط افقی قرار دارند و این نشون میده که وزش باد با شدت های متغیر اثر خودش روی ساچمه ها گذاشته. اگه محل برخورد ساچمه هارو توی ذهنتون بهم نزدیک کنید شبیه گروپ 50 متری میشه.این روزها استان بوشهر جوی با وزش باد داره و من بخاطر ماهیگیری هر روز آب و هواش چک میکنم. 80 متر مصافت زیادیه و نداشتن دوربین و ساپورت مناسب گروپ براحتی باز میکنه فقط یه چیز توضیح ندادین:سایلنسر! فابریک خودشه؟ اثرش چک کردین؟ به نظر اینقد اثر منفیش کم بوده که به چشم شما نیومدهKhansariha (226)
Khansariha (8)
ممنون ، متاسفانه مطالب و بررسی های فارسی از این سلاح کم هستش و تقریبا بدون تست های مرتبط ( از جمله همین تجربه خودمون) ، مالک سلاح آقا محمد هستند و من گاها باهم می ریم بیرون لذت استفاده از این سلاح رو دارم. خودم تاثیر سایلنسر رو چک نکردم و به طور قطع نمی دونم شاید خود محمد تست کرده باشه! اما سایلنسر ساخت آقا مسیح هستش ، پیشنهادم این هست که برای P1000 سایلنسرهایی اختصاصی تر (حالت مورد قسما جلویی رزوه زیاد باشه ) تا بتوان به راحتی کپسول این سلاح رو باز کرد.
در فرصت بعدی اگر شرایط محیطی مناسب باشه یک تست کرنو گرافی با شارژ کامل تانک هوا در 300 بار و البته گروپ در فواصل 25 ، 50 و 75 متر از این سلاح خواهیم داشت. من به شخصه خیلی طرفدار لانگ رنج با سلاح بادی نیستم و در مقایسه با گلوله زنی ها و مقدار انرژی و کالیبر سلاح های بادی 75 متر اندازه 750 متر در گلوله زنی است! چون خیلی از موارد در فواصل بالای 50 تر در گرفتن نتیجه دخیل هستند! کمی لرزش دست، باد و حتی سورت نبودن ساچمه ها در آن فواصل بالا باعث باز شدن گروپپ می شود. متاسفانه بیشتر دوستان هدفزنی رو با گروپ اشتباه می کنند. گروپ میزان دقت یک سلاح و ساچمه در فواصل مختلف و در شرایط نرمال است. حال ممکنه تیراندازی گروپی 2 سانتی در 80 متری با P1000 بگیره ولی نتونه تکرار کنه و این البته ملاک دقت این سلاح نخواهد بود. این موضوع در مورد اصول گروپ و همه سلاح ها دقیق هست. اگر ریویوهای مختلفی که توسط کارشناسان سلاح های بادی در وبسایت های معتبر رو ببینید برای تست دقت سلاح های بادی فواصل 20 ، 30 ، 40 و در نهایت 50 متر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. گاها ریویویی هم دیدم که سلاح رو صرفا برای توانایی آن در لانگ رنج فاصله بالا در 100 متر هم تست کرده اند. (همانند تد بیر که خودش علاقمند و البته ماهر در لانگ رنج هست اما با سلاح هایی که بتونه همچین موردی رو نشونه بده نه هر سلاح و همچنین دوربین مناسب)
آرزوی موفقیت برای تمام دوستان Khansariha (8)
(2015-03-29 12:06 PM)smart نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
آقا صادق ایول حرکت خوبی انجام دادید خسته نباشید. دیانا p1000 تفنگیه که هر کسی آرزو داره یکی ازش داشته باشه و همیشه مطالب تجربیش جذابه.
من فکر میکنم گروپ 80 متری خوبه از این لحاظ که تمامی ساچمه ها در یک خط افقی قرار دارند و این نشون میده که وزش باد با شدت های متغیر اثر خودش روی ساچمه ها گذاشته. اگه محل برخورد ساچمه هارو توی ذهنتون بهم نزدیک کنید شبیه گروپ 50 متری میشه.این روزها استان بوشهر جوی با وزش باد داره و من بخاطر ماهیگیری هر روز آب و هواش چک میکنم. 80 متر مصافت زیادیه و نداشتن دوربین و ساپورت مناسب گروپ براحتی باز میکنه فقط یه چیز توضیح ندادین:سایلنسر! فابریک خودشه؟ اثرش چک کردین؟ به نظر اینقد اثر منفیش کم بوده که به چشم شما نیومدهKhansariha (226)
Khansariha (8)

سلام
دوست عزیز سایلنسر کار اقا مسیح هست بنده تا فاصله ۴۵ متر با سایلنسر و بدون آن گروپ گرفتم هیچ تاثیر منفی که رو دقت تفنگ داشته باشه مشاهده نکردم البته حس میکنم یه خورده ای رو دقت تفنگ تاثیر مثبت هم داره ،ان شاالله دفعه بعد در حضور اقا صادق تاثیر سایلنسر رو دقت تفنگ بررسی میشه و نتیجه را بصورت مستدل در اختیار دوستان قرار خواهیم دادKhansariha (8)
سلام خدمت همه دوستان گل
من تصمیم دارم p1000 رو بخرم میشه اطلاعات کاملی بهم بدید (ژول تو کالیبر 5.5 چقدره؟) بعد اینکه تفاوت آن با at44 و bt65 و benjamin marauder در چیه ؟

چون حقیقتا تصمیم اولم رو سه مورد قبلی بود یحیو تصمیمم عوض شد
ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید تا خرید بهتری داشته باشم (در ضمن بیشتر برای شکار مورد نیازمه)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2015-04-12 12:48 PM)ali-pianist نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت همه دوستان گل
من تصمیم دارم p1000 رو بخرم میشه اطلاعات کاملی بهم بدید (ژول تو کالیبر 5.5 چقدره؟) بعد اینکه تفاوت آن با at44 و bt65 و benjamin marauder در چیه ؟

چون حقیقتا تصمیم اولم رو سه مورد قبلی بود یحیو تصمیمم عوض شد
ممنون میشم بیشتر راهنماییم کنید تا خرید بهتری داشته باشم (در ضمن بیشتر برای شکار مورد نیازمه)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلامKhansariha (8)
دوست عزیز p1000 تو کالیبر ۵/۵ طبق اظهارات دوستان ۳۷ ژول قدرت داره.قراره اخر هفته ان شاالله دوست عزیزمون اقا صادق زحمت کرنو p1000 بنده را بکشند ، تا اون موقع اطلاعات دقیق و تعداد شات مفید تو سایت میزارند. تفنگ خوشدست و دقیق و استایل شکاری داره ، بقیه تفنگ هایی هم که ذکر کردید اطلاعی ندارم امیدوارم بقیه دوستان کمکت کنندKhansariha (8)
(2015-04-12 03:50 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز p1000 تو کالیبر ۵/۵ طبق اظهارات دوستان ۳۷ ژول قدرت داره.قراره اخر هفته ان شاالله دوست عزیزمون اقا صادق زحمت کرنو p1000 بنده را بکشند ، تا اون موقع اطلاعات دقیق و تعداد شات مفید تو سایت میزارند. تفنگ خوشدست و دقیق و استایل شکاری داره ، بقیه تفنگ هایی هم که ذکر کردید اطلاعی ندارم امیدوارم بقیه دوستان کمکت کنندKhansariha (8)

سلام دوست من،شما که پی 1000 داری خواستم ازتون بپرسم با مشکل رد کردن خشابش چه کردی؟یا اصلا تا حالا شده رد کنه؟
و بعد این که مخزش واست مشکل ساز نشده تا حالا؟از این جهت عرض میکنم که باید همیشه باز کرد
و در آخر و از همه مهم تر کلا نظرت در مورد این اسلحه چیه؟راضی هستی؟راضی نیستی؟
با تشکر
چقد تو این تاپیک خاک نشسته دوستان نه؟!!!!!!!
هیشکی هم سوال مارو جواب نداد.....Khansariha (399)Khansariha (172)
(2015-04-14 12:05 AM)Areno نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-12 03:50 PM)serussam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من،شما که پی 1000 داری خواستم ازتون بپرسم با مشکل رد کردن خشابش چه کردی؟یا اصلا تا حالا شده رد کنه؟
و بعد این که مخزش واست مشکل ساز نشده تا حالا؟از این جهت عرض میکنم که باید همیشه باز کرد
و در آخر و از همه مهم تر کلا نظرت در مورد این اسلحه چیه؟راضی هستی؟راضی نیستی؟
با تشکر
سلام
دوست عزیز رد کردن خشاب بعضی وقت ها اتفاق میفته واین مشکل همیشگی نیست، البته بنده قسمت دندانه دار خشاب رو وازلین زدم ! مشکل حل شدKhansariha (135)
این مشکل رد کردن خشاب نمیدونم چرا دوستان اینقدر بزرگ جلوش میدن ، هر خشاب جای ۱۴ تیر داره حالا فوقش از هر چند خشاب یه ساچمه رد کرد مشکل چیه؟!
واما در مورد باز و بست مخزن ، حقیقتش دیگه من عادت کردم و احساس مشکل از این بابت ندارم. والله من که تا الان ازش راضیم با اینکه مخزن تفنگ بیش از ۲۰۰ بار نمیتونم شارژ کنم ولی با هر شارژ دو خشاب خیلی دقیق بهم میده حتی رو خشاب سوم برای شکار زیر ۵۰ متر هم میشه حساب باز کرد. سوال دیگه ای داشتی من در خدمتمKhansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع