انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: diana P1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
صادق جان بسیار عالیه گروپ زیبایی شده بابط زحمتی که کشیدید خسته نباشید Khansariha (8)
با سلام
خب میبینم که کلی تاپیک را به وجد آورده این پی هزار آقا محمد با تیراندازیهای خوب خودشان و البته آقا صادق Khansariha (8)
من بشخصه خیلی کیف کردم از اینکه میبینم دوستان تلاشهای خوبی داشتند و الان نیز با گروپهای عالی بخوبی راضی از نتیجه هستند Khansariha (256)
یک نکته تجربی خدمت دوستان Khansariha (8)
معمولا تفنگهای نو و تازه از کارتن درآمده نمیتوانند قابلیتهای خودشان بخوبی نشان دهند مخصوصا با ساچمه های حساسی مثل جی اس بی و توصیه اکید دارم چون بارها این را تجربه کرده ایم که باید فرصت داد تا خانها و لوله با کمی کارکرد به اصطلاح آب بندی شوند و اثرات خط و خش تخریبی آحتمالی خانها روی ساچمه به حد اقل برسد اونوقت هست که دقت و گروپها به حد بسیار اعجاب انگیزی بالا خواهد رفت Khansariha (256)
خودم نیز بر آن شدم که این هفته پی هزار را برای چند تست ساچمه و شاید گرفتن گروپ از کاور بکشم بیرون خخخخخخ پس تا تهیه شدن آن گزارش فعلا Khansariha (8)
با سلام
من اولین پستم و دارم تو این انجمن میدم، میخواستم همینجا بگم که کارتون خیلی درسته و دستمریزاد دارید و اما سوالم اینه که بادی که باهاش p1000 پر میشه هوا هست یا اکسیژن یا ..؟ و دیگه اینکه کپسول cng ماشین ها 200 بار پرمیشوند و بیشینه اونا 260 بار که بسیار خطرناکن بعد این کپسول به این کوچکی 300 بار میگیره و خطرناک نیست؟Khansariha (226) و تا به حال شده منفجر بشه؟ ممنون ، مشتاقم هرچه سریعتر یکشو بگیرم ظاهرا خیلی تعریفی هست که شما این همه ازش تعریف میکنید
نقل قول :با سلام
من اولین پستم و دارم تو این انجمن میدم، میخواستم همینجا بگم که کارتون خیلی درسته و دستمریزاد دارید و اما سوالم اینه که بادی که باهاش p1000 پر میشه هوا هست یا اکسیژن یا ..؟ و دیگه اینکه کپسول cng ماشین ها 200 بار پرمیشوند و بیشینه اونا 260 بار که بسیار خطرناکن بعد این کپسول به این کوچکی 300 بار میگیره و خطرناک نیست؟Khansariha (226) و تا به حال شده منفجر بشه؟ ممنون ، مشتاقم هرچه سریعتر یکشو بگیرم ظاهرا خیلی تعریفی هست که شما این همه ازش تعریف میکنید

دوستان جدیدی که تشریف میارن یک تحقیق Google کوچولو هم داشته باشن به بیشتر جواب هاشون می رسن Khansariha (8)

اول در مورد هوا یا اکسیژن من شخصا عرض می کنم توی دفترچه چند اسلحه مختلف خوندم فقط از هوای قابل تنفس معمول استفاده بشه
حتی بار ها تاکید شده حتی اکسیژن خالص خطرناک هست
از نیتروژن به گفته دوستان می شه استفاده کرد ولی از من نشنیده بگیر چون وقتی می تونی هوا بزنی به زحمتش نمی ارزه البته نظر شخصیه من هست و می تونه اشتباه باشه دوستانی که به این جور مسائل وارد ترن نظر قطعی بدن بهتره

کپسول 300 بار والتر که در P1000 استفاده می شه تولید یک شرکت معروف در زمینه تفنگ های بادی هست شرکت والتر تولید کننده یک سری از بهترین سلاح های مسابقات المپیکی دنیاست و توی کیفیت و مهندسی اش هم که شکی نیست پس جای نگرانی نیست اما به هر حال موارد مراقبتی خاص خودش وجود داره
(2015-05-25 10:13 PM)idra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

سلام
تمامی پی سی پی ها با ازت یا هوا معمولی شارژ میشن و شارژ پی سی پی با گاز اکسرژن و ... بسیار خطرناکه !
فشار کاری یه کپسول به قطر گوشته و نوع شیرش بستگی داره و جثه ی کپسول تعیین کننده نیست ! مثلا فشار کاری کپسول های هوابرش و سی ان جی و ... همگی زیر 200 بار هست در حالی که فشار کاری یه کپسول 6 لیتری غواصی 300 یا 450 بار هست.
در صورتی که کپسول رو اصولی نگهداری و مصرف کنید هیج گونه خطری نداره،اگر هم مشکلی پیش بیاد،امکان نداره کپسول منفجر بشه و فقط و فقط چاک برمیداره !
Khansariha (8)
دوستان ممنون از راهنمایی ها و مطالبتون ، اما بهتر بود دوست تازه واردمون رو به تاپیک مرتبط هدایت می کردید و موضوع رو در آنجا ادامه میدادید! با تشکر از همکاری شما Khansariha (8)
کاربر عزیز idra ، با خوشامدگویی به شما ، امیدوارم که بتوانید از مطالب انجمن و تجربیات دوستان کمال استفاده را داشته باشید. کافی بود قبل از ارسال اولین پست خودتون کمی به موضوعات و تالارهای گفتگو در فضای انجمن دقت می کردید و میتوانستید موضوع لازم در این مورد رو پیدا کنید. در هر حال دوستان موارد اولیه را گفته اند ولی در تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
می تونید اطلاعات بیشتری کسب کنید. موفق باشید.
(2015-05-23 08:26 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیروز جمعه اول خردادماه برای بار دیگر فرصتی برای تست دقت تفنگ دیانا P1000 و همینطور تست و نصب دوربین جدید دوست عزیزم محمد خیری را داشته باشیم. دوربین جدید ایشان Hawke side winder 6.5-20*42 tac بود که جایگزین دوربین diana 6-24*42 بر روی diana P1000 شد. بعد از صفر دوربین در 40 متری چند سری تست دقت انجام شد که تصاویر آن را در ادامه قرار می دهم :
[تصویر: 14323969412.jpg]
به طور معمول منطقه بادخیز بوده (منطقه نایبند در نزدیکی عسلویه و در کنار خلیج زیبای نایبند قرار دارد) و این مشکل را در روزهای جمعه ای که هر دو فرصت چند ساعتی پرداختن به علاقه مشترکمان را داریم هم وجود دارد. چون فرصت کم بود و در کنار این تست ها مقداری هم تست دقت و کرنوگرافی با سلاح خودم هم داشتم ، تمامی گروپ های گرفته شده در 25 متری در زمان وزش باد بود ولی با استفاده از پرچم های کوچک در طول مسیر هدف و شلیک در زمان های آرامش باد سعی بر غلبه بر این موضوع که روی نتیجه گروپ گیری موثر است داشتیم. برای گروپ های 50 متر تا غروب آفتاب منتظر بودیم تا شدت باد کمتر شود (این منطقه در این فصل به اینصورت هست)

...

صادق جان مثل همیشه گروپت عالی بود... لذت بردیم
ولی کاش گروپ ۵۰ متر رو در محدوده ی کاری رگولاتور میگرفتی... در هر صورت عالی بود و اگه مجال بود بالای ۵۰ متر هم گروپ بگذاری ممنون میشیم تا با قابلیت های این سلاح خوشدست بیشتر آشنا بشیم.

سپاس... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
با سلام و خسته نباشید.
اقا صادق و اقا محمد خسته نباشید واقعا زحمت کشیدید.
در خصوص گروپ ها که حرفی برای گفتن نیست و واقعا عالی هستند،نکته ای که من میخوام اینجا عرض کنم اینه که،واقعا از بقیه اعضا محترم سایت خصوصا قدیمی های سایت انتظار اینه که مثل اقا صادق به بررسی و گروپ گیری های دقیق از اسلحه هاشون بپردازن و اونا رو به طور دقیق و اصولی معرفی کنند،خدا رو شکر الان تقریبا همه مدل پی سی پی در اختیار دوستان هست اما گاهی اوقات دوستان بنا به هر دلیلی کم کاری میکنند.مثال بارزش هم در خصوص اسلحه پانچر هست که با توجه به قیمتش و کیفیتش اگر درست معرفی بشه عزیزان میتونن انتخاب های بهتری داشته باشند.
لذا از عزیزان عضو این انتظار هست که کمی بیشتر به معرفی دقیق و گروپ گیری اصولی از اسلحه هاشون بپردازن.
با تشکر از همه عزیزانKhansariha (8)
آخ آقا جلال حرف دل منو زدینKhansariha (70)
آخه این پانچر حتی توی سایت های خارجی هم درست معرفی نشده هیچ ریویوی درست حسابی ای ازش نیست... اطلاعت درموردش هم همه نصفه هست و هرکی یچیز درموردش میگه...توی سایت کرال هم من میگردم پیداش نمیکنم!!!!
والا دوستان بهترین اسلحه هارو دارن و برسیشون هست ولی پانچر ۱/۵ میلیونی یه برسی نداره!!

توی فصل باقالی هم که هستیم خودش رشد کرد کار من نبودKhansariha (6)
نقل قول :ولی کاش گروپ ۵۰ متر رو در محدوده ی کاری رگولاتور میگرفتی... در هر صورت عالی بود و اگه مجال بود بالای ۵۰ متر هم گروپ بگذاری ممنون میشیم تا با قابلیت های این سلاح خوشدست بیشتر آشنا بشیم.

دکتر ، محدوده رگولاتور 140 بار هست و گروپ گرفته شده در همون حدود بود ولی بله نیاز به بررسی بیشتری داره و برای این منظور در فرصت های بعدی سعی می کنم چند گروپ به صورت سری در محدوده رگولاتور در 50 متر داشته باشیم. در رابطه با فواصل بالا و گرفتن گروپ هم نظرات خودم رو در مورد این موضوع در تاپیک گروپ گیری گفتم ولی خوب هدفزنی لانگ رنج با یک بادی نیازمند شرایط مناسب است. در محل تست و منطقه متاسفانه وزش باد زیاد بوده و کمی کار رو برامون مشکل می کنه! اما رضا قلعه قافی گروپی در این زمینه در همین تاپیک در مسافت 100 متری قرار داده اند.

آقا جلال ممنون از ابراز لطفتون ، تست های انجام شده یک تیت معمول و اون هم در شرایط نسبتا بد بود ولی سعی کردیم همه موارد تاثیر گذار در گرفتن نتیجه رعایت شود. در هر صورت بررسی برخی مدل ها از جمله همین P1000 تا چند وقت پیش تحت تاثیر بازار و تبلیغات سوئی که برای آن انجام شده بود قرار داشت. اگر خوب دقت کنید در یکسال اخیر با قرار دادن اولین بررسی های قابل قبول همراه با تست دقت و شارژ مخزن توسط دوستمون آقا رضا قلعه قافی از رامیان دوستان با P1000 میونه بیشتری باز کردند.
در حال حاضر پانچر هم تحت تاثیر برخی موارد بازار فروش قرار گرفته و دوستانی هم که دسترسی و یا شاید وقت کافی دارند مصالحه می کنند. هر جا ریویویی ازش دیدم ، خود ریویوکننده دستی در فروش آن داشت و علی رغم ارزش انجام اون تست نمیشه به عنوان قضاوت و ملاک روی آن حساب کرد. امیدوارم این نظر من باعث رنجش دوستانی که در بازار فروش سلاح فعال هستند نشه و صرفا ابراز نظر یک مصرف کننده و کابر تفنگ بادی است.
به شخصه از دسته مسلحه کننده سایدلور دیانا P1000 خشاب اون (گاها گیری داره و باعث رد شدن یک ساچمه میشه ) رضایت کافی با توجه به ساخت دیانا بودن ندارم. کمپانی می توانست همانند وایرخ در این زمینه دست به بهینه سازی زده و ورژن های جدیدتر را با بررسی بیشتر و حذف برخی معایب تولید کند! این حرف من دلیلی بر بهتر بودن وایرخ 100 یا تفنگ دیگه نسبت به دیانا نیست. اما هر سلاحی باید با خوبی و بدی آن مقایسه ، بررسی و مورد قضاوت قرار گیرد. در کل P1000 با توجه به قرار گرفتن در کلاس سلاح های هانتر می توان گفت یک مدل موفق با تعداد شات کافی ، قدرت موثر برای شکار های کوچک و متوسط نیز در کنار آن باتوجه به دقت کافی یک سلاح مناسب برای هدفزنی تفریحی است. در این رابطه حداقل 10 صفحه اخیر این تاپیک یکی از غنی ترین مطالب در مورد بررسی P1000 بوده و برای کسی که نیاز به اطلاعات در مورد آن دارد کافی است.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع