انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: معرفی بوکانیر BSA buccaneer
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
(2015-02-07 09:53 PM)popormotlagh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با کمک اقا حمید اورینگ دور سوزن که ساچمه وارد لوله میکنه تعویض کردم خیلی هم راحت بود.اصلا باد نمیده و اورینگ میلیمتر از اینچ خیلی بهتر ج میده و بهتره کسی فکر خودش بابت اورینگ که اینچ هست و ممکنه گیر نیاد مشغول نکنه.
از اینجا از اقا حمید هم تشکر میکنم

سلام دوست خوبم خوشحالم که مشکلت برطرف شده
موفق باشیKhansariha (8)
سلام باتشکر از اقا سهیل بابت زحماتشون منم به تازگی یه بوکانیرگرفتم ولی هنوز باهاش کارنکردم ممون می شم از دوستان براانتخاب ساچمه منوراهنمایی کنن
آقای ضرابی عزیز ، تبریک میگم! بالاخره رفتین سراغ PCP !
لوله های سلاح های BSA مثل مدل بوکانییر و R10 از نوع 8 خان و پلی گونال هستند، طی مطالعه ای که روی این نوع خان کشی داشتم و با توجه به هانتینگ بودن بیشتر مدل های تولیدی BSA در پی سی پی ها ، بهتر می بینم اول با ساچمه هایی مثل Baracuda از کمپانی H & N و یا همین رده ساچمه (به خاطر اینکه باراکودا در دسترس تر هست) تفنگ رو چک کنید و ببینید آیا با این ساچمه در فشار کاری نرمال دقت خوبی در فواصل مختلف (20 ، 30 ، 40 و 50 متر ) بهتون میده !
برای اطمینان سعی کنید یک نوع ساچمه در دسترس دیگه مثل JSB 18.13 گرینی نیز همراه با این باراکودا تست کنید (این دو نوع ساچمه سختی متفاوتی دارند ) این اطلاعات را روی اهداف جداگانه تست کنید و آنها را نگهدارید تا در فرصت ناسب آنها را مقایسه کنید. اصولا نسخه خاصی برای اینکه فلان ساچمه با فلان تفنگ مچ هست نداریم و بهترین راه حل استفاده از اطلاعات اولیه و انجام آزمایش با چندین نوع ساچمه است. پس از کسب نتیجه قابل قبول از یک نوع ساچمه نسبت به تهیه در تعداد بالاتر اقدام کنید تا متضرر نشوید.
ممنون از جواب سریع وکاملتون انشاالله زودتر ساچمه هایی روکه گفتید روتهیه میکنم وتست میکنم
پس با این حساب قدرت تخریب این نوع لوله ها به خاطر نوع خانکشی و بالستیک بهتر باید بیشتر باشه ?آقا صادق شما که خودت بی اس ا داری از دقت جی اس راضیتری یا باراکودا?و ایا مث لوله وایرخ 100 زود به زود باید تمیز بشه?
نوع خانکشی آره ولی در مورد بالستیک نظری ندارم (در واقع اطلاعاتم در مورد اینکه لوله چه تاثیری در بالستیک پروازی یک ساچمه داره کامل نیست و بعدش بالستیک چه تاثیری روی تخریب بافت هدف داره !؟ )
ولی در رابطه با لوله !در مقایسه با لوله 12 خان وایرخ که حساسیت بیشتری برای تمیزی لوله و تاثیر آن روی دقت دار در لوله های BSA که 8 خان های چند ضلعی هستند نیاز به دفعات تمیز کردن کمتری داره ولی این موضوع اول به ساچمه مصرفی شما و همینطور تعداد دفعات تیراندازی شما بستگی داره! ساچمه هایی مانند JSB با نرمی بدنه بیشتر نسبت به ساچمه ای همانند باراکودا و یا ساچمه های کراسمن کثیفی بیشتری در این نوع خان و لوله می گذارند. در هر صورت نظافت لوله برای همه سلاح ها لازم هست.
تجربه من برای استفاده از JSB 18.13 گرین نسبت به وزن 15.89 گرین بهتر بوده ولی در یکی از اولین ریویوهای این سلاح در ورژن FAC (همین مدلهای داخل ایران) بهترین عملکرد رو با مدل RS با وزن 14 گرین جی اس بی داشته ! در ضمن بیشتر تجاربم برای استفاده در تارگت و هدفزنی بنچ رست و تفریحی بوده و تقریبا با این سلاح هنوز تجربه شکاری نداشته ام!
من امروز با ساچمه جي اس بي ١٨ گرين تو فاصله ٢٠ متر دوربين صفر كردم.تا ٢٣٠ بار شارژ كردم كه خشاب اول يكم پرت ميزد اما خشاب دوم عالي بود.گذاشتم چند خشاب تير بزنم تا از صفرش اطمينان پيدا كنم بعد برم فاصله بيشتر صفر كنم.به نظر اساتيد ساچمه بشوريم؟اكه اين كار با چي انجام بديم؟
دوست عزیز فشار 220 بار در سلاح BSA R10 من بهتر از 230 بار عمل می کنه! (فشار کاری سلاح های پی سی پی BSA در 230 بار است) . ولی تلورانس شاتی خیلی زیادی نداره و در تست دقت کمی محسوس خواهد بود!
برای شستن ساچمه ها ساده ترین روش استفاده از آب ولرم (نه جوش و خیلی گرم) و استفاده از مایع ظرفشویی است. روش من : " خالی کردن یک بسته ساچمه (مثلا JSB) در یک ظرف توری پلاستیکی -برای کاهش آسیب به بدنه ساچمه- و گذاشتن توری در ظرفی بزرگتر که قبلا با آب ولرم و مایع ظرفشویی مخلوط پر شده است. سپس چند بار به آرامی ساچمه ها را در ظرف بالا پایین کرده و کمی هم با دست و فشار ملایم شیر آب شستشو میدهم. سپس با فشار پایین آب کف شوینده را از ساچمه ها پاک ، آب کشی و سپس روی یک پارچه تمیز بدون کرک و نرم برای خشک شدن قرار می دهم. مراحل دستچین شدن ساچمه ها رو بعد انجام میدم. ولی بیشتر دوستان رو دیدم قبل از مرحله شستن انجام میدهند. ساچمه های JSB جدید در وزن 18.13 گرین دارای دامنه های به مراتب بهتری نسبت به سری های قبلی خودشون هستند که دفرمگی در مراحل شستن را کمتر کرده است.
موفق باشید. از گروپ و تست های دقت خودتون تصویر هم قرار بدید. Khansariha (8)
(2015-02-13 02:08 AM)salaeddin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوع خانکشی آره ولی در مورد بالستیک نظری ندارم (در واقع اطلاعاتم در مورد اینکه لوله چه تاثیری در بالستیک پروازی یک ساچمه داره کامل نیست و بعدش بالستیک چه تاثیری روی تخریب بافت هدف داره !؟ )
ولی در رابطه با لوله !در مقایسه با لوله 12 خان وایرخ که حساسیت بیشتری برای تمیزی لوله و تاثیر آن روی دقت دار در لوله های BSA که 8 خان های چند ضلعی هستند نیاز به دفعات تمیز کردن کمتری داره ولی این موضوع اول به ساچمه مصرفی شما و همینطور تعداد دفعات تیراندازی شما بستگی داره! ساچمه هایی مانند JSB با نرمی بدنه بیشتر نسبت به ساچمه ای همانند باراکودا و یا ساچمه های کراسمن کثیفی بیشتری در این نوع خان و لوله می گذارند. در هر صورت نظافت لوله برای همه سلاح ها لازم هست.
تجربه من برای استفاده از JSB 18.13 گرین نسبت به وزن 15.89 گرین بهتر بوده ولی در یکی از اولین ریویوهای این سلاح در ورژن FAC (همین مدلهای داخل ایران) بهترین عملکرد رو با مدل RS با وزن 14 گرین جی اس بی داشته ! در ضمن بیشتر تجاربم برای استفاده در تارگت و هدفزنی بنچ رست و تفریحی بوده و تقریبا با این سلاح هنوز تجربه شکاری نداشته ام!

سلام و ببخشید که پریدم وسط بحثتون.Khansariha (8)
در خصوص بالستیک مقاله بسیار خوبی دارم به قلم پروفسور مایک که در مجله AIRGUN World چاپ شده بود که میپردازه به بحث بالستیک ساچمه و محاسبه اون ( با توجه به اینکه هر ساچمه ای با توجه به نوع خانکشی لوله و طول لوله سرعت دهانه ی مختلفی به هنگام خروج از لوله های مختلف داره و کلا به محاسبه و تشریح بالستیک میپردازه) البته به انگلیسی هست اگه قابل استفاده برای شما و دوستان باشه میتونم بذارمش.
اما در خصوص رابطه تخریب بافت با بالستیک تا اونجایی که اطلاعات ناقص من یاری میکنه در واقع رابطه مستقیم از مرتبه اول نداره یعنی یه جورایایی فاکتور واسطه ای محسوب میشه با عامل اصلی که عبارت است از انرژی ساچمه در لحظه برخورد هس همانطور که شما اساتید بنده میدونین ضریب بالستیک بزرگتر، مقاومت کمتر نسبت به هوا یا همون DRAG و بالطبع بهتر بودن قابلیت حفظ سرعت ساچمه در فواصل دورتر و در نتیجه کمتر شدن آهنگ کاهش انرژی ساچمه رو به دنبال داره.
پس ضریب بالستیک بزرگتر انرژی برخورد بالاتری نسبت به ساچمه مشابه با ضریب بالستیک کمتر رو داره و تخریب بیشتری میتونه ایجاد کنه البته فاکتورهای دیگه ای هم مثل شکل ساچمه وزن سطح مقطع و چیزای دیگه هم تو تخریب اثر داره که شما بهتر از من میدونین.
با تشکر Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
سلام
دوست عزیز خودم جناب(Oneshot)
خوشحال میشویم که اگر بتوانی ترجمه متون بحث بالستیک را در تاپیک مربوطه قرار دهید . Khansariha (8)
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
لینک مرجع