انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،

نسخه کامل: زاجکاری و مراقبت از زاج
شما در حال مشاهده نسخه تکمیل نشده می باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
دوستان با استفاده از رنگ ورنی الکیدی میشه. هم جلوی رطوبت گرفته میشه هم باعث براقیت میشه. برای سطوح چوبی و فلزی هم میشه استفاده کرد.هروقت هم خواستین هم میشه با مقداری بنزین و پارچه پشمی به راحتی پاکش کنید.
درود به دوستان عزيز
شايد جاي اين سوال اينجا نباشه ولي چندوقته منو مشغول كرده و از چند نفر هم كه پرسيدم جواب قانع كننده اي نشنيدم: من يه مگنوم دست دوم خريدم كه صاحب قبليش لوله و سيلندر اونو رنگ مشكي زده و از حالت اصلي خارج شده. حالا مي خوام ببينم ميشه اين رنگو ازبين برد و به حالت اوليه برگردوند يا نه ؟؟؟
اگه امكانش هست خودم ميتونم انجام بدم يا كار افراد متخصصه؟؟؟
البرز جان اول با تینر و پارچه نرم رنگ رو تمیز کن...بعد یه سنباده بسیار نرم بزن که ته مونده رنک هم پاک بشه و لوله تقریبا براق بشه...بعد هم طبق آموزش های تاپیک زاج کاری ، اسلحه رو زاج کاری کن
(2012-06-19 07:24 PM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . دوستان يكي از راه هاي حفاظت زاج لوله تفنگ كه خودم تست كردم و جواب داده استفاده از شيرنگ هاي مشكي هست كه در كار الكترنيك براي استفاده دو سر سيم لحيم خورد بجاي چسب هست به اين شكل كه اول با استفاده از الكل طبي لوله رو تميز كرده و شيرينگ با سايز مناسب يكي دو ميل بزرگتر از قطر لوله رو روي اون كشيده و با حرارت هواي گرم مثل سشوار مخصوص يا سشوار خانگي داغ از ته به جلو اون رو گرم كرده تا كاملا جمع شده و سفت شود نتيجه كار اينكه حتي بعضي ها متوجه روكش اون هم نميشن .

فکنم منضور شما وارنیش هست.
چیز خوبی شده؟ایا روغن هم زیرش زدین؟
لطفا یکم بیشتر توضیح میدید.
یه سوال داشتم آیا میشه به پوشش محافظتی شفاف مثل روغن جلا یه وارنیش های بیرنگ استفاده کرد؟
ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم.
(2012-06-20 12:21 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-06-19 07:24 PM)said نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام . دوستان يكي از راه هاي حفاظت زاج لوله تفنگ كه خودم تست كردم و جواب داده استفاده از شيرنگ هاي مشكي هست كه در كار الكترنيك براي استفاده دو سر سيم لحيم خورد بجاي چسب هست به اين شكل كه اول با استفاده از الكل طبي لوله رو تميز كرده و شيرينگ با سايز مناسب يكي دو ميل بزرگتر از قطر لوله رو روي اون كشيده و با حرارت هواي گرم مثل سشوار مخصوص يا سشوار خانگي داغ از ته به جلو اون رو گرم كرده تا كاملا جمع شده و سفت شود نتيجه كار اينكه حتي بعضي ها متوجه روكش اون هم نميشن .

فکنم منضور شما وارنیش هست.
چیز خوبی شده؟ایا روغن هم زیرش زدین؟
لطفا یکم بیشتر توضیح میدید.
یه سوال داشتم آیا میشه به پوشش محافظتی شفاف مثل روغن جلا یه وارنیش های بیرنگ استفاده کرد؟
ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم.
داداش این که رنگ لوله چی باشه هیچ فرقی نمیکنه ولی این لوله های بیرنگ ممکنه در اثر حرارت رنگش تغییر کنه

علی جان لطفا نام تاپیک رو به زاجکاری تغییر بدینKhansariha (8)
طبق درخواست احسان عزیز به ( زاجکاری) تاپیک تغییر نام یافت Khansariha (8)
تاپیک زاجکاری که داشتیم که...آخه محافظت از زاج چه ربطی به زاجکاری داره؟

تا الان هر چی پست برو بکس زدن هیچ کدام در مورد زاجکاری نبوده.....همش در مورد حفاظی از زاج بوده.....!!!!!!!!!!!!!!!!!
احسان جون با این اسم تاپیک کلی تر میشه و هم روش نگه داری رو شامل میشه هم روش زاج کاری
Khansariha (8)Khansariha (48)
دوستان اگه تجربه زاجکاری دارن لطف کنند و اینجا تجربیاتشون رو قرار بدن
Khansariha (8)
من طبق تجربه ای که تو محیط رطوبتی دارم همیشه یه لایه نازک چرب پارافین رو روی قسمت های فلزی اسلحه میذارم ...
البته به حدی کم که باعث کثیف کاری نشه ...
به نظر من این کار نه تنها باعث نرفتن زاج شده از زنگ زدگی هم تو محیطی رطوبتی مثل شهر ما جلوگیری کرده ...

(2012-06-20 05:52 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تاپیک زاجکاری که داشتیم که...آخه محافظت از زاج چه ربطی به زاجکاری داره؟

تا الان هر چی پست برو بکس زدن هیچ کدام در مورد زاجکاری نبوده.....همش در مورد حفاظی از زاج بوده.....!!!!!!!!!!!!!!!!!
پست اول توضیحاتش مراقبت از زاج هست ...
مثل اینکه عنوان تاپیک عوض شده ...
پس بذاریدش زاجکاری و مراقبت از زاج Khansariha (214)
با CAMEL جان کاملا موافقم........این اسم بهتره
صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
لینک مرجع