انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: diana P1000
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
دوست عزیز از تذکر مدیران محترم ناراحت نشو بسیاری از به اصطلاح حامیان محیط زیست و علف خواران هستند که دنبال مطلبی در سایت میگردند تاما را متهم به شکار غیر مجاز کنند پس لازمه در ارسال مطالبمون دقت داشته باشیمKhansariha (8)
از همه دوستان چه علاقمندان به شکار ، چه تارگتی ها خواهشمندم در ارسال مطالب خود دقت بیشتری داشته باشند. دوست عزیز شما عضو تازه وارد این انجمن هستید و راهنمایی دوستانی که به قصد استفاده از تجارب دیگران وارد این انجمن می شوند بر همه دوستان و اعضای آگاه مهم هست. اما قوانینی داریم و نیز خود شکار و موضوعات مرتبط قوانین خاص خود را دارند که مرجع آن سازمان محیط زیست هست. همانطور که دوست عزیز آقا اسماعیل گفتند و اگر شما به اصول شکار واقف باشید در قوانین این سازمان برای تفنگ بادی شکار تعریف نشده و در سالهایی تنها پروانه برای شکار گنجشک سانان و در تعداد معین صادر شد. امیدوارم این موضوع برای همه دوستان کاملا روشن و شفاف باشد که این مدیران و مسئولین این انجمن در قبل ارسال های موجود در آن مسئول هستند و در صورت موارد قانونی و حقوقی صاحب امتیاز دامنه و مدیران سایت پاسخگو می باشند. امیدوارم از ارسال های این چنینی در تاپیک های تخصصی سلاح های مختلف بادی خودداری کنیم. Khansariha (8)

اما در مورد P1000 و توانایی تفنگ های بادی در فواصل دور ، هر ایرگانری و هر کارشناس خبره ای مطمئنا در مورد تفنگ های بادی چه فنرپیستون و چه پی سی پی های معمول (کالیبرهای بزرگ و یا تفنگ های با کالیبر بالاتر به اصطلاح بیگ بورها و یا مواردی که استفاده از آنها در کشور مجاز نمی باشد مورد بحث ما نیست) در کالیبر 177. و 22. فاصله و رنج استاندارد که بتوان حتی با پیش بینی فاکتورها و عوامل طبیعی در مورد دقت و قدرت آنها نظر داد ، 50 یارد را اعلام می کنند. کافی است با سازندگان و کمپانی ها در این مورد مکاتبه و سوال داشته باشید. فاصله بالای 50 متر برای بادی 5.5 و 4.5 در قدرت های متداول (قدرت های فنری و 40 تا 50 ژول پی سی پی ) شدیدا تابع عوامل بیرونی در تعیین دقت می باشد و این موضوع با هدف شما که شکار اصولی است در تناقض است. شکارچی درست وقتی به دقت و توانایی شات هاش اطمینان نداره هیچ وقت دست به ماشه نخواهد برد.

با تشکر از دوستان ، امیدوارم پست بعدی در رابطه با موضوع فنی و یا مهارت ها و تجربیات دوستان در رابطه با P1000 باشد. Khansariha (8)
(2015-08-12 09:48 AM)aghajari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ببخشید من شکارچی غیر مجاز نیستم و هدف هم خرید تفنگ هست ، توی شهر ما هیچ کس تفنگ پی سی پی نداره و من برای دیدن مجبور شدم تا تهران بیام !! در ضمن من گفتم تیهو نگفتم خرص گریزلی که !!! تیهوی بدبخت اندازه کبوتر چاهی هم نیست !!! و شکار از توی ماشین برای شکارچی ها چیز معمولی هست اگر شما به فکر محیط زیست هستی من هم هستم ،هرگز نشده حتی توی فصل شکار هم تیهوی ماده شکار کنم اگر هم کردم اشتباه توی تشخیص بوده !!! این اولین بار بود که سوالی پرسیدم واقعا دستتون درد نکنه که جواب دادین.

ای خدای نر کش ماده پرور انطور که نر میکشی ماده مپرور
برادر نر و ماده چه فرقی میکنه . دوستان لطفا به تذکرات توجه کنید حدالمقدور در مورد این مسائل پست ارسال نکنید
دوست من همه اون سلاح هایی که فرمودید شکاری هستن با مطالعه کردن تاپیک های سلاح های مورد نظر تون ان شاالله یک انتخاب خوب خواهید داشتKhansariha (256)
نقل قول : با تشکر از دوستان ، امیدوارم پست بعدی در رابطه با موضوع فنی و یا مهارت ها و تجربیات دوستان در رابطه با P1000 باشد.
Khansariha (226) !!!!
با سلام
ممنونم از راهنمایی تون انشاالله من هم پی 1000 سوار شدم دیگه پست های فنی تر واستون میذارم دوستان Khansariha (8)Khansariha (48)
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
من کپسول p 1000 رو تا 270 بار شارژ کردم بعد از خنک شدن (1 ساعت بعد) فشار روی 260 بود که خواستم کپسولو ببندم رو تفنگ بعد بستن یه صدای بادی اومدو فشار اومد روی 250 بار میخواستم بدونم دلیلش چیه؟
در ضمن اینم اضافه کنم که p 1000 واقعا زیبا و با کیفیتیه من از دقتشم خیلی راضی هستم. بنظرم نحوه شارژ این اسلحه یه حسنه براش چونکه شما نیازی به کیت شارژ ندارین و خطرات ناشی از کیتهای دست ساز و ترکیدن شیلنگو... رو نداره و احتمال خورده شدن رزوه کپسول به نظر من خیلی پایینه چونکه موقع بستن صفحه فلز ی کپسول روی صفحه فلزی رگلاتور میاد و نیازی به فشار اضافه نداره و معلومه که کجا کپسول چفت میشه و نباید دیگه فشار اضافی اورد.
یه حسن دیگه این تفنگ اینه که چون مخزنش 300 باره موقع شارژ کردن ترس از اینکه مبادا فشار از حد مجاز بیشتر شه وجود نداره از طرفی اصلا لازم نیست که حتما تا 300 بار شارژ بشه من تا 250 شارژش میکنم تا 120 بار 50 تا شات یکنواخت میده تقریبا واسه هر شات 2.6 بار فشار مخزن کم میشه.
در مورد صداشم این مطلبو بگم که بدون سایلنسر صداش زیاده من یه سایلنسر به قیمت 120 تومن گرفتم که عالیه هم تو فواصل بالا رو دقتش اثر منفی نداشته هم اینکه واقعا صداشو کم کرده.
تعداد شات بالای این تفنگ یه حسن بزرگیه من بیشتر واسه شکار ازش استفاده میکنم و معمولا با یکبار شارژ تا 290 نیازی به حمل کپسول ندارم و یک روز شکارو جواب میده.
با تشکر از دوستان عزیز
(2015-08-12 02:38 PM)gamocfr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
من کپسول p 1000 رو تا 270 بار شارژ کردم بعد از خنک شدن (1 ساعت بعد) فشار روی 260 بود که خواستم کپسولو ببندم رو تفنگ بعد بستن یه صدای بادی اومدو فشار اومد روی 250 بار میخواستم بدونم دلیلش چیه؟
در ضمن اینم اضافه کنم که p 1000 واقعا زیبا و با کیفیتیه من از دقتشم خیلی راضی هستم. بنظرم نحوه شارژ این اسلحه یه حسنه براش چونکه شما نیازی به کیت شارژ ندارین و خطرات ناشی از کیتهای دست ساز و ترکیدن شیلنگو... رو نداره و احتمال خورده شدن رزوه کپسول به نظر من خیلی پایینه چونکه موقع بستن صفحه فلز ی کپسول روی صفحه فلزی رگلاتور میاد و نیازی به فشار اضافه نداره و معلومه که کجا کپسول چفت میشه و نباید دیگه فشار اضافی اورد.
یه حسن دیگه این تفنگ اینه که چون مخزنش 300 باره موقع شارژ کردن ترس از اینکه مبادا فشار از حد مجاز بیشتر شه وجود نداره از طرفی اصلا لازم نیست که حتما تا 300 بار شارژ بشه من تا 250 شارژش میکنم تا 120 بار 50 تا شات یکنواخت میده تقریبا واسه هر شات 2.6 بار فشار مخزن کم میشه.
در مورد صداشم این مطلبو بگم که بدون سایلنسر صداش زیاده من یه سایلنسر به قیمت 120 تومن گرفتم که عالیه هم تو فواصل بالا رو دقتش اثر منفی نداشته هم اینکه واقعا صداشو کم کرده.
تعداد شات بالای این تفنگ یه حسن بزرگیه من بیشتر واسه شکار ازش استفاده میکنم و معمولا با یکبار شارژ تا 290 نیازی به حمل کپسول ندارم و یک روز شکارو جواب میده.
با تشکر از دوستان عزیز

خب . (خدارو شکر )اون کم شدن باد بعد از خنک شدن و باز هم کم شدن باد موقع سوار کردن کپسول طبیعیه ومشکلی نداره باید اینطور باشهKhansariha (8)
ممنون از پاسختون دوست عزیز ایا اون 10 بار توی رگلاتور میره یا پرت میشه ؟
دوست عزیز خاصیت ملوکولی هوا اینطور هست که وقتی مخزن بنا به هر دلیلی گرم شود فشار درونی آن کمی بالا میرود حالا خواه از شارژ کردن یکهوی مخزن باشه چون اینکار باعث بالا رفتن حرارت درونی مخزن میشود و یا مخزن پر را بزارید مثلا تو گرمای آفتاب و یا روی بخاری بهرصورت مقداری فشار داخل مخزن از اثر گرما افزایش پیدا میکند (حدود 10 تا 20 بار که بستگی به حجم مخزن دارد) وقتی سرد شود طبیعتا از فشار کاذب آن کاسته شده و به حد نرمال و واقعی خودش میرسد لذا افت کمی از فشار بعد از سرد شدن مخزن امریست طبیعی Khansariha (214)
در خصوص سئوال بعدی که مطرح گردیده ( ایا اون 10 بار توی رگلاتور میره یا پرت میشه ؟ )
البته موقع بستن مخزن مقداری هوا وارد رگولاتور میشه ولی این مقدار فقط به اندازه یک شات هست (حدود 2.5 بار) و همچنین موقع باز کردن کمی ریزش هوا داریم که برای یک بار باز و بست کردن مخزن تفنگ در مجموع ممکنه به 10 بار کم کردن مخزن منجر شود . فعلا Khansariha (8)
ممنون از پاسخ كاملتون من تازه عضو سايت شدم. تقريبا اكثر مباحثو مطالعه كردم سايت خيلي مفيد، علمي و كاملي هست.
با تشكر از زحماتتون
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
لینک مرجع